Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 12:55   #41
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Pricas o inflaciji u vrijeme komunizma u SFRJ. Jesi li svjestan da to nema smisla

I.
O čem ti brabonjaš nisi se tad ni rodio i pametuješ, ja kažem da je 1992 bila struja režije benzin tramvaj karta cigare mlijeko kruh loto listić bilo troduplo jeftinije a televizor skuplji stan jednako kao danas kuca , moj stari ulupao u kucu 200.000DM sad je nemre prodat za 50.000eura(nije u zg ni na moru) , stan u zg kupili za 60.000dm sad vrijedi 30.000e ,
Golf je nov kostao 9.000DM sad 40.000dm tj 20.000e
Nesto je poskupilo nesto pojeftinilo
Fotokopiranje 80ih je bilo 2kn u danasnjim parama , sad je 0,16lp , slikanje za osobnu je bilo 100kn a sad 30kn

1992 taj je isti stan vrijedio jos duplo manje 30.000DM zbog rata, u centru su bili po 2000DM kvadrat

Ako govorim u markama a ne u jugo dinarima onda jugoslavenska inflacija je irelevantna kao da i ne postoji

Zadnje uređivanje Loui : 20.04.2017. at 13:11.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:33   #42
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Ovo boldano jedino,u teoriji,igra ali s obzirom na dosadašnje iskustvo,sreća mi nije baš naklonjena



Što se tiče biznisa,volio bi s nekime u to ući,nekako bi mi bilo lakše i sigurnije s partnerom da svaki pokriva svoje područje,nije da ne radim u tom smjeru,ali ne računam previše s time jer je dogovor dosta daleko oko toga.
Sreća je važna ali ju je moguće kompenzirati velikom samodisciplinom i organiziranošću te samonametnutom radnom etikom. To nije lako postići ali jednom stečene navike postaju naše drugo ja i ne predstavljaju više problem već svakodnevnu rutinu. Na kraju stekneš prednost pred onima koji 'samo imaju sreće'

Što se tiče partnerstva tu valja biti oprezan. Ne valja ulaziti u nijedan posao gdje sam ne možeš odraditi sve segmente ako se pokaže potreba. Današnji površni odgoj i kaotični način života od ljudi stvara oportuniste koji po defaultu gledaju samo svoju korist, a riječ i povjerenje su sve više nepoznanica.

Dodatni problem je naš balkanski prilično neuredan odnos prema životu i radu. Znači riječ i neko povjerenje među partnerima je realno rečeno prilično eluzivna kategorija.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:47   #43
Radi moleraj u fušu ,evo meni moler uzeo od17h-22h dvi ruke 30m2 soba (tj90m2 zidova) 1700kn za 5 sati posla a prije podne je farbal nekome stan i tam je uzel lepe novce , zarađuje po 40.000kn mj u fušu
Godišnje bus zaradil 480.000kn eto za godinu dana zaradis 60.000eura
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:54   #44
Znam dečka koji je radio na platformi u Italiji 4-5 godina. Bio bi tamo po 6 mjeseci i onda 6 mjeseci doma. Kaže da je bilo brutalno ali nakon tih nekoliko godina zaradio je dovoljno da sagradi kućerinu s bazenom na moru koju sad iznajmljuje za lijepu lovu i k tome uzdržava ženu s dvoje djece plus još jedno vanbračno.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:33   #45
Da mogao je zaraditi 500.000eura jedan moj na platformi tuce 60.000kn mj
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:03   #46
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Sreća je važna ali ju je moguće kompenzirati velikom samodisciplinom i organiziranošću te samonametnutom radnom etikom. To nije lako postići ali jednom stečene navike postaju naše drugo ja i ne predstavljaju više problem već svakodnevnu rutinu. Na kraju stekneš prednost pred onima koji 'samo imaju sreće'

Što se tiče partnerstva tu valja biti oprezan. Ne valja ulaziti u nijedan posao gdje sam ne možeš odraditi sve segmente ako se pokaže potreba. Današnji površni odgoj i kaotični način života od ljudi stvara oportuniste koji po defaultu gledaju samo svoju korist, a riječ i povjerenje su sve više nepoznanica.

Dodatni problem je naš balkanski prilično neuredan odnos prema životu i radu. Znači riječ i neko povjerenje među partnerima je realno rečeno prilično eluzivna kategorija.
Pod srećom sam više mislio na životne okolnosti,ali to je nešto nepromjenjivo tako da nema potrebe plakati nad time.

Što se tiče samodiscipline,unazad neko vrijeme dosta radim na tome,nije lako ali mogu dosta raditi,čak ponekad sam pravi radoholičar

Znam,rekao bi da je teže naći partnera za posao nego brak,ali nekako uvijek imam dojam da u nekim idejama je bolje imati dvije strane koje mogu malo drugačije vidjeti kako nešto ima perpsektivu.Naravno,svjestan sam da je to stvarno teško naći,svi smo mi ljudi i očekivati da je isti kao ti i da će to biti kroz neko planirano razdoblje je iluzija.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:44   #47
Mnogo mentalnih kockica koje su dio priče su ti na pravim mjestima.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 09:12   #48
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Mnogo mentalnih kockica koje su dio priče su ti na pravim mjestima.


-Stipe
Izgubiti nemam što.Malo vremena ću nastojati ostaviti za sebe,a ostalo za graditi neko dobro iskustvo,ako ništa da malo kasnije dođe nagrada.
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.