Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 13:56   #261
Edgare zašto me podcjenjujes, naravno da znam da klima ne misli, zato sam i stavio pod navodnike! Tako se lakse izrazava i pojas i na sta sam mislio a ne da sad uvodimo terminologiju kako je sta za koju temp programirao neki inženjer itd..

Vidi, negdje sam citao i podatke za min. visinu klime od poda prema klimi.. tebi ta visina sigurno nije dovoljna koliko se trazi, potrazi te podatke ako imas u manualu..
Inace mi ovo sa slikama kod tebe ne izgleda tako nezahvalno kako sam mislio
Nikomah is offline  
Old 20.01.2018., 14:53   #262
Ako je smart uticnica trebala bi imat reset tipku ili ima backup baterijicu,probajte ju odserafit i izvadit van

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
LOVE is all you can give even when you have nothing to share
phantomdancer is offline  
Old 20.01.2018., 17:51   #263
Nikomah
ja u instalation manuelu ne vidim ništa o min visini unutarnje od poda
http://www.toshiba-aircon.gr/media/6...0-13-16-E1.pdf
(str 100 na dalje)

interesantno, sad tek primjetio, kaže da unutarnja mora bti bar 2m iznad vanjske montirana što kod mene jest slučaj ali se sjetih fujitsu manuela i tablice s padom kapaciteta ovisno visinksoj razlici, i ak se dobro sjećam ima podatak s visinskom razlikom - 0???

phantom
moja nema ni reset ni bateriju
a u uputama i u troubleshootu ni riječi o tome što učiniti ak statistika nije potpuna

https://www.pearl.de/pdocs/ZX2820_11_163681.pdf
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 20.01.2018., 18:20   #264
Nikomah dali si kreirao račun na njihovom serveru.

Neznam zaista zašto kod tebe ne radi, instalacija je jednostavna povežeš se na ruter kreiraš kod njih račun i to je sve.
Nepada mi napamet ništa slično koji bi bio razlog.
BatmanBg is offline  
Old 20.01.2018., 18:37   #265
Sad sam malo tražio te uvijete minimalne visine i ne mogu naći.. a znam da sam negdje to vidio..

ovo da unutarnja mora biti bar 2m iznad vanjske mi je malo čudno.. jer koliko znam može vanjska čak biti i iznad unutarnje (uz loop koji je ispod unutarnje).. E sad, sjećam se i ja tih gubitaka kapaciteta ali mislim da je to do 5 m zanemarivo.. tipa 1%.

što se tiče tipaka.. moja ima tu kuglu što svijetli i to sam jednom probao stisnuti pa sam ugasio klimu u po rada.. uglavnom da javim novosti.. odjednom je proradio graf ALI ustvari nije proradio kako treba jer mi i dalje ne pokazuje nigdje ukupnu potrošnju nego samo trenutnu.

Kad stisnem na tu točku neku npr. sad za 18h - piše mi dolje "Power at 18:00 300W" - a to znači da on zapravo samo uzme podatak o tome koliko je bila trenutačna potrošnja u 18h i stavi to za graf..

Kad bi radio ispravno kao kod vas kod kojih radi - mislim da onda to radi ovako.. zabilježi koliko je kwh potrošeno u npr. 17:30. i onda u 18:00 on ne bilježi trenutnu snagu (za točku na grafu) - nego on jednostavno pogleda koliko je koliko je ukupno potrošeno sada i koliko je bila potrošnja u 17:30 - npr. nek to bude 0.224 kWh - iz toga slijedi da je prosječna snaga u tom razdoblju bila 448 W i to stavi za točku na grafu.

Nažalost ne bilježi ni min i max kao ovi naši klasični mjerači.. eto meni je otkako sam promijenio mjerač max ostao na nekih 1200W (nije prelazio), doduše uključen je Eco mode.. a na onoj gore slici što sam postao je snaga koju je vukao u defrostu - to bude oko 700W.

hoću reći da grafovi zbog tog načina mogu izgledati dosta ravno iako u stvarnosti tu mogu biti relativno velike oscilacije.. zato bi bili idealni takvi mjerači koji bilježe svaku minutu barem...

i da još kažem da je vjerojatno s našim uređajima sve u redu ali oni nešto s tim serverom štekaju... prijavio sam se ja, da.. čak sam se i s drugim mobitelom prijavio.. odjavio pa ponovo.. nema od tog vajde nego se nadat nekom firmwareu novom ili čekat da oni to riješe na serveru.. meni je firmware update na v10006
Nikomah is offline  
Old 20.01.2018., 20:49   #266
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Sad sam malo tražio te uvijete minimalne visine i ne mogu naći.. a znam da sam negdje to vidio..

ovo da unutarnja mora biti bar 2m iznad vanjske mi je malo čudno.. jer koliko znam može vanjska čak biti i iznad unutarnje (uz loop koji je ispod unutarnje).. E sad, sjećam se i ja tih gubitaka kapaciteta ali mislim da je to do 5 m zanemarivo.. tipa 1%.
i meni je čudno, ali tak piše. koliko samo po zagrebu ima zgradu gdje su vanjske jednice postavljenje gore na (ravnom) krovu.....

• Mjesto koje osigurava dovoljne razmake oko unutarnje
jedinice kako je prikazano na shemi.
• Mjesto gdje nema prepreka u blizini usisa i ispusta zraka.
• Mjesto koje olakšava ugradnju cijevi na vanjsku jedinicu.
• Mjesto koje dopušta otvaranje prednjeg panela.
Unutarnju jedinicu treba postaviti barem na 2 m više nego vanjsku.

eto, tako piše.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 20.01.2018., 21:29   #267
Edgar kod mene je vanjska niža od unutarnje baš oko 2 metra.
Tako sam tražio jer mi je bilo dobro rješenje ovo za tu razliku nisam znao ali eto poklopilo se.

Dok mi je Daiseikai viši od unutarnje za cca 30 cm.
BatmanBg is offline  
Old 20.01.2018., 21:45   #268
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
i meni je čudno, ali tak piše. koliko samo po zagrebu ima zgradu gdje su vanjske jednice postavljenje gore na (ravnom) krovu.....

• Mjesto koje osigurava dovoljne razmake oko unutarnje
jedinice kako je prikazano na shemi.
• Mjesto gdje nema prepreka u blizini usisa i ispusta zraka.
• Mjesto koje olakšava ugradnju cijevi na vanjsku jedinicu.
• Mjesto koje dopušta otvaranje prednjeg panela.
Unutarnju jedinicu treba postaviti barem na 2 m više nego vanjsku.

eto, tako piše.
možda neka greška u prijevodu s japanskog/kineskog.. kad gledam nekad te upute i njihove kineske prijevode zavrti mi se u glavi od lošeg prijevoda..

treba možda vidjeti uputu na drugom jeziku... možda možda je pravi prijevod barem 2m od poda..
Nikomah is offline  
Old 20.01.2018., 22:17   #269
Bok ljudi,

Moze info ako netko zna, gdje kupiti kaoflex fi 50, manju kolicinu (4-5m), na podrucju Zg?

Hvala
dicban is offline  
Old 20.01.2018., 23:39   #270
engleska verzija mi zvuči još blesavija

The indoor unit shall be installed as top of the indoor unit comes to at least
2 m height. Also, it must be avoided to put anything on the top of the indoor
unit.

njemačka:

Dieses Innengerät muss bei Förderhöhen über 2 m installiert werden. Bitte
keine Gegenstände auf dem Innengerät ablegen.

Nikomah

sudeći po njemačkoj verziji, u pravu si, min 2 m visine
sad je samo pitanje,mjereno od donjeg dijela ili gornjeg?
morat ću baš izmjeriti
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 21.01.2018., 00:28   #271
Pa pise ti u eng verziji.. mjeri se do gornjeg dijela..
Ali zna to bit da oni naprave sranje s engleskim prijevodom pa svi ostali po engleskom kopiraju sranje
Nikomah is offline  
Old 21.01.2018., 09:28   #272


Ipak izgleda nisam do kraja povezao račun... kad odem vamo na Bind account - pojavi se ovo na slijedećoj slici



Kad kliknem na klizač - pojavi se ovo:

Kad to kliknem odvede me na neku stranicu gdje je opet sve na kineskom... kad to otvorim na kompjuteru i prevedem.. ispada da je ta stranica za skidanje neke aplikacije za izmjenu poruka itd.. nevezano za ovu aplikaciju..



Na slici gore se vidi da mi ne prikazuje potrošnju.. tako je isto bilo i kad stisnem na mjesečni prikaz kao na slici dolje: ALI! gle čuda.. danas se na mjesečnom prikazu ipak nešto prikazuje:



edit: Ovu gore sliku treba usporediti sa slikom koju ću staviti u slijedećem postu jer su mi se slike malo izmiješale a i forum ne da da se stavi toliko puno slika u jedan post..

A sad pogledajmo kako istu stvar prikazuje na dva mobitela različito.. dakle u 15:30 na jednom mobitelu je 300 i nešto vata a na drugom 514W.. i ima toga još ali sam eto odabrao ovaj primjer..
1. <----------> 2.
Nikomah is offline  
Old 21.01.2018., 09:47   #273
Evo je ta slika, dakle, logično ako prikazuje različite vrijednosti za pojedine točke da će različito prikazati i potrošnju, pa eto na drugom mobitelu je skroz druga slika







Uglavnom kakva mi je situacija jučer bila što se tiče potrošnje a koliko vidim po ovim točkama - cijelo vrijeme se po danu i navečer kretala oko 300-310

Evo gledao sam najnižu i najvišu točku u razdoblju od 16:00 do 00:00 h
najviša je 306W a najniža 230W u 23:30h s tim da mi za 23:00 piše 193W i u 00:00 mi piše 230W al znam da je to uhvaćeno ili u zalijetanju nakon defrosta ili nešto slično.. jer znam da tako ne radi

i sad idemo na noćnu potrošnju

stalno je nešto između 430 - 500W - imam jedan vrh u 3:00 h sa 636W ali znam da je to bio defrost..

I onda ujutro vidim kako ide pad sa 498W u 6h do 341 W u 7h i onda je dalje do 9:30 stalno oko 350 - zanimljivo znači sad ću napisati sve potrošnje da se vidi kako je mala oscilacija:
Kod:
7h       - 341 W
7:30    - 357 W
8h       -  343 W
8:30    - 340 W
9h       - 340 W
9:30    - 340W

gledam malo temperature i ako je vjerovati tim podacima bilo je cijelu noć između 0-1 C a oko 7 se taman temperatura digla iznad 1C... nemam drugog objašnjenja za ovakvo ponašanje klime.. sad trenutno očitavam na svom vanjskom termometru 2.5 °C Ali znamo koliko to može varirati.. koliko sam shvatio iz uspoređivanja s podacima dobivenim preko mobitela i interneta taj moj vanjski pokazuje nekih 1-2 stupnja više nego što kažu ti podaci iz aplikacija ili s web stranica..

šteta što nema neki senzor koji će bilježiti svakih pola sata temperaturu i pravit graf slično ko ove utičnice što imamo.. Samo da takve sprave rade malo bolje od ovih za potrošnju..
Nikomah is offline  
Old 21.01.2018., 11:30   #274
Nikomah kod mene ima blizu metereološka stanica i mjeri temperaturu i vlažnost svakih 5 minuta tako da u svako vrijeme znam koja je vani temperatura.

Ja sam juče 20-tog imao najveću potrošnju od kako je klima spojena na pametnu utičnicu neznam koji je razlog osim što je juče klima bila na 22c jer vikendom dolazi unuka pa se sa 20c postavi na 22c.
Potrošeno 6.8 kW ili u kunama 6.06 kn znači da je u prosjeku trošila 283W..
Danas do sada 2.12 kW ili 1.14 kn.
BatmanBg is offline  
Old 21.01.2018., 12:44   #275
Evo ja izmjerio visinu unutarnje.
Donji rub suzumi10 montiran na 202 cm, dakle taj dio price je uredu. Izgleda da je onda do bocnih razmaka, poglavito desnog gdi je i senzor

Inace sta se tice uticnice, danas vidim da mi povuklo potrosnju za petak, valjda nakon factory reseta. Jucerasnja i danasnja je jos uvijek 0,00
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 21.01.2018., 13:10   #276
Sada sam stavio i na Hitachi ovu pametnu utičnicu sada obije klime rade preko njih.

BatmanBg is offline  
Old 21.01.2018., 13:23   #277
interesantno.....kako razmišljam na proljeće uzet još mirai, gledam instalation manuel za njega

bočni razmaci 30cm (suzumi 17) a visina;

The indoor unit shall be installed at least 2.5 m height + još razmak do plafona 6,5 cm, dakle prostorija bi morala biti min visine 256,5 cm

a meni plafon u potkrovlju 240

kao što reče nikomah, plafoni su u potkrovljima obično niži, u njima se po ljeti od vručine ne može živjeti, a kraju nemožeš propisno ni klimu instalirati

pitam se...od ovih koji su se žalili na mirai...koliko njih ima klimu propisno montiranu?

opčenito, gledam malo okolo gdi sve ekipa vanjksu jedinicu sve nagura, da se čim manje vidi i ne nagrđuje objekt.......vanjska traži 60 cm iznad sebe lufta a to malo koja ima koja je pod strehom montirana
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 21.01.2018., 23:32   #278
Pozdrav ljudi,

U kojem mjesecu su najbolje akcije na klima uređaje i dal itko u tim akcijama nudi besplatnu ugradnju?
zgbruno is offline  
Old 22.01.2018., 09:28   #279
Pozdrav,

trebam klimu za potkrovlje, cca 30m2, spavaća soba, dakle važno je da bude tiha, isključivo za hlađenje, cijena do 4 tisuće kn. Zanima me kojeg bi proizvođača preporučili, na što da obratim pažnju prilikom kupnje?
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Old 22.01.2018., 12:40   #280
@Coco Vanilla - pronađi klime koje zadovoljavaju uvijet do 4000kn a onda odaberi onu čija je unutarnja najtiša kod ispuha od cca 500m3/h...podrazumijeva se da to nesmije biti 1. brzina
zagi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.