Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2017., 17:55   #1
Što su ljudi napravili od Božića i Uskrsa?

Pitanje za razmatranje. Bi li Isus bio sretan time što se radi za Božić i Uskrs?Prežderavanje, šopingiranje, komercijalizacija. Mnogi to odrađuju zato što i susjedi tako rade i da ne budu izopćeni iz društva. Meni bude loše kad sve to vidim. Mislim da je totalno promašeno što se događa ovih blagdana. Posebno me užasava što beskućnici i siromašni možda dobiju besplatan obrok i možda 100kn od države i time je zadaća kršćanstva zavešena do slijedećeg blagdana. Nije li to sve pomalo licemjerno?
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:37   #2
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
.. Bi li Isus bio sretan time što se radi za Božić i Uskrs?..beskućnici i siromašni možda dobiju besplatan obrok i možda 100kn od države i time je ... Nije li to sve pomalo licemjerno?
Božić, Uskrs, Nova godina, Solsticij i slični događaji kao prilike za veselje, darivanje, ljepše misli i ljepše ponašanje prema drugima. Više veselja, više ljubavi, više dobrih misli i dobrih želja, doba viših frekvencija. Da, to ga veseli, to nam je potrebno i korisno i neka to ozračje što dulje traje i neka se proširi što više i na ostale dane. Bilo bi najljepše da je tako cijelu godinu. Samo trebamo potražiti dobre izgovore i držati se lijepih pozitivnih misli, svjesni njihovog energetskog utjecaja. Tako ćemo stvaralačku moć naših misli iskoristiti da nam stvarno svima bude ljepše i bolje cijelu godinu.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:55   #3
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Božić, Uskrs, Nova godina, Solsticij i slični događaji kao prilike za veselje, darivanje, ljepše misli i ljepše ponašanje prema drugima. Više veselja, više ljubavi, više dobrih misli i dobrih želja, doba viših frekvencija. Da, to ga veseli, to nam je potrebno i korisno i neka to ozračje što dulje traje i neka se proširi što više i na ostale dane. Bilo bi najljepše da je tako cijelu godinu. Samo trebamo potražiti dobre izgovore i držati se lijepih pozitivnih misli, svjesni njihovog energetskog utjecaja. Tako ćemo stvaralačku moć naših misli iskoristiti da nam stvarno svima bude ljepše i bolje cijelu godinu.
Pa o tome govorim. Zašto samo dva dana.Treba biti takav životni stav svaki dan a ne samo kad piše u kalendaru. A što je s onima koji se ne mogu veseliti, koji su napušteni, gladni, ostavljeni bolesni. Sjetimo ih se za Božić, pričamo im bajke i nakon toga su i dalje sami i prepušteni sebi. A silno kupovanje i potrošnja sigurno nisu u kršćanskom duhu.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:15   #4
To je vecinom preseravanje tko je veci vjernik. Ponocke , mise , trcanje u crkvu.
Konzumerizam, kupovanje poklona koje u americi cak ni ne otvore.
NAjbolje bi bilo pomoc nekom ako mozes, a da on to ni nezna.
Altruizam je potreban. Lijepa rijec , misao ...
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 19:31   #5
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
.. Zašto samo dva dana.Treba biti takav životni stav svaki dan..
Slažem se. Za početak, dobre želje, dobre misli, ugodno i ljubazno ponašanje, osmjeh i ljubav prema drugima nas ne košta ništa a obogaćuje svijet u kojemu živimo.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:46   #6
Treba zato probiti led i odlučiti biti govno za Božić, a dobar preko cijelog ostatka godine. Svijet bi bio ljepše mjesto.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 20:59   #7
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Treba zato probiti led i odlučiti biti govno za Božić, a dobar preko cijelog ostatka godine. Svijet bi bio ljepše mjesto.
Da, ajmo jedan dan biti obični, a nek ostali budu kao Božić... Jadno mi je to da nam kalendar mora biti vodić kad ćemo biti plemeniti i dobri. Pa čak ni tada to nije istina jer se sve svede na prežderavanje i potrošnju . Lampice ukrasi, pravi cirkus. Coca Cola Djed Božićnjak.... Adventi, blještavila , ali samo za bogate.. Popljujte me i uvjerite da sam ja ta koja ne vidim dobro i priznat ću svoju grešku.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:07   #8
Isus bi danas bio ateist.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:24   #9
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Isus bi danas bio ateist.
Slažem se . Zgrozio bi se nad ovim.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:27   #10
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Slažem se . Zgrozio bi se nad ovim.
Isus ionako nema veze s tim danom , nije tad roden

to je sve preuzeto od starijih tradicija

Ahura Mazda

Egipat

Praznik nepobjedivog sunca
Solsticiji ( suncostaj) stane prvidno kod zalaska i nakon tri dana pocinje se dan produzavati ...
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:33   #11
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Pitanje za razmatranje. Bi li Isus bio sretan time što se radi za Božić i Uskrs?Prežderavanje, šopingiranje, komercijalizacija. Mnogi to odrađuju zato što i susjedi tako rade i da ne budu izopćeni iz društva. Meni bude loše kad sve to vidim. Mislim da je totalno promašeno što se događa ovih blagdana. Posebno me užasava što beskućnici i siromašni možda dobiju besplatan obrok i možda 100kn od države i time je zadaća kršćanstva zavešena do slijedećeg blagdana. Nije li to sve pomalo licemjerno?
Učinio bi isto ono što je učinio kad je došao u Hram i vidio trgovce u njemu.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:35   #12
Svi smo mi toliko uvučeni u materijalnost da će biti jako teško da se iz nje iščupamo. Još ako se obistini ono da ćemo se spojiti s robotima u budućnosti, to će biti jedan novi svijet.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:39   #13
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Učinio bi isto ono što je učinio kad je došao u Hram i vidio trgovce u njemu.
Upravo sam na to i mislila. Rstjerao bi sve i okrenio stolove.I rekao"Budale ništa niste shvatili"
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:43   #14
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Upravo sam na to i mislila. Rstjerao bi sve i okrenio stolove.I rekao"Budale ništa niste shvatili"
Dao je ljudima i prispodobu o bogatašu koji je skupljao bogatstvo. Na kraju, kad je umro ništa od toga nije ponio sa sobom u smrt. Ništa. Zašto danas ljudi prihvaćaju ovo društvo u kojem trebamo djelovati kao predatori? Borimo se za to da imamo što više, a drugi pored nas gladuju. Što ćemo imati od toga kad napustimo tijelo koje smo dobili privremeno?
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:30   #15
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Dao je ljudima i prispodobu o bogatašu koji je skupljao bogatstvo. Na kraju, kad je umro ništa od toga nije ponio sa sobom u smrt. Ništa. Zašto danas ljudi prihvaćaju ovo društvo u kojem trebamo djelovati kao predatori? Borimo se za to da imamo što više, a drugi pored nas gladuju. Što ćemo imati od toga kad napustimo tijelo koje smo dobili privremeno?
Dobiti ćemo saznanje da nismo ništa učinili da promijenimo svijet nad kojime se zgražamo ili spoznaju da smo sami sebe uvjerili da svijet takav mora biti da bi si dodatno olakšali ionako propuhiran mentalni sklop.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:37   #16
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Dobiti ćemo saznanje da nismo ništa učinili da promijenimo svijet nad kojime se zgražamo ili spoznaju da smo sami sebe uvjerili da svijet takav mora biti da bi si dodatno olakšali ionako propuhiran mentalni sklop.
Tako nešto. Da.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 12:27   #17
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
.. ajmo jedan dan biti obični, a nek ostali budu kao Božić...
To je već puno bolje. Zapravo, dajmo za Božić najbolje od sebe, a u danima koji slijede budimo još bolji.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 10:18   #18
Radosna vijest postala je konzum-arija!

Svi ti nekad religiozni blagdani, izgubili su u sebi religioznost te se proširili kao kulturološki obrasci. Kako su postali poželjni u skoro svim kulturama koje su ih preuzele mada nisu njihove autohtone ideje, na neki način postaju univerzalni.

Radosna vijest pretvorila se u sveopću histeriju no posve drugačiju bez vjerskog zanosa ali sa ekonomskim uletom kapitala koji od svega želi profit.

Oni koji su takvu vijest htjeli proširiti "na sve narode" sada rotiraju u grobovima.

Povratak na staro je nemoguće napraviti...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 10:37   #19
Materijalno treba biti alat duše, a ne obrnuto
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 11:24   #20
Materijalno je alat tijela, no mi smo i materijalna bića.
Potrebna je ravnoteža, inača sve ode u krasni...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.