Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 20:31   #1
Kako je imat račun u Kentbank banki?

htio bi se prebacit u neku jeftiniju banku...sad sam u OTP, i dosta love me izadje mjesecno. platim racune, platim ovo ono, ode mjesecno preko 50kn.
Cinile su mi se sve banke jednako skupe, ali ova Kentbank, bivsa Banka Brod ili tako nesto, je dosta jeftinija za ono sto meni treba. Transakcije preko internet bankarstva kostaju 1.1kn (2kn u svim ostalim), internet bankarstvo je 1kn mjesecno....jesam ja nesto propustio? ima neka finta koju sam propustio? Jedini je bed sto nema bankomata u mom mjestu, ali to mogu prezivit.

Takodjer sam vidio na stranici da nude "povoljniji tecaj" za konverziju vecu od 100e. Meni je placa u eurima. Koliko povoljniji tecaj bude? Ima li netko iskustava?

Prije nego netk orece nazovi i pitaj, idem ujutro cu. Samo me zanima cut dojmove obicnih ljudi a ne nekoga iz banke.

Sve druge banke koje sam gledao su manje vise iste sa manje vise istim velikim naknadama.

Ako imat eneki drugi prijedlog, pucajte...zanima me tekuci i devizni racun i internet bankarstvo, da upravljanje svim tim bude sto jeftinije i da me ne gule svaki mjesec sa 15 nekakvih naknada...
aurellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 00:44   #2
Evo bio danas, otvorio racun.

Lose je sto banka jos nema karticno poslovanje. jedini nacin za doc do novca je uzet ga u poslovnici i placat svugdje kesom. Karticno poslovanje planira se uvest do kraja godine.

Dobra stvar su troskovi. Racun me sad kosta ravno 1kn mjesecno Sad cu malo drkeljat sa tim racunom da vidim sto valja a sto ne, i nadat se da ce sto prije uvest kartice a da ce naknade ostat ovakve kakve jesu.
aurellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 06:24   #3
Po meni, za prosjecnog korisnika, dakle za 90% ljudi, je glavni faktor kolko njihova banka ima bankomata ,i evo za nas mlađe, jednostavnost koristenja internet bankarstva..
Banka koja ne daje karticu za tekući je ono, kao da odes na more bez kupacih gaca i kazes ok je, ja volim nocna kupanja vise.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 10:31   #4
Mene uopće ne zanimaju bankomati (radi mene ne trebaju ni postojati) ali zar ne dobiješ ni debitnu karticu tekućeg računa?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 19:56   #5
Ne. Navodno sve to dolazi krajem godine. Tako da je račun na čekanju, malo ću samo experimentirat i vidit koliko su ažurni, pa kad uvedu kartice vjerojatno ću se prebacit. Naknade su skroz ok. Sad imam multivalutni račun i internet bankarstvo za 1kn mjesečno. Nadam se da uvođenje bankomata i svega toga neće (previše) utjecat na naknade...
aurellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 20:30   #6
Quote:
aurellie kaže: Pogledaj post
Sad imam multivalutni račun i internet bankarstvo za 1kn mjesečno...
Zanimljivo.
A koliko je placanje racuna preko IB?
Ili nemaju jos niti to?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 23:24   #7
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Zanimljivo.
A koliko je placanje racuna preko IB?
Ili nemaju jos niti to?
http://www.kentbank.hr/190/naknade
krunchieSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 10:55   #8
Quote:
aurellie kaže: Pogledaj post
Nadam se da uvođenje bankomata i svega toga neće (previše) utjecat na naknade...
Utjecati sigurno hoće a sad koliko... Bojim se da će se vremenom naknade izjednačiti sa drugima. Kod mene je još jedan problem što zbog dobrog tečaja nahrupe i turisti pa je nemoguće uopće uči u banku.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 15:46   #9
Sad sam pogledao, zanimljivo je to sve.
Kod mene nudi Imex banka besplatno vodjenje racuna i internet bankarstvo prvih 6 mjeseci, ali im je izdavanje Maestro kartice 20kn, pa je ova Kentbanka opet povoljnija.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:39   #10
Gledam i zanimljiva mi ova kombinacija Kent Banke...

Obično sam lihvar kada su banke u pitanje i ne dam im lipe više nego trebam, no s Kent bankom se da iskombinirati dobra kombinacija ako imate osobu za dijeljenje računa!

Evo primjer.
Osoba 1, ima račun u PBZ banci gdje plaća 7kn mjesečnu naknadu i dodatnu karticu za opunomoćenika (osobu 2)... PBZ ima dobru podršku bankomata i mogućnost kartičnog plaćanja, plaćanja na rate itd... što i svaka banka, te je u tih 7kn uračunato i slanje obavijesti e-mailom o promjenama na računu!

Osoba 2 ima račun u Kent banci gdje plaća samo 1kn mjesečno vođenje Internet bankarstva, te plaća sve račune... nakon što ih plati, prebaci sve novce na PBZ račun gdje se koriste za kartično plaćanje & podizanje gotovine.

Za vođenje tekućih računa za dvije osobe i plaćanje nekih 10 računa putem internet bankarstva, mjesečno to ispada:
- 7kn tekući račun PBZ
- 1kn Internet bankarstvo Kent banka
- 11kn naknade za transakcije plaćanja 10 računa
- 1,1kn prijenos sredstava sa Kent banke na račun PBZ banke.
---
20,10kn

Mislim da ne može jeftinije... osim ako imate manje mjesečnih računa za plaćanje

baš sam židov
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 15:42   #11
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
mjesečno to ispada:
- 7kn tekući račun PBZ
- 1kn Internet bankarstvo Kent banka
- 11kn naknade za transakcije plaćanja 10 računa
- 1,1kn prijenos sredstava sa Kent banke na račun PBZ banke.
---
20,10kn
U Imex banci imas:
7 kuna vodjenje tekuceg sa Maestro bankonat karticom i 7kn internet bankarstvo.
Otvaranje tekuceg je 20 kuna jednokratno, a njihova kartica radi na svim bankomatima MBcard (Erste npr.) bez naknade za podizanje gotovine.
Kreditnu nude Mastercard za 8kn mjesecno revolving, ili 12kn mjesecno za charge, a prva godina je besplatna!

I jos ako otvoris racun do 31.12.2013. u poslovnici Pula, dobijes prvih 6 mjeseci besplatno vodjenje racuna i internet bankarstvo.
Za one koji ne mogu bez chip kartice, mislim da je ovo povoljna stvar.

Ja sam otvorio tekuci sa IB u Kentbank, stvar je relativno jednostavna, jedino kod prvog otvaranja moras tamo popuniti brdo upitnika kao da pises test na pravnom faksu ali nije bed, ljubazna teta na salteru ti sve pomogne i objasni oko toga.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 15:49   #12
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
Gledam i zanimljiva mi ova kombinacija Kent Banke...

Obično sam lihvar kada su banke u pitanje i ne dam im lipe više nego trebam, no s Kent bankom se da iskombinirati dobra kombinacija ako imate osobu za dijeljenje računa!

Evo primjer.
Osoba 1, ima račun u PBZ banci gdje plaća 7kn mjesečnu naknadu i dodatnu karticu za opunomoćenika (osobu 2)... PBZ ima dobru podršku bankomata i mogućnost kartičnog plaćanja, plaćanja na rate itd... što i svaka banka, te je u tih 7kn uračunato i slanje obavijesti e-mailom o promjenama na računu!

Osoba 2 ima račun u Kent banci gdje plaća samo 1kn mjesečno vođenje Internet bankarstva, te plaća sve račune... nakon što ih plati, prebaci sve novce na PBZ račun gdje se koriste za kartično plaćanje & podizanje gotovine.

Za vođenje tekućih računa za dvije osobe i plaćanje nekih 10 računa putem internet bankarstva, mjesečno to ispada:
- 7kn tekući račun PBZ
- 1kn Internet bankarstvo Kent banka
- 11kn naknade za transakcije plaćanja 10 računa
- 1,1kn prijenos sredstava sa Kent banke na račun PBZ banke.
---
20,10kn

Mislim da ne može jeftinije... osim ako imate manje mjesečnih računa za plaćanje

baš sam židov
Ja nemam 10 računa za plačati mjesečno a od onih što imam većina je preko trajnog naloga tako da mogu ionako proći sa 20,10 kn kod PBZ-a.
btw. ako već govorimo o uštedama zašto umjesto trajnog naloga forsirate nekakav fizički rad?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 15:58   #13
Ne treba cak ni trajni nalog;
Npr. kod mene situacija:

Struju placam bez naknade u posti
Plin placam bez naknade u banci IKB UMag (poslovnica preko puta poste)
Vodu placam bez naknade na Vodovodu ili u Fini (oba dvoje 500 metara dalje)
Pricuvu placam isto u Fini
Telefon placam bez naknade u T-centru (100m od IKB Umag) a ako je Optima onda besplatni trajni nalog

Ostaje jos RTV pretplata i to je to.

sve bez naknade, i to je 90% racuna i sve platim u roku sat-sat i pol i ne propjesacim vise od jednog kilometra.

Naravno vecina ovoga moze ici i na besplatni trajni nalog.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 16:25   #14
Može i tako ali općenito nisam siguran koliko je mudro mijenjati banku zbog tih par kuna uštede jer sumnjam da mogu bitno niže cijene držati na duži rok
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:01   #15
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja nemam 10 računa za plačati mjesečno a od onih što imam većina je preko trajnog naloga tako da mogu ionako proći sa 20,10 kn kod PBZ-a.
btw. ako već govorimo o uštedama zašto umjesto trajnog naloga forsirate nekakav fizički rad?
Trajni nalog ide na HEP i Holding, pa se za to i ne plaća naknada... ali ovisi di tko živi... ako si u ZG-u možeš oduzeti od one cifre... Mene samo vrtići sa dodatnim programima znaće 4 transakcije mjesečno, ali to je dosta individualno koliko tko plaća.
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:01   #16
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Može i tako ali općenito nisam siguran koliko je mudro mijenjati banku zbog tih par kuna uštede jer sumnjam da mogu bitno niže cijene držati na duži rok
Kad gledaš mjesečno 10 ili 20kn uštede, na godišnjoj razini je 120 ili 240kn uštede. Ako mi dođe na isto zašto da im to dam?
Sa druge strane cifra pd 20kn, je cifra za dva računa za dvije osobe...
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:13   #17
Quote:
Francisco kaže: Pogledaj post
Kad gledaš mjesečno 10 ili 20kn uštede, na godišnjoj razini je 120 ili 240kn uštede. Ako mi dođe na isto zašto da im to dam?
Sa druge strane cifra pd 20kn, je cifra za dva računa za dvije osobe...
Pa slažem se da trenutno ima smisla posebno ako imaš puno računa ali kao što rekoh nisam siguran da će takve cijene ostati i u budućnosti.

Čini mi se da su te male banke izgubile dosta klijenata (i ja odlazim slijedeći mjesec) jer više ne nude visoke kamate na štednju pa je ovo pokušaj da privuču klijente
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:53   #18
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post

Čini mi se da su te male banke izgubile dosta klijenata (i ja odlazim slijedeći mjesec) jer više ne nude visoke kamate na štednju pa je ovo pokušaj da privuču klijente
Pa ne znam baš....ovisi kako gledaš.

Ako npr zaba daje kamatu na 10.000 eur od 1,50% na godinu dana, a jedna bks daje 3,3% bez da moraš uopće oročit, i još ti daje 2% na tekući, onda su to duplo bolje kamate, a pogotovo uvjeti polaganja novca.
Ukupno jesu manje kamate, al nisu proporcionalno manje.

Ovisi kako ko voli plaćat (za tebe neno vidim da ti je keš nepoznat pojam ), al ako bankomat moraš svijećom tražit, pa digneš na bankomatu druge banke, ode ušteda.
Zato mi je jedino baš bks primamljiva, na erste bankomatima dižeš besplatno, a njih ima svugdje. Imaju i 5 besplatnih naloga mjesečno, al samo na šalteru, da uvedu free preko neta, di ćeš bolje.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 18:17   #19
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš....ovisi kako gledaš.

Ako npr zaba daje kamatu na 10.000 eur od 1,50% na godinu dana, a jedna bks daje 3,3% bez da moraš uopće oročit, i još ti daje 2% na tekući, onda su to duplo bolje kamate, a pogotovo uvjeti polaganja novca.
Ukupno jesu manje kamate, al nisu proporcionalno manje.

Ovisi kako ko voli plaćat (za tebe neno vidim da ti je keš nepoznat pojam ), al ako bankomat moraš svijećom tražit, pa digneš na bankomatu druge banke, ode ušteda.
Zato mi je jedino baš bks primamljiva, na erste bankomatima dižeš besplatno, a njih ima svugdje. Imaju i 5 besplatnih naloga mjesečno, al samo na šalteru, da uvedu free preko neta, di ćeš bolje.
Pa jest bolje od Zabinih 1,5% ali nije od Hypo 4,25% i još nit trebaš imati 10000 eura i još je na 5 godina.
Možda BKS jest dobra za imati tekući ali sve i kad bi htio u dobrom dijelu Hrvatske nema poslovnica.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:38   #20
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa jest bolje od Zabinih 1,5% ali nije od Hypo 4,25% i još nit trebaš imati 10000 eura i još je na 5 godina.
Možda BKS jest dobra za imati tekući ali sve i kad bi htio u dobrom dijelu Hrvatske nema poslovnica.
Stoji, al većina ipak ne oročava na 5 godina. Višak viška vjerojatno da, al ostalo ne.
Makar, ako priznaju izdržanu ročnost, to je onda možda isplativ rizik.

Za poslovnice se slažem, još ih nema.

Eno Sber opet ruši bfree pa mi izgledaju sve primamljivije. Al neki vrag mi stoji iznad glave, svi ruše kamatu, kod njih tolika, tako je i centar banka davala za neoročenu štednju pa ode kvragu.
A opet, adekvatnost kapitala im je dobra.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.