Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 16:16   #941
Nito nije spomenuo na sudu jedinu svjedokinju:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...mande/1819218/

PODUZETNIKOVA DJEVOJKA PROMIJENILA ISKAZ
FOTO Anica Đerđa: Tomislavu Horvatinčiću je pozlilo i glava mu je klonula na komande!

OBJAVLJENO: 13.09.2011. u 18:17
Đerđa je ispričala i da Horvatinčić nije vikao nautičarima, nego lupao po komandama glisera koje nisu reagirale

ZAGREB - Amnezija i bitno drugačiji iskaz od onog u policiji. Glavno je to obilježje današnjeg 40-minutnog svjedočenja Anice Đerđa, koja je bila suputnica Tome Horvatinčića na gliseru kada je 16. kolovoza plovilom naletio na jedrilicu na kojoj je poginu talijanski par. Veri Polak-Presečki, istražnoj sutkinji zagrebačkog Županijskog suda bio je to drugi put da vodi istragu protiv Horvatinčića. Prije nekoliko godina saslušavala ga je zbog slučaja “prolaz Cvjetni”.



Dakle ispada je je on počeo lupati po komandama pa onda od muke pao u nesvjest !

http://www.telegram.hr/politika-krim...omjene-iskaza/

Pardon, zašto se Horvatinčićeva prijateljica ne procesuira zbog promjene iskaza?
U istrazi je tvrdila jedno, na sudu drugo, nije li onda jedan od iskaza Anice Dilber lažan? Pričali smo sa stručnjacima
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:24   #942
https://www.24sata.hr/news/bio-im-je...cekicem-544956

"Sudac istrage odbio je prijedlog odvjetništva te je četvorici muškaraca, umjesto jednomjesečnog zadržavanja, odredio zabranu prilaska žrtvi na manje od 50 metara"


---

"Kako smo već pisali, riječ je o Rasimu Ćufuroviću koji je nedavno pobjegao s imanja u Draganiću kod Karlovca, gdje je bio čak godinu i pol dana bio mučen i premlaćivan te prisiljavan na ropski rad. [...] Njegovi mučitelji su mu izbijali zube, nokte lomili čekićem te ga kažnjavali na najbrutalnije načine."

stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:47   #943
Kako prikladno
Quote:
Izbačena iz spisa
Pogledajte preciznu skicu koju je nacrtao i potpisao Tomislav Horvatinčić na sam dan nesreće
http://www.sibenik.in/crna-kronika/p...ece/83045.html
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:59   #944
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
https://www.24sata.hr/news/bio-im-je...cekicem-544956

"Sudac istrage odbio je prijedlog odvjetništva te je četvorici muškaraca, umjesto jednomjesečnog zadržavanja, odredio zabranu prilaska žrtvi na manje od 50 metara"


---

"Kako smo već pisali, riječ je o Rasimu Ćufuroviću koji je nedavno pobjegao s imanja u Draganiću kod Karlovca, gdje je bio čak godinu i pol dana bio mučen i premlaćivan te prisiljavan na ropski rad. [...] Njegovi mučitelji su mu izbijali zube, nokte lomili čekićem te ga kažnjavali na najbrutalnije načine."

Ovo je toliko odvratno za čitat.

__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:27   #945
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko odvratno za čitat.

Al pazi, to su neki obični ljudi u nekom običnom selu, u najgorem slučaju lokalni mafijaši. Ništa ne daje naslutiti da su moćni da bi mogli zastrašivati ili velikim novcem podmićivati suce. Znači da pravdu u RH može razoružati svaka šuša, a ne samo ekipa iz predsjedničine lože.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:58   #946
Ovako senilan, ne mogu se prisjetiti kad je i tko proglasio imovinske kartice sudaca tajnom i ostavio ih ( de facto i de jure ), bez ikakvog gradjanskog nadzora?
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:29   #947
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Al pazi, to su neki obični ljudi u nekom običnom selu, u najgorem slučaju lokalni mafijaši. Ništa ne daje naslutiti da su moćni da bi mogli zastrašivati ili velikim novcem podmićivati suce. Znači da pravdu u RH može razoružati svaka šuša, a ne samo ekipa iz predsjedničine lože.
To su ti Romi i kao takvi oni imaju povlašten status - njima se gleda kroz prste jer je to "politički korektno".
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 01:11   #948
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
To su ti Romi i kao takvi oni imaju povlašten status - njima se gleda kroz prste jer je to "politički korektno".
E baš tako, da se ne bi danas-sutra neki Kajtazi ili Pupovac našli pričat o tome kako u "Hrvatskoj za manjine nema mjesta" i sl. floskule.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:31   #949
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
To su ti Romi i kao takvi oni imaju povlašten status - njima se gleda kroz prste jer je to "politički korektno".


Ne razumijem. Koja logika političke korektnosti dovodi do toga da sudac istrage odbije zahtjev odvjetništva za istražnim zatvorom u ovom konkretnom slučaju? Kako se u to uklapa tko je od tih ljudi Rom? Iz članka u Večernjem se čini jasno da su se i Romi u istom tom selu njih bojali. Stvarno mi nema logike.

S druge strane, to da lokalna mini mafija može manipulirati sudom, neovisno o etničkom porijeklu bilo koga, to mi se čini vrlo logičnim s obzirom na zapanjujuću vjerodostojnost hrvatskog pravosuđa.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:26   #950
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post


Ne razumijem. Koja logika političke korektnosti dovodi do toga da sudac istrage odbije zahtjev odvjetništva za istražnim zatvorom u ovom konkretnom slučaju? Kako se u to uklapa tko je od tih ljudi Rom? Iz članka u Večernjem se čini jasno da su se i Romi u istom tom selu njih bojali. Stvarno mi nema logike.

S druge strane, to da lokalna mini mafija može manipulirati sudom, neovisno o etničkom porijeklu bilo koga, to mi se čini vrlo logičnim s obzirom na zapanjujuću vjerodostojnost hrvatskog pravosuđa.
Što točno ne razumiješ?
Svi akteri priče su Romi a za njih vrijede druga pravila. Imaš masu raznoraznih kršenja zakona gdje se Romi drugačije (povlašteno) tretiraju.

Malo sam proguglao, i na brzinu našao 3 primjera gdje su zločinci/idioti držali ljude za svoje robove, i koliko vidim nitko od njih nije pušten da se brani s slobode (što je dakako ispravno) za razliku od ovih Roma.


Primjer 1.: https://www.jabuka.tv/u-posusju-uhic...rzao-kao-roba/

Primjer 2.: https://www.antenazadar.hr/clanak/20...-kao-ropkinju/

Primjer 3.: http://nadlanu.com/233923/svirepo-ot...i-ga-kao-roba/
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:13   #951
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Što točno ne razumiješ?
Svi akteri priče su Romi a za njih vrijede druga pravila. Imaš masu raznoraznih kršenja zakona gdje se Romi drugačije (povlašteno) tretiraju.
Vjerujem da je tako. Ali i dalje ne uspjevam pratiti logiku koju zamišljaš u glavi tog istražnog suca. Dakle počinitelji su Romi, žrtva je Rom i neki susjedi su Romi. Većina Roma u ovoj priči željela bi istražni zatvor za ovu četvoricu. Većina Roma je frustrirana i razočarana njegovom odlukom. Kako je onda sudac povlašteno tretirao Rome?
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:42   #952
Quote:
stretch kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je tako. Ali i dalje ne uspjevam pratiti logiku koju zamišljaš u glavi tog istražnog suca. Dakle počinitelji su Romi, žrtva je Rom i neki susjedi su Romi. Većina Roma u ovoj priči željela bi istražni zatvor za ovu četvoricu. Većina Roma je frustrirana i razočarana njegovom odlukom. Kako je onda sudac povlašteno tretirao Rome?
Logika je ta da se Rome ne shvaća ozbiljno, ma sa koje strane. Ni kad su žrtve ni kad su krivci.
Recimo, blizu mene žive Romi koji svoj kombi parkiraju na prometnoj cesti. Mi domaći smo već naučili da se to često događa, ali oni koji rijetko prometuju tom dionicom su u stvarno velikoj opasnosti kada naiđu na parkirani, neosvetljeni kombi.
I sad....ni 100 metara od tog nepropisnog parkiranog kombija mene zaustavlja policajac i provjerava mi svjetla, dokumente, jesam li vezan itd...i kad mu skrenem pažnju na taj kombi, on odmahne rukom u stilu "a što ću im ja??"
Da budem jasniji, svi su se umorili od pokušaja njihovog discipliniranja, od policajaca do sudaca. Kada policija izađe 157.put na intervenciju jer su se Romi međusobno potukli, 158. put će odmahnuti rukom i reći "ciganska posla".
Vjerovatno je tako i u ovom slučaju.
Mišljenja sam da takvo stanje najviše šteti samim Romima, ali to je već neka druga tema.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:56   #953
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Mišljenja sam da takvo stanje najviše šteti samim Romima, ali to je već neka druga tema.
Ne bi li policajci bili manje frustrirani i rezignirani kada bi Rome počinitelje kaznenih djela sud procesirao? Ne bi li to bilo jednako primjenjivo na sav kriminal u RH neovisno o etničkom porijeklu počinitelja?

Meni se čini da se ovdje ne radi o odnosu prema Romima, nego o odnosu suda prema bilo kome tko je opasan i nasilan; sud se jedino građanima koji nisu problematični i nasilni usuđuje dosuditi kaznu. Ja u tome vidim problem.
stretch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:09   #954
Brod Borak

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...o-horvatincicu

Presuda sutkinje Maje Šupe s Općinskog suda u Šibeniku kojom je nepravomoćno oslobođen Tomislav Horvatinčić ogorčila je onaj dio javnosti koji nimalo ne vjeruje hrvatskom pravosuđu. Osim toga, šibenska "sinkopa-presuda" skinula je prašinu s pomorske nesreće iz 1999. godine i izazvala burnu reakciju čovjeka koji je za nju proglašen krivim i osuđen na zatvorsku kaznu, a sada je uvjeren da hrvatsko pravosuđe nema ni približno ujednačenu praksu.

- Ljut sam, ogorčen. Kako je moguće da se Horvatinčiću, nakon svega, ovako presudi?! Da je barem uvjetno osuđen, a ne ovako, ništa. I glup čovjek vidi o čemu se na tom suđenju radilo, a mi se nakon svega čudimo što nitko ne vjeruje u hrvatsko pravosuđe. Ja u njega ne vjerujem odavno, kaže 72-godišnji Ante Jureško iz Mrljana na otoku Pašmanu.

Preciznije rečeno, Jureško pravosuđu ne vjeruje od 2011. godine kada je proglašen krivim za pomorsku nesreću u kojoj su dva njegova pomorca izgubila život. Kao vlasnik i kapetan broda "Borak", Jureško je iz Koromačnog do Splita prevozio cement, a do tragedije je došlo po olujnom jugu u šibenskom arhipelagu. Sud je angažirao tri pomorska vještaka i na koncu prihvatio njihovo mišljenje o uzrocima nesreće. U presudi stoji da Jureško "kao odgovorna osoba, nije postupio po propisima i tehničkim pravilima o zaštitnim mjerama i time, iz nehaja, izazvao opasnost za život i tijelo ljudi i imovinu većeg opsega, pri čemu je prozročena smrt dviju osoba", te je počinio teško kazneno djelo protiv opće sigurnosti ljudi i imovine i sigurnosti prometa. Iz presude proizlazi da se nepropisno smješten teret u utrobi broda "pokrenuo" i izazvao najprije nestabilnost, a potom i potonuće broda.

- Jedan od kolega suca koji je donio presudu, tražio mi je u njegovo ime 20 tisuća eura, ali nisam htio to platiti. Tom sam čovjeku prevozio građevinski materijal, ima vikendicu na Kapriju. A sudac je na izricanju presude rekao da bi mi, da sam oslobođen, bilo isplaćeno veliko osiguranje, iz čega se može naslutiti i priča o nekakvoj povezanosti osiguravajuće kuće i nekoga sa suda, navodi Jureško.

Zadnje uređivanje krena : 23.10.2017. at 10:23.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:31   #955
Odvjetnik Tomislava Horvatinčića Velimir Došen kaže da izvješće, odnosno nalazi povjerenstva Ministarstva nisu ušli u sudski spis i da se oni ne bi ni smjeli koristiti pa je povukao paralelu sa Saborskim povjerenstvom za Agrokor koje bi trebalo prestati s radom kad krene sudski postupak vezan za taj koncern.

https://www.vecernji.hr/vijesti/anal...rirana-1202700

hmmmm, u sudskom spisu uopće nema činjenice da je vozilo neregistrirano u trenutku sudara?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:43   #956
Znači, taj Došen zapravo kaže ovako, prebacimo li se na cestovni promet:

Voziš neregistriran auto, koji se onda naravno smatra i tehnički neispravnim obzirom da niti prošao ni pregled koji uvjetuje registraciju. Na cesti pregaziš ljude (po onoj prvoj varijanti i izjavi, baš uslijed tehničke neispravnosti, a kasnije zbog pada u nesvijest).

Policija (MUP) kao državno tijelo ustanovi te činjenice.

Onda dođe odvjetnik i kaže da se nikakva ta činjenica ne smije koristiti na sudu (neregistrirano i tehnički neispravno vozilo) jer je krenuo - sudski postupak.

Mislim, što je ovo? Montipajton?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:57   #957
Ne smije jer nije u spisu. A zašto nije, to ne znam.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:19   #958
Ovako kao padobranac da zaključim:
ubiješ, pokradeš ...... daš pare da se osnuje neko povjerenstvo koje sve što tebi ide na štetu, negdje upiše...... i kad krene postupak na sudu, ništa od toga se ne može upotrijebiti.

Griješim? U čemu?
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:43   #959
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Ovako kao padobranac da zaključim:
ubiješ, pokradeš ...... daš pare da se osnuje neko povjerenstvo koje sve što tebi ide na štetu, negdje upiše...... i kad krene postupak na sudu, ništa od toga se ne može upotrijebiti.

Griješim? U čemu?
Ne može se kao upotrijebiti jer nije u spisu, kakti. Za sud ne postoji ništa izvan spisa.

Ali ovdje se radi o činjeničnom stanju koje je verificirano od te iste jebene države - da je vozilo neregistrirano.

Ovo je doslovno kao da sud oslobodi ubociju zato jer u spis nije uvedeno da je žrtva - mrtva, pa onda kao za sud uopće ne posotji ubojstvo, jer nema mrtvoga.

Ovo je takva pizdarija i glupost da se može nazvati samo jednom rječju - korupcija - jer ovo je savršen način kako sudac može biti plaćen ali je sve po slovu zakona, jer, hej, nije u spisu.

Državna ustanova ne priznaje dokument druge državne ustanove.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:44   #960
U spisu je sve što je neka od strana dostavila kao dokaz.

Ako nije dostavljeno - nije u spisu.
Ako je pribavljeno na nezakonit način i obrana uspješno traži da se to izdvoji - izdvaja se i više nije u spisu.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.