Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 21:54   #1461
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Jel te zanima to Sigmunde? Ili ćemo zažmiriti na to?
Nisi mi baš odgovarao.
Ok, sad bar znam od koje si sorte.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 22:01   #1462
Pa strpi se, rekao sam ti da ću ti kasnije odgovoriti. Pogledaj na prošloj stranici. Hoćeš me trpati u neke koševe/ladice? To je glupo. Od koje sam ja to "sorte" prema tebi sada?
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 22:03   #1463
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Radi se valjda o hierarhiji vrijednosti. U americi se postuje sloboda govora i ne postoji institucija govora mrznje.


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Drugi dio biti stvari jest da su demokrati krenuli masovno uklanjati konfederacijske spomenike u zadnje vrijeme. To je dio konteksta. Ako je situacija u zemlji vec naelektrizirana, nedavno je pomahnitali demokrat pokusao ubiti republikanca i svi su rekli stisati retoriku, cemu hrpa demokratskih gradonacelnika provocira dalje uklanjajuci spomenike koji stoje na svom mjestu duze od bilo kog zivog?
Primjećjuješ li neke analogije s ovdašnjom situacijom?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 22:04   #1464
Evo vratio sam se ranije, došlo je do promjene plana (za parsifala, koji brine), moći ću ranije odgovoriti, ali imam još nekog posla pa malo po malo. Paralelno pričam s više forumaša, kao što vidiš.
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 22:04   #1465
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Od koje sam ja to "sorte" prema tebi sada?
Pa od one s kojom mogu razgovarati preko nišana.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 22:05   #1466
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ok, sad bar znam od koje si sorte.
Koliko ima sorti?
zoroasterix is offline  
Old 16.08.2017., 22:06   #1467
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ajde, ti si mene pitao izravno, ja odgovorio. Evo i tebi izravno pitanje, a prilično sam uvjeren da nećeš odgovoriti. Što bi bilo s nekim (i s njegovim roditeljima) tko bi rekao da ne želi ići na satove marksizma i ustrajao u tome stavu? Bi li prošao bolje, lošije ili jednako od nekoga tko danas ne želi ići na satove vjeronauka?
Ne znam. Ima li povijesnih primjera?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 22:07   #1468
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Koliko ima sorti?
Tko je tebe ovdje što pitao? Diskutiraj ili odjebi.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Received Infraction
Old 16.08.2017., 22:07   #1469
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post

A po kojoj je logici neki -izam obavezni predmet u školi?
Jedva čekam pričati o predmetima u školi .
Ama kako ne shvaćaš da mi danas i cijelih 50 godina imamo još gore od marksizma.
Ako dobro shvaćam ti si nastavnik ili profesor a svakako si bio i učenik.

Reci ti meni po kojoj logici imamo 2 predmeta koji su umjetnost tj i glazbeni i likovni. KOJA JE TO PIZDARIJA Što nisu još dodali i kiparstvo i strip.
Kužiš li moju ideju pisao sam o tome ali ko će to sada naći.

1) ZAŠTO SE NEMA SAMO JEDAN UMJETNIČKI PREDMET da se djeca rasterete pa da se ubaci VIŠE RAZNOVRSNIH IZBORNIH PREDMeta.

2) zašto se biologija i kemija i fizika ne fuziraju u jedan predmet koji bi se zvao nauka . koji će kua djeci u 7 razredu kemija i učenje ionizacije otopine i one pizdarije koje smo mi učli.

3) zemljopis nije nikakva nauka.Koji će kua djeci broj ovaca u australiji i fliš pliocen i jura To treba fuzirati sa poviješću ili postaviti u izborni predmet.

moja je jednostavna ideja da danas u demokraciji i u yugi djeca UČE PREVIŠE NEPOTREBNIH STVARI .
Treba ići na manje obaveznih predmeta i više izbornih.


Je li moguće da sam ja jedini koji to vidi ili nikog nigdje nije briga.
Rješenje je tako jednostavno

kada sam o tome pisao na forumu onda su me napali nastavnici da će oni izgubiti posao.
Pa nećeš !
Ako je zemljopis i glazbeni (ili likovni) izborni onda će ti potražnja učenika reći je li ikoga briga za zemljopis ili likovni .

Dakle fuziranjem likovnog i glazbenog i fuziranjem biologije,kemije i fizike u nauku i izbacivanjem zemljopisa ministar obrazovanja parsifal


bi

a) rasteretio učenike suvišnih pizdarija
b) omogućio više kreativnih izbornih predmeta

Što vi ljudi mislite

Kužite li vi ove moje jednostavne i lako primjenljive ideje.
Revolucionarne a za dobrobit učenika
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 16.08.2017., 22:08   #1470
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Sjećam se i 1989. kad je došao neki dečko na zamjenu (valjda tek diplomirao) pa je išao po udžbeniku i rekao "ove Lenjinove pizdarije ćemo preskočiti", a kad se profesorica vratila da je to bilo najvažnije.


Jel baš rekao "pizdarije" ili tipa "gluposti"?
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 22:09   #1471
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ne znam.
Ne znaš bi li prošao bolje, lošije ili jednako kao netko tko danas ne želi na vjeronauk? :klap:
nitko drugi is offline  
Old 16.08.2017., 22:10   #1472
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Pa od one s kojom mogu razgovarati preko nišana.
Ha! Zanimljivo.
Istu takvu retoriku je koristio jedan nacist preko jednog foruma oko 2003. kada sam pokušavao diskutirati s njim (oštro napadajući nacizam). Jesi li ti normalan? Kad sa mnom nisi mogao normalno diskutirati? Koji ti je kurac?
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 22:11   #1473
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Tko je tebe ovdje što pitao? Diskutiraj ili odjebi.
Gle, na tvoje izražavanje neću reagirati. Ovo ti je ispod razine.
Pitanje: živiš li ti u strahu, uplašen od svojih susjeda? Vidiš li na svakom koraku fašiste, kad spominješ "nišan"?
zoroasterix is offline  
Old 16.08.2017., 22:11   #1474
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post


Jel baš rekao "pizdarije" ili tipa "gluposti"?
Baš pizdarije. Onda je bio aktualan onaj film Društvo mrtvih pjesnika pa smo ga pozdravljali sa "Captain my captain".
nitko drugi is offline  
Old 16.08.2017., 22:12   #1475
Koje bi ja izborne predmete uveo recimo u 7 razred (negdje i ranije) umjesto
likovnog (glazbenog ) i kemije,biologije,fizike koje bi postale tri u jedan tj nauka

- pa svakako filozofiju ili etiku

- svakako INFORMATIKU

-
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 16.08.2017., 22:14   #1476
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Jedva čekam pričati o predmetima u školi .
Ama kako ne shvaćaš da mi danas i cijelih 50 godina imamo još gore od marksizma.
Ja se odmah slažem da se u školi uči hrpa gluposti. Ali ovdje je poanta nešto drugo. Naime nastavak -izam sugerira jedno partikularno gledište, a školski predmeti bi trebali dati ne partikularno gledište na neko područje nego nešto što je općeprihvaćeno o tom posebnom području. Zato nema -izama kao školskih predmeta (mada se razni -izmi mogu učiti u sklopu nekog predmeta).
nitko drugi is offline  
Old 16.08.2017., 22:19   #1477
Ne znam. Ja želim diskutirati, ali me to uvijek ponovno frustrira. Od ranije sam imao neko mutno uvjerenje da se političke stvari i općenito stvari koje se tiču interesa mogu riješiti samo golom silom. Ne samo zbog marksizma o kojem smo ovdje raspravljali. Nego i od ranije. Mislim da je to dublje. U stvari moje uvjerenje o svemu tome je duboko pesimistično i ja imam neku sumnju da je moje angažiranje na ovom forumu u suštini pokušaj negiranja ili odbacivanja tog uvjerenja, koje pak uvijek ponovno doživljava neuspjeh, a time potvrđuje one inicijalne slutnje.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 16.08.2017., 22:21   #1478
I onda netko misli da su potrebne "vanjske sile" da bi razdirale i razdvajale ljude. Smiješno. A u samim ljudima postoji to iskonsko i životinjsko koje bi se samo dijelilo u tabore i sorte. Ja ne pripadam ni jednoj vašoj sorti pa onda neka odjebe unaprijed svatko tko me želi u njih stavljati. Bilo u ljevičare, bilo u desničare i što god vaši umovi projicirali.

Stavio sam snimku pripadnikâ suvremenog američkog "antifa" pokreta kako ničim izazvani (osim unutarnjim demonima) napadaju reportere/žurnaliste/građane koji samo stoje i snimaju i ne propovjedaju nijednu ideologiju. Ne žele se tući ni s jedne strane. I igrom slučaja nisam stigao odmah odgovoriti na duži Sigmundov post i odmah bum-bum.

Pa dobro, ako ćemo tako, Sigmunde. Ja sam stavio link na Bena Shapira koji iz dna duše prezire fašiste i ima sve dobre razloge za to. Čovjek je Židov koji je vjernik, ali eto. Izgleda da si ti ljevičarski antisemit pa ti to smeta. Ne bi bio ni prvi ni zadnji. Gianni Vattimo je svojevremeno pozivao u vojni napad na Izrael, da to sve treba pobiti. To su sve jako dobri i plemeniti ljudi, ljevičarski antisemiti.
Bijeli-Druid is offline  
Old 16.08.2017., 22:25   #1479
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ja se odmah slažem da se u školi uči hrpa gluposti. Ali ovdje je poanta nešto drugo. Naime nastavak -izam sugerira jedno partikularno gledište, a školski predmeti bi trebali dati ne partikularno gledište na neko područje nego nešto što je općeprihvaćeno o tom posebnom području. Zato nema -izama kao školskih predmeta (mada se razni -izmi mogu učiti u sklopu nekog predmeta).
Mislim da je još carica Marija Terezija uvela obavezno školstvo. Roditelji koji nisu željeli slati djecu u školu (jer nisu imali novaca ili su im djeca bila potrebnija na polju) bili su novčano kažnjeni.

Ukatko - školovanje je obavezno. U svim naprednim državama svijeta, u državama trećeg svijeta pretpostavljam da nije.

Školuje se prema državnom programu. U Kraljevini Jugoslaviji postojao je predmet koji se zvao Domaćinstvo i na njemu su djevojčice učile ono što je Država smatrala da trebaju znati.

Danas naša država smatra da nam djeca ne trebaju znati informatiku pa informatika nije obavezna u školi. Ok, bilo danas u dnevniku da se informatika uvodi u neke razrede kao obavezan predmet.
mravac8 is offline  
Old 16.08.2017., 22:27   #1480
SVAKO DIJETE JE GENIJE ili zašto kurikulum mora prihvatiti TEORIJU EKSPERTIZE

Nije mi jasno zašto mene nitko ne pita u vezi reforme obrazovanja .

NAIME JA SAM ZA TEORIJU EKSPERTIZE.

To znači da djecu treba učiti što manje predmeta ali intenzivnije

Svjetski dokaz te specijalizacije je slavni pedagoški eksperiment koji je izveo Laslo Polgar i sve 3 njegove kćeri postale su geniji .



Laslo Polgar čuveni je mađarski pedagog koji je prvi u svijetu na svoje 3 kćeri izveo najdrskiji obrazovni eksperiment u povijesti i o tome napisao knjigu- Svako dijete je genij koju parsifal naravno ima

Polgar je javno izjavio da će njegova djeca, koja tek trebaju biti rođena , postati svjetski prvaci, i dokazao da je u pravu
.

Izuzetno kratko prikazano to znači da je Polgar svoje 3 kćeri rano povukao iz škole (jer škole ograničavaju kreativnost i elitni rezultat ) i odgajao ih kod kuće intenzivno u jednoj oblasti, a to je bio šah!

Djevojke su u školi samo polagale ispite. Govorili su mu da je lud i da potraži pomoć psihijatra koji ga može izliječiti od zabluda. Ali on je uspio kao što nesvakidašnji i vrhunski rezultati njegove 3 kćeri pokazuju.“Zašto šah? “Jer je objektivan”, kaže Polgar.

“Kada bih obučavao dijete biti umjetnik ili romanopisac ili filozof , ljudi bi mogli debatirati je li svjetska klasa ili nije. Šah ima objektivni sustav ocjenjivanja zasnovan na učinku, tako da se u ništa nije moglo sumnjati. Ali ono što smo kao obitelj postigli u šahu može se postići u matematici, umjetnosti ili bilo kojoj oblasti ,a sve prema teoriji ekspertize.Na primjer, trenutno nema dokaza da postoje urođene razlike što se tiče kapaciteta za matematiku”..
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.