Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 13:15   #21
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
pa stotine ljudi su se kunili da vide auru a kasnije je tvrđeno da imaju anomaliju u proslijeđivanju slike sa vidnog živca oka do mozga...!!
uklonio sam višak kako bi se dobila točna informacija...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:19   #22
Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Ima jedna zgodna kineska poslovica: osoba koja kaže da se nešto ne može činiti, ne bi smjela ometati osobu koja to čini.
Ostavi se ti poslovica i vidi što su nam nametnuli lažni proroci i viditelji prošlosti..sijaset religija i sekti žive na čudima koje niko nije osvijedočio i doživio..nisam skeptik ali znam da ljudsku auru(koja je energetsko tijelo)ne može čovjek vidjeti u normalnom stanju svijesti...to su davno svojim primjerom dokazali drevni Tolteci...!!
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:45   #23
Quote:
arna kaže: Pogledaj post

Ima jedna zgodna kineska poslovica: osoba koja kaže da se nešto ne može činiti, ne bi smjela ometati osobu koja to čini.
Samo nas mentalitet ljudi debelo kasni za ovom poslovicim.
__________________
Prirodom Do Zdravlja
dr.Mika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 01:26   #24
Ako si dovoljno duhovan da je vidiš, vidjet ćeš je...
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 01:48   #25
Ne bih se tek tako zajebavao s aurom. Aura je poput g točke - ne postoji, ali se da osjetiti.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 08:56   #26
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Ne bih se tek tako zajebavao s aurom. Aura je poput g točke - ne postoji, ali se da osjetiti.
hja, ponekad neki ljudi vide ono što drugi ne vide. možda se i ne radi o standardnom hvatanju svjetlosti i boja, čunjići-štapići, tractus opticus, okcipitalni korteks, kajaznam...a možda se radi upravo o tome, pa nam mozak to prezentira malo drugačije od svjetala običnog semafora.

postoje neki ljudi koji naprosto imaju razvijenije neke moždane strukture, neke skupine neurona s nešto više dendrita, votever, pa se vanjski impulsi sinestetički pretvaraju u doživljaj. bila to vibracija, aura, zvuk... ne radi se o halucinaciji ili deluziji, nego upravo o sposobnosti drugačijeg percipiranja i obrade nekih vanjskih podražaja koje drugi ne zamjećuju. ne moraš biti u nekom specijalnom stanju svijesti da ti se tako nešto dogodi.

poznato je pojava u medicini da se neki hendikepi nadoknađuju pojačanim razvojem percepcije s drugih područja senzorike, i onda se takvi podaci pomnije obrađuju, lakše zapažaju pojedinosti, a vježbom i učenjem postaju poprilično dobra zamjena za osnovni nedostatak. pri tome se ponekad razviju i neke zatomljene sposobnosti koje su uobičajene u životinjskom svijetu.

i kod ljudi s normalnim perceptivnom aparaturom dešava se da osjete ono što drugi ne mogu. aura? pisovkejk!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:17   #27
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Ako si dovoljno duhovan da je vidiš, vidjet ćeš je...
Koliko dovoljno treba biti duhovan da vidis auru? Jel postoji nekakva skala ili tablica za odredjivanje istog?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 09:25   #28
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Koliko dovoljno treba biti duhovan da vidis auru? Jel postoji nekakva skala ili tablica za odredjivanje istog?
koliko mi je poznato, ne postoji skala talenta za duhovnost, da bi se vidjelo auru. duhovnost nije stvar sportskog treninga i mjerenja. svatko ima neki vid duhovnog u sebi, samo je pitanje koliko ga je spoznao i dalje razvijao. duhovnost je sposobnost spoznaje sebe, onoga i onih oko sebe, sposobnost postavljanja pitanja i traženja odgovora. u skladu sa svojom intuitivnom, svjesno spoznatom, instinktivnom, biološki zadanom prirodom, s kulturološkim okružjem, i sposobnostima prihvaćanja i davanja.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:31   #29
Quote:
don karlos kaže: Pogledaj post
Ostavi se ti poslovica i vidi što su nam nametnuli lažni proroci i viditelji prošlosti..sijaset religija i sekti žive na čudima koje niko nije osvijedočio i doživio..nisam skeptik ali znam da ljudsku auru(koja je energetsko tijelo)ne može čovjek vidjeti u normalnom stanju svijesti...to su davno svojim primjerom dokazali drevni Tolteci...!!
A čuj, poslovice i postoje jer su se ljudi, iskustveno kroz vrijeme, uvjerili u ono o čemu govore.

Btw, pitao si me pa da odgovorim, moja kćer stalno vidi aure, samo se naučila to zanemarivati. A nije pod nikakvim lijekovima, čak ni ne puši.
Stoga, pusti ti Tolteke, i drž se pametne poslovice.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:26   #30
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Koliko dovoljno treba biti duhovan da vidis auru? Jel postoji nekakva skala ili tablica za odredjivanje istog?
Ma ne
Neki ljudi navodno imaju taj dar, a sad, koliko je to istinito
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:41   #31
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Ma ne
Neki ljudi navodno imaju taj dar, a sad, koliko je to istinito
ne znam koliko je istinito, samo znam da neke ljude vidim kroz oblak boja. ovisno o tome koliko sam s njima bliska, koliko utječu na mene svojom prisutnošću. vidim kako im se mijenja s obzirom na njihovo stanje. čudesno je kad ti netko pruži ruku, i neovisno o izvoru svjetlosti, vidiš prelijevanje sjajnih slojeva, potoke boja koji obavijaju njihovo tijelo, glavu. kako da objasnim nekome da ga vidim kako isijava neku osnovnu nijansu, pri tome čujem žubor potoka, ako je njegova boja kristalna prozirnost planinskog izvora, vodopada... ili narančasta topla svjetlost prijateljice koja je nedavno rodila, obasjavala me svojom narančastom, bujnom i mekom prisutnošću...osjećam sivi hladni dodir osobe kojoj nisam draga i vidim joj pozadinu prigušenog mraka, bezbojnu široku vrpcu glatkih ledenih debelih rubova, aura mu je kao kornjačin oklop, ne isijava veselo do mene, nego svojom težinom i gustoćom zasjenjuje i pritišće sve oko sebe. kako da mi vjeruju da vidim ponekad sve to?
točno znam kakvog je raspoloženja moj dragec. ponekad se njegova topla boja orahove ljuske, mekoća sočnog drveta pretvara u tvrdu izglačanu površinu po kojoj moje misli samo klize, ne ulazeći u njegove i padaju sa strane, netaknute...
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:55   #32
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
... kako da mi vjeruju da vidim ponekad sve to?
...
Nije ni važno dal ti vjeruju. Važno je samo što ti to znaš.
Osobno ne mogu vidjeti auru, ali zato jednim pogledom u oči vidim kakva je dotična osoba, i to bez greške.

Za sve one koji nemaju takvih iskustva, jedino mogu reći: imate iste mogućnosti kao i svi ostali, ali vjerojatno ih, iz nekih razloga, ne želite koristiti. I to je u redu. Samo nemojte " znati" da se to, zato, ne može.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:03   #33
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ne znam koliko je istinito, samo znam da neke ljude vidim kroz oblak boja. ovisno o tome koliko sam s njima bliska, koliko utječu na mene svojom prisutnošću. vidim kako im se mijenja s obzirom na njihovo stanje. čudesno je kad ti netko pruži ruku, i neovisno o izvoru svjetlosti, vidiš prelijevanje sjajnih slojeva, potoke boja koji obavijaju njihovo tijelo, glavu. kako da objasnim nekome da ga vidim kako isijava neku osnovnu nijansu, pri tome čujem žubor potoka, ako je njegova boja kristalna prozirnost planinskog izvora, vodopada... ili narančasta topla svjetlost prijateljice koja je nedavno rodila, obasjavala me svojom narančastom, bujnom i mekom prisutnošću...osjećam sivi hladni dodir osobe kojoj nisam draga i vidim joj pozadinu prigušenog mraka, bezbojnu široku vrpcu glatkih ledenih debelih rubova, aura mu je kao kornjačin oklop, ne isijava veselo do mene, nego svojom težinom i gustoćom zasjenjuje i pritišće sve oko sebe. kako da mi vjeruju da vidim ponekad sve to?
točno znam kakvog je raspoloženja moj dragec. ponekad se njegova topla boja orahove ljuske, mekoća sočnog drveta pretvara u tvrdu izglačanu površinu po kojoj moje misli samo klize, ne ulazeći u njegove i padaju sa strane, netaknute...
Jako lijepo, imaš jedinstven dar, voljela bi da mi netko tako sa sigurnošću može reći koje mi je boje aura
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:19   #34
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Jako lijepo, imaš jedinstven dar, voljela bi da mi netko tako sa sigurnošću može reći koje mi je boje aura
ne znači da je tvoja aura nešto stalno, bezvremeno, da se ne mijenja. ovisno o osnovnom stanju duše, situaciji, čak i raspoloženju.

kako reče arna, i pogled u oči je dovoljan. oči nam zrcale sve ono što imamo u sebi. nije uzalud da su određeni ljudi određivali i karakter i zdravlje osobe kroz pogled očiju. isto tako, oči su ogledalo duše, kako se kaže, i ima onih koji vide kroz to ogledalo, duboko unutra, ne obazirući se na zrcalo, ulašteno i sjajno, onakvo kako bi željela ta osoba da nam izgleda u našim očima. mnogi imaju sposobnost čitanja drugih ljudi. i arnin dar je dragocjen, može se razviti, razumjeti. čovjeku lakše živjeti.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:22   #35
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ne znači da je tvoja aura nešto stalno, bezvremeno, da se ne mijenja. ovisno o osnovnom stanju duše, situaciji, čak i raspoloženju.

kako reče arna, i pogled u oči je dovoljan. oči nam zrcale sve ono što imamo u sebi. nije uzalud da su određeni ljudi određivali i karakter i zdravlje osobe kroz pogled očiju. isto tako, oči su ogledalo duše, kako se kaže, i ima onih koji vide kroz to ogledalo, duboko unutra, ne obazirući se na zrcalo, ulašteno i sjajno, onakvo kako bi željela ta osoba da nam izgleda u našim očima. mnogi imaju sposobnost čitanja drugih ljudi. i arnin dar je dragocjen, može se razviti, razumjeti. čovjeku lakše živjeti.
Imam ja taj dar, samo što ne mogu vidjeti auru golim okom, mogu je osjetiti kao energetsko polje, a ljude pročitat mi nije problem. Ne zovu nas bezveze "indigo" djecom
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:26   #36
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Imam ja taj dar, samo što ne mogu vidjeti auru golim okom, mogu je osjetiti kao energetsko polje, a ljude pročitat mi nije problem. Ne zovu nas bezveze "indigo" djecom
da, ponekad auru nazivaju i vizualizacijom energetskog polja. neki drugi, pak, tumače da je aura neovisna od toga. ne čini mi se baš logičnim da je odvojen entitet. stvar je samo sposobnosti senzorike u kojem obliku ćemo osjetiti i spoznati nečije energetsko polje. i, da ne bude zabune, da to ne miješamo s infraredom, toplinskim zračenjem žive jedinke!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:38   #37
Uzmete jedno ogledalo, skinete gace i posmatrajte svoju auru!
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:47   #38
Quote:
Karanana kaže: Pogledaj post
Uzmete jedno ogledalo, skinete gace i posmatrajte svoju auru!
tebi je sigurno onda mutno pred očima kad to napraviš. a možda i padneš u nesvest. zbog smrada, možebit?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:06   #39
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
tebi je sigurno onda mutno pred očima kad to napraviš. a možda i padneš u nesvest. zbog smrada, možebit?
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 20:55   #40
da, ja ponekad kod drugih vidim prvi sloj aure.....
antik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.