Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 12:17   #161
Samokontrola

Da vam dočaram kontradiktorne aspekte na konkretnom primjeru

Saturn u Raku u konjukciji sa Marsom u Lavu, Mjesec u Jarcu, prevladava fiksna priroda (Bik naglašen).
SA0MA u kvadratu sa Uranom u Škorpionu (5-8 polje).
Kako to izgleda?
Odricanja zaista mnogo, pogotovo u vezi 5. polja gdje se i događa ta konjukcija SA0MA, pretežno mirno i staloženo djelujem... međutim, kad opali Uranov kvadrat ljudi reagiraju "jesi to ti?"
Recimo samo da kad "zakuham" lete tanjuri, lonci, papiri, udubljuju se električni uređaji i tak... al ne bi čovjek reko kad me vidi
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 13:18   #162
Pacifizam:






Pacifizam je termin koji se koristi kao izraz protivljenja nasilju kao sredstvu rješavanja sporova. Pacifizam uključuje široki spektar pogleda....od običnog vjerovanja da se međunarodni nesporazumi mogu i trebaju rješavati mirnim putem do apsolutnog protivljenja korištenju nasilja, pa čak i najobičnije prisile, pod bilo kakvim uvjetima.

Kako je pacifizam uvjerenje koje nadilazi instinktivne porive i primitivne težnje čovjeka kod karakterne osobine pacifizma u osnovnoj kombinaciji je naglasak na planetama "više oktave" kao koncepta preobražaja instinktivnih i nagonskih težnji. To je zato jer ljudi koji imaju u osnovnom karakteru naglašene transpersonalne planete uvjetno rečeno imaju veću mogućnost preobražaja jer čovjek može "lakše shvatiti" da život nije samo nešto što postoji tek u odnosu na njegov Ego. Tu su prije svega Uran i Neptun jer su vezani i uz humanost, ali i idealizam što je odlika pacifizma. Posebno je važno da Uran bude dobro postavljen i skladno aspektiran tako da čovjek svoju humanost, šire razumjevanje i nezavisnost živi kao član društva s ciljem unaprijeđenja istog, a ne rušenja normi ili kao suviše hladan i bezličan karakter.

Pacifizam je uvjerenje koje se protivi svakoj vrsti nasilja te je kao takav vid mentalnog izraza, vid zračnog elementa. Što se tiče znakova, pacifizam je u prvom redu dominanta znaka vage jer je to znak koji teži izbjeći svaki konflikt (opozit znaku ovna - Mirko pazi metak ) na način da ujedini razlike u gledištima i pomiri suprotnosti. I sam antilimilitarizam je odlika Venere (vladar vage). Pa je u tom smislu dobar položaj Venere u znaku vage, ribe, vodenjaka, bika, a Mars treba biti slab i neistaknut. Nadalje, pacifizam je u svojoj osnovi vezan uz humanost, a humanost je vezana uz znak vodenjaka, te je taj zračni znak i cijela serija 11. istaknuta kod pacifizma. Vodenjak je društveno biće koje se najbolje osjeća kao dio grupe, organizacije istomišljenika ili "čovječanstva", a sama priroda vodenjaka je humanistička. U tom smislu jako je važna veza između Venere i Urana kao prirodnih vladara ova dva znaka. Skladan odnos između Venere i Urana na relaciji zračnog elementa donosi jaku društvenu svijest - tolerancija i prihvaćanje su neka vrsta "urođenog stava". Kod ovog aspekta naglašena je diplomatska nota, ali na način da odražava prirodnu otvorenost i iskrenost prema drugima koja može biti iskorištena u rješavanju konflikata što predstavlja osnovne odlike pacifizma. Također kod ovog aspekta duh kompromisa (Venera) je u savezu s razvojem grupne svijesti (Uran), a namjera je poboljšanje kvalitete života i postizanje većeg stupnja harmonije.

Treći znak koji je također vezan uz pacifizam jer je vezan uz humanost, idealizam i izbjegavanje sukoba jest znak ribe (egzaltacija Venere, transpersonalni vladar). Zato jer je taj znak u stanju "ukupno ljudsko stanje" doživljavati na pojedinačnom nivou. U biti ako vodenjak razmišlja pacifistički, onda riba osjeća pacifistički.

Pacifizam se kao odlika karaktera može temeljiti na nečijim moralnim načelima pa je u tom smislu za pacifistu važan snažan i skladan odnos između Sunca (ja) i Jupitera (moral). To je zato jer se utjecaj Jupitera na psihu nalazi u domeni svijesti i unutarnjeg osjećaja fer pleja koji se ispoljava kroz Jupiterove osobine: velikodušnost, pravičnost, plemenitost i spremnost pomaganju. To je posebno naglašeno na 26º znaka strijelca jer je naglašena ljubav prema slobodi.

Postoji i tkz. pragmatički pacifizam koji ne dijeli takve stavove, ali umjesto toga drži da uvijek postoje bolji načini rješavanja sporova, odnosno da je korist koju donosi rat uvijek manja od njegove cijene. Zato je kod pacifizma važan odnos između Venere i Jupitera (benefici), te odnos između njih i Urana. Skladni aspekti između Jupitera i Urana su vrlo važni jer ujedinjuju vjerovanja s novim poimanjima čovjeka i svijeta, to je aspekt napredna, liberalna, radikalna i slobodna duha kojeg zanimaju društvena pitanja. To je aspekt uvjerenja da se ekspanzija čovječanstva mora odvijati duž jasno definiranih puteva koji obuhvaćaju višu svijesti, individualnu i kolektivnu odgovornost.


Od polja je istaknuto 11. polje (namjere, humani ciljevi), te 9. polje (svrha, životna misija, "međunarodno").
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 15:51   #163
Vidiš meni je 5 planeta u 11 kući i jupiter u 9-om polju, stalno imam osjećaj da moram dati svijetu svoj dug. Nikako me ne zadovoljavaju obične stvari kao cilj života, mada nisam totalni pacifista (mislim da čovječanstvo nije spremno za to). Ali još nisam pronašao modus kako ću odraditi taj posao, ali znam da me čeka ako poživim. Još kada bi me neka Ribica tu dopunila...eh.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.

Zadnje uređivanje Graham : 04.02.2009. at 15:58.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 16:51   #164
...od pricljivosti na ovak ozbiljne stvari, nenasilno rjesavanje medunarodnih sporova...

Ja nekak ne vezujem znak Vage i Veneru uz pacifizam...simbolicno, kod Vaga mi je vise prisutna ta neka neodlucnost, zelja za izbjegavanjem sukoba po cijenu izbjegavanja iznosenja svog vlastitog stava, "mir mira radi"...that's not the point...i tesko je govorit o pacifizmu bez Saturna...samo kroz svijest o patnji, nasilju, gubicima mozemo se svjesno opredijelit za drugu stranu...ovdje nije rijec o easy going hippie tralala volim cvijece mrzim oruzje prici, nego o malo ozbiljnijim stvarima
...isto tako mi osobe skorpionskih karakteristika ulijevaju puno vise vjerodostojnosti da razumiju sta znaci pacifizam nakon sto su prosli svasta i svojim smislom za dublje razumijevanje svijeta i pravdu sami shvatili neke stvari od nekih napusenih (karikiram sad) vodenjaka koji briju na humanizam, a zapravo se vrte u svom malom egoizmu i ne vidi dalje od sebe i svojih potreba i dozivljavaju svijet neosobno......svaka cast osvijestenim vodenjacima i strijelcima, ali vecina ih jesu hedonisti i priznaju to...potrebno je jos nesto dodatnoda se neke stvari ispolje...
...Uran, Neptun, Jupiter i znakovi koje simboliziraju , ali i Saturn i doticaj sa nekim jacim znacima...

...i da, smatram se pacifistom i idealistom...asc Ribe na 9., strijelcevskom stupnju...jedan suvladar podznaka - Neptun u Strijelcu, na MC...drugi suvladar, Jupiter u Lavu u 6 i u trigonu sa Neptunom, jak Jupiter...osim toga Uran u konj. sa Mjesecom, trigonu sa Suncem i Asc...ali nis tog ne bi bilo bez osvijestenog Saturna, koji mi je dobro postavljen i daje osjecaj odgovornosti i pravde i skorp utjecaja i Plutona koji pravi sextile sa Neptunom, MCom i Jupiterom...

...bas bi mogli i stavit karte nekih poznatih svjetskih pacifista...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:27   #165
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
...od pricljivosti na ovak ozbiljne stvari, nenasilno rjesavanje medunarodnih sporova...
Posveta vladajućem znaku.
Quote:
Ja nekak ne vezujem znak Vage i Veneru uz pacifizam...simbolicno, kod Vaga mi je vise prisutna ta neka neodlucnost, zelja za izbjegavanjem sukoba po cijenu izbjegavanja iznosenja svog vlastitog stava, "mir mira radi"...that's not the point...
Možda ti ne, ali Venera je simbol antimilitarizma i težnje za skladom u svim odnosima kako društvenim, tako i onim pojedinačnim.
Quote:
...bas bi mogli i stavit karte nekih poznatih svjetskih pacifista...
Evo za početak:

Mahatma Gandhi

Dalai Lama XIV
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:42   #166
To za pacifizam bih potvrdila. Trece polje u Vagi, Mars u Vagi izbjegava sukobe, Mjesec u Ribama..
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 18:02   #167
Heh, Mahatma je tukao svoju ženu luknite na wikipediju (možda konjukcija sa venerom).
Saturn u 2 kući, jel' to asketizam u odnosu na materiju?
Quote:
Mohandas Gandhi's early life was a series of personal struggles to decipher the truth about life's important issues and discover the true way of living. He admitted in his autobiography to beating his young wife, and indulging in carnal pleasures out of lust, jealousy and possessiveness, not genuine love
"Nema sveca bez prošlosti, niti grešnika bez budućnosti"

Sunce u 12-oj, jel' to možemo povezati sa zatvorom?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 18:38   #168
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post

Sunce u 12-oj, jel' to možemo povezati sa zatvorom?
mislim da bi to bio malo "sirovo" tumačenje.

sunce u 12. kući svakako govori o određenoj zatvorenosti (12. k. znači i podsvijest itd.), no to ne znači da je čovjek doslovce zatvoren...

na primjerima koje znam, često se dešava da ljudi sa suncem u 12. k. rade u nekim institucijama gdje se predmnijeva ili traži nekakvo čuvanje tajni i sl. (kako bi neki rekli, "zatvorene institucije"), npr. bolnice, policija, državna odvjetništva, tužiteljstva i sl. odn. četvorica muškaraca koje znam sa suncem u 12. kući, svi rade na nekim od tih nekoliko mjesta koje sam nabrojala.

nisu nikakvi "freakovi" ni posebno zatvorene osobe i rade na vrlo važnim pozicijama, tj. uspješni su i "značajni". po mome, ta 12. kuća dala im je i određenu veliku samozatajnost, samokontrolu, diskreciju, što se pri mogućnosti napredovanja (pogotovo u njihovom tipu posla), naravno, od drugih znalo vrednovati i cijeniti.

nadam se da shvaćaš što želim reći: često su to ljudi kojima posao i karijera zahtijevaju određen rad i djelovanje u smislu da se "ne daje na sva zvona" to što rade.

e da, negdje sam jednom pročitala i da je sunce u 12. kući dobra pozicija za špijuna.

EDIT:
e sad, ali da još kažem nešto o veneri u 12. kući: od nekoliko žena koje znam s venerom u 12. kući, sve su bile ili jesu ljubavnice oženjenim muškarcima (dakle, tajna veza). i mogu reći da su nevjerojatno sklone tim "tajnim vezama"...
__________________
dancing through the fire just to catch a flame

Zadnje uređivanje astrid : 04.02.2009. at 18:56.
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 04:48   #169
Dalaj Lama, sj. čvor u 7. kući u Jarcu ( a sunce u 1. kući ). Mars u vagi u 4. kući :
Quote:
.... problemi u obitelji, domovini, često napušta mjesto rođenja
U ovim zadnjim demonstracijama mnogo se prigovaralo Dalaj Lami zbog njegovog marsa u Vagi iz njegovog naroda, dok on ostvaruje sa svojim pristupom svoju karmu.
Dok recimo gledajući filozofiju nenasilja, suprotnost od Gandhija, voli papati meseko.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 10:33   #170
zasto je ova tema zamrla?

mozete li reci koju o ljudima koji su dosta samozivi.. kako ih prepoznati u astro karti..
__________________
in my secret life
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 14:59   #171
Quote:
n.gemini kaže: Pogledaj post
zasto je ova tema zamrla?
Ne mogu sve teme biti uvijek na prvoj stranici.
Quote:
mozete li reci koju o ljudima koji su dosta samozivi.. kako ih prepoznati u astro karti..
Može, ako jasno i precizno definiraš - samoživost.


P.S. Nešto slično smo imali - koristoljublje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 15:50   #172
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne mogu sve teme biti uvijek na prvoj stranici.

Može, ako jasno i precizno definiraš - samoživost.


P.S. Nešto slično smo imali - koristoljublje.
mislim da je mislio na samoživost u smislu ljudi koji rade što hoće i kad hoće, ugl se povode za porivima i nemaju u sebi baš onu obazrivost i promišljenost.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 15:57   #173
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
mislim da je mislio na samoživost u smislu ljudi koji rade što hoće i kad hoće, ugl se povode za porivima i nemaju u sebi baš onu obazrivost i promišljenost.
Misli-la.

Vidiš, meni je pojam samoživost baš vezan uz promišljenost (o tome pričam).

Daklem, jasno i precizno definirana osobina karaktera se traži.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 20:27   #174
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
mislim da je mislio na samoživost u smislu ljudi koji rade što hoće i kad hoće, ugl se povode za porivima i nemaju u sebi baš onu obazrivost i promišljenost.
Da, tako sam mislila.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Misli-la.

Vidiš, meni je pojam samoživost baš vezan uz promišljenost (o tome pričam). - tacno!

Daklem, jasno i precizno definirana osobina karaktera se traži.
O koristoljublju smo govorili u materijalnom smislu. Svakako to je usko povezano, ali mislila sam o tipi sebicnosti, jak ego koji ne mari za druge ali ne samo na materijalnom nivou..
__________________
in my secret life
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:09   #175
Ok, dakle u biti si opisala ovu karakternu osobinu na način da se radi o osobini koja ujedinjuje sebičnost i egoizam uz taj neki nedostatak obazrivosti prema drugima. To je dakle vrlo slično koristoljublju s tim da kod samoživosti nije fokus na materijalnoj koristi (2. polje), nego obuhvaća širi vid, tj. sebičnost koja u fokusu ima vlastite interese pa kakvi god oni bili.







Samoživost:


Evo što kaže wiki:

"Sebičnost je bezobzirno vođenje računa isključivo o osobnim potrebama i osobnoj koristi. Sebičnost označava pretjerano interesiranje osobe za sebe samu i samoživo insistiranje isključivo na ostvarenju svojih interesa, zanemarivanje interesa drugih ljudi i ne briga o štetnosti vlastitog ponašanja prema drugim osobama."


• Daklem, kod samoživosti je u prvom redu naglašeno Sunce (ja/volja), ali u kontekstu sebičluka. Budući da lijeva strana karte opisuje osobe koje su više okrenute prema sebi, subjektivne, orjentirane na samoočuvanje, to je kod samoživosti u prvom redu naglasak na lijevoj strani natalne karte.


• Također kod samoživosti je naglašena fiksna kvaliteta jer ona opisuje tvrdokornost i nepopustljive stavove u životu.


• Sebičnost, osobna korist i osobni interes astrološkim jezikom su domena planete Saturna, a "drugi" su u natalnoj karti predstavljeni 7. poljem. Zato bi mogli reći da je sama samoživost u osnovi opisiva položajem Saturna u 1. polju. Ta pozicija je ovdi istaknuta iz više razloga. Jedan je taj da je 1. polje polje egzaltacije Sunca, a drugi da je to istovremeno i polje pada Saturna što znači da on - Saturn u toj poziciji nije u stanju ispoljiti vlastite osobine na skladan ili drugima prihvatljiv način (opozit 7. polju). Tj. kako kaže Liz Greene ovu poziciju Saturna karakterizira "nedostatak osobne probojnosti u pozitivnom smislu". Pri tome ona misli na potrebu čovjeka i da kontrolira druge (opozit 7. polju), ali i provodi svoju volju nad njima (1. polje/volja, ćud).

No zbog specifičnosti pozicije ona (volja) je ovdi prije obrambeni manevar nego spontana ili samouvjerena odlučnost. Tj. može se reći da u osnovi tu poziciju Saturna karakterizira ta neka izopačena priroda Saturna u kojoj on "iz straha da ne bude napadnut ponekad prvi napada", a istovremeno zbog temeljne prirode Saturna ima i potrebu da drži pod kontrolom "sve svoje". U osnovi ovakva osobnost ne vjeruje pretjerano u sebe i svoje sposobnosti, ali upravo je to sve zajedno karakteristika samoživosti.


• Dakle, kod samoživosti je u fokusu planeta Saturn, Saturn je taj koji trpi teške aflikacije, a to je posebno naglašeno kada se nalazi u znacima raka (izgon) ili ovna (pad).


• Budući da Saturn u natalnoj karti prije svega opisuje kako osoba teži postati netko i nagon da to sačuva trudom...u tom smislu samoživost karakterizira napet odnos afliciranog Sunca (ja, ego, samodovoljnost) i Saturna (nefleksibilnost, sažetost, represija, neosjetljivost). Posebno je jaka samoživost kada je Sunce u kardinalnom znaku (ovan, rak, vaga, jarac) jer kardinalna kvaliteta opisuje poduzimljivost a ona je ovdje okrenuta prema sebi.


• Kako Venera simbolizira način na koji osoba izražava ljubav, te načine na koji se osoba osjeća i cjenjenom i voljenom.....kod smoživosti također postoje aflikacije na relaciji Saturn (škrtost) i Venere (ljubav, užitak, sklad, drugi). U tom smislu aflicirana Venera je često u znacima ovna (ja volim samo sebe, jeedinog sebe, kapricioznost), škorpiona (sebičnost, sadomazohizam) ili djevice (proračunata naklonost, emocionalna frigidnost).


• Također u kontekstu osobine samoživosti....aflikacije Saturna na Mars dodatno povećavaju okorjelost i nedostatak obazrivosti, dok aflikacije na Merkur povećavaju promišljenost u onom sebičnom smislu.


• A kako je samoživost suprotna altruizmu i solidarnosti općenito je kod samoživosti osim naglaska na lijevoj strani natalne karte (1. polju), planete Sunce, Saturn, Mars, Merkur su istaknute dok su Mjesec, Venera i Neptun neistaknute. Također ako samoživost sadrži komponentu potpune neobazrivosti na stavove drugih ljudi to su prisutne aflikacije s Uranom (nenormalnost, nepokornost, tenzije).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 14:14   #176
Smile

Hvala Fish!!!
__________________
in my secret life
n.gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 11:43   #177
teta Fish ne znam kamo bi s ovim pitanjem, pa pretpostavljam da i to može upasti pod karakter u nekom pogledu.

zanima me, koji su pokazatelji sklonosti samoubojstvu u natalu?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 12:08   #178
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
teta Fish ne znam kamo bi s ovim pitanjem, pa pretpostavljam da i to može upasti pod karakter u nekom pogledu.

zanima me, koji su pokazatelji sklonosti samoubojstvu u natalu?
Tu bi osobinu onda mogli nazvati suicidalnost. A to pak spada u patološka stanja čovjeka. Moglo bi se o tome puno pisati, no staviti ću samo osnovno:


• Razni su uzroci suicidalnosti (PTSP, depresivni/anksiozni poremećaj, shizofrenija, ovisnosti...). Pa je kod suicidalnosti važno i najprije pogledati stanje 12. polja (stanje psihe, psihičko zdravlje).


• U astrologiji postoji nešto što se naziva Anaretom - "ništiteljicom života". A to je u osnovi najmalefičnija planeta u natalu (obzirom na prirodu, poziciju i dostojanstvo). Kod pojma smrti postoji ta veza ništiteljice života i 8. polja (smrt fizičkog organizma). Anareta određuje i njezinu "narav", pa ako je takva smrt iznimno nasilna onda ima vezu s Marsom/Plutonom.


• Jedna od bitnih definicija suicidalnosti je gubitak, slabljenje ili poremećaj vitalnih nagona (nagon za hranom, za življenjem, spolni nagon, roditeljski nagon). Zato astrološki gledano najprije treba gledati ugroženost svjetla, ugroženost života - Sunca. Kod samoubojstva to je najčešće od Urana (nasilno, naglo) jer Uran u sebi ujedno i sadrži "izgon Sunca".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:23   #179
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

• Razni su uzroci suicidalnosti (PTSP, depresivni/anksiozni poremećaj, shizofrenija, ovisnosti...). Pa je kod suicidalnosti važno i najprije pogledati stanje 12. polja (stanje psihe, psihičko zdravlje).

• Jedna od bitnih definicija suicidalnosti je gubitak, slabljenje ili poremećaj vitalnih nagona (nagon za hranom, za življenjem, spolni nagon, roditeljski nagon). Zato astrološki gledano najprije treba gledati ugroženost svjetla, ugroženost života - Sunca. Kod samoubojstva to je najčešće od Urana (nasilno, naglo) jer Uran u sebi ujedno i sadrži "izgon Sunca".
još samo jedno pitanjce

može li se i tranzit Urana protumačiti na taj način ako u samom natalu nema nekih očitih alarmantnih znakova?

a Anaretom se smatra planeta u 8?

Zadnje uređivanje Žulaj : 09.06.2009. at 14:41.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 14:45   #180
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
još samo jedno pitanjce

može li se i tranzit Urana protumačiti na taj način ako u samom natalu nema nekih očitih alarmantnih znakova?
Ne. Za sve "akcije" u životu mora postojati potvrda u natalnoj karti.
Quote:
e da, i ne mogu naći tu Anaretu
Sam pojam Anareta potiče iz tradicionalne astrologije. Na netu imaš dosta tradicionalnih tekstova o njoj u kontekstu smrti, evo npr. jednog takvog.


Definicija Anarete nije egzaktno određena, jedna od "definicija" je da je Anareta "razarač života, nebesko telo koje sa Hajlegom tvori najnepovoljniji aspekt" - zato nju uvijek u konačnici procjenjuje astrolog i na osnovi cijele natalne karte. Rekla bih da je kod tebe Anareta Mars (u izgonu, radi egzaktni kvadrat na Sunce-Hajleg).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.