Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 16:26   #1
Možemo li iskupiti druge?

Ukratko, radi se o mojim roditeljima.
Volim ih jako, obilježili su moj život na mnogo načina i jako sam im privržena.
Problem je što su to ljudi koji prema mojim i vjerskim mišljenjima krivo žive.

Vidno su nesretni, moja mama je imala težak život i djetinjstvo. Novac ju je iskvario, iz velike bijede se domogla novca svojim trudom, radom i srećom, ali sada joj je taj isti novac postao centar svijeta. Ohola je, bezobrazna, vrijeđa ljude, ponižava ih. Varala je mog oca.
Otac mi je blag, ali pasivan, nikad nije stao u moju obranu dok sam bila dijete, bojao se svega, bojao se reći svoje mišljenje.

Ja sam od malena imala snažan moralni kompas, usprotivila bih im se ako su bili nepravedni prema drugima iako sam imala samo 6 godina.
Moja mama me učila da budem prefrigana i pokvarena, da štujem novac i da ne pomažem drugima, ali ja sam uvijek činila suprotno.

Bojim se za njihove duše, bojim se da se nećemo sresti u vječnosti jer ćemo biti na različitim mjestima. Mogu li moliti za njih, mogu li iskupiti njihove krive postupke?
Uz sve to ja ih volim i htjela bi ih svojom ljubavlju na neki način iskupiti i preporučiti kod Boga, je li to moguće ili je ipak svatko dužan trpiti kaznu za svoje grijehe?
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:00   #2
Nisam siguran ali mislim da ne može, možeš im samo pomoći da se obrate.


Bog koliko znam nigdje to ne govori, jer da bi otkupila grijeh morala bi trpjeti i kaznu za njega, a to je ognjeno jezero, i to vječno, jer je grijeh beskrajna uvreda Bogu.
A Bog nikad ne bi napravio takvu zamjenu.
Grijeh se može samo oprostiti kroz obraćenje.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:22   #3
iskupit češ ih tako što živiš svoj život i kroz njega isprocesiraš i prevaziđeš njihove zajebe koji su u tebi, napraviš im nekoliko unučadi i odgojiš ih da budu bolji od njih, na taj če način oni biti iskupljeni
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:39   #4
Hvala vam na odgovorima. Dakle, što točno onda dobivamo moleći za druge, što postižemo?

Na unučadi radim
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:45   #5
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima. Dakle, što točno onda dobivamo moleći za druge, što postižemo?

Na unučadi radim
Osjećaj moralne uzvišenosti i ispravnosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:29   #6
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ukratko, radi se o mojim roditeljima.
Volim ih jako, obilježili su moj život na mnogo načina i jako sam im privržena.
Problem je što su to ljudi koji prema mojim i vjerskim mišljenjima krivo žive.

Vidno su nesretni, moja mama je imala težak život i djetinjstvo. Novac ju je iskvario, iz velike bijede se domogla novca svojim trudom, radom i srećom, ali sada joj je taj isti novac postao centar svijeta. Ohola je, bezobrazna, vrijeđa ljude, ponižava ih. Varala je mog oca.
Otac mi je blag, ali pasivan, nikad nije stao u moju obranu dok sam bila dijete, bojao se svega, bojao se reći svoje mišljenje.

Ja sam od malena imala snažan moralni kompas, usprotivila bih im se ako su bili nepravedni prema drugima iako sam imala samo 6 godina.
Moja mama me učila da budem prefrigana i pokvarena, da štujem novac i da ne pomažem drugima, ali ja sam uvijek činila suprotno.

Bojim se za njihove duše, bojim se da se nećemo sresti u vječnosti jer ćemo biti na različitim mjestima. Mogu li moliti za njih, mogu li iskupiti njihove krive postupke?
Uz sve to ja ih volim i htjela bi ih svojom ljubavlju na neki način iskupiti i preporučiti kod Boga, je li to moguće ili je ipak svatko dužan trpiti kaznu za svoje grijehe?
Meni je žao tvojih roditelja.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:35   #7
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Meni je žao tvojih roditelja.
I meni ih je žao.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:53   #8
Moram priznat da nemam odgovor na ovo pitanje
Kako biti sretan znajući da su ti bližnji u paklu ili u nekoj teškoj muci.

A čuj, možeš samo misliti na sebe i uhljebiti se u Nebesima, a možeš ići i u pakao da izbaviš voljene.
Tvoj izbor.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:55   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Moram priznat da nemam odgovor na ovo pitanje
Kako biti sretan znajući da su ti bližnji u paklu ili u nekoj teškoj muci.

A čuj, možeš samo misliti na sebe i uhljebiti se u Nebesima, a možeš ići i u pakao da izbaviš voljene.
Tvoj izbor.
Možeš i umirijeti prije njih pa im dojaviti o postojanju zagrobnog života i tako ih navesti da se pokaju za svoje grijehe.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:07   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Moram priznat da nemam odgovor na ovo pitanje
Kako biti sretan znajući da su ti bližnji u paklu ili u nekoj teškoj muci.

A čuj, možeš samo misliti na sebe i uhljebiti se u Nebesima, a možeš ići i u pakao da izbaviš voljene.
Tvoj izbor.
Ako postoji mogućnost da ih izbavim, rado bih išla.
Mama je bila zlostavljanja u djetinjstvu, vjerujem da je zato postala tako tvrda srca, ali meni je pružila ljubav i očito je ipak nešto dobro učinila kad ju ja povrh svega jako volim.
Postoji li ikakva šansa da Stvoritelj ipak shvati da netko nije izabrao biti takav i smiluje se?
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:08   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Možeš i umirijeti prije njih pa im dojaviti o postojanju zagrobnog života i tako ih navesti da se pokaju za svoje grijehe.
Sumnjam da ću biti u mogućnosti javiti se
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:16   #12
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ako postoji mogućnost da ih izbavim, rado bih išla.
Mama je bila zlostavljanja u djetinjstvu, vjerujem da je zato postala tako tvrda srca, ali meni je pružila ljubav i očito je ipak nešto dobro učinila kad ju ja povrh svega jako volim.
Postoji li ikakva šansa da Stvoritelj ipak shvati da netko nije izabrao biti takav i smiluje se?
Osnovno, ti trebaš da živiš što moralnije, svojim primjerom da im pokažeš pa se, možda, i zapitaju o svom životu i učine promjene nabolje.

Drugo, molitva. Molitva čuda čini, jer Stvoritelj jedino ima moć da im da snagu za pozitivne promjene. Dakle, možeš da se moliš za njih, da im Krist da snage, ako si kršćanka. A i ako nísi :-)

Treće, jedino Stvoritelj zna ljudsko srce, tko je kakav zaista, mi ljudi ne, tako da mi ne možemo prejudicirati kakav je tko zaista, na osnovu naših ljudskih mjerila.

Izbavljanje, pakao i druge nebuloze, ne opterećuj se sa tim. Dok su živi, ima nade za svakog.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:36   #13
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Osnovno, ti trebaš da živiš što moralnije, svojim primjerom da im pokažeš pa se, možda, i zapitaju o svom životu i učine promjene nabolje.

Drugo, molitva. Molitva čuda čini, jer Stvoritelj jedino ima moć da im da snagu za pozitivne promjene. Dakle, možeš da se moliš za njih, da im Krist da snage, ako si kršćanka. A i ako nísi :-)

Treće, jedino Stvoritelj zna ljudsko srce, tko je kakav zaista, mi ljudi ne, tako da mi ne možemo prejudicirati kakav je tko zaista, na osnovu naših ljudskih mjerila.

Izbavljanje, pakao i druge nebuloze, ne opterećuj se sa tim. Dok su živi, ima nade za svakog.
Hvala ti, baš su me nadahnule tvoje riječi. Jesam, kršćanka sam i vjerujem da se ljudi mogu mijenjati, baš kako kažeš - uz nečiji primjer bez pretjeranog moraliziranja.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 22:47   #14
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ukratko, radi se o mojim roditeljima.
Volim ih jako, obilježili su moj život na mnogo načina i jako sam im privržena.
Problem je što su to ljudi koji prema mojim i vjerskim mišljenjima krivo žive.

Vidno su nesretni, moja mama je imala težak život i djetinjstvo. Novac ju je iskvario, iz velike bijede se domogla novca svojim trudom, radom i srećom, ali sada joj je taj isti novac postao centar svijeta. Ohola je, bezobrazna, vrijeđa ljude, ponižava ih. Varala je mog oca.
Otac mi je blag, ali pasivan, nikad nije stao u moju obranu dok sam bila dijete, bojao se svega, bojao se reći svoje mišljenje.

Ja sam od malena imala snažan moralni kompas, usprotivila bih im se ako su bili nepravedni prema drugima iako sam imala samo 6 godina.
Moja mama me učila da budem prefrigana i pokvarena, da štujem novac i da ne pomažem drugima, ali ja sam uvijek činila suprotno.

Bojim se za njihove duše, bojim se da se nećemo sresti u vječnosti jer ćemo biti na različitim mjestima. Mogu li moliti za njih, mogu li iskupiti njihove krive postupke?
Uz sve to ja ih volim i htjela bi ih svojom ljubavlju na neki način iskupiti i preporučiti kod Boga, je li to moguće ili je ipak svatko dužan trpiti kaznu za svoje grijehe?

Tvoja Mama je u pravo i ti bi trebala postivati njenu rijec i skolovastvo.
Ona hoce da ti svoj zivot zivis nezavisno od sviju pomoc,to ponasanje njeno
ima jedan cvrsti fundament.

Ne pomazi nikome i pusti sirotinju nek umre,ona je potpuno u pravu.
Bas bi voleo da je ona bila moja mati,ali posto nije morao sam ja u ovom
svijetu platiti veliki racun za svoju dobrotu i poverenje u ljudsku dobrotu.

U istinu su hamen svi ljudi prokleta djubrad,koje pokazuju samo jednu
laznu Masku dobrote.



Odakle tebi sigurnost da mi svi u vjecnosti biti u razlicnim mjestima ?
Remzudin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:27   #15
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post

Bojim se za njihove duše, bojim se da se nećemo sresti u vječnosti jer ćemo biti na različitim mjestima. Mogu li moliti za njih, mogu li iskupiti njihove krive postupke?
Prvo moreš, drugo ne moreš.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 18:15   #16
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Postoji li ikakva šansa da Stvoritelj ipak shvati da netko nije izabrao biti takav i smiluje se?
Pa po mojoj vjeri je svatko izabrao biti takav.

A sve vjere kažu: kaže budite milostivi da vam se ukaže milost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:07   #17
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Hvala ti, baš su me nadahnule tvoje riječi.Jesam, kršćanka sam i vjerujem da se ljudi mogu mijenjati, baš kako kažeš - uz nečiji primjer bez pretjeranog moraliziranja.
A ja sam kraljica Engleske.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:59   #18
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa po mojoj vjeri je svatko izabrao biti takav.

A sve vjere kažu: kaže budite milostivi da vam se ukaže milost
Davno je rečeno vuk dlaku mijenja al ne i ćud. Tko će mu ćud promijeniti ako ne Bog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:52   #19
Quote:
Prajapati kaže: Pogledaj post
Ukratko, radi se o mojim roditeljima.
Volim ih jako, obilježili su moj život na mnogo načina i jako sam im privržena.
Problem je što su to ljudi koji prema mojim i vjerskim mišljenjima krivo žive.

Vidno su nesretni, moja mama je imala težak život i djetinjstvo. Novac ju je iskvario, iz velike bijede se domogla novca svojim trudom, radom i srećom, ali sada joj je taj isti novac postao centar svijeta. Ohola je, bezobrazna, vrijeđa ljude, ponižava ih. Varala je mog oca.
Otac mi je blag, ali pasivan, nikad nije stao u moju obranu dok sam bila dijete, bojao se svega, bojao se reći svoje mišljenje.

Ja sam od malena imala snažan moralni kompas, usprotivila bih im se ako su bili nepravedni prema drugima iako sam imala samo 6 godina.
Moja mama me učila da budem prefrigana i pokvarena, da štujem novac i da ne pomažem drugima, ali ja sam uvijek činila suprotno.

Bojim se za njihove duše, bojim se da se nećemo sresti u vječnosti jer ćemo biti na različitim mjestima. Mogu li moliti za njih, mogu li iskupiti njihove krive postupke?
Uz sve to ja ih volim i htjela bi ih svojom ljubavlju na neki način iskupiti i preporučiti kod Boga, je li to moguće ili je ipak svatko dužan trpiti kaznu za svoje grijehe?
Osamostali se pa ćeš vidjeti iz drugačijeg ugla život.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 04:50   #20
Nije ni pokojni Isus ičije grijehe otkupio pa ne možeš ni ti. Svatko odgovara za svoje grijehe.
Možeš moliti da ti se mati promjeni i ne gleda sve kroz novac ali prvo ona treba sama to sebi priznati.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.