Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 14:07   #1
Riješite mi ovaj problem

Prvo, da ja sam teoretičar zavjera, Iluminati, Masoni, izrabljivanje masa i to.
Tako da posprdno ne širite temu na ta područja.
Radi se o slijedećem, da imam vlast štampati novac i netko ga od mene želi posuditi za nešto, ja mu ga oštampam i dužan mi ga je vratiti uz kamatu, tako i iduća osoba i tako u nedogled.

Pitanje je slijedeće, kako će mi ti ljudi ikad vratiti dug budući da jedini ja tiskam novac?
Dakle ni ne oznojim se, stisnem gumb ili nekome kažem da ga stisne i strojevi isprintaju novac a ja čovjeka zadužim za pola njegovog života, jer njegov rad vrijedi koliko ja direktno ili indirektno odredim
.

A ja živim ko' baja, voze me vozači i radim šta hoću i kad hoću, dok 99% populacije drhti u strahu od gospodarskih kretanja kojima isto ja upravljam, i strahuju hoće li mi biti u stanju vratiti dug u opće.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:18   #2
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Prvo, da ja sam teoretičar zavjera, Iluminati, Masoni, izrabljivanje masa i to.
Tako da posprdno ne širite temu na ta područja.
Radi se o slijedećem, da imam vlast štampati novac i netko ga od mene želi posuditi za nešto, ja mu ga oštampam i dužan mi ga je vratiti uz kamatu, tako i iduća osoba i tako u nedogled.

Pitanje je slijedeće, kako će mi ti ljudi ikad vratiti dug budući da jedini ja tiskam novac?
Dakle ni ne oznojim se, stisnem gumb ili nekome kažem da ga stisne i strojevi isprintaju novac a ja čovjeka zadužim za pola njegovog života, jer njegov rad vrijedi koliko ja direktno ili indirektno odredim
.

A ja živim ko' baja, voze me vozači i radim šta hoću i kad hoću, dok 99% populacije drhti u strahu od gospodarskih kretanja kojima isto ja upravljam, i strahuju hoće li mi biti u stanju vratiti dug u opće.
ne vozis ti baja nista, da bi ti imo pare moras ih isto odstampat sa istom tom kamatom i sebi. eventualno imas utjecaja na visinu kamate pa sebi pises 0.5% a ostatku raje 3% pa ti je malo lakse ali nema "dzabe" para nigdje osim u zimbabveu a njima je naravno super. a sto bi ti uzimo do nekog po 3% kad mozes sebi printat po 0.5%, pitas se ? zato sto taj sto stampa ima 3 hiljade nuklearnih glava uperenih u tvoju. ocu rec niko ti ne brani, samo ti stampaj....
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:25   #3
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
ne vozis ti baja nista, da bi ti imo pare moras ih isto odstampat sa istom tom kamatom i sebi.
Kako ću si ih onda vratiti ako zadužim instituciju kojom upravljam?
Quote:
eventualno imas utjecaja na visinu kamate pa sebi pises 0.5% a ostatku raje 3% pa ti je malo lakse ali nema "dzabe" para nigdje osim u zimbabveu a njima je naravno super. a sto bi ti uzimo do nekog po 3% kad mozes sebi printat po 0.5%, pitas se ? zato sto taj sto stampa ima 3 hiljade nuklearnih glava uperenih u tvoju. ocu rec niko ti ne brani, samo ti stampaj....
A ovo je sad cjepidlačenje, nije odgovor na pitanje kako će mi kolektiv IKAD VRATITI DUG?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:32   #4
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Prvo, da ja sam teoretičar zavjera, Iluminati, Masoni, izrabljivanje masa i to.
Tako da posprdno ne širite temu na ta područja.
Radi se o slijedećem, da imam vlast štampati novac i netko ga od mene želi posuditi za nešto, ja mu ga oštampam i dužan mi ga je vratiti uz kamatu, tako i iduća osoba i tako u nedogled.

Pitanje je slijedeće, kako će mi ti ljudi ikad vratiti dug budući da jedini ja tiskam novac?
Dakle ni ne oznojim se, stisnem gumb ili nekome kažem da ga stisne i strojevi isprintaju novac a ja čovjeka zadužim za pola njegovog života, jer njegov rad vrijedi koliko ja direktno ili indirektno odredim
.

A ja živim ko' baja, voze me vozači i radim šta hoću i kad hoću, dok 99% populacije drhti u strahu od gospodarskih kretanja kojima isto ja upravljam, i strahuju hoće li mi biti u stanju vratiti dug u opće.
S obzirom da nisi vlast možeš samo štampati bezvrijedne papire i ako će ih netko posuditi za kamatu će ti ih fotokopirati koliko treba
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:36   #5
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
S obzirom da nisi vlast možeš samo štampati bezvrijedne papire i ako će ih netko posuditi za kamatu će ti ih fotokopirati koliko treba
Malo si se zajeb.. jer sam ja postavio temu, i u njoj sam baja, a ti ako hoćeš otvori temu o štampanju razglednica, ili nešto.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:38   #6
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A ovo je sad cjepidlačenje, nije odgovor na pitanje kako će mi kolektiv IKAD VRATITI DUG?
Zasto si opterecen time? Tko sa dvije ciste u glavi smatra da dug mora biti na 0?

Dug je izvedenica iz financijske imovine, te samim time bi ocito htio zivjeti u drustvu u kojem ne postoji nikakva imovina.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:38   #7
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kako ću si ih onda vratiti ako zadužim instituciju kojom upravljam?

A ovo je sad cjepidlačenje, nije odgovor na pitanje kako će mi kolektiv IKAD VRATITI DUG?
Posudba neka bude namjenska, pa im plijeni nekretnine po Jadranu za 40 godina
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:40   #8
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Malo si se zajeb.. jer sam ja postavio temu, i u njoj sam baja, a ti ako hoćeš otvori temu o štampanju razglednica, ili nešto.
Ali ovo o cemu pises naprosto nema u svijetu. Vlasnici stamparija novca su same drzave, a ne privatne osobe.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:41   #9
Quote:
NotSure kaže: Pogledaj post
Posudba neka bude namjenska, pa im plijeni nekretnine po Jadranu za 40 godina
To sam i planirao.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:47   #10
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Zasto si opterecen time? Tko sa dvije ciste u glavi smatra da dug mora biti na 0?

Dug je izvedenica iz financijske imovine, te samim time bi ocito htio zivjeti u drustvu u kojem ne postoji nikakva imovina.
Možda što moram raditi za mizernu plaću kod izrabljivačkih privatnika jer država nema novca za razvoj gospodarstva? I još par problemčića o kojima bih mogao napisati 500 strana?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:47   #11
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To sam i planirao.
Veži još taj svoj bezvrijedni novac uz stabilnu valutu i na konju si.
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:50   #12
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Ali ovo o cemu pises naprosto nema u svijetu. Vlasnici stamparija novca su same drzave, a ne privatne osobe.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...-duga/4054782/
Ha ha
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:50   #13
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Možda što moram raditi za mizernu plaću kod izrabljivačkih privatnika jer država nema novca za razvoj gospodarstva? I još par problemčića o kojima bih mogao napisati 500 strana?
Za to ti nije kriv sustav nego ti sam. Zasto se dodatno ne obrazujes i ne zavrsis neko zanimanje za koje je placa visa, pa samim time ces imati dobru placu, pa te nece opsjedati ovakve glupe teme.

Osim toga, ne znam odakle ti ideja da drzava treba imati novce za razvoj. Drzava nije ovdje da investira nego da stvara uvjete za privatne poduzetnike, pa da oni investiraju i na takav nacin se svi zajedno razvijamo.

Pa nisu danas bogate zemlje postale bogate zato sto su drzave bile najveci investitori.

Nismo li izmedu ostalog i mi na ovim prostorima dokazali da je socijalizam nefunkcionalan i destruktivan?
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:53   #14
Da i ? Na koji nacin si demantirao ono sto sam napisao?

Nikako! Samo si nakeljio link o americkom javnom dugu i imena drzava u kojima se nalaze rezidenti koji su vlasnici dijela duga.

U cemu je problem?

Quote:
Većina dužnika je na sreću SAD-a unutar njihovih granica - čak 67,5 posto enormnog iznosa drže američke fizičke i pravne osobe, poput državnih i lokalnih vlasti, mirovinskih fondova, zajedničkih fondova i Federalnih rezervi.
Quote:
Ostalih 32,5 posto je pak u vlasništvu međunarodnih subjekata, ponajprije stranih država. Prva među njima je Kina, koja drži nimalo zanemarivih 6.9 posto američkog duga ili gotovo 1.3 bilijuna dolara.
????????????????????

Tko konkretno u Kini je vlasnik toga duga? Ni manje ni vise nego kineska centralna ( DRZAVNA, A NE PRIVATNA ) banka koja je dio svojim deviznih rezervi ulozila u americke drzave obveznice. U cemu je problem?
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:58   #15
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Za to ti nije kriv sustav nego ti sam. Zasto se dodatno ne obrazujes i ne zavrsis neko zanimanje za koje je placa visa, pa samim time ces imati dobru placu, pa te nece opsjedati ovakve glupe teme.
Možda tebe pali biti menadžer Real Madrida ili nešto, ali neki ljudi moraju raditi fizičke poslove da bi svijet funkcionirao, a ti isti ljudi imaju biti pravo adekvatno plaćeni za svoj rad.
Quote:
Osim toga, ne znam odakle ti ideja da drzava treba imati novce za razvoj. Drzava nije ovdje da investira nego da stvara uvjete za privatne poduzetnike, pa da oni investiraju i na takav nacin se svi zajedno razvijamo.
Da nas mogu bolje musti, super.
Quote:
Pa nisu danas bogate zemlje postale bogate zato sto su drzave bile najveci investitori.

Nismo li izmedu ostalog i mi na ovim prostorima dokazali da je socijalizam nefunkcionalan i destruktivan?
Ono što smo dokazali je da smo prilično naivna nacija.
Nećemo sad socijalizam vs kapitalizam, meni kao TEORETIČARU ZAVJERA se o tome ne da jer su to samo šuplje fraze.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:02   #16
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Možda tebe pali biti menadžer Real Madrida ili nešto, ali neki ljudi moraju raditi fizičke poslove da bi svijet funkcionirao, a ti isti ljudi imaju biti pravo adekvatno plaćeni za svoj rad.
Jesi ti stvarno toliko ogranicena osoba? Zasto ne bi recimo bio doktor, pravnik, IT strucnjak, pa evo danas vec i konobari i zidari zarade lijepe novce. O alatnicarima necu niti pricati. Oni imalo sposobniji ne rade za ispod soma eura.

Ali ako ti svijet izgleda kao crno bijeli film onda mi je sve puno jasnije kad si u pitanju i kad je ova tema u pitanju.

Quote:
Da nas mogu bolje musti, super.
Danas sve bogate zemlje su se razvile na krilima privatnog poduzetnistva. Cim je manja uloga drzave u gospodarskoj aktivnosti tim je drzava brze rasla i danas je bogatija.

Quote:
Ono što smo dokazali je da smo prilično naivna nacija.
Tu se mogu sloziti s tobom ali vjerovatno iz sasvim drugacijih pogleda na situaciju.

Quote:
Nećemo sad socijalizam vam kapitalizam, meni kao TEORETIČARU ZAVJERA se o tome ne da jer su to samo šuplje fraze
Pa ne moramo, ali mi evo navedi barem jednu socijalisticku drzavu koja uziva standard zivota kakav uzivaju radnici u bogatim kapitalistickim drzava.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:03   #17
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Da i ? Na koji nacin si demantirao ono sto sam napisao?

Nikako! Samo si nakeljio link o americkom javnom dugu i imena drzava u kojima se nalaze rezidenti koji su vlasnici dijela duga.

U cemu je problem?





????????????????????

Tko konkretno u Kini je vlasnik toga duga? Ni manje ni vise nego kineska centralna ( DRZAVNA, A NE PRIVATNA ) banka koja je dio svojim deviznih rezervi ulozila u americke drzave obveznice. U cemu je problem?
A gle, ajmo reći da banke nisu privatne jer to piše na Wikipediji.
Koji je onda razlog da Kinezi posuđuju amerima ako dolar vlada svijetom?
Kako će im američki vratiti, oštampat će im novac?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:08   #18
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A gle, ajmo reći da banke nisu privatne jer to piše na Wikipediji.
Komercijalne banke jesu privatne ali centralne banke vecinom nisu. Jedine privatne ( i to dijelom privatne ) za koje znam su Švicarska i americki FED, iako FED de facto nije ali ajmo reci da je. Dakle sto je sa velikim dijelom ostatka svijeta u kojem centralne banke nisu privatne nego drzavne?

Quote:
Koji je onda razlog da Kinezi posuđuju amerima ako dolar vlada svijetom?
Koji je razlog? Pa jednostavan...Kina ima trgovinski suficit s Amerikom i matematika kaze da trgovina mora biti na nuli sto znaci da im Kina ovaj visak od trgovine salje natrag kako bi mogli kupovati kinesku robu. Taj novac koji Kina salje natrag je nista drugo nego dug koji Ameri imaju prema Kini.

Quote:
Kako će im američki vratiti, oštampat će im novac?
Amerika ce moci poceti smanjivati dug jedino onda kad ce prestati imati trgovinski deficit sa svijetom. Sve dok je deficita dotle ce dug rasti.

Slicno kao i sa nama. Sve do unazad par godina smo imali minus u trgovini roba, usluga, mirovina i kamata sa svijetom. U zadnjih par godina to vise nemamo pa nas inozemni dug vise ne raste nego se smanjuje.

Ako cemo dugi niz godina imati i dalje suficit onda cemo u jednom trenutku taj dug anulirati.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:12   #19
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Jesi ti stvarno toliko ogranicena osoba? Zasto ne bi recimo bio doktor, pravnik, IT strucnjak, pa evo danas vec i konobari i zidari zarade lijepe novce. O alatnicarima necu niti pricati. Oni imalo sposobniji ne rade za ispod soma eura.
Ne radim ni ja za manje od soma eura, ali to nije za ništa, zato uskoro begam van, jer mi je pun kufer ove privatničke ciganije, i nisam Alatničar.
Quote:
Ali ako ti svijet izgleda kao crno bijeli film onda mi je sve puno jasnije kad si u pitanju i kad je ova tema u pitanju.



Danas sve bogate zemlje su se razvile na krilima privatnog poduzetnistva. Cim je manja uloga drzave u gospodarskoj aktivnosti tim je drzava brze rasla i danas je bogatija.
Bogatije su u nečijoj glavi, sa prosječnom plaćom moraju dizati kredite na 25 do 30g za krov nad glavom.
Dok su 70ih mogli kupiti kuću u Londonu za 1 godišnju plaću.

Quote:
Tu se mogu sloziti s tobom ali vjerovatno iz sasvim drugacijih pogleda na situaciju.



Pa ne moramo, ali mi evo navedi barem jednu socijalisticku drzavu koja uziva standard zivota kakav uzivaju radnici u bogatim kapitalistickim drzava.
Ne postoji Socijalizam vs Kapitalizam, samo pravedno vs nepravedno.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:18   #20
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne radim ni ja za manje od soma eura, ali to nije za ništa, zato uskoro begam van, jer mi je pun kufer ove privatničke ciganije, i nisam Alatničar.
Pa soma eura u Hrvatskoj nije mala placa, pogotovo ako se uzme u obzir razina cijena. Jos ako imas srecu kao vecina pa si nasljedio nekretninu, sa malo financijske pismenosti i discipline se moze jako puno toga napraviti i jako lijepo zivjeti. Ljepse od 90% stanovnika svijeta.

Kazes da ides van? Pretpostavljam u neku kapitalisticku zemlju?

Quote:
Bogatije su u nečijoj glavi, sa prosječnom plaćom moraju dizati kredite na 25 do 30g za krov nad glavom.Dok su 70ih mogli kupiti kuću u Londonu za 1 godišnju plaću.
Ljudi imaju krov nad glavom, a vlasnistvo nad nekretninom nije nikakvo pravo nego privilegija. Za primjer imas super bogatu Svicarsku u kojoj samo 35% ljudi zivi u svojoj nekrentini dok svi ostali rentaju.

I to ih ne cini siromasnim posto imaju neusporedivo vecu financijsku imovinu od ostatka ljudi u drugim bogatim clanicama EU-a.

Zasto su tako bogati? Pa zato sto je neusporedivo produktivnije imati financijsku imovinu koja je stavljena u sluzbu gospodarskog rasta nego financijsku imovinu koristiti za kupovinu cigli i graditi neproduktivne kapacitete.

Kad ostare Svicarci imaju dostojne mirovine koje im omogucavaju da stariju zivotnu dob provedu putujuci po svijetu i troseci imovinu koju su stekli u radnom vijeku.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.