Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 17:24   #81
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ima 2 neoprostive hule:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IZLAZAK 20,7
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

MATEJ 12,32
I rekne li tko riječ protiv Sina Čovječjega,
oprostit će mu se.
Ali tko rekne protiv Duha Svetoga,
neće mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem.

-----------------------------------------------------------------
Ih, da je tako praštale bi munje i palile ljude intezivnije nego li u Ratu svjetova.

Usput, kad se svećenik splete o halju, padne i nosom zvekne o oltar ili krstionicu, što on opsuje?

Ili skromno pruži i drugu stranu pa opali još i čelom?


Psovke su nekom interpunkcija a nekom sablazan. Realno, s vjerom nemaju baš nikakve veze a upirati u nekakve instrukcije poput gore navedenih je...
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 08:42   #82
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ima 2 neoprostive hule:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IZLAZAK 20,7
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

MATEJ 12,32
I rekne li tko riječ protiv Sina Čovječjega,
oprostit će mu se.
Ali tko rekne protiv Duha Svetoga,
neće mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem.

-----------------------------------------------------------------

Obadvije ove hule su zapravo - hula na Istoga!
Na Boga Oca Jahvu.

Ali zamijetiti svi vi koji mislite da je Isus = Bog!
Hula na Isusa je Oprostiva!
Zašto?
Pa zato jer Isus nije niti će ikada biti Bog.
Jehova je sveti duh zato i u starom i novom imamo istu odredbu.
Zna se tko je šef a zašto je osjetljiv toliko?Iskreno "njegov problem" imam svojih dovoljno i sam..
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 17:05   #83
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ih, da je tako praštale bi munje i palile ljude intezivnije nego li u Ratu svjetova.

Usput, kad se svećenik splete o halju, padne i nosom zvekne o oltar ili krstionicu, što on opsuje?

Ili skromno pruži i drugu stranu pa opali još i čelom?


Psovke su nekom interpunkcija a nekom sablazan. Realno, s vjerom nemaju baš nikakve veze a upirati u nekakve instrukcije poput gore navedenih je...
Spaliona je bila u SZ,
a u NZ i nadalje - milost,
ali - na kraju vremena - opet - Spaliona,
a onda - Vječna Spaliona.

Ja sam se obratio i prestao psovati Boga.
Znači - može se!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 10:37   #84
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Ja nisam za ništa važno kriv.Ak je stvorio i čovjeka na sliku svoju,kaj nije očito da je zajebo?Pusti sad slobodnu volju-znači zajebo je i usadio krive postavke.

Nebi reko da je psovka štetna,prije bi reko da je oslobađajuća.
Također primjetio sam da ljudi boga psuju najviše kad su na vrhuncu bijesa,onako to je nešto kao udarac šakom u zid.
Znas tko se bori protiv Boga uvjerava ljude da je Bog u krivu i da je zajebao?

ukratko, ides laksim putem...

Jer Bog pred tebe stavlja težak put, a onaj drugi lagan put bez odgovornosti...


Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Psovke su nekom interpunkcija a nekom sablazan. Realno, s vjerom nemaju baš nikakve veze a upirati u nekakve instrukcije poput gore navedenih je...
Ima puno veze sa tvojom dusom i sa tijelom... u Bibliji i pise "Zbog nezananja moj narod umire"...

Quote:
Japanski su znanstvenici radili eksperimente sa kristalima vode. Ispitivali su kako vanjski faktori utječu na izgled kristala vode. Tako je dr. Masaru Emoto dokazao da riječi koje izražavaju ljudske emocije ili ideje imaju fizikalni utjecaj na vodu. Na primjer ružne rečenice poput "gadiš mi se" ili "ubit ću te" utjecale su na oblikovanje ružnih i deformiranih kristala, dok su izrazi poput "hvala" i "volim te" oblikovale lijepe i pravilne kristale vode. Prelijepe kristale također ima blagoslovljena voda iz Lurda.
http://sion.hr/hr_HR/blog/2/Sto-kaze...i-na-vodu.html


Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ih, da je tako praštale bi munje i palile ljude intezivnije nego li u Ratu svjetova.
ma da... bravo... pa nije kazna za psovanje Boga smrt...

Posto pise: "neće mu se oprostiti ni na ovom svijetu ni u budućem." ... ne znaci li to da ce ipak prezivjeti?

da li je moguce da čovjek pomisli da je kazna za psovanje smrt? to bi u ocima svakog covjeka bila nepravedna kazna... odakle takvo misljenje o Bogu? Bog oprasta i kaznjava pravedno.

Zadnje uređivanje ninjaturtle : 14.11.2015. at 11:12.
ninjaturtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 11:44   #85
Osvrnuo bih se na početni post: Zašto vjernici najviše psuju Boga? Čuo sam od starijih ljudi da su se komunisti čudom čudili kako vjernici psuju Boga, a oni koji u njega vjeruju ne psuju.
Najbolji su mi "molitveni vjenčići", "pokret krunice za obraćenje i mir" i hrpetina pobožnih naklapanja starijih od 20 godina koja nisu apsolutno ništa promijenila nabolje u Hrvatskoj i pritom ne mislim samo na smanjivanje pičkaranja iz ustiju "izabranog hrvatskog naroda".
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 11:52   #86
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Osvrnuo bih se na početni post: Zašto vjernici najviše psuju Boga? Čuo sam od starijih ljudi da su se komunisti čudom čudili kako vjernici psuju Boga, a oni koji u njega vjeruju ne psuju.
U mojoj okolini je drukčije. Oni koji ne vjeruju i psuju jer im ništa ne znači, a vjernici ne i njima smetaju psovke nevjernika te ih na iste upozoravaju. Teško je i generalizirat jer svakakvih ima, samo društvo i odgoj imaju dosta utjecaja, a i popriličan je broj samodeklariranih vjernika koji su daleko od vjere na koju se pozivaju.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 08:53   #87
Znate kako kažu ljudi iz Kaštela: Mi volimo Boga, al volimo ga i opsovat

Šalu na stranu, ja znam opsovat Boga kad sam jako ljut iz razloga što opsujem i neke druge stvari. Jednostavno me to u tom trenutku smiri, a ne očekujem nikakvu kaznu. Ako pak nekome smeta, neka me upozori i pred njim neću psovati Boga, ili ću to barem izbjegavati.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 17:22   #88
Quote:
haArec kaže: Pogledaj post
Mnoge sam cuo kako psuju Boga mislim na one koji se oznacavaju kao Vjernike tj pripadnike neke Crkve: Pravols. Katol......i druge...

Sta kazete vi na to?
Oprosti im jer ne znaju što čine .....
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 13:24   #89
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Znate kako kažu ljudi iz Kaštela: Mi volimo Boga, al volimo ga i opsovat

Šalu na stranu, ja znam opsovat Boga kad sam jako ljut iz razloga što opsujem i neke druge stvari. Jednostavno me to u tom trenutku smiri, a ne očekujem nikakvu kaznu. Ako pak nekome smeta, neka me upozori i pred njim neću psovati Boga, ili ću to barem izbjegavati.
Bas to,mislim,to je ionako sve u afektu,nije da si izveo sotonisticki ritual
psovka dodje kao ispusni ventil,a s obzirom da smo vecina katolici,bez obzira prakticiramo li vjeru ili ne,samo spominjanje boga u psovkama dobiva na tezini,za mene je to dakle najteza psovka po vrijednosti,da se tako izrazim,kad opsujem boga,to znaci da da sam ljut/zivcan do krajnje granice.

Uostalom,mislim da se jedno svemoguce bice ne zamara trivijalnim stvarima poput psovki,iskreno.Takvo misljenje je uglavnom proizaslo iz prevelike personifikacije boga kojoj su ljudi skloni.

Ja recimo znam za par primjera iz osobnog iskustva;jedan susjed psuje ko kocijas,i zbilja je inovativan sto se tice izmisljanja novih psovki,katolik je ali neide u crkvu (crkva je takodjer cesto na repertoaru).
Ali,zato je vjerojatno najbolja osoba u dusi koju sam ja upoznao,a to i mnogi drugi govore,taj covjek ce dati sve sto ima potpunom neznancu ako treba,znaci,pravi primjer samaritanca,pomoci ce svakom,nije zadojen nikakvim mrznjama,ful je tolerantan i pomoci ce svakome svugdje,kad god treba,znancu ili neznancu,prosjaku,invalidu,izbjeglici,psu,macki,sv akom bicu kojem moze pomoci,on ce pomoci.
A imam i jednu susjedu,koja je pustila korjenje na klupi u crkvi koliko sjedi tamo,dakle,pravi pravcati vjernik koji u potpunosti "prakticira" vjeru,stalno je u crkvi,aktivna je valjda u svim programima koji postoje u zupi,stan joj je prepun slika i kipova katolicke tematike,zgrazava se kad netko samo opsuje blizu nje (ne samo boga nego psovke opcenito),uglavnom,za moj ukus je pretjerani vjernik.A u zivotu nisam vidio netolerantniju osobu koja je toliko zadojena mrznjom prema svemu drugacijem.I ne samo to,ona vrijeda prosjake,ismijava ih,uzasno je materijalisticki nastrojena (makar glumi da nije,ali ju njezini postupci odaju),svecenike doslovno idolizira,ne voli sve sto je njoj nepoznato,svako drugacije misljenje,stav,religiju,uglavnom sve sto se kosi sa njezinim stajalistima.
E da,i ispovjeda se svaki tjedan valjda,znam jer je mene jos dok sam bio klinac svaku nedjelju pitala dali sam se isao ispovijediti.

Moje pitanje je,tko je pravi vjernik od njih dvoje,ovaj sto psuje ko kocijas,ali je u dusi izrazito dobra osoba koja ce uvijek pomoci svakom zivom bicu,ili ova prakticna vjernica (koja se valjda preselila u crkvu )prepuna netolerancije i mrznje i koja se zgrazava na svaku psovku?
__________________
neznam se potpisat...jel može samo X?
toncekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 13:43   #90
To dvoje likova iz tvojega primjera su se tako idealno uklopili u ukupnu paradigmu ideje teme, da ih ni Juraj Dalmatinac ne bi bolje postavio u međusoban suodnos, makar zatvarao luk na dvanaestoj etaži

pitaš tko od njih dvoje? nijedno.... oboje bi se mogli definirati po onoj narodnoj "rugao se lonac loncu, a oba dva crna"

prava vjera i pravi vjernik je poput tankog mlaza vode koji se probija između požara s jedne i pijeska s druge strane, kako bi se dale opisati te dvije krajnosti obuhvaćene tvojim primjerom...

i da; prava vjera i vjernik ne pristaje uz psovku, ma koliko taj pravi vjernik bio (ponekad i s pravom) ljut i ma koliko Bog bio širokogrudan, dobar i milostiv, jer je pored toga i pravedan i svet i nije ga za psovati, jer je vrlo jasno i nedvosmisleno rekao "ne spomeni Ime Božje uzalud" dakle, niti uzalud, a kamoli uklopljenog u glagolsku radnju
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....

Zadnje uređivanje jedrilicar : 21.11.2015. at 14:40.
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 11:20   #91
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
To dvoje likova iz tvojega primjera su se tako idealno uklopili u ukupnu paradigmu ideje teme, da ih ni Juraj Dalmatinac ne bi bolje postavio u međusoban suodnos, makar zatvarao luk na dvanaestoj etaži

pitaš tko od njih dvoje? nijedno.... oboje bi se mogli definirati po onoj narodnoj "rugao se lonac loncu, a oba dva crna"

prava vjera i pravi vjernik je poput tankog mlaza vode koji se probija između požara s jedne i pijeska s druge strane, kako bi se dale opisati te dvije krajnosti obuhvaćene tvojim primjerom...

i da; prava vjera i vjernik ne pristaje uz psovku, ma koliko taj pravi vjernik bio (ponekad i s pravom) ljut i ma koliko Bog bio širokogrudan, dobar i milostiv, jer je pored toga i pravedan i svet i nije ga za psovati, jer je vrlo jasno i nedvosmisleno rekao "ne spomeni Ime Božje uzalud" dakle, niti uzalud, a kamoli uklopljenog u glagolsku radnju
Nema psovanje veze ni sa vjerom ni sa odgojem,već osobnošću svakog pojedinca,općom kulturom i sposobnošću izražavanja.
Meni je svaka psovka odvratna,bila sadržajno vezana vjerski ili općenito.
Smatram da ljudi koji nisu u stanju komunicirati s drugim ljudima bez psovki,u stvari nemaju ni što pametno reči i da je najbolje ignorirati ih.
Kad bi bio odgoj mjerodavan,ja bih bila supermajstorica psovanja na sve načine jer moj skrbnik tj djed nije znao izgovoriti ni prosto proširenu rečenicu,a da u njoj nije bilo prostoče psovanja svih vrsta i oblika...
U zadnjih nekoliko desetljeća moje psovke se mogu na prste nabrojiti i to samo u ekstremnim situacijama(udarac čekićem po prstu,pad poradi nepažnje),ali to je onda bilo,spominjanje glagola u pučkom žargonu...
ali često znam izreči:
Pomozi Bože ili hvala ti Bože i ne smatram to nikakvim uzaludnim spominjanjem imena Božjeg.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 17:35   #92
Zašto vjernicima smeta kad netko drugi psuje boga? Šta ti imaš sa tuđim životom i tuđim ponašanjem? Ako mi je netko naporan i dosadan otići ću od njega. Neću mu govoriti da šuti jer MENI smeta. .....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 22:14   #93
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Zašto vjernicima smeta kad netko drugi psuje boga? Šta ti imaš sa tuđim životom i tuđim ponašanjem? Ako mi je netko naporan i dosadan otići ću od njega. Neću mu govoriti da šuti jer MENI smeta. .....
Bi li tebe smetalo,da netko u tvojem okruženju neprekidno psuje tvoju majku,za koju znaš da je žena na mjestu,a slušaš kako netko drugi niže sve moguće psovke na njen račun?Jer što psovača briga što je to tvoja majka koju cijeniš i voliš,jer što ti imaš sa tuđim životom i tuđim ponašenjem?
Vjera i Bog su vjernicima i majka i otac i njih smeta.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:16   #94
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
Bas to,mislim,to je ionako sve u afektu,nije da si izveo sotonisticki ritual
psovka dodje kao ispusni ventil,a s obzirom da smo vecina katolici,bez obzira prakticiramo li vjeru ili ne,samo spominjanje boga u psovkama dobiva na tezini,za mene je to dakle najteza psovka po vrijednosti,da se tako izrazim,kad opsujem boga,to znaci da da sam ljut/zivcan do krajnje granice.

Uostalom,mislim da se jedno svemoguce bice ne zamara trivijalnim stvarima poput psovki,iskreno.Takvo misljenje je uglavnom proizaslo iz prevelike personifikacije boga kojoj su ljudi skloni.

Ja recimo znam za par primjera iz osobnog iskustva;jedan susjed psuje ko kocijas,i zbilja je inovativan sto se tice izmisljanja novih psovki,katolik je ali neide u crkvu (crkva je takodjer cesto na repertoaru).
Ali,zato je vjerojatno najbolja osoba u dusi koju sam ja upoznao,a to i mnogi drugi govore,taj covjek ce dati sve sto ima potpunom neznancu ako treba,znaci,pravi primjer samaritanca,pomoci ce svakom,nije zadojen nikakvim mrznjama,ful je tolerantan i pomoci ce svakome svugdje,kad god treba,znancu ili neznancu,prosjaku,invalidu,izbjeglici,psu,macki,sv akom bicu kojem moze pomoci,on ce pomoci.
A imam i jednu susjedu,koja je pustila korjenje na klupi u crkvi koliko sjedi tamo,dakle,pravi pravcati vjernik koji u potpunosti "prakticira" vjeru,stalno je u crkvi,aktivna je valjda u svim programima koji postoje u zupi,stan joj je prepun slika i kipova katolicke tematike,zgrazava se kad netko samo opsuje blizu nje (ne samo boga nego psovke opcenito),uglavnom,za moj ukus je pretjerani vjernik.A u zivotu nisam vidio netolerantniju osobu koja je toliko zadojena mrznjom prema svemu drugacijem.I ne samo to,ona vrijeda prosjake,ismijava ih,uzasno je materijalisticki nastrojena (makar glumi da nije,ali ju njezini postupci odaju),svecenike doslovno idolizira,ne voli sve sto je njoj nepoznato,svako drugacije misljenje,stav,religiju,uglavnom sve sto se kosi sa njezinim stajalistima.
E da,i ispovjeda se svaki tjedan valjda,znam jer je mene jos dok sam bio klinac svaku nedjelju pitala dali sam se isao ispovijediti.

Moje pitanje je,tko je pravi vjernik od njih dvoje,ovaj sto psuje ko kocijas,ali je u dusi izrazito dobra osoba koja ce uvijek pomoci svakom zivom bicu,ili ova prakticna vjernica (koja se valjda preselila u crkvu )prepuna netolerancije i mrznje i koja se zgrazava na svaku psovku?
Nijedno nije pravi vjernik. Prvi nije vjernik, ali zato što se i sam ne smatra vjernikom, ali je definitivno dobra osoba unatoč tome što nije vjernik.

Druga nije vjernik jer se ne ponaša tako, badava joj sva ta fasada izvana kao praktične katolkinje kad je u duši puna mržnje i bijesa.

Pravi vjernik katolik je kombinacija dobrih srana ovo dvoje, znači dobar čovjek koji i izvana liči na praktičnog katolika

Ja sam u svakom slučaju bliži prvom slučaju, ne idem u crkvu,iako na radiju poslije vijesti volim poslušati duhovnu misao, i ne psujem baš ko kočijaš
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 21:41   #95
Znam opsovat kad se nazivciram ( kao i vecina ), ali Boga bas nikad ne psujem i nema to veze sa vjerom jer ne mogu biti dalje od nekog prakticnog vjernika nego sto jesam.
Jednostavno mi je to toliko odbojno da mi ni u ljutnji ne padne na pamet.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 22:39   #96
Ne treba Boga psovati kada nam je jezik toliko kreativan da možemo puno alternativnih žestokih psovki smisliti. Ili jednostavno, možemo psovati zle povijesne ličnosti. Moj ujak psuje Hitlera, neki ljudi koje znam opletu po Titu...
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 11:00   #97
Smatram da je gore kad netko opsuje "Jebemu sunce" jer sunce nam je ipak od vitalne važnosti.

A bog? hmm.. dalo bi se raspravljati.
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 14:17   #98
Psujem boga samo u okolici zatucanih vjernika

cak ih i "boga ti" ili "boga mu" tjera da me salju u pakao.
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 21:51   #99
Nema sretnih bogopsovača. To su duboko nesretni ljudi. Nije moguće psovati onoga u kojem jedinome čovjek može naći svoju sreću (a to je Bog) i biti sretan.

Jedan od češćih razloga zašto netko psuje Boga jest zbog krive slika o Bogu. Kada bi se kod tih osoba kriva slika o Bogu ispravila, vjerujem da bi i bogopsovka prestala u njihovom životu.




Marko Jurič: Često naši ljudi psuju. Često se nađem u društvu kada ljudi uopće ne..

Ivica Berdik: A šta mislite zbog čega psuju?

Marko Jurič: hajde da čujem vašu definiciju..da se ne upuštam u sociološke..

Ivica Berdik: pa dakle analize..

Marko Jurič: da

Ivica Berdik: povreda ljubavi. psujem onoga za kojega mislim da me povrijedio u ljubavi. Imam jednu drastičnu priču gdje jedan čovjek psuje čim počne, čim usta otvori psuje ili završava rečenicu psovkom. A što se dogodilo u njegovom životu? On je; njemu je baka rekla da ako će biti zločest, je li, onda će ga Bog s kamenom gađat u glavu. On je bio zločest jedanput u djetinjstvu, a baka je iza ugla ga gađala s kamenom i odglumila je Boga. On od tad ne prestaje psovati.

Marko Jurič: Dobro, često ljudi psuju nečiju, nečiju obitelj, mater i tako dalje..

Ivica Berdik: to je, to je problem, znači psuju ondje gdje su povrijeđeni. Znači ako netko psuje..imam jednu ženu iskustvo, koja je psovala strinu. I kad smo ušli u priču ispada da je strina glavni problem njihove obitelji. Uvijek neke zavade pravila, svađe pravila, probleme... i onda psuje strinu svima ljudima. Znači, reko sam, gdje je. Ja mogu biti stvarno povrijeđen. Bog nikad nije nikog povrijedio. Ali su slučaj kao ona baka koja kaže unuku da će ga Bog s kamenom u glavu kad bude zločest, i baka odglumi zločestog Boga, uzrok psovke kod tog čovjeka. A znači može biti, znači Bog nikad nikoga nije povrijedio u ljubavi. Bog je ljubav, je li. Nego se ja umislim da me netko povrijedio, ili, u odnosu na drugog čovjeka to si ja mogu umisliti ili je stvarno. Bog nikad nikoga nije povrijedio. Znači kod Boga je kriva optužnica. Uvijek zloduh optužuje Boga kod ljudi - kaže: to ti je Bog napravio.

Marko Jurič: Da često u našem narodu ima jako puno psovki koje psuju Boga, Isusa...

Ivica Berdik: Da, svašta.

Marko Jurič: Ovaj a, a što se zapravo događa kad čovjek krene psovati takve, u tom pravcu psovke, prema Bogu.

Ivica Berdik: pa to je, ovak bit ću malo grub u usporedbi ali najbolje tako shvatit. Kao da hračnete prema nebu pa vam hračak padne na glavu, dakle. Boga niste pogodili, a sebe ste se jako iznakazili. Nekako tako slikovito ovako

https://www.youtube.com/watch?v=z_rzEW3r4Pg
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 23:41   #100
Posvka je samo obična riječ. Ona poprima ružnoću svojom namjerom a ne pukim izrazom.

Opsujem boga u afektu jer zvuči sočno. Često se nalazi u okruženju " 'susa, jarca i tovara". Začudili biste se koliko umanjuje bol u nožnom malom prstu.

I smatram se sretnim pojedincem
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.