Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 13:05   #5101
Quote:
matija* kaže: Pogledaj post
Više puta se pisalo da su skup(lj)i nego kad sami nađete i da je problem s drugim županijama jer bi trebali voziti materijale iz Zagreba.
Tako je. Kako da oni organiziraju temelj u istri, dalmaciji, sta da mikseri idu sa 50 kubika betona dolje
Mekto is offline  
Old 18.01.2018., 13:22   #5102
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Tako je. Kako da oni organiziraju temelj u istri, dalmaciji, sta da mikseri idu sa 50 kubika betona dolje
Pa beton se kupi u Istri, Dalmaciji i sl. Nece ga voziti 200 km.

Kod mene je u ponudu usao Slavonac, pogledao cijene betona ovdje i dao ponudu.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Old 18.01.2018., 13:27   #5103
Quote:
matija* kaže: Pogledaj post
Više puta se pisalo da su skup(lj)i nego kad sami nađete i da je problem s drugim županijama jer bi trebali voziti materijale iz Zagreba.
Meni su za Zagreb rekli oko 100-120€/m2, ne znam koliko inače košta, još nisam u toj fazi raspitivanja
__________________
--
Siempre hay que separar las drogas
Mighty Harby is offline  
Old 18.01.2018., 14:27   #5104
Quote:
Mighty Harby kaže: Pogledaj post
Meni su za Zagreb rekli oko 100-120€/m2, ne znam koliko inače košta, još nisam u toj fazi raspitivanja
Pročitaj starije postove, @Mekto je objavio cjenik u ovoj temi (s time da je on sam nabavljao materijal), par desetaka stranica ranije.
matija* is offline  
Old 18.01.2018., 15:27   #5105
Tako je. Napomena sav materijal je sa racunom i nabavljen u firmama, a ne preko veze. Beton je iz betonare, specifikacije po projektu.
Mekto is offline  
Old 18.01.2018., 21:06   #5106
Quote:
EphGus kaže: Pogledaj post
Upravo tako.

Instalacije na tavan si trazio iz nekih posebnih razloga?


Trazio sam jer mislim da je puno puno prakticnije. Svekar na svojoj staroj jelovici mk ima tako razvedeno i on sam kaze da je to prakticnije. Znas ti kolika je meni suma ticino cjevi bila na podu. Ovaj koji mi je dosao zavrsiti hidroizolaciju se najebo ko mladi majmun da je odradi kako treba. Zato sam u starim postovima savjetovao da se hidroizolacija odradi u cijelom opsegu, kasnije se popravci puno lakse odrade nego da se naknadno odraduje hidroizolacija.
bruce80 is offline  
Old 18.01.2018., 23:24   #5107
Znam znam ovo sa ljepenkom, ja sam stavio trake kako mi oni rekli, mozda i bolje tako ipak su meni bile visoke ljetne temperature.
Pitam ovo za struju, u tavanu sam puno vremena proveo, stavio sam si pod iznad izolacije, sve sam detaljno pregledao. Vuna se poslozi izmedu greda a te cijevi prolaze po preko iznad greda pa tu izolacija bas i ne sjedne najbolje. Pa si mislim mozda tih cijevi sto manje to bolje. Neznam, meni tako mozda drugima drugacije.
Tu momke moram pohvalit vrhunski su mi poslozili vunu na cm!
EphGus is offline  
Old 19.01.2018., 12:02   #5108
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ja sam u fazi montaze klime. Radim sve sam osim instalacije cijevi i montiram vanjsku jedinicu nize od unutarnje. Pri dnu sam otvorio pol metra sa pol metra, napravio otvor fi 50 prema van a prema gore imao sam 1.5m za provuc instalacije kroz vunu. Najebo sam se ko majmun. Patnja samo takva. Doslo mi ie u jednom trenutku da skinem cijelu plocu u tom rasponu.
A da ne kazem da sam pazio da ne opizdim nosivi gredu itd.
Ovo za klime sam prije predvidio, sto svakome preporucujem. Instalacija postavljena tokom montaze po tavanu i dolje po zidu u fasadi. Vanjske jedinice nisam dao na zid nego nisko na nogostup. Postoje i za to plasticna podnozja. Cak mi je i tvornicki u zidu ugradena cijev za odvod vode-kondenze unutarnje jedinice. Pa se naknadno nista ne mora otvarat.
EphGus is offline  
Old 21.01.2018., 08:59   #5109
Mekto pozdrav,

Pratim tvoje objave od pocetka, vrlo su poucne, hvala na tome.
Ima li kakva novija slika s trenutnom situacijom na gradilištu, siguran sam da nisam jedini koji bi rado vidio kako izgleda?

Hvala,
Hrvoje
crniroko_82 is offline  
Old 22.01.2018., 07:45   #5110
Quote:
crniroko_82 kaže: Pogledaj post
Mekto pozdrav,

Pratim tvoje objave od pocetka, vrlo su poucne, hvala na tome.
Ima li kakva novija slika s trenutnom situacijom na gradilištu, siguran sam da nisam jedini koji bi rado vidio kako izgleda?

Hvala,
Hrvoje
I ja se pridružujem sa dva pitanja za Mekta, ako sam dobro zapamtila Domusplus je izvođač.
Da li ste na finalnom sastanku nakon dobivanja građ. dozvole prilikom biranja fasade imali kakvu projekciju da si to sve skupa lakše predočimo?
Što se tiče nadzornog da li oni imaju svog nadzornog za kuću, pokušavam se sjetiti, znam da treba za temelje, ali za kuću nisam sigurna.
Hvala unaprijed.
moja sloboda is offline  
Old 22.01.2018., 07:51   #5111
Quote:
crniroko_82 kaže: Pogledaj post
Mekto pozdrav,

Pratim tvoje objave od pocetka, vrlo su poucne, hvala na tome.
Ima li kakva novija slika s trenutnom situacijom na gradilištu, siguran sam da nisam jedini koji bi rado vidio kako izgleda?

Hvala,
Hrvoje
Bude, dosta preko tjedna radim pa me nema na gradilistu, a vikendom sam pak na gradilistu no stalno slikam iznutra. Vani je kaljuza i kaos jer su i ulicu komplet raskopali (kao i grad) jer rade novu kanalizacijsku mrezu tako da je pristup terenu autom trenutno gotovo nemoguc tako da stalno visim unutra
Mekto is offline  
Old 22.01.2018., 08:04   #5112
Quote:
moja sloboda kaže: Pogledaj post
I ja se pridružujem sa dva pitanja za Mekta, ako sam dobro zapamtila Domusplus je izvođač.
Da li ste na finalnom sastanku nakon dobivanja građ. dozvole prilikom biranja fasade imali kakvu projekciju da si to sve skupa lakše predočimo?
Što se tiče nadzornog da li oni imaju svog nadzornog za kuću, pokušavam se sjetiti, znam da treba za temelje, ali za kuću nisam sigurna.
Hvala unaprijed.
Tako je.
Sto se tice projekcije, ne znam oni inace imaju nesto, no buduci sam baratam CAD alatima i renderiranjem nisam stigao niti trazio da mi oni dodatno na finalnom sastanku demonstriraju. Ja sam kucu projketirao do najstinijeg detalja skupa sa namjestajem i komplet uredenjem tako da gotovo nisam imao nepoznanica. Pri odabiru boje fasade sam znao koja ce biti pokazali su mi ton kartu, rekao sam sto treba i to je to.
Ako zelite bar malo vidjeti odnose boja savjetujem slijedeci link:

http://www.aluplast.net/de/produkte/...d=169181169181

Sto se tice nadzora, ne mogu oni imati svoj nadzor pa to bi bilo protuzakonito, da nadzires sam sebe i da kazes da, sve sam ok napravio.
To mora biti treca strana, vama je u interesu da bude sto vise tamo i da nadzire sto se dogada. Realni problem je da vecina nadzora nema pojma o montaznoj gradnji tako da se i moj cudio kao pura dreku i filozofirao o irelevantnim stvarima, no eto promaklo mu je da na temelju nije bio ostavljen otvor za ulaz instalacije vode u kucum (koji opet nema veze sa montaznom gradnjom)
Jedan je nadzor za cijeli proces gradnje temelj i kuca, kad ste prijavili pocetak gradnje to je to, morate imati nadzor.
Mekto is offline  
Old 22.01.2018., 08:20   #5113
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Tako je.
Sto se tice projekcije, ne znam oni inace imaju nesto, no buduci sam baratam CAD alatima i renderiranjem nisam stigao niti trazio da mi oni dodatno na finalnom sastanku demonstriraju. Ja sam kucu projketirao do najstinijeg detalja skupa sa namjestajem i komplet uredenjem tako da gotovo nisam imao nepoznanica. Pri odabiru boje fasade sam znao koja ce biti pokazali su mi ton kartu, rekao sam sto treba i to je to.
Ako zelite bar malo vidjeti odnose boja savjetujem slijedeci link:

http://www.aluplast.net/de/produkte/...d=169181169181

Sto se tice nadzora, ne mogu oni imati svoj nadzor pa to bi bilo protuzakonito, da nadzires sam sebe i da kazes da, sve sam ok napravio.
To mora biti treca strana, vama je u interesu da bude sto vise tamo i da nadzire sto se dogada. Realni problem je da vecina nadzora nema pojma o montaznoj gradnji tako da se i moj cudio kao pura dreku i filozofirao o irelevantnim stvarima, no eto promaklo mu je da na temelju nije bio ostavljen otvor za ulaz instalacije vode u kucum (koji opet nema veze sa montaznom gradnjom)
Jedan je nadzor za cijeli proces gradnje temelj i kuca, kad ste prijavili pocetak gradnje to je to, morate imati nadzor.
Znači ovaj nadzorni kojeg imamo za temelje može biti i za kuću.
Jel može samo cifra koju ste platili za nadzornog, ovdje ili u pp.
Puno ste pomogli hvala.
Građevinska je u rukama, našli izvođača temelja i polako krećemo u avanturu.
moja sloboda is offline  
Old 22.01.2018., 20:18   #5114
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Bude, dosta preko tjedna radim pa me nema na gradilistu, a vikendom sam pak na gradilistu no stalno slikam iznutra. Vani je kaljuza i kaos jer su i ulicu komplet raskopali (kao i grad) jer rade novu kanalizacijsku mrezu tako da je pristup terenu autom trenutno gotovo nemoguc tako da stalno visim unutra
Super, hvala. Imate li neku ideju koliko će vas koštati kuća kad bude gotova, s obzirom da ste već sve stakve pobrojali, gradnja od početka do kraja u vašoj konfiguraciji? Naime, razmišljamo o gradnji objekta sličnih dimenzija (našli potencijalno zemlište), pa nekako pokušavam doći do cifre koja bi trebala pokriti sve.

Hvala, i sretno s radovima.
crniroko_82 is offline  
Old 22.01.2018., 21:16   #5115
Pratim ovu temu zadnjih pola godine, a pročito sam sve postove napisane unazad par godina pa sam samo poželio zahvaliti ljudima poput Mekte koji dijele svoje iskustvo na forumu, ali i svima ostalima koji održavaju ovu temu živom.
Nisam zasad ni blizu kupnje montažne kuće, ali se nadam da će se neke kockice posložiti kroz godinu, dvije, tri i da ću iz podstanarskih voda krenuti tim putem što mi je velika želja. Zasad skupljam informacije (žao mi je samo što nisam zapisivao sve korisno što sam pročitao, ali vjerujem da ću još jednom u budućnosti proći cijelu temu).
Mekto, skidam ti kapu na organizaciji i angažmanu. Naravno, tvoja je kuća, tvoja investicija, tvoj život i ne treba ništa prepuštat slučaju.
tjsudac is offline  
Old 24.01.2018., 06:54   #5116
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ok dosli smo sa dva na tri ajmo doci na 6. Nema sanse, pricajte te bajke. I opet lako kad ti je jedna zica unutra, kad si ih natrpao 6 komada, sto onda. Svi znamo kad se uvlaci vodic u buzir od recimo 10 metara duljine. Pa ne pricamo o komadu od 2 metra, kroz to ces provuci kad hoces i sto hoces.
Da vas tek vidim kako cete provuci 20 mtara utpa u komadu. Opet nema sanse.
Nije to samo moje misljenje, svaki elektricar s kojim sam pricao ce potvrditi isto, dva koljena su u pravilu OK sve vise od toga je cesto nemoguce.

No cak i da sam u krivu OK. Moze se uvlaciti naknadno i lakse je sa zicama nego kabelima, pa nek ljudi rade sto hoce. Ja cu i dalje pisati svoja iskustva, pa tko hoce neka nesto neuci iz mog iskustva tko nece opet dobro

Može i preko tri koljena i deset metara naravno, no nije to sad ni bitno. Uglavnom napisano je "da se danas radi tako i tako" i komentar je došao da baš i nije tako. A vlastita iskustva su nešto sasvim drugo, nitko to ne spori i neka se piše i dijele iskustva.
samting is offline  
Old 24.01.2018., 11:36   #5117
Ne zelim biti uporan, samo nadopuna o necemu sto sam vec pisao.
Bas sam neki dan vidio kako lokalni elektricar stavlja instalaciju u MK. Nikakve ekstra spojnice nego komadi buzira veceg promjera i izolir traka. Banalno jednostavno i jeftino.
EphGus is offline  
Old 24.01.2018., 13:12   #5118
Tako je, i to je sve sto je potrebno
Mekto is offline  
Old 24.01.2018., 13:47   #5119
Slazem se...ali jbg, meni nije ni tako
EphGus is offline  
Old 24.01.2018., 14:45   #5120
Pa dovoljno je sa izolirkom, meni su sve na spojevima tako naspanate i povezane, stvarno ne vidim problem. Ne budes nikad vise u tom buziru nista radio.
Mekto is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.