Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 10:22   #5521
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Koji je model gramofona?
audio technica lp60
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:09   #5522
Prebaci na gremu Phono na Line i u pojačalo na Aux ili bilo koji slobodni ulaz osim Phono.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:09   #5523
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
Pojačalo je stvarno odlično,nabavi ga rabljenog ali malo sviranog i uščuvanog.
kabel za uzemljenje nemam koji bih trebao?



spojen je sa gramofona na phono input,uzemljenje nemam ,koje i kako bih ga trebao spojiti da zujanje prestane(siguran sam da dolazi od gramofona)jer kad svira cd player Denon 520 zvuk je čist
kako uopće napraviti uzemljenje na ovom gramofonu?
Postoje 2 vida spajanja na tvom gramofonu. Ako ćeš spajati na phono input pojačala onda na gramofonu prebaci na phono (pored usba ima prekidač) a ako prebaciš na line onda na pojačalo spoji na aux ulaz, tako ćeš koristiti preamp gramofona, svakako isprobaj oba scenarija, kabel za uzemljenje ti neće trebati.
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:17   #5524
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Prebaci na gremu Phono na Line i u pojačalo na Aux ili bilo koji slobodni ulaz osim Phono.
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Postoje 2 vida spajanja na tvom gramofonu. Ako ćeš spajati na phono input pojačala onda na gramofonu prebaci na phono (pored usba ima prekidač) a ako prebaciš na line onda na pojačalo spoji na aux ulaz, tako ćeš koristiti preamp gramofona, svakako isprobaj oba scenarija, kabel za uzemljenje ti neće trebati.
probao oba scenarija (do sada je bio phono gramofona na phono input pojačala ali nikad više od 20% zato se zujanje nije čulo)
Kad je spojen sa line gramofona na aux ulaz pojačala također se čuje i osjeti jače zujanje
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:35   #5525
e jbg. Možda glupo zvuči ali odvoji kabele da se slučajno ne dotiču, da interkonekti ne dotiču zvučni ili još gore kabel napajanja (struje)da se ne križaju negdje. Ja sam imao ogroman šum na istom pojačalu ali sam to riješio oklopljenim ground kabelom i sad je mrtva tišina nažalost atlp60 nema konektor za tako nešto, on je unutarnje uzemljen. Možda ga ometa neki elektromagnetski izvor u blizini, TV, ne znam ponestaje mi ideja, gledaj da se kabeli ne dotiču, postavi neko drvo ispod njega ako je sada na staklu ili metalnoj površi, spoji i gramofon i pojačalo u istu strujnu letvu, eto neki prijedlozi
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:02   #5526
Pogledaj u manualu kako se skida igla, pa je ponovo stavi. Provjeri konektore na zvučnici. Probaj i okrenuti utikač za struju u utičnici. Ne znam drugo. Ako je pod garancijom nemoj otvarati. Kontaktiraj servis.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:03   #5527
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
e jbg. Možda glupo zvuči ali odvoji kabele da se slučajno ne dotiču, da interkonekti ne dotiču zvučni ili još gore kabel napajanja (struje)da se ne križaju negdje. Ja sam imao ogroman šum na istom pojačalu ali sam to riješio oklopljenim ground kabelom i sad je mrtva tišina nažalost atlp60 nema konektor za tako nešto, on je unutarnje uzemljen. Možda ga ometa neki elektromagnetski izvor u blizini, TV, ne znam ponestaje mi ideja, gledaj da se kabeli ne dotiču, postavi neko drvo ispod njega ako je sada na staklu ili metalnoj površi, spoji i gramofon i pojačalo u istu strujnu letvu, eto neki prijedlozi
tv je na dva metra od gramofona i kad je potpuno isključen osjeti se zujanje
kabel napajanja je odvojen iako u pojačalo ima spojen tv preko ubd dac također i komp isto preko usb daca tako da je jako teško odvojiti kablove jedan od drugoga
probao sam sve otpojiti i samo je gramofon ostao povezan sa pojačalom i opet zuji
sve je u istoj stujnoj letvi
da li postoji mogućnost neke vrste uzemljenja na gramofonu da se zujanje i vibracije smanje?
da i samo zujanje se osjeti samo u desnom zvučniku
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:30   #5528
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Pogledaj u manualu kako se skida igla, pa je ponovo stavi. Provjeri konektore na zvučnici. Probaj i okrenuti utikač za struju u utičnici. Ne znam drugo. Ako je pod garancijom nemoj otvarati. Kontaktiraj servis.
da pod garacijom je,uzet u Ronisu probat ću njih kontaktirati.hvala!
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:32   #5529
Možda se jave i dečki sa foruma koji su puno bolje potkovani u tim problemima.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:27   #5530
Bome si se lijepo navukao, zvučnici, pojačalo, cd i gramfon sve u kratkom vremenu. Ronis će ti izaći u susret nažalost sada gledam nemaju nekih drugih gramofona za zamjenu jer taj AT lp60 ima bluetooth, usb điđa miđe koje ničemu ne služe a mogu stvoriti problem. Ne znam ni zašto zuji samo jedan zvučnik.
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:47   #5531
Quote:
dredder kaže: Pogledaj post
Bome si se lijepo navukao, zvučnici, pojačalo, cd i gramfon sve u kratkom vremenu. Ronis će ti izaći u susret nažalost sada gledam nemaju nekih drugih gramofona za zamjenu jer taj AT lp60 ima bluetooth, usb điđa miđe koje ničemu ne služe a mogu stvoriti problem. Ne znam ni zašto zuji samo jedan zvučnik.
baš imaju te stvari na gramofonu koje ne koristim,on je jedini nov pojačalo i cd su rabljeni ali kao novi(cd pogotovo) i sad mi je žao što mi jedino novi uređaj radi probleme.
isplati li se stavljati nešto ispod njega (na drvenoj podlozi je) gumu ili podmetače?
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:33   #5532
Ja bih rađe osnovni ProJect.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:06   #5533
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
baš imaju te stvari na gramofonu koje ne koristim,on je jedini nov pojačalo i cd su rabljeni ali kao novi(cd pogotovo) i sad mi je žao što mi jedino novi uređaj radi probleme.
isplati li se stavljati nešto ispod njega (na drvenoj podlozi je) gumu ili podmetače?
Ne, to neće pomoći. Taj AT čak mislim ima fiksnu zvučnicu ne možeš ni to mijenjati, možda si malo požurio sa kupnjom iskreno, doplati malo za bolji model ali koji? Svkako ga moraju zamijeniti jer je neispravan ali nemoj uzeti isti.

Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Ja bih rađe osnovni ProJect.
Taj mislim nema antisketing ni vertical tracking ali to je manje bitno, prvi slijedeći u Ronisa je essential al skuplji.
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 18:54   #5534
Može li gramofonsko predpojačalo u kombinaciji sa Audio Technica gramofonom napraviti osjetni pomak u kvaliteti zvuka?
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:23   #5535
ne, kvaliteta ti izlazi iz same zvučnice tj. igle, ako je igla smeče niš od zvuka, možda dobiješ 10% na poboljšanju ali to nije to, predpojačalo ti je samo da digne signal na visinu koju iziskuje klasično predpojačalo tj. da poravna signal sa signalom kaziča, cd-a, dvd-a itd.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:55   #5536
Hahaha
A nije to bas tako jednostavno.
Ima tu puno faktora...

CD je digitalni izvor zvuka 20hz do 20 khza pa automatski ogroman utjecaj ima DAC itd
Gramofon je analogni izvor zvuka.
Igla je naravno bitna, ali...samo jdan mali kotacic...predpojacalo, kablovlje, izolacija, rucka, ...

Ja sam uzeo Regu RP1 koja mi je zapravo i najslabija u sistemu, ali mi se svida ta jednostavnost i esencija gramofona, nema nicega...
Dakle imas samo osnovne komande.
Blutooth, usb itd su teske nebuloze na necemu kao sto je gramofon.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:23   #5537
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Hahaha
A nije to bas tako jednostavno.
Ima tu puno faktora...

CD je digitalni izvor zvuka 20hz do 20 khza pa automatski ogroman utjecaj ima DAC itd
Gramofon je analogni izvor zvuka.
Igla je naravno bitna, ali...samo jdan mali kotacic...predpojacalo, kablovlje, izolacija, rucka, ...

Ja sam uzeo Regu RP1 koja mi je zapravo i najslabija u sistemu, ali mi se svida ta jednostavnost i esencija gramofona, nema nicega...
Dakle imas samo osnovne komande.
Blutooth, usb itd su teske nebuloze na necemu kao sto je gramofon.
Znači sa predpojačalom i npr. boljim kablovima mogu očekivati napredak,hvala
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:05   #5538
Ne možeš, molim te nemoj kupovati preamp i kabele. Imamo sličan sistem, moj gramofon je spojen na isto pojačalo kao tvoje a imao sam na njemu AT91 zvučnicu kao i ti što sada imaš i nije bilo loše ali zamijenio sam za bolju at95 iskreno nije velika razlika.

Na tvom AT60 LP se zvučnice ne mogu izmjenjivati već jedino iglu možeš zamijeniti za ovo https://www.amazon.com/LP-GEAR-FIDEL...s=lp+gear+at91

ili još bolje Shibata iglu

https://www.turntableneedles.com/Aud...SH_p_3718.html

dobijaš 0.3x0.7 dijamantsku iglu za razliku od 0.4x0.7 eliptičnu čini mi se koju imaš sada, razlika je što zbog oblika i veličine dublje ulazi u ploču i izvlači više informacija ali ako ti nisi sada zadovoljan zvukom nećeš biti ni nakon što zašarafiš ovu iglu vjeruj mi. Možda shibata da. A još manje ima smisla kupovina zasebnog preampa jer

1. treba potrošiti puno na kvalitetnog, za sitne pare ih nema
2. takav postupak nema nikakvog smisla za at91 zvučnicu

Kad ti je Angelby već dao savjet onda neka ti posudi svoj project phono pa da vidiš tko je u pravu
dredder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 16:16   #5539
Hvala na iskrenom odgovoru,znači ili nova igla ili ga probati vratiti u Ronis pa uzeti nešto ipak kvalitetnije..
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:04   #5540
E malo sam krivo shvacen.
Zelio sam reci da zapravo je gramofon jako jednostavan uredaj.
Ne treba nikakve drangulije na njemu.

Igla je jako bitna i preduvijet za kvalitetu, ali...
Sve tu igra ulogu.
Od izolacije podloge gramofona do npr kod Rege da li je poklopac otvoren ili zatvoren!?

Ako je gramofon nov, sumi, u garanciji...moraju otkloniti kvar i!i ti dati nesto drugo ili vratiti novce.

Project i Rega su u osnovi vrlo slicni.
Bazicni gramofoni koji imaju samo esencijalne komponente.

No kada sve namjestis, polako kada sagradis sistem koji ti je ok...onda uzivas.

Kod Rega gramofona mozes staviti bilo koju iglu (veliki izbor) ali moras paziti da je u skladu s "nivoem" gramofona (nema smisla na gram od par 100 eura staviti iglu od 1000 eura, te da li je igla MM ili MC.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.