Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 22:52   #9381
poznanica je prije par godina imala PETI carski rez. NISU ju podvezali jer je imala *samo* 30 godina - a i ta zadnja trudnoća ju je mogla koštati života, ako ponovno zatrudni nema šanse da joj maternica to može izdržati. ali nema 35 godina.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 21.01.2018., 22:53   #9382
mislim, ja necu srecom nikad zatrudnit... al sekira me to sta nemres.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 22.01.2018., 00:26   #9383
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
poznanica je prije par godina imala PETI carski rez. NISU ju podvezali jer je imala *samo* 30 godina - a i ta zadnja trudnoća ju je mogla koštati života, ako ponovno zatrudni nema šanse da joj maternica to može izdržati. ali nema 35 godina.
Pa zar nema kakva iznimka za zene kojima bi zivot bio ugrozen nepodvezivanjem jajnika?!
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 22.01.2018., 00:47   #9384
evo, za nju je nije bilo
ali pazi, PETORO djece, i oni ju neće podvezati.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 22.01.2018., 00:50   #9385
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
evo, za nju je nije bilo
ali pazi, PETORO djece, i oni ju neće podvezati.
Isuse Boze, pa to je grozno.

Ja zivim vani godinama, pa nisam bas u dodiru sa hrvatskom zbiljnosti....muka mi dode kad citam ove stvari.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Old 22.01.2018., 03:06   #9386
Kolegica ima cetvero, i bez frke je podvezala jajnike
Mozda samo to ovoj zeni nisu htjeli napraviti skupa s carskim?
Snow Fairy is offline  
Old 22.01.2018., 03:24   #9387
mnijem da to sve uvijek ovisi o tome kod kakvog doktora zavrsis... tak to obicno bude u rvackoj
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Old 22.01.2018., 06:15   #9388
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kolegica ima cetvero, i bez frke je podvezala jajnike
Mozda samo to ovoj zeni nisu htjeli napraviti skupa s carskim?
nema logike. ono, dva puta obrada, anestezija, operacija, a može odjednom? mislim, i troškovi su veći, i opasnije je za nju.
a koliko godina ima tvoja kolegica? jer mojoj poznanici su jasno i glasno rekli da se radi o tome što nema 35.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 22.01.2018., 06:48   #9389
Aha zato nisu htjeli

Imala je preko 35 kad je to isla napraviti
Snow Fairy is offline  
Old 22.01.2018., 08:13   #9390
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
evo, za nju je nije bilo
ali pazi, PETORO djece, i oni ju neće podvezati.
Ne kužim ovo? Jel planirala i htjela te trudnoće i djecu ili joj je jedina metoda kontracepcije podvezivanje jajnika? Nisu liječnici krivi za njene trudnoće.

I mislim da oni ne smiju ako je tako propisano podvezati je prije 35. a ne da neće.
__________________
hausfrau is offline  
Old 22.01.2018., 08:25   #9391
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
evo, za nju je nije bilo
ali pazi, PETORO djece, i oni ju neće podvezati.
postoje uvjeti, nije da je to hoću neću.

Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ne kužim ovo? Jel planirala i htjela te trudnoće i djecu ili joj je jedina metoda kontracepcije podvezivanje jajnika? Nisu liječnici krivi za njene trudnoće.

I mislim da oni ne smiju ako je tako propisano podvezati je prije 35. a ne da neće.
slažem se.
ležala sam u Petrovoj pored žene koja je izrezala jajovode, više se ne podvezuju. imala je troje djece i 40. ako se dobro sjećam, indikacija je bila početak inkontinencije, a to je nešto valjda povezano
uglavnom, izrežu jajovode jer su oni mjesto najčešćeg nastanka karcinoma.
uvjeti su takvi kakvi jesu, i zaista mislim da u ovakvim primjerima nije do liječnika, nego do zakonodavstva.

imaš neku dobnu granicu koja je određena, jer nema nazad. s te strane razumijem da je dobna granica relativno kasno. na što populacija liči svojim odabirima, razumijem (mada se ne slažem) da su tu malo krući u parametrima.

i da se malo petljam u tuđe živote na kraju, nije nevađenje jajovoda dovelo do trudnoća, nego seks i nekorištenje zaštite.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 22.01.2018., 10:11   #9392
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ne kužim ovo? Jel planirala i htjela te trudnoće i djecu ili joj je jedina metoda kontracepcije podvezivanje jajnika? Nisu liječnici krivi za njene trudnoće.

I mislim da oni ne smiju ako je tako propisano podvezati je prije 35. a ne da neće.
nije bila tema kontracepcija moje poznanice, nego to da nije uvjet ILI 35 godina ILI troje i više djece, nego OBA.
a žena je imala debelu indikaciju - pet carskih rezova i ogroman rizik od rupture maternice u slučaju eventualne sljedeće trudnoće
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 22.01.2018., 10:19   #9393
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nije bila tema kontracepcija moje poznanice, nego to da nije uvjet ILI 35 godina ILI troje i više djece, nego OBA.
a žena je imala debelu indikaciju - pet carskih rezova i ogroman rizik od rupture maternice u slučaju eventualne sljedeće trudnoće
Dali je tvoja poznanica znala sto je čeka u slučaju četvrte i pete trudnoće?
Zašto je ostala trudna četvrti i peti put, sigurna sam da joj nijedan doktor nije rekao seksaj se bez zastire samo daj.

Upozorena je, znala je, jesu mozda doktori njoj namjerno djecu pravili?

Ne znaš što je kondom? Ne znaš što su pilule? Ne znaš što je spirala?

Jebiga, onda se nemoj seksat.


Nisu tu doktori krivi nego osobna ne briga za svoje zdravlje.


Dat ću ti usporedbu, ja sam 3puta izvrnula gležanj na treningu, doktor je rekao, 4 put ti ne gine operacija, ja sam svjesno nastavila trenirat, uganula gležanj i 4 put, jel mi kriv doktor ili sam kriva ja sama sebi?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 22.01.2018., 10:39   #9394
opet. brkate kruške i jabuke. uopće nije bitno je li njenih pet trudnoća planirano (a što ako je? onda je ok da ju se podveže, jer bi ju svaka sljedeća mogla stajati glave? a ako nije bilo planirano, onda nek crkne kurva? ), nego su tema bili uvjeti za podvezivanje jajovoda. koji nisu ILI-ILI nego I jedno I drugo.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 22.01.2018., 10:45   #9395
Te uvjete je tvoja poznanica mogla znati i prije prve trudnoće. Nije da ih je netko sakrio od nje i da su tajni, nije se morala informirati na petom porodu. Ne pišu liječnici zakone već su dužni postupati u skladu s njima.
__________________
hausfrau is offline  
Old 22.01.2018., 10:47   #9396
O, koliko vam treba da izguglate zakon?

Član 7.
Sterilizacija je medicinski zahvat za trajno sprečavanje začeća.
Sterilizacija se može izvršiti pod uvjetima i postupku propisanom ovim zakonom.

Član 8.
Sterilizirati se može osoba koja je navršila 35 godina života.
Bez obzira na godine života sterilizirati se može žena čiji bi život bio ugrožen trudnoćom ili rađanjem.
Bez obzira na godine života sterilizirati se može osoba za koju se na temelju saznanja medicinske znanosti utvrdi da bi se dijete rodila s teškim prirođenim tjelesnim ili duševnim manama.

Član 9.
Sterilizacija se može izvršiti samo na zahtjev osobe koja želi biti sterilizirana.

Član 10.
Za osobu koja je navršila 35 godina života, a nije poslovno sposobna, zahtjev za sterilizaciju mogu podnijeti njezini roditelji kojima je produženo roditeljsko pravo ili staratelj uz suglasnost organa starateljstva.
Za osobu koja nije navršila 35 godina, a trajno je poslovno nesposobna iz zdravstvenih razloga, zahtjev za sterilizaciju mogu podnijeti njezini roditelji koji vrše roditeljsko pravo ili staratelj uz suglasnost organa starateljstva samo u slučajevima i pod uvjetima iz člana 8. stava 2. i 3. ovoga zakona.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Old 22.01.2018., 10:47   #9397
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nije bila tema kontracepcija moje poznanice, nego to da nije uvjet ILI 35 godina ILI troje i više djece, nego OBA.
a žena je imala debelu indikaciju - pet carskih rezova i ogroman rizik od rupture maternice u slučaju eventualne sljedeće trudnoće
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
opet. brkate kruške i jabuke. uopće nije bitno je li njenih pet trudnoća planirano (a što ako je? onda je ok da ju se podveže, jer bi ju svaka sljedeća mogla stajati glave? a ako nije bilo planirano, onda nek crkne kurva? ), nego su tema bili uvjeti za podvezivanje jajovoda. koji nisu ILI-ILI nego I jedno I drugo.
išla sam sad malo guglati.
Zakon kaže ovo:
Član 7.
Sterilizacija je medicinski zahvat za trajno sprečavanje začeća.
Sterilizacija se može izvršiti pod uvjetima i postupku propisanom ovim zakonom.

Član 8.
Sterilizirati se može osoba koja je navršila 35 godina života.
Bez obzira na godine života sterilizirati se može žena čiji bi život bio ugrožen trudnoćom ili rađanjem.
Bez obzira na godine života sterilizirati se može osoba za koju se na temelju saznanja medicinske znanosti utvrdi da bi se dijete rodila s teškim prirođenim tjelesnim ili duševnim manama.

Član 9.
Sterilizacija se može izvršiti samo na zahtjev osobe koja želi biti sterilizirana.

Član 10.
Za osobu koja je navršila 35 godina života, a nije poslovno sposobna, zahtjev za sterilizaciju mogu podnijeti njezini roditelji kojima je produženo roditeljsko pravo ili staratelj uz suglasnost organa starateljstva.
Za osobu koja nije navršila 35 godina, a trajno je poslovno nesposobna iz zdravstvenih razloga, zahtjev za sterilizaciju mogu podnijeti njezini roditelji koji vrše roditeljsko pravo ili staratelj uz suglasnost organa starateljstva samo u slučajevima i pod uvjetima iz člana 8. stava 2. i 3. ovoga zakona.

Član 11.
Smatra se da je u zahtjevu za sterilizaciju sadržan i pristanak za izvršenje tog medicinskog zahvata.

Član 12.
Zahtjev za sterilizaciju podnosi se zdravstvenoj organizaciji udruženog rada u kojoj se vrši sterilizacija.


RL izgleda više ovako:
U Hrvatskoj se prema Zakonu o zdravstvenim mjerama za ostvarivanje prava na slobodno odlučivanje o rađanju djece iz 1978. ne dozvoljava sterilizacija ženama ukoliko su mlađe od 35 godina. U praksi to izgleda bitno drugačije. U večini slučajeva komisija koja odlučuje o zahtjevima za sterilizaciju odbija zahtjeve žena. Neki navode da žene uz navršenih 35 godina moraju imati barem 3 carska reza da bi se dozvolila sterilizacija ili se traži dozvola bračnog druga što nigdje u zakonu nije navedeno, tako da ćete ukoliko se odlučite na sterilizaciju vjerojatno naići na mnogobrojna zatvorena vrata i ljude koji smatraju da imaju pravo odlučivati o vašoj zrelosti i pouzdanosti odluke da ne želite više ili uopće imati djece.

Po zakonu, ako imaš 35 navršenih godina, ili ako imaš već troje djece, dakle ne i jedno i drugo, imaš pravo na sterilizaciju.
Ovo je za borbu, naravno, lako meni reći dok tipkam, ali žena ima zakonsko pravo i treba dići frku.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 22.01.2018., 10:49   #9398
Imam jedno pitanje: zakaj muški ne ode na cap-cap onda ako njoj ne daju? Ženska sterilizacija može biti neuspješna (u malom postotku) jer se jajovodi mogu rekanalizirati. Ne prcam, pitam. Da sam ja rodila petoro i da mi je iduća trudnoća rizik, očekivala bi toliko suradnje od partnera.

Osim toga, zakon je poprilično jasan, a bolnicu koja odbije pacijenta koji ispunjava uvjete se lako može tužiti.

Quote:
Član 7.
Sterilizacija je medicinski zahvat za trajno sprečavanje začeća.
Sterilizacija se može izvršiti pod uvjetima i postupku propisanom ovim zakonom.

Član 8.
Sterilizirati se može osoba koja je navršila 35 godina života.
Bez obzira na godine života sterilizirati se može žena čiji bi život bio ugrožen trudnoćom ili rađanjem.
Bez obzira na godine života sterilizirati se može osoba za koju se na temelju saznanja medicinske znanosti utvrdi da bi se dijete rodila s teškim prirođenim tjelesnim ili duševnim manama.


Član 9.
Sterilizacija se može izvršiti samo na zahtjev osobe koja želi biti sterilizirana.

Član 10.
Za osobu koja je navršila 35 godina života, a nije poslovno sposobna, zahtjev za sterilizaciju mogu podnijeti njezini roditelji kojima je produženo roditeljsko pravo ili staratelj uz suglasnost organa starateljstva.
Za osobu koja nije navršila 35 godina, a trajno je poslovno nesposobna iz zdravstvenih razloga, zahtjev za sterilizaciju mogu podnijeti njezini roditelji koji vrše roditeljsko pravo ili staratelj uz suglasnost organa starateljstva samo u slučajevima i pod uvjetima iz člana 8. stava 2. i 3. ovoga zakona.
Jedan od razloga zašto postoji dobna granica je što jako puno žena provede 20-te razmišljajući da ne žele nikada i nikako djecu, pa se onda predomisle oko 30-te. Da, svjesna sam kako zvuči, ali nemojmo se zavaravati da ne bi bilo ludih i nepromišljenih odluka da se to izvodi samo tako.

edit: eto tri citiranja zakona u isto vrijeme
VeronaM is offline  
Old 22.01.2018., 10:51   #9399
Partibrejkerice
__________________
hausfrau is offline  
Old 22.01.2018., 10:54   #9400
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Iedit: eto tri citiranja zakona u isto vrijeme
Da..
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.