Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2007., 13:00   #81
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
Ovo sa shupljom Zemljom nije nikakva prazna prica, vec osnovni uslov za postmoderno shvatanje svijeta, ne kao proizvoda slijepe Slucajnosti, vec STVARANJA, kao jedinstvenog, neshvatljivog i velicanstvenog - ČINA ZIVOTA...!
A po čemu je molim te lijepo, šuplja Zemlja veličanstveniji čin stvaranja i života od "pune" Zemlje??
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:01   #82
ti si totalno popizdio.
mislim da bi još gora bilo samo ideja o ravnoj Zemlji. toliko nisko valjda nećeš pasti
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:13   #83
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ti si totalno popizdio.
mislim da bi još gora bilo samo ideja o ravnoj Zemlji. toliko nisko valjda nećeš pasti
Sta bi falilo, ravna a suplja Zemlja bi posluzila ko ladica, mozes svasta unutra stavit...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:45   #84
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
A po čemu je molim te lijepo, šuplja Zemlja veličanstveniji čin stvaranja i života od "pune" Zemlje??
Zato sto vise dostojanstva ima, shvatiti stvaranje svijeta kao zivotnog procesa umjesto ga pripisivati slijepoj igri slucaja, koji nas je osudio na opstanak u uslovima jedinstvenog kosmickog - Alkatraza...

Ne znam da li sam o tome ovdje pisao ili drugdje, ali cu ipak navesti jedan svoj dozivljaj od prije dvadesetak godina, kad se moja obitelj (djece: 4 komada), za vrijeme jakog ljetnjeg pljuska, zatekla na plazi u Becicima. Kako je, medju okolnim narodom nastao nevidjeni stampedo, pomislih da je sigurnije svoju djecu pozvati da u (toploj) morskoj vodi sacekaju dok kisa mine ali mi tada dodje jedinstvena ideja da od cijele guzve napravim - igru..!

Svoju djecu pozvah da se, u plicaku postroje, otvorenih usta uhvate sto vise kisnih kapi i uz istodobno pishanje - live - ukljuce u opticaj vode na nasoj planeti Zemlji... Ova pedagosko odgojna vjezba se iskazala veoma duhovno plodonosnom, jer se ona nije ogranicila na samo tjelesnom ucescu vec ostavila tragove i na duhu moga potomstva zato je toplo preporucujem...

Medjutim, posljedice ove razigrane epizode ce se ispostaviti kao veoma dramaticne, jer su, ne samo mene vec i mnogo vece autoritete, navele na razmisljanje o opticaju vode na interplanetarnoj razini, sto se uveliko kosi sa uobicajenim svjetonazorom iako ga ne iskljucuje, barem ne u pogledu fizickih, hemijskih, geoloskih i inih odrednica... zato sve one koji imaju povjerenja u sopstveni sud, pozivam da se zapitaju sto je grcki mudrac Demokrit, htio reci ovim rijecima, da se:

"Planeta Zemlja hrani mjesecevim isparenjima..."

No, da se jednom za svagda razumijemo, posto nemam nakanu da izigravam nekog uspaljenog vizionara, vec jedino zelim iznijeti svoje stajaliste, svidjalo se to kome ili ne... Ovoj nakani kao pokrice imam univerzitetsku naobrazbu i zivot ispunjen izgradnjom mostova diljem Europe od kojih cak dva u zanosnom gradu Parizu u kome sam proveo moje najbolje godine (1965-71) zato neka ovi uspaljeni zombiji svjetskog duhovnog poretka smanje dozivljaj i svoju kompetenciju dokazu osobnim razmisljajem, umjesto sto se razbacuju gomilama podataka sakupljenih bez razmisljanja...

Uz (ne)dostojno postovanje...

Svima onima u posjedu kreativnog strpljenja i znatizelje, obecavam saznanja o stvaranju, preuzeta od ljudi cija mudrost nije bila proizvod naucne kvalifikacije...
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 13:53   #85
nisam nikakav nacionalist ili nešto tome slično, ili ne daj bože neprijateljski nastrojen, ali fascinira me kako je ogromna većina crankova upravo iz područja gdje se govori srpski (sad je li dio BiH, neki predjel u samoj Srbiji, selo u RH, ne znam).
te se bave perpetuum mobileom koristeći kante (kanta je obvezni dio pribora svakog cranka) i zupčanike, te imaju svoje teorije o šupljoj/ravnoj Zemlji, te su sebi uvrtili u glavu da znaju "kôd" svemira (ali će ti ga dokazati samo ako su posve sigurni da ćeš ga razumjeti, za što trebaju pripreme ), te pričaju s kamenjem...and so on, et cetera, i tako dalje...


što je uzrok tome, je li to do neke specifične hrane tamo? to me beskonačno zabavlja
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:07   #86
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
Zato sto vise dostojanstva ima, shvatiti stvaranje svijeta kao zivotnog procesa umjesto ga pripisivati slijepoj igri slucaja, koji nas je, dozivotno, osudio na opstanak u uslovima jedinstvenog kosmickog - Alkatraza...
A dobro, al ja nikad nisam rekao da puna Zemlja podrazumjeva spontani, nasumični nastanak života.
Mislim da nitko to uopće nije ni rekao...
Meni je kreacionizam u smislu one prvotne iskre, pa i životne energije ako ćemo je tako zvati, sasvim logičan... Usotalom, mislim da nikom ne ogovara teorija da smo samo nasumična hrpa biološkog otpada koja samo čeka da istrune..

Inače, fino je to s djecom, mogu nešto naučiti samo oprez, da ne bi dobila E. Coli . Mrzim parazite... uurgh
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:15   #87
Quote:
J.G. kaže: Pogledaj post
Freudrick na bilo koju temu u ovom podforumu nikad ne daje neke normalne odgovore već samo zajebava svojim njemu specifičnim humorom za kojeg misli da je unikatan, a u biti je čisti troll.
Jebiga, mene plaćaju da unosim nemir i blatim savršeno razumne teorije o Zemlji sa suncem u sredini, o vodi koja misli, o agresivnim komadima fasade (gargoylesi), aluminiju za kontrolu uma i to. Šta ću, treba kredite plaćat...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:24   #88
Quote:
freudrick kaže: Pogledaj post
Jebiga, mene plaćaju da unosim nemir i blatim savršeno razumne teorije o Zemlji sa suncem u sredini, o vodi koja misli, o agresivnim komadima fasade (gargoylesi), aluminiju za kontrolu uma i to. Šta ću, treba kredite plaćat...
Briga me i da jesi troll, barem imaš legendarne fore

Love it, or shove it!
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:36   #89
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nisam nikakav nacionalist ili nešto tome slično, ili ne daj bože neprijateljski nastrojen, ali fascinira me kako je ogromna većina crankova upravo iz područja gdje se govori srpski (sad je li dio BiH, neki predjel u samoj Srbiji, selo u RH, ne znam).
te se bave perpetuum mobileom koristeći kante (kanta je obvezni dio pribora svakog cranka) i zupčanike, te imaju svoje teorije o šupljoj/ravnoj Zemlji, te su sebi uvrtili u glavu da znaju "kôd" svemira (ali će ti ga dokazati samo ako su posve sigurni da ćeš ga razumjeti, za što trebaju pripreme ), te pričaju s kamenjem...and so on, et cetera, i tako dalje...

što je uzrok tome, je li to do neke specifične hrane tamo? to me beskonačno zabavlja
Uh, jebate, al covjek zna svirati kurcu...!

Svaka cast!

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 14:56   #90
Zemlja jest šuplja,dapače mi se zapravo nalazimo u njenoj šupljini!!!
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 16:54   #91
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
Hej kumek!

Evo smo dosli do one do pola pune - prazne case, jer ti za dokaz uzimas bas ono sto bi mnogo vise pristajalo suprotnosti, da bas seizmicki valovi upucuju na visoku osjetljivost zemljine opne, koja ne lezi ni na cemu masivnom...

U stvari, ovoga puta smo veoma blizu logici, da svi znamo da su 2 + 2 = 4, a niko ne zna - zasto...

Ovo sa shupljom Zemljom nije nikakva prazna prica, vec osnovni uslov za postmoderno shvatanje svijeta, ne kao proizvoda slijepe Slucajnosti, vec STVARANJA, kao jedinstvenog, neshvatljivog i velicanstvenog - ČINA ZIVOTA...!
Upravo suprotno, jedino ako tvrdiš da je zemlja šuplja jer je kora relativno tanka. U unutrašnjosti jest magma a njena gustoća se i zna preko seizmičkih valova, i ne samo magme, nego i unutrašnjosti tj središta iz čega se može pretpostaviti sadržaj i središta. Te gustoće ne odgovaraju zraku. Mislim da sad odbacuješ znanstveno utemeljene teorije zbog osobnog filozofskog stava. Tako to ne ide, to je religija (i druge organizacije) radila ionako stotinama godina pa se nismo maknuli od konja. U zadnjih 200-300 godina napravljeno je na razumijevanju svijeta više nego u prethodnih 5000. Nisu danas ljudi pametniji, samo su manje okovaniji i više obrazovaniji, doduše i više nas je.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 17:04   #92
Oj vjernici, imam linkića za vas!
Ostali pripremite vrećice ako kanite na to kliknuti...
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 03:35   #93
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Oj vjernici, imam linkića za vas!
Ostali pripremite vrećice ako kanite na to kliknuti...
OMFG!!!!


sad znam odkle ona izreka svašta majka rodi....
__________________
I am become death, destroyer of worlds
sjebani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 13:43   #94
Kad sam se susreo sa ovom neobicnom mogucnoscu (suplja Zemlja) dmah sam pomislio; pa ne moze biti da sam baš ja jedini kome je nešto ovako moglo pasti na pamet, no da pogledam ima li čega napisanog po ovoj temi... Što se toga, u ovoj osvjedičeno kulturnoj zemlji tiče, nije veliki peoblem naći sve što čoeku treba te sam u gradskoj biblioteci odmah našao knjigu autora po imenu – Pasquall Jordan: „Expansion der Erde (Ekspanzija – širenje – Zemlje), inače profesora universiteta u Hamburgu u kojoj on detaljno iznosi kako je, naša planeta Zemlja, u toku svog nastajanja evolucije), u međuvremenu narasla do skoro dvostruke veličine, što se najbolje da zaključiti po rasporedu mora i kontinenata... Zato što je ostao dužan objašnjenje na koji način se ovo moglo desiti, njegova teorija nije priješla okvir – „zanimljive hipoteze“...

U međuvremenu su svemirske sonde donosile gomile fotografija i ostalih podataka ali se u shvatanju svijete nije mijenjalo ama baš ništa, što nije moglo a da ne izazove sumnju kod svakog ko hoće da vidi i doživi svijet prije nego što mu se to – naredi...

S obzirom na „crva sumnje“ koji je uveliko radio na razaranju uobičajene slike svijeta, knjižica ovog visprenog iako ne i dovoljno samosvjesnog profesora, bila je prvo službeno ohrabrenje da krenem u shvatanje nezamislivog i donekle zabranjenog... Nije mi trebalo neko veliko mudrovanje da zadivljeno shvatim koliko je priroda daleko od iznad nemštovitosti vladajuće naučne sholastike, koja nema snage da se oslobodi od ustaljenih dogmi iz vremena galilejevog teleskopa kroz koji je jedva mogao nazrijeti Jupiterove satelite koje mi danas možemo pratiti u - technicoloru & cinemascopu. No, narod veli da niko nije slijep ka onaj ko neće da vidi...

No, čak ni činjenica da bi naša planeta mogla biti šuplja poput vodenog mjehura u čijem vodenom omotaču, poput neke skrame, plivaju kontinenti, nije neka posebno važna činjenica ali samim time što bi moglo biti tako, pretpostavlja jedno novo poimanje svijeta u kome bi on mogao biti, ne stvoren, posebno ne na način koji nam toliko doba nameću, već jednostavno – rođen! – kao i sve drugo u životu....

Ovo je uglavnom poanta, uzmi ili ostavi, kako je svijet mogao nastati rođenjem, dok sve ono ostalo u odgovor na pitanje – kako? – nije ništa do puke potrage od uslova do posljedice i – obratno...

(nastavlja se...)

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 13:51   #95
ta stranica je zapravo zajebancija sprdaju se, ali na ozbiljniji način.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:02   #96
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
novo poimanje svijeta u kome bi on mogao biti, ne stvoren, posebno ne na način koji nam toliko doba nameću, već jednostavno – rođen! – kao i sve drugo u životu....


Moguće da shvaćam o čemu govoriš, ali daj malo objasni, i'm rather interested
(mislim, nije sarkazam, heh)
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 14:09   #97
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post


Moguće da shvaćam o čemu govoriš, ali daj malo objasni, i'm rather interested
(mislim, nije sarkazam, heh)
Aerial_51

Tvoja zdrava znatizelja predstavlja pravo osvjezenje na ovom "duhonom drkalishtu" (masturboir spirituell) a meni izvjesnu podrsku, samo moras imati malo strpljenja, jer se radi o necem sto nije lako objasniti... Nastavak slijedi, mozhda, tek iduce sedmice...

Vidi samo koliki je problem sa samim chinom (ljudskog) radjanja, jer se narod nikako ne moze sloziti, da li djecu donosi - roda ili sheva...

Pa sad ti vidji, moj sokole...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 13:15   #98
Bojim se da sam uveliko izgubio strpljenje da, posebno mnoštvu šupljoglavaca, tumačim anatomiju svijeta i šuplje Zemlje, te bih u ovom zadnjem nastavku, sve one spremne da misle svojom glavom, uputio da to pokušaju time što ću im postaviti ultimativnu domaću zadaću o Životu kao jedinom istinskom izvođaču sveopšteg Stvaranja Svijeta...

U ovom mom heretičkom poduhvatu, veoma veliku, iako nenamjernu pomoć, nalazim baš u krilu službene nauke, čije nemaštovite vizije i dvodimenzionalni prikazi životnih tokova, ukazuju na zadnji stadijum dekadencije, slične onoj u kojoj se našla institucija crkve u doba Galileja i Bruna...

No sad da „slikamo“ ključnu heretičku viziju koja mi se nametnula nakon višegodišnjih studija materijala snimljenog svemirskim sondama, koje mene, iako sam laik, stavljaju u potpuno (ne)ravnopravan odnos sa naučnim autoritetima, u odnosu na mene beznadežno okovanim, uveliko prevaziđenim dogmama.

Dakle!

Ko želi može i dalje da vjeruje u nastanak Svijeta iz jednog (naučno dokazanog!?) - Prapucnja - (Big Bang), ali je meni ipak draža „hereza“ da bi ovaj naš ludi, ludi Svijet mogao biti – rođen! – kao i sve drugo u Životu! Zato ću sve one, spremne vjerovati svome unutrašnjem razumu – intuiciji – uputiti da pomno razgledaju obimnu „slikovnicu“ našega Svijeta (Sunčevog sistema), koji, izgleda, nije nastao nikakvim Slučajem a najmenje ispucan u neizmjerni prostor, već dijeljenjem poput svake žive ćelije, čiji smo proizvod i mi sami... Vjerujem da je malo onih koji znaju da je najsavršenije živo biće, u stvari - živa ćelija....

Dovoljno je, naš sistem sa Suncem i planetama, uporediti sa subsistemom Jupitera i njegovim satelitima, pa da svaki onaj ko je spreman vjerovati svojim očima i svome razumu, uoči, ne samo sličnost sa Sunčevim planetarnim sistemom u cjelini, već i da shvati, da se pri tome, nije riječ ni o kakvoj nebeskoj mehanici već, mnogo prije, o neshvatljivim super-biološkim strukturama. Poznato je da planeta Jupiter više energije zrači nego li dobija od Sunca, time ukazujući na svoj budući status kada će ova planeta i sama postati – Sunce – jednom novome Svijetu, sasvim prirodno nastalim dijeljenjem žive ćelije nama poznate pod imenom - Sunčev planetarni sistem.–

Dovoljno je pogledati raspored i strukturu satelita njegovog untrašnjeg dijela (Io, Evropa, Ganymed i Calisto) a zatim se osvrnuti na Titan, koji svojim izgledom i strukturom uveliko potsjeća na embrion matične planete Jupitera, time jasno ukazujući na kontinuitet životnog procesa kome podliježu ne samo nebeske već i atomske srukture...

Osim toga, dovoljno je svakog namjernika uputiti da pogleda snimke Jupiterovog satelita – Ganymeda – kako bi mogao naslutiti sličnost sa planetom Zemljom, jer se na njegovoj površini potpuno jasno mogu razaznati tragovi nadimanja (ekspanzije), jer se, u stvari, radi o jednom univerzalnom – životnom – procesu... Ukoliko neko ima strpljenja da se pozabavi mnoštvom hemijsko-fizikalnih podataka, sigurno će se duboko zamisliti kad sazna da se putanja najbližeg jupiteovog satelita, nalazi umetnuta u jednom torusu koji se sastoji od (životnog) elementa – kisika (O) - dok je on sam geološki veoma aktivan.

Ovo nespretno tumačenje jednog neobičnog svjetonazora, zaključio bih navodom, koliko jednostavne toliko i očevidne istine o obliku naše planete, da je:[b] Zemlja = lopta![/B[ Zar bi, onda, moralo biti čudno, ako svijet u kome živimo, definišemo kao – živu ćeliju!

Neko će, možda, naivno pripitati; je li to cijela prica...?
Sigurno ne... U stvari, sad bi tek trebala da – krene...!

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 14:04   #99
dobro, kako objašnjavaš to što se širenje potresnih valova događa onako kako bi se događali u punoj kugli sa slojevima? Zar ne priznaješ taj dokaz? Zavjera geologa? Što?

uspoređuješ sebe s Galileom i Kopernikom. to ti je prvi znak da si crank. takve stvari se ne rade ako želiš ostati vjerodostojan.

imaš nevaljane analogije. veliki prasak nije bio pucanj, nego je bio naglo širenje prostorvremena. to je dokazano. to više nije hipoteza, to je valjana teorija.

kako misliš da je najsavršenije živo biće - stanica? živa bića, kakva god bila, uvijek su u obliku jedne ili više stanica. nemaš drugi referentni sustav po kojemu možeš reći da je to najsavršenije.

Jupiter nikad neće postati zvijezda, nema ni približno dovoljnu masu. Stvarno mi nije jasno, zar je tako teško prošvrljati po NASA-inom webu ili o bilo kojem siteu koji se bavi planetima našeg sustava. Na Internetu si. Imaš pristup stravičnoj količini informacija, imaš dobre tražilice, pa koristi to onda!
Opće je poznata činjenica da je Jupiter premalen:
This has led some astronomers to term it a "failed star". Although Jupiter would need to be about seventy-five times as massive to become a star, the smallest red dwarf is only about 30% larger in radius than Jupiter.
In light of this, it is also interesting to note that Jupiter radiates more heat than it receives from the Sun. This additional heat radiation is generated by the Kelvin-Helmholtz mechanism through adiabatic contraction. This process results in the planet shrinking by about 3 cm each year.



Quote:
Dovoljno je pogledati raspored i strukturu satelita njegovog untrašnjeg dijela (Io, Evropa, Ganymed i Calisto) a zatim se osvrnuti na Titan, koji svojim izgledom i strukturom uveliko potsjeća na embrion matične planete Jupitera, time jasno ukazujući na kontinuitet životnog procesa kome podliježu ne samo nebeske već i atomske srukture...
Titan je Saturnov satelit koji je jako poseban. Ne sliči Jupiterovim satelitima nego otprilike sliči smrznutoj Zemlji prije nastanka života. Da ga je podvrgnuti plimnim silama stavivši ga u blizinu Jupitera, vjerojatno bi mu uništilo šanse za stvaranje života.
Galilejanski sateliti nisu živi sami po sebi nego su "živahni" zbog plimnih sila koje na njih vrši masivni Jupiter. Io, kao najbliži, tome je najviše izložen, i planet ga snažno stišće dok se ovaj okreće oko sebe, i doslovno ga drži vrućeg i polurastaljenog. Nadimanje Ganimeda nema veze s tim što je Zemlja napučena životom.

Također, plazmeni torus oko Io se sastoji od svega i svačega - nema kisika, nego ima iona kisika, zatim iona sumpora, natrija, klora. Tu i tamo se nađe sumporov monoksid. Ioni kisika nisu u ovom slučaju nikakav pokazatelj bilo kakvog života. Io je mrtav u biološkom smislu, jer je bombardiran radijacijom i jako vruć. Prirodni autoklav.
Također, Io putujući oko Jupitera, po svojoj putanji ostavlja ione, ali ima ih najviše u njegovom torusu.



Na kraju, da, ovo ti je bilo jako nespretno tumačenje, jer si gotovo sve što si rekao uspio reći krivo. Internet je tako odlična stvar, ako ga se koristi na pravilan način. Inače za znanje može biti gori od 30 godina samoće u pustinji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 15:21   #100
Ja mislim da se Metuzalem zajebava...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.