Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 18:39   #41
Pa mogu u inozemstvu,ali kod nas teško.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:51   #42
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Pa mogu u inozemstvu,ali kod nas teško.
crkva je crkva. ak to ucini u inozemstvu,ucinit ce i ovdje. al neznam zasto razgovaramo o tome kada je to doslovno nemoguce.
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:56   #43
Ma da a ak ja stavim pištolj crkvenjacima iza leđa onda neće srat osim naravno Pape.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 20:38   #44
Thumbs down

zbog templara još idanas ratuju muslimani i krščani jer su upravo oni započeli rat za Jeruzalem
__________________
there is only one truth
archangel711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:16   #45
Quote:
archangel711 kaže: Pogledaj post
zbog templara još idanas ratuju muslimani i krščani jer su upravo oni započeli rat za Jeruzalem
daj malo preciziraj ovu tvrdnju. nejasna mi je. kako su to oni zapoceli rat zbog kojeg se i dan danas ratuje?
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 21:43   #46
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
ha ha...nisu templari ubijali civile i slali djecu u rat... templari su bili zastitnici hodocasnika i red koji se borio protiv muslimana... no,u svakom zitu ima kukolja,pa tako vjerojatno i medju njima. kao da osudjujes citavu HV zbog nekog zlocina sto pa pocini jedan pripadnik. istina,vjerojatno je bilo bezobzirnih i bespotrebnih ubojstava,al citav red zbog toga osudjivat??

Djecu slali u rat? vidi se da nemas pojma o povijesti. templari nisu slali djecu u rat. to su cinili krscanski vladari. posebice njemacki i francuski. jer su smatrali da su djecije duse ciste i neiskvarene pa ce ih Bog cuvati... velika vecina ih je zavrsila u saracenskom roblju. templari su imali jednu svrhu zbog koje su ustanovljeni... kada su ostali bez te svrhe i kada vise nisu bili potrebni europskom mocnicima,krvavo i okrutno su ih potisnuli.


edit- ponavljam... cak su ih i njihovi neprijatelji saraceni jako postivali. to je bio jedini i prvi vojni red takve vrste na europskom tlu... bili su pravi vitezovi. unisteni zbog necije pohlepe i ljubomore
jesu li bar vodili "zvanicni" I krizarski rat? Onaj gdje je stradalo 40000 od stanovnistva grada, ne od vojske?
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:06   #47
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
jesu li bar vodili "zvanicni" I krizarski rat? Onaj gdje je stradalo 40000 od stanovnistva grada, ne od vojske?
mislis na ono "kad je krv do koljena" tekla po Jeruzalemu? to su bile ujedinjene krscanske snage. Ne samo Templari. A i po nicemu se ne moze dokazati da su oni bili glavni akteri pokolja. Znas kako kazu... "okrutna vremena radjaju okrutne ljude"... uostalom,papa i Crkva su ih razrijesili moralnog tereta. Bili su slobodni ciniti sta god hoce u ime Boga. Neznam zasto se osvrces samo na Templare,kao da su oni jedini krivci. Citav krscanski svijet je uprljao ruke time.

Templarski red je imao samo tu nesrecu da se njegov glavni zastitnik (Crkva) okrene od njega i dodatno ga zablati. Sta je sa vitezovima Hospitala, spanjolskim redom Cavatrave,itd...? oni su bili nevinasca,ha?
AccesDenied1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 02:44   #48
Quote:
AccesDenied1 kaže: Pogledaj post
mislis na ono "kad je krv do koljena" tekla po Jeruzalemu? to su bile ujedinjene krscanske snage. Ne samo Templari. A i po nicemu se ne moze dokazati da su oni bili glavni akteri pokolja. Znas kako kazu... "okrutna vremena radjaju okrutne ljude"... uostalom,papa i Crkva su ih razrijesili moralnog tereta. Bili su slobodni ciniti sta god hoce u ime Boga. Neznam zasto se osvrces samo na Templare,kao da su oni jedini krivci. Citav krscanski svijet je uprljao ruke time.

Templarski red je imao samo tu nesrecu da se njegov glavni zastitnik (Crkva) okrene od njega i dodatno ga zablati. Sta je sa vitezovima Hospitala, spanjolskim redom Cavatrave,itd...? oni su bili nevinasca,ha?
Ma ne kazem da su bili fini. Na zalost kroz srednji vijek krscanstvo je uprljano necim sto se nije dan danas ispralo. I vidimo djedovsku, fanaticnu mrznju i neterpeljivost medju nosiocima religija.
Samo, kao sto si sam i konstatirao, nisu sigurno bili kako si ih opisao u 1. postu.
Deniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:04   #49
Knights Templar of the Order of the Temple

The Templars were organized as a monastic order, similar to Bernard's Cistercian Order, which was considered the first effective international organization in Europe. The organizational structure had a strong chain of authority. Each country with a major Templar presence (France, England, Aragon, Portugal, Poitou, Apulia, Jerusalem, Tripoli, Antioch, Anjou, and Hungary) had a Master of the Order for the Templars in that region. All of them were subject to the Grand Master (always a French knight), appointed for life, who oversaw both the Order's military efforts in the East and their financial holdings in the West. No precise numbers exist, but it is estimated that at the Order's peak there were between 15,000 and 20,000 Templars, of whom about a tenth were actual knights.

It was Bernard de Clairvaux and founder Hugues de Payens who devised the specific code of behavior for the Templar Order, known to modern historians as the Latin Rule. Its 72 clauses defined the ideal behavior for the Knights, such as the types of garments they were to wear and how many horses they could have. Knights were to take their meals in silence, eat meat no more than three times per week, and were not to have physical contact of any kind with women, even members of their own family. A Master of the Order was assigned "4 horses, and one chaplain-brother and one clerk with three horses, and one sergeant brother with two horses, and one gentleman valet to carry his shield and lance, with one horse." As the Order grew, more guidelines were added, and the original list of 72 clauses expanded to several hundred in its final form.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:15   #50
Jel primaju i žene u svoje redove?
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:17   #51
Mislim da ne,al pitat ću.Prošli put nisam stigla.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:18   #52
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Mislim da ne,al pitat ću.Prošli put nisam stigla.
Da , da ... to je važno!
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 10:54   #53
A zasto ne pitas tog prijatelja koji je templar da ti sve objasni? Meni se to cini sve kao neka budalastina da se red sada obnavlja u okviru Crkve koja ga je istrijebila?! Crkva nikada nije obnovila taj red, to nisu vise oni templari kao u srednjem vijeku. Vjerovatno je rijec o nekoj vjernickoj, laickoj udruzi koju RKC tek polu-blagonaklono gleda i dopusta joj djelovanje. Bolje da Crkva ima jednu nogu u vratima, nego da je to neka tajna org.izvan RKC na koju ne mogu vise utjecati. Kada se pogleda raspon evandjelja koja oni keo preporucuju, bavljenje bio-energijom, astrologijom i sl. stvarima jasno je da to RKC nikada nece objerucke podrzati i prihvatiti. Osim toga, ima tih novih pseudo-redova jos nekoliko samo u Hrvatskoj. Sve u svemu daleko od toga da bi to bio novi red unutar RKC. Nikada im RKC nece dati status reda, a niti oni sami to vise ne zele. To je necija nezrela furka u glavi.

Osim toga, ti tzv. novi templari su po ustrojstvu vrlo daleko od onih starih templara. Pa, pobogu, svatko tko je malo procitao nesto o templarskom redu zna da je to bio muski monaski red... a sta je ovo sada?! Udruga kazalisnih amatera koji se oblace u bijele plahte, masu macevima i glume vizetove, igraju se srednjeg vijeka. Daju si titule koje ne postoje, primaju zene u red sto oni pravi templari nikada ne bi dopustili i sl. Dakle, to uopce nije red, nego tek neka udruga simpatizera i stovatelja tog reda.

Konacno, kada proucimo malo kakvi su to bili fanaticni i zatucani divljaci i dogmatici, onda je bolje da je RKC ukinula takav red. Ne ulazeci sada u razlog zasto ga je ukinula. Danas bi ih zabranili po svim mogucim zakonima. Red je bio ogrezao u mentalnu neuravnotezenost, sirio praznovjerje i vjersku iskljucivost, imao vrlo bolestan stav o zenama i tjelesnosti, fizicki kaznjavao svoje pripadnike, ekonomski izrabljivao... tako da je sva sreca da vise nema jedne takve SS-ovacke i bolesno izopacene organizacije u drustvu. Dosta nam je Opus Dei da okuplja sve moguce poremecajce i pacijente, samo bi nam jos trebalo da postoji jos jedan takav red zatucanih divljaka i izopacenih fanatika. Stoga je ustvari vrlo dobro da se ova nezrela djecurlija samo igraju vizetova templara... sva sreca!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:00   #54
Pa gle nije da neću već ne stignem ,a htjela sam. Naime mogu ja njega pitati preko pm-a na Fejsu ali ipak više volim uživo.To sam ga vidla prvi put otkad se zaredio.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:00   #55
Quote:
Orah kaže:
Jel primaju i žene u svoje redove?
Naravno da primaju. Moze tako Astrice postati dama reda i dobiti titulu recimo... grofice od Medvedgrada, Zrina ili Modrusa... Tako nekog nepostojeceg starog grada. Onda si tako to nosi. Dobijes plast, dobijes titulu i igras se templara.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:04   #56
Nije se zaredio, jer takav red ne postoji. Uclanio se u udrugu gradjana. A to ako oni imaju neke svoje furke pa briju na neko redovnistvo koje niti jedna krscanska crkva ne priznaje... to je vec njihov problem.

Mogu tako i ja osnovati udrugu gradjana koja se zove Austro-ugarsko carstvo, pa dijeliti titule marshala, grofova, banova i knezova... Igrati se u slobodno vrijeme, samo sto mi to nitko ne prizna u stvarnosti.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:07   #57
Pa ne znam jeli baš tako,ali na onom linku koji sam stavila na prvom uvodnom postu mislim da to piše.Ah nije on primitivan dapače on je javna ličnost,novinar.Ali nije tamo iz nekoga hira ili da je wannabe faca.Mislim da sam možda čak i odala o kome se radi.mada nisam navela novine u kojima piše.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:23   #58
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
Nije se zaredio, jer takav red ne postoji. Uclanio se u udrugu gradjana. A to ako oni imaju neke svoje furke pa briju na neko redovnistvo koje niti jedna krscanska crkva ne priznaje... to je vec njihov problem.

Mogu tako i ja osnovati udrugu gradjana koja se zove Austro-ugarsko carstvo, pa dijeliti titule marshala, grofova, banova i knezova... Igrati se u slobodno vrijeme, samo sto mi to nitko ne prizna u stvarnosti.

S obzirom kako pišeš o templarima mogao bi osnovati udrugu : "Štovatelja lika i djela Filipa IV"
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:33   #59
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Možda i jesu,moj drugi frend ih je vidio mislim ljubičice u Jeruzalemu.
mozda bi bilo dobro procitati knjigu "SVETI GRAL SVETA KRV" mislim da je tako prevedena na hr
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 11:43   #60
Quote:
darkland kaže: Pogledaj post
mozda bi bilo dobro procitati knjigu "SVETI GRAL SVETA KRV" mislim da je tako prevedena na hr
Ovo sa ljubičicama je bio vic
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.