Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 16:11   #1
Koji projektor i platno izabrati?

Dragi forumasi, molim pomoc, ponovno.

Naime namjeravam kupiti projektor, stalak za isti, platno i bluetooth zvucnike.
Radi se o stanu u potkrovlju gdje projektor nije moguce montirati na plafon(a i ne zelim ga tamo zbog estetskih razloga)
Projektor bi bio na postolju iza sofe(idealno postolje koje se podize i spusta kako bi se moglo "sakriti" u slucaju ne upotrebe).
Zivim u Svicarskoj i postoji mogucnost kupnje na amazonu ebayu i svim ostalim stranicama, tako da su sve preporuke dobrodosle.
Projektor ce u potpunosti zamjeniti televizor i gledati ce se u prosjeku 15h tjedno.
Platno treba biti sa motorom i mogucnoscu daljinskog podizanja ( pogledaj sliku 1, tamo gdje pise Leinwand bi se spustalo platno). Idealno bi ga bilo montirati izmedju ove dvije drvene grede (16x8cm je prostor izmedju dvije grede, dali je moguce sakriti isti izmedju toga?)

Mislite li da je zamisao izvediva, kako se zapravo ta platna montiraju? Po nasim izmjerima sirina platna bi trebala biti maksimalno 210 cm.
Projektor ce od platna biti udaljen malo vise od 4 metra, pretpostavljam da je to solidna udaljenost ali dali treba obratiti posebnu pozornost na nesto?
U konacnici koji projektor te koji zvucnici? Bluetooth zvucnici jednostavno kako bi se izbjegli svi dodatni kablovi te sto manjih dimenzija i estetskog dizajna. Sve je to za kucnu upotrebu, ali kupujem po prvi put i zelim da budemo svi jako zadovoljni sa tim.

Hvala van puno, citam dosta toga o istoj temi ali buduci da ovo nije moj fah malo sam izgubljena u moru informacija i recenzija.


P.S. Ovdje mozete pogledati slike jer nisam uspjela resajzati ih na potrebnu velicinu
https://www.ofri.ch/jobs/74133/compa...scription=true (pod Auftragsbeschreibung& Anhänge)
pembroke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.