Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 14:23   #1
Napad na obitelj (roditelje)

Pozdrav,

ne znam da li je ova tema više Religija ili Politika, ali primijetila sam da su mediji jako slabo obradili ovu temu, za koju smatram da je dosta bitna.

Radi se u uvođenju slikovnice koja predstavlja novu obitelj, odnosno dijete koje odrasta sa dvije majke ili dva oca.
Tu slikovnicu se nastoji uvesti u naše vrtiće i škole.

Nemam zaista ništa protiv homo orijentacije, ali kada se u priču upliću djeca, mislim da to nije normalno.

Također je ovu inicijativu podržala ministrica za koju smatram da to nema pravo, pogotovo u državi gdje se zna kako je referendumom definiran brak i pretpostavljam obitelj.

https://www.vecernji.hr/vijesti/pred...skvorc-1220828

https://miss7.24sata.hr/stars/poznat...-obitelj-18716

Što vi mislite o tome?

(ako je tema više za Politku, možete ju tamo premjestiti)
Ivchy26 is offline  
Old 21.01.2018., 14:37   #2
Nemaš ništa protiv homo orijentacije, samo si protiv toga da oni imaju obitelj i da djeca uče pozitivne stvari o njima.

Imaš topik na politici o tome
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 21.01.2018., 14:41   #3
aha, znači ne smeta ti da se djeci nameće vjera i samim time njeni pogledi na društvo i obitelj, ali ti jako smeta kad se to radi s alternativama?

ili je tebi eto prvo normalno pa je ok, al ovo šta ti je nenormalno ne smijemo?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 21.01.2018., 14:52   #4
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam da li je ova tema više Religija ili Politika, ali primijetila sam da su mediji jako slabo obradili ovu temu, za koju smatram da je dosta bitna.

Radi se u uvođenju slikovnice koja predstavlja novu obitelj, odnosno dijete koje odrasta sa dvije majke ili dva oca.
Tu slikovnicu se nastoji uvesti u naše vrtiće i škole.

Nemam zaista ništa protiv homo orijentacije, ali kada se u priču upliću djeca, mislim da to nije normalno.

Također je ovu inicijativu podržala ministrica za koju smatram da to nema pravo, pogotovo u državi gdje se zna kako je referendumom definiran brak i pretpostavljam obitelj.

https://www.vecernji.hr/vijesti/pred...skvorc-1220828

https://miss7.24sata.hr/stars/poznat...-obitelj-18716

Što vi mislite o tome?

(ako je tema više za Politku, možete ju tamo premjestiti)
Tako dugo dok je tebi osigurano da se tvome diejtetu to neće pokazivati mislim da problema ne bi trebalo biti.
Ali zato treba ukinuti javne vrtiće i imati samo privatne i mirna Bosna. Pa nek si svatko plaća što želi.
Jack Frost is offline  
Old 21.01.2018., 15:06   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemaš ništa protiv homo orijentacije, samo si protiv toga da oni imaju obitelj i da djeca uče pozitivne stvari o njima.

Imaš topik na politici o tome
Shvaćam da homo skupine mogu imati životno partnerstvo.
No kakav je to odgoj/život gdje se dijete namjerno stavlja u neprirodnu poziciju?


Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
aha, znači ne smeta ti da se djeci nameće vjera i samim time njeni pogledi na društvo i obitelj, ali ti jako smeta kad se to radi s alternativama?

ili je tebi eto prvo normalno pa je ok, al ovo šta ti je nenormalno ne smijemo?
A gdje se to djeci nameće vjera?



Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Tako dugo dok je tebi osigurano da se tvome diejtetu to neće pokazivati mislim da problema ne bi trebalo biti.
Ali zato treba ukinuti javne vrtiće i imati samo privatne i mirna Bosna. Pa nek si svatko plaća što želi.
Pa nisam sklona misliti samo na svoju guzicu, mislim i na tu djecu.
Ivchy26 is offline  
Old 21.01.2018., 15:11   #6
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
A gdje se to djeci nameće vjera?
u školi

ili ćemo opet u raspravu o "izbornom" vjeronauku?

edit: ajde, bit ću konstruktivan

na koji način je tvoja obitelj napadnuta tim letkom? Bojiš se da će tvoje dijete izaći iz kutije u koju ga zatvaraš ili?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 21.01.2018., 15:17   #7
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
u školi

ili ćemo opet u raspravu o "izbornom" vjeronauku?

edit: ajde, bit ću konstruktivan

na koji način je tvoja obitelj napadnuta tim letkom? Bojiš se da će tvoje dijete izaći iz kutije u koju ga zatvaraš ili?
U kojoj to školi? Napiši.

Imam preko 30g i u moje vrijeme su svi uredno mogli birati hoće li na vjeronauk ili ne.

Nemam još djece. Ne znam o kakvim kutijama pričaš, meni je kutija baš ovo što se želi u društvu nametnuti.
Ivchy26 is offline  
Old 21.01.2018., 15:24   #8
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ne znam da li je ova tema više Religija ili Politika, ali primijetila sam da su mediji jako slabo obradili ovu temu, za koju smatram da je dosta bitna.

Radi se u uvođenju slikovnice koja predstavlja novu obitelj, odnosno dijete koje odrasta sa dvije majke ili dva oca.
Tu slikovnicu se nastoji uvesti u naše vrtiće i škole.

Nemam zaista ništa protiv homo orijentacije, ali kada se u priču upliću djeca, mislim da to nije normalno.

Također je ovu inicijativu podržala ministrica za koju smatram da to nema pravo, pogotovo u državi gdje se zna kako je referendumom definiran brak i pretpostavljam obitelj.

https://www.vecernji.hr/vijesti/pred...skvorc-1220828

https://miss7.24sata.hr/stars/poznat...-obitelj-18716

Što vi mislite o tome?

(ako je tema više za Politku, možete ju tamo premjestiti)
ako ce ta slikovnica pomoci nekom malom klincu iz istospolne zajednice da lakše prihvati to što ima mamu i dva tate ili dvije mame i tatu..onda je ista dobrodošla, bar ako nam je bitno to dijete....

a, sve ostalo nema potrebe komentirati, kao što je Jack Frost napisao, dok je osigurano da se ista nece silom nametati,pod obavezno štivo, slikovnica nikom ne bi trebala biti problem...
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Old 21.01.2018., 15:46   #9
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
U kojoj to školi? Napiši.
ne da mi se u tu raspravu, pogledaj si malo po školama, posebice manjim, koje su alternative "izbornom" vjeronauku pa ćemo razgovarat.

Quote:
Imam preko 30g i u moje vrijeme su svi uredno mogli birati hoće li na vjeronauk ili ne.
slažem se da je to vrijeme bilo bolje
Quote:
Nemam još djece. Ne znam o kakvim kutijama pričaš, meni je kutija baš ovo što se želi u društvu nametnuti.
čudno mi je da u današnje vrijeme postoje ljudi koji ne shvaćaju koncept kutije, ali objasnit ću ti. Znači radi se o prostoru najčešće pravokutnog oblika sa svih strana omeđenom određenim materijalom koji ograničava utjecaj vanjskih faktora na njen sadržaj. Ako je sadržaj izložen vanjskim faktorima, gubi se smisao kutije. U ovom slučaju kutija je homofobično konzervativno društvo, sadržaj je osoba, a vanjski faktor prihvaćanje različitosti.

znači ako nudiš različitost onda ne guraš osobu u kutiju nego je puštaš van iz nje. Ako mu namećeš jedan stav i skrivaš mu sve ostalo od očiju zapravo ga guraš u kutiju.

Sad jasnije?

a sad ti meni odgovori na koji način je tvoja (ili čija već) obitelj napadnuta ovom slikovnicom?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 21.01.2018., 16:10   #10
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ako ce ta slikovnica pomoci nekom malom klincu iz istospolne zajednice da lakše prihvati to što ima mamu i dva tate ili dvije mame i tatu..onda je ista dobrodošla, bar ako nam je bitno to dijete....

a, sve ostalo nema potrebe komentirati, kao što je Jack Frost napisao, dok je osigurano da se ista nece silom nametati,pod obavezno štivo, slikovnica nikom ne bi trebala biti problem...
Shvatih kroz ove članke da se to nastoji uvesti pod normalnu vrtićku/školsku literaturu, zato sam i reagirala.

Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
ne da mi se u tu raspravu, pogledaj si malo po školama, posebice manjim, koje su alternative "izbornom" vjeronauku pa ćemo razgovarat.



slažem se da je to vrijeme bilo bolje


čudno mi je da u današnje vrijeme postoje ljudi koji ne shvaćaju koncept kutije, ali objasnit ću ti. Znači radi se o prostoru najčešće pravokutnog oblika sa svih strana omeđenom određenim materijalom koji ograničava utjecaj vanjskih faktora na njen sadržaj. Ako je sadržaj izložen vanjskim faktorima, gubi se smisao kutije. U ovom slučaju kutija je homofobično konzervativno društvo, sadržaj je osoba, a vanjski faktor prihvaćanje različitosti.

znači ako nudiš različitost onda ne guraš osobu u kutiju nego je puštaš van iz nje. Ako mu namećeš jedan stav i skrivaš mu sve ostalo od očiju zapravo ga guraš u kutiju.

Sad jasnije?

a sad ti meni odgovori na koji način je tvoja (ili čija već) obitelj napadnuta ovom slikovnicom?
Sorry, ali ne vjerujem da danas ikoja škola tjera nečije dijete na vjeronauk a ovaj to ne želi. Pa to bi odmah osvanulo u novinama.

Što se tiče alternative, njoj bi trebala biti etika (bar je to kod nas bilo u srednjoj) ili alternative nema. Ni tu ne vidim nikakav problem jer nitko nije ničim drugim ugrožen.

Ne razumijem čemu takvo čuđenje da smo relativno konzervativno društvo?
I to statistike uostalom potvrđuju (85% katolika, opet nam je na vlasti HDZ)
To je područje u koje nema smisla upirati prstom.

Manjine kao i različitost su kod nas relativno dobro zaštićene. Činjenica je vjerojatno većina ljudi neće razmišljati kao manjine (s obzirom na statistiku) ali svejedno može se reći da u HR imaju popriično dosta prostora i pravo glasa. Što i trebaju imati.

Meni nije jasno zašto bi sad ta šacica ljudi, ta manjina zahtjevala da se njihov način života nametne ovoj drugoj većini?
I to naravno, najčešće na bezobrazan način da se automatski njih degradira, iako sva ostala prava imaju itekako osigurana.
Jasno mi je da to drugačiji odjek ima u SAD-u, i čak su zaštićeni na jednakoj razini. Ali znamo da je Amerika oduvijek bila liberalna zemlja i da je to bilo za očekivati.
Ivchy26 is offline  
Old 21.01.2018., 16:15   #11
Znači neki čoban koji voli ševit ovce hoće ju oženiti i usvojiti s njom djete, i hoće da se to u zakonu regulira, e pa nema jest kolko ko hoće, i radit sta hoce, evo ja bi oženio svoju veš mašinu i hocu da mi to zakon omogući i da možemo usvojiti dijete.
Onda ce netko poželiti da se legalizira slobodno ubijanje bez kazne pa drogiranje itd kome god sta padne naum , ovima padne naum da bi guzili muškarce i da im se to jos na papiru omogući i djecu usvajaju e pa nemože brte
Odi ušumu pa tamo radi sta god hoces a dok si u civilizaciji poštivat ces civilizacijske nirme i regule ili osnuj sebi državu na nekom pustom otoku i tamo donosi sebi zakone po svojoj mjeri, kij si ti lud ćlovek
Loui is offline  
Old 21.01.2018., 16:24   #12
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
No kakav je to odgoj/život gdje se dijete namjerno stavlja u neprirodnu poziciju?
A što ti misliš, kakav je to život? Misliš da je loš?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 21.01.2018., 16:31   #13
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Znači neki čoban koji voli ševit ovce hoće ju oženiti i usvojiti s njom djete, i hoće da se to u zakonu regulira, e pa nema jest kolko ko hoće, i radit sta hoce, evo ja bi oženio svoju veš mašinu i hocu da mi to zakon omogući i da možemo usvojiti dijete.
Ali ovca ni veš mašina nemaju slobodnu volju, a ni dušu.

Ja sam protiv usvajanja djece kod istospolnih partnera, ali ne zaboravimo da oni i dalje mogu imati svoju djecu, ne nužno usvojenu. I što ćemo u tom slučaju, oduzimati im djecu? Slati ih u komune?
Homoseksualnost postoji u našem društvu i ne možemo ju ignorirati. Možeš im eventualno ne dati dijete na usvajanje, ali oni će naći načina da naprave dijete i što ćeš onda?
Osim toga, radi se i na umjetnoj maternici tako da će dijete moći imati bilotko s malo više love.
Svijet se jednostavno mijenja.
Prajapati is offline  
Old 21.01.2018., 16:37   #14
Nemam ja nista protiv ALI... oh how yes no...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 21.01.2018., 16:41   #15
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
(cut)
Pa nisam sklona misliti samo na svoju guzicu, mislim i na tu djecu.
Ali ti nemaš nikakva prava određivati roditeljima koje će oni slikovnice prikazivati svojoj djeci. Imaš samo ukoliko je time ugrožen život djeteta.
Jack Frost is offline  
Old 21.01.2018., 16:44   #16
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nemam ja nista protiv ALI... oh how yes no...
Pa gle, ne možemo poricati da je to nešto novo u našem društvu, nešto o čemu još nemaju svi ni formirano mišljenje. Malo smo zatečeni time, ne znamo što bi mislili. Nitko ne želi donijeti krivu odluku i povrijediti drugo ljudsko biće koje nema zle nakane, ali opet treba misliti na djecu.

Homoseksualnost se više ne može ignorirati, moramo i djeci homoseksualnih roditelja omogućiti da budu prihvaćena. Znamo da se djeca rugaju i odbacuju drugu djecu i zbog puno manjih stvari, a kamoli neće ako po njega dolaze dva oca.
Prajapati is offline  
Old 21.01.2018., 16:52   #17
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
aha, znači ne smeta ti da se djeci nameće vjera(cut)
Djeci se (kroz sustav javnog obrazovanja) nameću judeokršćanske vrijednosti, ali ne i vjera.
Jack Frost is offline  
Old 21.01.2018., 17:17   #18
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post


Sorry, ali ne vjerujem da danas ikoja škola tjera nečije dijete na vjeronauk a ovaj to ne želi. Pa to bi odmah osvanulo u novinama.

Što se tiče alternative, njoj bi trebala biti etika (bar je to kod nas bilo u srednjoj) ili alternative nema. Ni tu ne vidim nikakav problem jer nitko nije ničim drugim ugrožen.

Ne razumijem čemu takvo čuđenje da smo relativno konzervativno društvo?
I to statistike uostalom potvrđuju (85% katolika, opet nam je na vlasti HDZ)
To je područje u koje nema smisla upirati prstom.

Manjine kao i različitost su kod nas relativno dobro zaštićene. Činjenica je vjerojatno većina ljudi neće razmišljati kao manjine (s obzirom na statistiku) ali svejedno može se reći da u HR imaju popriično dosta prostora i pravo glasa. Što i trebaju imati.

Meni nije jasno zašto bi sad ta šacica ljudi, ta manjina zahtjevala da se njihov način života nametne ovoj drugoj većini?
I to naravno, najčešće na bezobrazan način da se automatski njih degradira, iako sva ostala prava imaju itekako osigurana.
Jasno mi je da to drugačiji odjek ima u SAD-u, i čak su zaštićeni na jednakoj razini. Ali znamo da je Amerika oduvijek bila liberalna zemlja i da je to bilo za očekivati.
kad sam te quotao tapatalk je tvoj odgovor meni zbog duljine posta sakrio iza tri tockice. I zapravo, kad se odgovor otvori ispada da apsolutno nista bitno nije izgubljeno u toj auto transformaciji. Imam filing ko da citam pamflete s narod.hr, a ne necije misljenje. Dobronamjerno cu pretpostavit da je to puka slucajnost.

ali u tom opsirnom odgovoru prepunom floskula nisi mi odgovorila na ono najbitnije u mom postu: Na koji nacin je tvoja obitelj napadnuta ili ugrozena tom slikovnicom?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 21.01.2018., 17:31   #19
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Pa gle, ne možemo poricati da je to nešto novo u našem društvu, nešto o čemu još nemaju svi ni formirano mišljenje. Malo smo zatečeni time, ne znamo što bi mislili. Nitko ne želi donijeti krivu odluku i povrijediti drugo ljudsko biće koje nema zle nakane, ali opet treba misliti na djecu.

Homoseksualnost se više ne može ignorirati, moramo i djeci homoseksualnih roditelja omogućiti da budu prihvaćena. Znamo da se djeca rugaju i odbacuju drugu djecu i zbog puno manjih stvari, a kamoli neće ako po njega dolaze dva oca.
Naravno. Samo komentiram ovu "Nemam ja nista protiv skupine X ALI..." konstrukciju. Obicno ju koriste ljudi koji zapravo i te kako imaju protiv...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 21.01.2018., 17:35   #20
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Djeci se (kroz sustav javnog obrazovanja) nameću judeokršćanske vrijednosti, ali ne i vjera.
Pa i slikovnica informira o postojanju obiteljskih zajednica različitih od općeprihvaćene definicije, a ne vrijednosni stav o tome. Ako nisam nešto krivo shvatio.
Zek0slav is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.