Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2016., 14:55   #1001
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Da se i čestita taj dan kada se Putin rodio - po meni jedini političar koji valja i vrijedi danas, možda ćete se smijati ovome, ali tako je - kada vidim one svjetske uhljebe i tiranine, Putin je mila majka.



vođa kriminalca i oligarha koji ubija politčke protivnike se hvali....
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Old 07.10.2016., 14:57   #1002
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post


vođa kriminalca i oligarha koji ubija politčke protivnike se hvali....
Hvale ga isti oni koji hvale i druga Tita...
USAisfreedom is offline  
Old 07.10.2016., 15:25   #1003
Sretan rođendan Putine, vođo slobodnog svijeta
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 07.10.2016., 19:12   #1004
Talking

Putinova školska slika. Pokušajte ga pronaći a da ne čitate opis.
https://pbs.twimg.com/media/CuJjZFbUIAAddzM.jpg
ruka-slave is offline  
Old 07.10.2016., 19:46   #1005
RUS - Ruska Federacija VI (pročitati uvodni post)

Nemeres promasiti te blatobrane

US protests over Russian 'harassment' as diplomats allegedly given date rape drug
https://www.theguardian.com/world/20...date-rape-drug

Bio medunarodni dernek u Sank Petersburgu, dvojac iz US Embasy se ocito opako nalijao za sankom i nakon nepoznatog razvoja dogadaja stizu na rusku adresu protestna americka pisma da su im drogirali osoblje


A u nastavku clanka jedan dio koji opisuje kako s*eru i glumataju zrtve:
Quote:
The secretary of state, John Kerry, spoke with Putin about the harassment of diplomats during a March visit. But in June, a Russian federal security service guard stationed outside the US embassy in Moscow attacked a US diplomat who was trying to enter, breaking his shoulder. The Russian foreign ministry said the diplomat was an undercover CIA agent. Moscow and Washington responded with tit-for-tat expulsions of diplomats.
Americka strana se zalila kako je pripadnik FSB koji je radio na osiguranju US veleposlanstva napao i potrgao rame US diplomatu tj. tajnom agentu CIA. Evo video tog uprizorenja:

https://youtu.be/8dBrLnke13k

Vrhunskom agentu bilo malo neugodno da ga zapise FSB-ovac pa nabio siltericu, malo potegnuo sal te zamislio da ce na zalet jurnuti kraj cuvara ali je naletio na saku pa sad kmece kako zli rusi zlostavljaju njihovo osoblje

Zadnje uređivanje AndrejX : 07.10.2016. at 20:33.
AndrejX is offline  
Old 07.10.2016., 20:27   #1006
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
- po meni jedini političar koji valja i vrijedi danas...
Hajdemo se malo preciznije izrazavati: jedan od rijetkih drzavnika u moru politicara.

Treba razlikovati ta dva pojma, kao sto treba razlikovati mentalni skolop amera od ruskog: kod amera je rasireno misljenje da su najbolji na svijetu i da zato treba da svima nametnu sve svoje (politicki model, obicaje, kulturu, modu, pa sve do kokakole). Kod rusa je drugacije. Svjesni su ogromnog prostranstva svoje zemlje i da ima mjesta za sve (eno ti livada, eno ti suma, pa zivi kako hoces). Dok ameri nastoje da uniformiraju citavu planetu, kod rusa su se odrzale desetine, ako ne i stotine malih naroda sa svojim obicajima.
tihobl is offline  
Old 08.10.2016., 02:12   #1007
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
...u sssr...
Evo za tebe jedna bjelogardejska pjesma koju smo cesto slusali u nasem djetinjstvu uz tekst "Po sumama i gorama"

https://www.youtube.com/watch?v=GkX89LWtCPc
tihobl is offline  
Old 08.10.2016., 02:17   #1008
glazbena večer

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Evo za tebe jedna bjelogardejska pjesma koju smo cesto slusali u nasem djetinjstvu uz tekst "Po sumama i gorama"

https://www.youtube.com/watch?v=GkX89LWtCPc


evo i tebi jedna:
molitva za mir u svijetu

ameri nek se drže gitare, rusi nek prirede tulum, političare i generale u prdaru
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 08.10.2016., 14:59   #1009
Zapadnjaci se boje Putina.
Tako i treba, trebaju ga se bojati jer imaju nečistu savjest.
https://rs-lat.sputniknews.com/rusij...rah-Zapad.html
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 08.10.2016., 15:39   #1010
Dragi moji forumasi,

Falili ste mi ( tj. 'nedostajali ste mi', translation to our language).
Nisam imala para da platim max.tv, te internet.
Ali isto tako bila sam zauzeta spasavanjem micica, macica, pa sam se o jadu zabavila, sve je ok- ja i mali malesni lavovi- sve je OK.
(off topic, Pizvo, znam sve)

Htjela bih cuti, ukratko, ako netko ima strpljenja, sto se desava s RF nasuprot poludjelom hegemonu.
Re: Sirya, i Ukraine...Ja nisam vas stigla sve procitati.

Par recenica mi je dovoljno, jerbo nisam stigla pratiti vec 15 dana u poitpunosti, tek djelomicno...

Pratila sam otprije, vec dugo i vrlo pazljivo Siriju, usput ostala sam zapanjena, zadivljena sam kako toga puno znate neki od vas, Ruka Slave, ehejjj...Svaka Vam cast, takodje Angel of Death....

@Quill, ama kako ste znali...Sandman/Metallica, btw- o strahovima, te rezultatima.

1993ce, u Egyptu, ja napokon usvojih maloga vucjaka, jednog crnosivog bebirona s trbuscicem...Crnosiva faca prelijepa,nadurena, ama mali psic, mali poluvuk, kao sto je rekao veterinar
Odrastao je na Metallici sa mnom...

Tada sam radila i s poznatim novinarom/filmskim reziserom Egypta.
Mr. Mohammad Shebl, a uvijek je visio nad mojim stolom/kollenas, tipkao panicno svoju kolumnu da stigne na vrijeme.
Pepeljara prepuna opusaka...
Umro je 90tih, ostavio iza sebe debeljuska labradora, staru mamu, brojne ljubavnice, i zadnju englesku ljubavnicu ( labrador se plasio misheva, a imao je 70 kila), UK ljubavnica ostala je zaogrnuta u svilenu kucnu haljinu s uzorcima zmajeva...Zauvijek...

Ja bih stigla popodne na posao, nakon pauze, a noseci svoga Aala u narucju, te bi se on durio pred ogledalima u ofisu.
Mohamad Shebl snimio mi je album Metallike/dupli kada je tek izasao, nije bio dostupan javnosti, ali ja sam ga imala unaprijed, prije svih u Egyptu...

Takodjer mi je rekao: 'A., zaboravi sad zauvijek privatni zivot, sve ce ti uzeti taj mali poluvuk'.

Tako je i bilo...I nisam imala nista protiv...
I nista ne zalim ikada...Niti sam ikad zamjerila ista svome malome poluvuku/polu vucjaku s ogromnim sapicama...

Usput, nikako da postam ovo na forum, mislim da imamo problem s cenzurom...
Samo poslusnici mogu piskarati...

Thank you

Zadnje uređivanje agnaby14 : 08.10.2016. at 17:06. Reason: dopuna teksta
agnaby14 is offline  
Old 08.10.2016., 17:48   #1011
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Putinova školska slika. Pokušajte ga pronaći a da ne čitate opis.
https://pbs.twimg.com/media/CuJjZFbUIAAddzM.jpg
A vidi te glupe face
Tko bi rekao....
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 08.10.2016., 17:53   #1012
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A vidi te glupe face
Tko bi rekao....
Tko bi rekao da će takav klipan jednom postati najveća prijetnja slobodnom svijetu.
No poslije ove izjave moraš znati da će te rusofili razapeti...
USAisfreedom is offline  
Old 08.10.2016., 19:02   #1013
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post

Htjela bih cuti, ukratko, ako netko ima strpljenja, sto se desava s RF nasuprot poludjelom hegemonu.
Nista narocito.
Ameri su satima "greskom" bombardovali polozaje sirijskih jedinica kod sirijskog Staljingrada, a tu je bilo i ruskih oficira. Nakon bombardovanja nekoliko jedinica americke pjesadije sa kodnim nazivom ISIL su krenule u ofanzivu "sasvim slucajno".
Nakon toga Putin je poslao u Siriju najnoviji model S-300 (vjerovatno i jos nekih igracaka) i zatvorio nebo.
Zatim je raskinuo sporazum o plutonijumu kojeg se ameri ne pridrzavaju godinama (dok se RF pridrzavala), a obnovu pregovora je uslovio sa nekoliko sitnih uslova:
- da se promijeni retorika prema RF
- da se povuku NATO trupe od ruskih granica
- da se ukinu sankcije
- da se izmiri sva steta nastala sankcijama kao i ruskim kontrasankcijama.

Ponovo je ozivjela prica o otvaranju ruskih baza na Kubi i Vijetnamu, a neka te ne iznenadi da izjave da namjeravaju otvoriti bazu i na Filipinima koji su pod americkom okupacijom 120 godina.

Ameri sad imaju izbor: podviti rep ili rusima izvuci usi i poslati ih u cosak. Moja je procjena da za ovo drugo nemaju snage.
tihobl is offline  
Old 08.10.2016., 19:28   #1014
Bilo bi steta tako bezobraznu muljazu svesti na samo jednu recenicu.
Sirijska vojska je jako dugo drzala taj polozaj i radilo se o iskusnim borcima koji su uspjesno odbijali stalne ISIL napade.
U jednom trenu ih nadletio izvidacki avion ili dron te nakon njega F-16 kao zracna podrska i A-10 zaduzeni za oranje po polozajima.
Izveli su nekoliko naleta pri cemu je pobijeno sezdesetak i ozljedeno stotinjak sirijskih vojnika, a navodno i ruskih vojnika/savjetnika.

Opravdanje im je bilo kako su vidjeli da SAA trpi teske napade pa odlucili pomoci (kao nikad prije), a kad su uvidjeli pogresku tj. satrali polozaj odustali od ikakve daljnje akcije prema ISIL-ovcima.
U narednim danima se pravili blesavi pa naveli kako zapravo ih nisu oni pomlatili nego Danci, Britanci i Australci sto je potvrdio cak i australski premijer - jedini problem je sto A-10 nema nitko osim Amera.

Par dana kasnije nepotvrdena informacija kako je iz Crnog mora s broda poletilo nekoliko krstarecih raketa koje su u brdima razvalile zapovjedni polozaj s medunarodnim demokratskim savjetnicima.

Rusi proglasili prakticki no-fly zonu dok Ameri jaucu kako im nije jasno zasto kad ISIL nema avijaciju.
AndrejX is offline  
Old 08.10.2016., 19:41   #1015
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Bilo bi steta tako bezobraznu muljazu svesti na samo jednu recenicu.
Morao sam skratiti posto bi napisao citavu knjigu. Vidis da nisam pomeno najveci dogadjaj - putinov rodjendan.

Sad je period kad dzudista odmara, a posao preuzimaju macevaoci Lavrov, Curkin, Zaharova ...
Na svaki americki potez slijedi odgovor sve dok dzudista ne uoci povoljan momenat da uskoci i iskoristi situaciju da sa minimumom snage koristeci protivnikov zamah izbaci ga iz ravnoteze (ovo zavisi od kineza).

Ko voli tenis slijedi mu zanimljiv period.
tihobl is offline  
Old 08.10.2016., 20:13   #1016
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Par dana kasnije nepotvrdena informacija kako je iz Crnog mora s broda poletilo nekoliko krstarecih raketa koje su u brdima razvalile zapovjedni polozaj s medunarodnim demokratskim savjetnicima.
Prvi put čujem za to? Imaš kakav link, tvit ili makar kakav sočan trač
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 08.10.2016., 20:15   #1017
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Nista narocito.
Ameri su satima "greskom" bombardovali polozaje sirijskih jedinica kod sirijskog Staljingrada, a tu je bilo i ruskih oficira. Nakon bombardovanja nekoliko jedinica americke pjesadije sa kodnim nazivom ISIL su krenule u ofanzivu "sasvim slucajno".
Nakon toga Putin je poslao u Siriju najnoviji model S-300 (vjerovatno i jos nekih igracaka) i zatvorio nebo.
Zatim je raskinuo sporazum o plutonijumu kojeg se ameri ne pridrzavaju godinama (dok se RF pridrzavala), a obnovu pregovora je uslovio sa nekoliko sitnih uslova:
- da se promijeni retorika prema RF
- da se povuku NATO trupe od ruskih granica
- da se ukinu sankcije
- da se izmiri sva steta nastala sankcijama kao i ruskim kontrasankcijama.

Ponovo je ozivjela prica o otvaranju ruskih baza na Kubi i Vijetnamu, a neka te ne iznenadi da izjave da namjeravaju otvoriti bazu i na Filipinima koji su pod americkom okupacijom 120 godina.

Ameri sad imaju izbor: podviti rep ili rusima izvuci usi i poslati ih u cosak. Moja je procjena da za ovo drugo nemaju snage.
Tiho, hvala Vam...

Sto su Amerikanci bombali sirijsku vojsku- to nije uopce slucajno/ 'let Assad fall'.
Znamo agendu, to jest tzv. balkanizacija Bliskog Istoka je sto oni zele.

Ovo o Filipinima je zanimljivo, novi predsjednik je totalno protiv njih, ima jedan tekst, sad cu nac na offGuardian ( nisam uspjela).
Ima nesto o ocu i o majci Obame, koji su sudjelovali u unistenju, masovnom ubijanju komunista i ostalih neistomisljenika u Indoneziji, u Filipinima, kao spijuni, prokazivaci.

Nisam uspjela naci ba s tajlink,ali makar ovo, pokazuje zasto predsjednik Filipina pljuje po Americi:
https://www.theguardian.com/world/vi...a-video-report
agnaby14 is offline  
Old 08.10.2016., 21:55   #1018
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem za to? Imaš kakav link, tvit ili makar kakav sočan trač

Quote:
30 Israeli, Foreign Intelligence Officers Killed in Russia's Caliber Missile Attack in Aleppo
http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950631000607
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 08.10.2016., 23:14   #1019
Cim vidim kako su Izraelci mrtvi odmah mogu proglasiti pricu BS-om

Preorali bi oni ostatke Asadove vojske da je njima stradao netko, a Rusima bi bio uveden no fly zone.
SergioRamos is offline  
Old 09.10.2016., 04:51   #1020
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Cim vidim kako su Izraelci mrtvi odmah mogu proglasiti pricu BS-om

Preorali bi oni ostatke Asadove vojske da je njima stradao netko, a Rusima bi bio uveden no fly zone.
A sto neki ovdje od Izraelaca prave nekakve supermene.

A bez Amerike i njene podrske oni bi bili jedno veliko nista. Odavno bi Izrael bio povijest, ako bi uopce i postojao.

Zabrinuti su oni za buducnost itekako.
Ringo10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.