Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2018., 22:07   #641
A nisi mogao parkirati 10 metara dalje? Ako je prazno ne znači da se trebaš parkirati jer prazno znači da će netko doći.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 10:13   #642
Naravno,da sam mogao.Platio sam kaznu.Na većini parkinga šoping centara je postavljena i vertikalna i horizontalna obilježja parkinga za invalide. Na ovom je bila samo horizontalna,zato pitam dali je bas bilo nužno i premjestiti vozilo.
duskovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:23   #643
mora i pauk zaradit neku kintu.Nisu morali ali pošto je bilo mnogo slobodnih mjesta nadodali su troškova da se paziš za ubuduće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 20:01   #644
zanimljiv slučaj jer zaista nisi nikoga oštetio takvim parkiranjem osim što nervira prolaznike kad vide crnu limuzinu sa krunicom na invalidu.
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 20:00   #645
Upit oko zvanja pauka

Pozdrav,
situacija je ovakva, živim već neko vrijemeu Zagrebu i nedavno sam kupio auto.
Ulica u kojoj živim nema službeno parking (Trešnjevka) i sad većinu vremena se auti u ulico izmijenjuju na mjestima pogodnim za parking (kad imam mjesta parkiram pred svoju zgradu, kad nemam parkiram 20,50m gore, dolje)

Dio susjeda je samostalno stavio pred svoje zgrade znakove zabranjeno parkiranje/zaustavljanje.

Jednog dana sam na autu (auto je bio parkiran paralelno s cestom uz jednu zgradu) našao zakačenu "prijeteću" poruku da maknem auto zadnji puta sa tog mjesta.

Da, napomen, niti u jednom trenutku parkiranjem auta nisam blokirao nikome ulaz/izlaz u zgradu ili onima koji imaju parkirno mjesto pred zgradom, znači uvijek je parkiran uz nekakvu ogradu ili nešto gdje su si ljudi zapravo uzeli za pravo da je to njihovo.

Moje pitanje je sada, može li netko na temelju toga zvati pauka ili bilo što napraviti po tom pitanju?

Lp
123kiki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 15:37   #646
Pozz svima, došlo vrijeme da i ja platim pauka.

Parkirao sam u ulici kod panorame gdje se diže nova zgrada, do nedavno je bio to divlji parking i putić, danas je uređena dvosmjerna ulica bez službenog naziva. U google maps je to Nova cesta 44. Parkirao uz nogostup, na cesti, uz 10 drugih auta.
500 kn odvoza + 300 kn kazne (150 ako platim odmah). Nažalost nisam vidio punu liniju na cesti i to je razlog dizanja. Kriv sam, da sam parkao 2 metra dalje di je linija isprekidana ne bi ga odnijeli (tako mi rekli dok sam preuzimao auto).
E sad, nisam ništa još platio, namjeravam napisat žalbu za kaznu (300 kn), ali i na 500 kn troškova odvoza. Uz klasične razloge (3 kredita, teška situacija), mislim kao razlog navesti da adresa koju su oni napisali u nalog za premještaj; Trakošćanska 2, nije adresa sa kojeg je auto dignut, već se nalazi minimalno 200 metara dalje. Jer Trakošćanska je izuzetno prometna, i tko bi tamo normalan ostavio auto a ova cesta je slijepa ulica.
Kolke su šanse da će mi to proć kod Holdinga?
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 15:37   #647
Pozz svima, došlo vrijeme da i ja platim pauka.

Parkirao sam u ulici kod panorame gdje se diže nova zgrada, do nedavno je bio to divlji parking i putić, danas je uređena dvosmjerna ulica bez službenog naziva. U google maps je to Nova cesta 44. Parkirao uz nogostup, na cesti, uz 10 drugih auta.
500 kn odvoza + 300 kn kazne (150 ako platim odmah). Nažalost nisam vidio punu liniju na cesti i to je razlog dizanja. Kriv sam, da sam parkao 2 metra dalje di je linija isprekidana ne bi ga odnijeli (tako mi rekli dok sam preuzimao auto).
E sad, nisam ništa još platio, namjeravam napisat žalbu za kaznu (300 kn), ali i na 500 kn troškova odvoza. Uz klasične razloge (3 kredita, teška situacija), mislim kao razlog navesti da adresa koju su oni napisali u nalog za premještaj; Trakošćanska 2, nije adresa sa kojeg je auto dignut, već se nalazi minimalno 200 metara dalje. Jer Trakošćanska je izuzetno prometna, i tko bi tamo normalan ostavio auto a ova cesta je slijepa ulica koja se spaja na kraj Metalčeve i početak Trakošćanske.
Kolke su šanse da će mi to proć kod Holdinga?
__________________
May your trails be crooked, winding, lonesome, dangerous, leading to the most amazing view! May your mountains be high, reaching clouds,and your valleys be deep..
Kjuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2018., 09:57   #648
Ako nakon žalbe utvrde da nema prekršaja onda nema ni plaćanja pauka.U slučaju da ti smanje kaznu ili daju opomenu plaćaš i pauka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 10:56   #649
Quote:
Kjuno kaže: Pogledaj post
Pozz svima, došlo vrijeme da i ja platim pauka.

Parkirao sam u ulici kod panorame gdje se diže nova zgrada, do nedavno je bio to divlji parking i putić, danas je uređena dvosmjerna ulica bez službenog naziva. U google maps je to Nova cesta 44. Parkirao uz nogostup, na cesti, uz 10 drugih auta.
500 kn odvoza + 300 kn kazne (150 ako platim odmah). Nažalost nisam vidio punu liniju na cesti i to je razlog dizanja. Kriv sam, da sam parkao 2 metra dalje di je linija isprekidana ne bi ga odnijeli (tako mi rekli dok sam preuzimao auto).
E sad, nisam ništa još platio, namjeravam napisat žalbu za kaznu (300 kn), ali i na 500 kn troškova odvoza. Uz klasične razloge (3 kredita, teška situacija), mislim kao razlog navesti da adresa koju su oni napisali u nalog za premještaj; Trakošćanska 2, nije adresa sa kojeg je auto dignut, već se nalazi minimalno 200 metara dalje. Jer Trakošćanska je izuzetno prometna, i tko bi tamo normalan ostavio auto a ova cesta je slijepa ulica koja se spaja na kraj Metalčeve i početak Trakošćanske.
Kolke su šanse da će mi to proć kod Holdinga?
Nikakve.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 22:18   #650
Sve je slikano. ( ne rade šlampavo)
Šanse: nikakve (+1)
osim , ako si rodjak...ali onda ne pišeš žalbu..
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 12:26   #651
Dakle pauk mi je digao auto, ja mislim da nisu imali osnove, i nadam se naletjeti na suca koji djeli moje mišljenje i gnušanje prema modusu operandi holdinga i kompanije, mislim da imam bar 50% šanse za to, vrijeme će pokazati.


Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako nakon žalbe utvrde da nema prekršaja onda nema ni plaćanja pauka.U slučaju da ti smanje kaznu ili daju opomenu plaćaš i pauka.
Ovaj dio mi baš i nije jasan, dakle pauk se želi naplatiti (500kn, premještanje) pod prijetnjom ovrhe, žaliti se može samo na PN koji još nije stigao i tko zna kad će i da li će i koliko će trajati prekršajni postupak... nesumnjivo će ovrha biti puno brža. Kad me ovrše (ili im platim, jasno mi je da je to jeftinije ali ne mogu protiv sebe), koji je način da dobijem povrat, osim privatnom tužbom?
Gdje opet imam 50% šanse (ako ja nisam kriv, da li onda holding naplati 500 od komunalnog redarstva ili mup-a?). Vjerojatnije mi je da to proknjiže pod rizik poslovanja, pa neće valjda svoj na svoga, i tako im vjerojatno 90% onih kojima neopravdano dignu auto proguta i plati.

Pitanje.. zašto privatna firma (holding) može pokrenuti ovrhu, ako nemaju ništa jače nego mišljenje prometnog redara? Mogi li i ja njih ovršiti?
Što ako ne pošalju PN pa se nemam na što ni žaliti?
Stagger Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2019., 20:32   #652
Quote:
Stagger Lee kaže: Pogledaj post
Dakle pauk mi je digao auto, ja mislim da nisu imali osnove, i nadam se naletjeti na suca koji djeli moje mišljenje i gnušanje prema modusu operandi holdinga i kompanije, mislim da imam bar 50% šanse za to, vrijeme će pokazati.




Ovaj dio mi baš i nije jasan, dakle pauk se želi naplatiti (500kn, premještanje) pod prijetnjom ovrhe, žaliti se može samo na PN koji još nije stigao i tko zna kad će i da li će i koliko će trajati prekršajni postupak... nesumnjivo će ovrha biti puno brža. Kad me ovrše (ili im platim, jasno mi je da je to jeftinije ali ne mogu protiv sebe), koji je način da dobijem povrat, osim privatnom tužbom?
Gdje opet imam 50% šanse (ako ja nisam kriv, da li onda holding naplati 500 od komunalnog redarstva ili mup-a?). Vjerojatnije mi je da to proknjiže pod rizik poslovanja, pa neće valjda svoj na svoga, i tako im vjerojatno 90% onih kojima neopravdano dignu auto proguta i plati.

Pitanje.. zašto privatna firma (holding) može pokrenuti ovrhu, ako nemaju ništa jače nego mišljenje prometnog redara? Mogi li i ja njih ovršiti?
Što ako ne pošalju PN pa se nemam na što ni žaliti?
Poslat će PN. Pauk može pokretati ovršne postupke za nenaplaćene tražbine isto kao i svaka druga firma, tih 500 kn koje su ti fakturirali se odnosi na uslugu pauka, a ne na eventualno počinjenje prekršaja. U pravilu uvijek čekaju najmanje 3 mjeseca do pokretanja ovršnog postupka. Kad dobiješ rješenje o ovrsi uloži prigovor pa će najkasnije dotad biti i odlučeno o žalbi na prekršajni nalog pošto prekršajni postupci u pravilu traju puno kraće od parničnih, a možeš za svaki slučaj tražiti i prekid parničnog postupka do okončanja prekršajnog.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2019., 10:28   #653
Quote:
Stagger Lee kaže: Pogledaj post
Dakle pauk mi je digao auto, ja mislim da nisu imali osnove,


Mogi li i ja njih ovršiti?
mogao si opisat,napisat,dat sliku sa mapsa....samo da nije ona šema "dosad nisu nikog dirali na tom mjestu".

Možeš ako postoje zakonski uvjeti.

Pauk su samo šljakeri koji odvoze na tuđi nalog.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2019., 15:30   #654
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
mogao si opisat,napisat,dat sliku sa mapsa....samo da nije ona šema "dosad nisu nikog dirali na tom mjestu".

Možeš ako postoje zakonski uvjeti.

Pauk su samo šljakeri koji odvoze na tuđi nalog.
https://www.google.hr/maps/@45.80201...7i13312!8i6656

pauk jesu šljakeri, ali su zaposleni u holdingu, firmi koju svi građani ovog grada ukl. i mene financiraju, pa mislim da ne bi trebali hodati okolo s komunalnim redarom (koji je isto zaposlenik ovog grada) i radit od holdinga profitabilnu firmu, po sistemu app.

dakle bio sam sparkan otprilike izmađu ovog plavog i parkirnog aparata, nije mi bilo žao 5kn, nego tri đira po kvartu i nema nigdi mjesta,
napisali su čl.82, st.1 to.6
pa sad ne da nisam na vrhu prijevoja ili u nepregledniom zavoju, mjesta ima ko u prići, nisam zapravo ni na cesti, to je parkiralište, i kao što sam rekao, nadam se da ću naletjeti na normalnog suca koji to isto tako vidi
i ne, ne može me ovršiti bilo koja privatna firma, koja mi izda račun za nešto što ja ne želim kupiti, makar uslugu i isporučili.
može samo ona kojoj je netko (država?) dozvolio da se tako ponaša
tako mi onda sutra npr iskon može povečati brzinu interneta, i uključiti telefon koji ja ne želim, i poslati mi račun?

btw, demokracija je po definiciji teror večine nad manjinom, kod nas je to upravo suprotno, ako netko dobije podršku 20tak posto biračkog tijela, i time mandat da donosi zakone, to je kvazidemokracija (za što smo sami krivi))
Stagger Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2019., 17:42   #655
Quote:
Stagger Lee kaže: Pogledaj post
i ne, ne može me ovršiti bilo koja privatna firma, koja mi izda račun za nešto što ja ne želim kupiti, makar uslugu i isporučili.
može samo ona kojoj je netko (država?) dozvolio da se tako ponaša
Tako je. Legalizirali su im nelegalnu radnju i mogu ti uručiti uslugu koju ne želiš. Nešto slično imaju i Hrvatske autoceste, gdje ako izgubiš kartu, korisniku se naplaćuje ugovorna kazna u visini dvostrukog iznosa cestarine za najdužu relaciju.
http://hac.hr/hr/hac-uvjeti-placanja-cestarine

Isto tako platit ćeš uslugu 24 satnog parkiranja iako si parkirao samo 10 minuta, a nisi platio kartu. Sve skroz legalno.

Isto što se pauka tiče Telegram je došao do nekoliko zanimljivih presuda Općinskog građanskog suda u Zagrebu. Te odluke potvrđuju da pauk ne smije uklanjati nepropisno parkirana vozila, ako ona ne ometaju sigurnost, odnosno tijek prometa, ni ne zaklanjaju vidljivost na cesti.
https://www.telegram.hr/politika-kri...-to-dokazuju/#

Doduše koliko vidim na google mapsu ti jesi "zaklonio vidljivost" i šansa ti je nikakva?

Inače kakvi su ti smradovi dokazuje i da svaki dan dižu ljudima aute u Lašćinskoj gdje parkiraju najćešće ljudi koji dolaze izvan grada u posjet u bolnicu na Zajčevoj nekome svom unesrećenom i bolesnom.

Dobro uhodan biznis lokalne mafije gdje se prikupljaju novci za život od građana Grada Zagreba.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pauk su samo šljakeri koji odvoze na tuđi nalog.
Nismo dugo sivkiću, samo da spomenem svoju zgodu iz 2010. kad su prvo digli mi auto, a onda je nakon par sati policajac u kućici ispisao nalog . (onda je još bila strojarska aktualna)
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 10:54   #656
Quote:
Stagger Lee kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/maps/@45.80201...7i13312!8i6656

pauk jesu šljakeri, ali su zaposleni u holdingu, firmi koju svi građani ovog grada ukl. i mene financiraju, pa mislim da ne bi trebali hodati okolo s komunalnim redarom (koji je isto zaposlenik ovog grada) i radit od holdinga profitabilnu firmu, po sistemu app.

dakle bio sam sparkan otprilike izmađu ovog plavog i parkirnog aparata, nije mi bilo žao 5kn, nego tri đira po kvartu i nema nigdi mjesta,
napisali su čl.82, st.1 to.6
pa sad ne da nisam na vrhu prijevoja ili u nepregledniom zavoju, mjesta ima ko u prići, nisam zapravo ni na cesti, to je parkiralište, i kao što sam rekao, nadam se da ću naletjeti na normalnog suca koji to isto tako vidi
i ne, ne može me ovršiti bilo koja privatna firma, koja mi izda račun za nešto što ja ne želim kupiti, makar uslugu i isporučili.
može samo ona kojoj je netko (država?) dozvolio da se tako ponaša
tako mi onda sutra npr iskon može povečati brzinu interneta, i uključiti telefon koji ja ne želim, i poslati mi račun?
po tome ovi bi trebali oderat samo nas koji ih ne financiramo.
Dakako da te može ovršit i privatns o državna i gradska firma.
A na cesti jesi bio,onako kako je napisano u zspc-u.
Da li je nepregledan zavoj o tome će odlučiti sudac a najlakše ako nije jednosmjeran promet po parkiralištu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 11:59   #657
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
po tome ovi bi trebali oderat samo nas koji ih ne financiramo.
Dakako da te može ovršit i privatns o državna i gradska firma.
A na cesti jesi bio,onako kako je napisano u zspc-u.
Da li je nepregledan zavoj o tome će odlučiti sudac a najlakše ako nije jednosmjeran promet po parkiralištu.
nije poanta da li će me ovršit, nego da to ne bi smjeli moči, ako iza sebe nemaju stvarno potraživanje, u ovom slučaju presudu
ne, nego bi trebali brinut o sigurnosti prometa a ne odrat nikoga,
zakone kod nas predlažu lopovi a izglasavaju budale,
dakako da će odlučiti sudac
Stagger Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 12:48   #658
Imaju stvarno potraživanje, odvezli su ti auto.Vozač pauka nije ovlašten da gleda da li si kriv ili nisi nego postupa po nečijem nalogu.
Sjedne ekipa kod Fine na račun pa se ti objašnjavaj dalje.
I brinu se da ja mogu prolazit nesmetano po parkiralištu.
Džabe ti tu pišeš tko predlaže zakone a najbolja solucija je skočit do prometnog refarstva,uzet prekršajni nalog i žalit se.Tvoja volja jer je o tvoj novčanik (račun).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 15:58   #659
Quote:
Stagger Lee kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/maps/@45.80201...7i13312!8i6656

pauk jesu šljakeri, ali su zaposleni u holdingu, firmi koju svi građani ovog grada ukl. i mene financiraju, pa mislim da ne bi trebali hodati okolo s komunalnim redarom (koji je isto zaposlenik ovog grada) i radit od holdinga profitabilnu firmu, po sistemu app.

dakle bio sam sparkan otprilike izmađu ovog plavog i parkirnog aparata, nije mi bilo žao 5kn, nego tri đira po kvartu i nema nigdi mjesta,
napisali su čl.82, st.1 to.6
pa sad ne da nisam na vrhu prijevoja ili u nepregledniom zavoju, mjesta ima ko u prići, nisam zapravo ni na cesti, to je parkiralište, i kao što sam rekao, nadam se da ću naletjeti na normalnog suca koji to isto tako vidi
i ne, ne može me ovršiti bilo koja privatna firma, koja mi izda račun za nešto što ja ne želim kupiti, makar uslugu i isporučili.
može samo ona kojoj je netko (država?) dozvolio da se tako ponaša
tako mi onda sutra npr iskon može povečati brzinu interneta, i uključiti telefon koji ja ne želim, i poslati mi račun?

btw, demokracija je po definiciji teror večine nad manjinom, kod nas je to upravo suprotno, ako netko dobije podršku 20tak posto biračkog tijela, i time mandat da donosi zakone, to je kvazidemokracija (za što smo sami krivi))
ne razumijem u cemu je problem?

Sparkirao si se kao sivonja i s razlogom ti je paukcic odvezao auto, to sto nisi imao srce pa je pauk dosao je isto samo tvoj problem.

Takvim kao ti nakon zalbe bas treba sudac koji ce potvrditi kaznu tako da platis punu cifru + troskove suda koji su iskreno premali za takve koji se stalno zale i trose bezveze lovu iz proracuna.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 11:58   #660
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ne razumijem u cemu je problem?

Sparkirao si se kao sivonja i s razlogom ti je paukcic odvezao auto, to sto nisi imao srce pa je pauk dosao je isto samo tvoj problem.

Takvim kao ti nakon zalbe bas treba sudac koji ce potvrditi kaznu tako da platis punu cifru + troskove suda koji su iskreno premali za takve koji se stalno zale i trose bezveze lovu iz proracuna.
To da li sam se sparkirao ko sivonja ili ne, nije na tebi da odlučiš, osim ako nisi sudac za prekršaje, ja ŽELIM da mi to kaže sudac i spreman sam platiti punu kaznu i sudske troškove

A problema ima mnogo,.. npr ovaj forum ima problem (sad sam se i podsjetio zašto ga godinama ne čitam) da kad postaviš dva konkretna pitanja, i zanima te što drugi misle o tome, rijetko dobiješ smislen odgovor, ali se obavezno pojave dva tri trola koja te uvuku na svoj teren pa te onda krenu razvlačit i peru svojim oružjem

No.. to je nebitno, i lako rješivo..samo odj odavde i sve 5

Ono što je bitni problem tu, je stanje s parkiranjem u ovom gradu. Prije 20tak g kad je uvedena naplata po zonama, uvedena je da se riješi problem parkiranja u centru, i to je funkcioniralo dobro, jedan kratki period... a onda je Bandić uzeo stvar u svoje ruke.. i napravio stroj za štancanje love, model automatik, zove se Zagrebparking.. a pauk je samo jedan krak te hobotnice

Problem je što jedna poluprivatna firma, može raditi što hoće u sprezi s komunalnim redarom, koji je isto zaposlenik grada, a to im je odobrio neki ministar, kojeg su blekmejlali s podrškom u... etc etc

Problem je što kad zoveš komunalno redarstvo, stave te na hold i pričaju ti na uvce da si prvi na redu, 10min, a onda telefon krene zvonit, i odzvoni bez da se itko javi. I tako tri puta.. i onda odustaneš..

Problem je što pola biračkog tijela u Zagrebu ili radi za grad ili im netko iz familijei radi tamo.. pa taj nevjerojatno pokvaren, glup i bahat tip nema šanse da izgubi izbore u ovoj našoj uhljebkraciji.

Problem je kaj po ovim kriterijima, (a možda i hoće, kad zatreba para), paučnjaci se mogu stuštit sutra u Novi Zagreb, i dić trečinu sparkiranih auta, jer.. da se vratim na početak.. ovaj grad ima premalo parkirnih mjesta a taj problem nitko ne rješava...
... i sve to za naše pare

.. i tak bi ti mogo pisat do perksutra, al tebe to i tak ne zanima.. ti ćeš ottrolat svoje.. i btk.
Stagger Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.