Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2009., 14:53   #81
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Lako dostupni grafovi tečaja prema Kuni.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 13:27   #82
Valute - kretanja i prognoze

Prije godinu dana sam pretvorio kune u australske dolare i oročio na jednu godinu i napravio jako dobar posao jer je srednji tečaj skočio sa 3,77kn na 4,82kn mada je tečaj konverzije dosta nepovoljan. Ono što me zanima je što mislite koji je mogući plafon rasta jer koliko mi je poznato ovaj tečaj sada je među najvećima ikad. Da li oročiti na još godinu dana ili prebaciti u neku drugu valutu koja ima potencijal rasta i koja bi to valuta eventualno bila?
__________________
...Mostar Stolac Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
hercegovac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 08:28   #83
Ima potencijal rasta, ali mogo bi i past ako Kina prestane/uspori s kupovinom sirovina, sto je moguce. Ali to bi vjerojatno oslabilo AUD kroz neko krace razdoblje, ako orocujes na godinu dana trebalo bi biti relativno sigurno. Druge valute koje imaju potencijal su norveska krona (koja ce rast kako cijena nafte raste) i kanadski dolar (koji je vise vezan za naftu i americko gospodarstvo, za razliku od AUDa koji je vise vezan za Kinu i industrijske metale)
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:58   #84
a kineski juan
Samo ne znam di ga mogu kupit u HR
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:34   #85
Izuzetno je rizicno drzati valutu zemlje koja ima restrikcije na kretanje kapitala i u kojoj komunisticka partija donosi vecinu odluka u gospodarstvu. Tehnicki, cak i da nadjes juan negdje za kupiti, spread izmedju kupovnog i prodajnog tecaja ce ti biti toliki da se to navjerovatnije ne isplati.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:26   #86
hm kad sam već tu da pitam: što je sa eurom?

konkretno, ja sam krajem ljeta kupio dosta eura, računajući kako će se kuna strmopizditi na zimu, ako ništa drugo onoliko koliko i svake zime.
međutim kajla - euro je do sada na neuobičajeno niskoj razini u odnosu na HRK.
postoje li neki mehanizmi/razlozi što je tomu uzrok, te neke procjene/predviđanja za naredni period?
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:45   #87
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
a kineski juan
Samo ne znam di ga mogu kupit u HR
RMB bi mogo otici gore 5-10% na prema USDu u iducih 12 mijeseci, ali neznam kako bi mali igraci iz hrvatske ulagali u to. Ako imas racun u nekom normalnom brokerageu, mozes ulagat preko derivata (non-deliverable fowardsa, futuresa na CMEu ili CNY ETFa).
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 14:59   #88
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
hm kad sam već tu da pitam: što je sa eurom?

konkretno, ja sam krajem ljeta kupio dosta eura, računajući kako će se kuna strmopizditi na zimu, ako ništa drugo onoliko koliko i svake zime.
međutim kajla - euro je do sada na neuobičajeno niskoj razini u odnosu na HRK.
postoje li neki mehanizmi/razlozi što je tomu uzrok, te neke procjene/predviđanja za naredni period?
Euro je slab u zadnje vrijeme jel su ljudi konacno shvatili da je EMU neodrziva glupost a euro valuta koja nema buducnosti. Predvidanja za buducnost - tehnicki prema gore, ciclicki prema dolje, strukturalno prema dolje
Neznam da li je to i razlog slabosti prema kuni, ne pratim bas kunu.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 00:07   #89
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
hm kad sam već tu da pitam: što je sa eurom?

konkretno, ja sam krajem ljeta kupio dosta eura, računajući kako će se kuna strmopizditi na zimu, ako ništa drugo onoliko koliko i svake zime.
međutim kajla - euro je do sada na neuobičajeno niskoj razini u odnosu na HRK.
postoje li neki mehanizmi/razlozi što je tomu uzrok, te neke procjene/predviđanja za naredni period?
Postoji puno stvari koje diktiraju tecaj, ali svodi se na osnovno pravilo: odnos cijene HRK i EUR je ona cijena pri kojoj je unos deviza u zemlju (izvoz, turizam, zaduzenje...) jednak odljevu deviza iz zemlje (uvoz, otplata duga...).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:08   #90
US dollar- prognoze

Zna li netko kakva predvidjanja za kretanje dolara tijekom ove godine? Imam na računu neke dolare i nisam sigurna da li da ih pretvorim u kune ili da čekam- jeli realno očekivati da će dolar još porasti?
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 00:01   #91
Kada bi netko znao odgovor na to pitanje - obogatio bi se. Nazalost, za predvidjanje kretanje tecajeva i cijena dionica i ostalih stvari ne postoji pouzdana metoda. Tako da treba biti oprezan sa savjetima, na kraju je to ipak osobna odluka.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 18:30   #92
jel ima neki dobar site sa usporedbom kretanja valuta kroz par godina npr. KN, EUR, NOK, AUD, USD, YEN, YUAN i sl
Tražio i svi imaju samo po par usporedbi
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 19:43   #93
Usporedba izabrane valute u različitim bankama

godina koju želite
http://www.kapital-plus.net/?Valute/Usporedbe
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 14:23   #94
Šta da radim s eurima u ovo vrijeme?

Istekla mi oročena štednja na nekoliko tisuća eura, i ne bi htio da mi novci sjede na deviznom, htio bi ih ponovo oročiti.

No ne znam šta da radim, da ostavim u Eurima ili da kupim US dolare ili kune?

Pitam jer vidim da euro pada, pa ko zna što bi bilo s njima kroz sljedećih 6 mjeseci, koliko ih mislim oročiti.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 15:12   #95
sad kad počinje sezona,on uvik pada,
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 18:40   #96
Zbog monetarne inflacije sve vaute padaju u odnosu na zlato. U okolnostima povecane neizvjesnosti oni koji ne zele ici u zlato kupuju americki dolar. Racionalizacija takvog poteza je da je americki dolar zbog ekonomske i vojne moci Amerike najsigurnija valuta sto mu dize vrijednost u odnosu na ostale valute bez obzira na cinjenicu da je Amerika najzaduzenija zemlja sa ukupnim vanjskim dugom od oko 90% BDP. Za usporedbu prakticki bankrotirana Grcka ima vanjski dug od oko 115% BDP.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 17:40   #97
Na 6 mjeseci su ti najbolje sanse sa SGD, CAD, AUD, NOK, mozda i KRW. Definitivno ne euri ili kune
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 16:58   #98
Da li je sigurnije imati Dolare, ili Eure?

Imam ih samo u simboličnom iznosu, ipak me zanima što mislite...
__________________
They say I'm vulgar, I say Bullshit
Gospodin Jones is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.05.2010., 00:21   #99
Euro i kolaps Europske Unije?

Pozdrav.

Zanimaju me vasa misljenja - gdje pobjeci sa novcima iz Eura i da li bjezati uopce? Naime vidimo kako grcki krah i sada protesti izazivaju podjele u EU, te kako neke clanice vec spominji izlazak ili cijepanje EURA na par podvaluta... A slijede i Portugal, Spanjolska sa svojim potencijalnim krizama...

Kako nazalost u HR nije moguce kupovati zlato kao valutu - jer se placa porez od 30% na luksuz, zanimaju me alternative... Imam "mizernu" ustedjevinu, ali ipak ne zelim ostati bez nje ukoliko se bilo kakvi jaci potresi dogode, bilo inflacija bilo raspad unije... "Money is a claim on human labor" i ako sam ja odradio taj "labor", definitivno ne zelim ostati bez "claima" na stvari koje meni trebaju, poput ekonomske sigurnosti moje familije ili npr nekretnine koju zelim steci. A ovi potresi, inflacije i ostale nedace mi nikako na tom putu ne olaksavaju.

Dolar mi se cini prenestabilan, a i previse ga je natiskano i nije to vise onaj dolar od prije 1980te... Koje su alternative? Svicarci? I da li povlaciti kakve panicne poteze ili ostati smiren (i kupiti vatreno oruzje za slucaj raspada sustava)?
__________________
I avenge with darkness, the blood is the life
The Order of the Dragon, I feed on human life
jsosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 00:36   #100
Nisam siguran da je ovo pravo mjesto za ovo pitanje, ali bolje mjesto nisam našao. Naime iz podataka ECB-a:

http://www.ecb.int/stats/exchange/eu.../index.en.html

vidljivo je da je paralelno s padom Eura došlo i do još strmoglavijeg pada Zlota, Leva, Forinte, Češke Krune, Litasa itd. ukratko valuta istočnoevropskih članica EU izvan Eurozone, zanima da li netko zna razlog ovog trenda ( ustvari prvo mi recite da li smatrate da li je ovo uopće trend ) i da li smatrate da li bi njegov nastavak mogao uzrokovati ponavljanje scenarija s početka krize?

Unaprijed zahvaljujem
STDEV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.