Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 19:36   #1
[domaći web portali] Liberal.hr

Za one koji ne znaju,postoji portal spomenut u naslovu teme na ovoj stranici:
http://liberal.hr/

Ono što je interesantno da ne vide postojanje liberala u obliku političke stranke a članci su im nepristrani i najobjektivniji ako uspoređujem sa portalima koje sam do sad čitao. Ovaj portal će definitivno biti no1 za mene. Treći put se kod nas svodi na nametanje nečega putem države čime se ne razlikuje od poznata dva puta pa je popularizacija ovakvih stvari kroz internet nužna da se preotmu čitatelji pristranim medijima,čak su se i sa indexom zakačili koji pristrano napada desničare što ne viđamo često od "lijevoliberala" čime naši desničari opisuju nužno liberale koji nisu za ekonomske slobode već za prisilno nametanje svojih ideja cijelom društvu. Možda ovo da odgovor na pitanje što je to treći put. Da bi treći put zaživio,potrebno je prvo ovladati medijskim prostorom pa temeljem prikupljenog znanja,samoinicijativno organizirati nešto preko youtubea,javiti se takvim portalima da pišete kolumne a preduvjet je postignuće.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:43   #2
Oni su lažni liberali, na njihovoj FB stranici brišu komentare koje im se ne sviđaju iako su sasvim u skladu s pravilima FB-a, npr. napišeš u komentaru članka da ono što u tom članku smatraju komunizmom nije komunizam o kojem je pisao Karl Marx i oni ti to izbrišu
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 19:57   #3
Oni samo koriste mogućnosti privatnog portala i privatne mreže baš kao i ostali portali. Eventualno brisanje komentara ne odstupa od dozvole suprotnog mišljenja na drugim privatnim mrežama tipa ovaj forum ili ostalih portala. Nametanje svojih pravila na svojem je u skladu sa liberlaizmom ali nije nametanje svojih pravila na tuđem kao npr. HNS ili Pametno koji imaju namjere to raditi putem države,možemo tu pribrojati i Most,Živi zid. Dat ću ti ovdje primjer marksista i njih,dakle oni nisu protiv slobode govora marksista niti protiv samoupravnih firmi koje zaposleni imaju na svoj račun niti se nigdje izričito ne spominje zabrana portala,slobode misli za one sa kojima se ovi ne slažu dok su marksisti kao direktni-demokrati izričito za nametanje svojeg mišljenja što se najbolje vidi po protivljenju referendumu ljevičara ako narod glasa onako kako njima ne paše npr. referendum o braku. Pro-marksisti gledaju na demokraciju samo kao modeliranje njihove ideje istomišljenika a ljudima koji drugačije misle ne treba dati pravo glasa makar bili i radnici.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:05   #4
Trolanje se svugdje kažnjava.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 08:14   #5
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
... dok su marksisti kao direktni-demokrati izričito za nametanje svojeg mišljenja što se najbolje vidi po protivljenju referendumu ljevičara ako narod glasa onako kako njima ne paše npr. referendum o braku. Pro-marksisti gledaju na demokraciju samo kao modeliranje njihove ideje istomišljenika a ljudima koji drugačije misle ne treba dati pravo glasa makar bili i radnici.
Nije, pravi marksisti su danas za poštovanje Povelje o ljudskim pravima UN...ako bi narod na referendumu demokratski izglasao da treba pobiti plavooke, onda bi bili protiv takvog referenduma. Na Liberal.hr izgleda smatraju trolanjem iznošenje svakog mišljenja s kojim se ne slažu a to ne priliči onima koji se pozivaju na liberalizam.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 16:36   #6
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Na Liberal.hr izgleda smatraju trolanjem iznošenje svakog mišljenja s kojim se ne slažu a to ne priliči onima koji se pozivaju na liberalizam.
Ovo nije točno jer toleriraju dosta toga, ali ne sve i neke stvari stvarno bespotrebno brišu ali ih definitivno ne krivim kada se ekipa pravi mutava sa "komunizam nikada nije postojao" forama.

Što se samog portala tiče, oko nekih stvari su u pravu no oko nekih su pukli kao kokice i veze nemaju sa vezom, niti sa činjeničnim podatcima a još manje sa objektivnim činjenicama. Konkretni primjeri su:

- žestoko paranoidni i shizofreni tekstovi o pravu na nošenje oružja koje se *namjerno* brka sa pravom na samoobranu, te ignoriranje istraživanja koje im ne idu u prilog. Pravo na samoobranu je jedna stvar koje u Hrvatskoj de facto uistinu ne postoji, a pravo na nošenje oružja je druga stvar (i samo jedan od aspekata moguće samoobrane).

- njihove ideje o ljudskim pravima su užasne. Primjerice, oni smatraju da je pravo na zdravstvenu skrb ili vodu ropstvo. Količina gluposti koju su uspjeli prosrat o tome je frapantna.

- fb portal tj. ekipa koja tamo piše su poprilično nekulturni i bezobrazni, vole prejudicirati stvari i imaju jednu paradoksalno veliku sličnost sa ljevičarima, a pogotovo neokomunistima: svi koji se sa njima ne slažu su komunjare, marksisti, etatisti ili koja već fraza da je omiljena piscu (najpopularnija je "manje Marxa više Misesa).

U principu, riječ je o nekoj vrsti anarhista od kojih mi se čini malo tko ako itko ima ikakve ideje o stvarnom životu ili pretjeranog iskustva o životu.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:41   #7
Oni su tvrdi libertarijanci, anarho-kapitalisti...ima tamo i solidnih članaka koje se ne mogu pronaći drugdje (ne slažem se s njima ali pokušavaju imati dublji pristup temi) npr. Sjeverna Koreja NIJE komunistička država! ili ovaj Hippie pokret i liberalizam: Što iz njega možemo naučiti ali daj bar objavite što smatrate trolanjem na FB.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:27   #8
Apostoli Svetog Tržišta.

Svi i njihove babe imaju svoju cijenu.

Komentari su lijepi prikaz echo chambera, doduše, zabavno je bilo pratit kako im Novosti i RF dižu živce. Nije mi jasno naskakivanje na Babića o Bujkiju kad to (Bujki) diže klikove - jedno od evanđelja Tržišta.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:31   #9
Uff, liberalni portal za koji pišu pr-apologeti klero-konzervativnih stranaka. Garantirani recept za uspjeh.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:38   #10
Njih jedino od hr portala nekada i otvorim, iako se ne slažem s nekim člancima, imaju i nekih dobrih. Bar nisu clickbait portalčić.
Sviđa mi se kako su oprali onog kvazi tolerantog vlasnika index.hr Mali jadni frustranko Matija je opet pokazao svoje pravo lice, on može pljuvati po svima, a kad njega neko opere onda se ponaša kao uvređena trač baba.
Stvari koje Matija Babić voli reći
blesimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:32   #11
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Uff, liberalni portal za koji pišu pr-apologeti klero-konzervativnih stranaka. Garantirani recept za uspjeh.
klero-konzervativnih stranaka? Pa oni imaju neke članke koje ni kaptol ni željka Markić ne bi ni iz aviona podržali tako da ne bi rekao da su klero-konzervativni išta. Ovo za pr-apologetizam ni ne znam što je.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:02   #12
Tržišni fundamentalisti čije su analize u onim tekstovima koje sam pročitao bile na razini pučkoškolskih...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 07:01   #13
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
klero-konzervativnih stranaka? Pa oni imaju neke članke koje ni kaptol ni željka Markić ne bi ni iz aviona podržali tako da ne bi rekao da su klero-konzervativni išta. Ovo za pr-apologetizam ni ne znam što je.


Paaa, npr. kad ti glasnogovornik uhljebljeničke sekte MOST piše o blagodatima liberalizma.

Ovaj portal mi se čini kao da je ekipa srednjoškolaca ograničenih kapaciteta pročitala Friedmana, Hayeka itd. i sada brije po tome...

Iako, negdje sam pročitao da je portal nastao u kompi s ekipom s Direktno.hr i glavni i cilj napadati mrske im komunjare i umjerene HDZ-ovce s kvazilibertarijanskom agendom...

U početku mi je čak bio zanimljiva pojava, ali sam ga dosta brzo prestao pratiti. Povod je bio neki članak gdje se autor zalagao za labaviji Zakon o oružuju u RH jer će više naoružanih Hrvata povećati razinu sigurnosti...

Samo im još fali onaj libertarijanac na državnoj sisi Luka Popov pa je cirkus potpun...



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 09:33   #14
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Iako, negdje sam pročitao da je portal nastao u kompi s ekipom s Direktno.hr i glavni i cilj napadati mrske im komunjare i umjerene HDZ-ovce s kvazilibertarijanskom agendom...
Hmm, ne znam baš, naletila sam na njihov članak gdje se snažno zalažu za legalizaciju prostitucije


Quote:
Samo im još fali onaj libertarijanac na državnoj sisi Luka Popov pa je cirkus potpun...
Kako ono rekoše.. "s državne sise neoliberali vise"
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 09:57   #15
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Apostoli Svetog Tržišta.

Svi i njihove babe imaju svoju cijenu.

Komentari su lijepi prikaz echo chambera, doduše, zabavno je bilo pratit kako im Novosti i RF dižu živce. Nije mi jasno naskakivanje na Babića o Bujkiju kad to (Bujki) diže klikove - jedno od evanđelja Tržišta.


Ne dižu im radnička fronta živce, nego prikazuju sav jad komunjara u Hrvatskoj. Bore se kao za prava radnika a svi na državnoj sisi


@German

Daj mi molim te objasni kako je to MOST uhljebljenička sekta?
Znači pokraj svih stranaka u Hrvatskoj njih ideš nazivat uhljebima.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:18   #16
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
@German

Daj mi molim te objasni kako je to MOST uhljebljenička sekta?
Znači pokraj svih stranaka u Hrvatskoj njih ideš nazivat uhljebima.
Doista pitaš?

Pa stranka koja je ušla u političku arenu na općem nezadovoljstvu građana postojećom političkom praksom uhljebljivanja, je u svojih godinu dana na vlasti postavila nove standarde za taj pojam.
Te zaposlili kumove, rođake, braću i sestre, često puta mijenjali i pravilnike radi toga (šifra "Božin kum"), ili iskorištavali sve što se dalo (npr. što je Ružica Vukovac nakon dva tjedna smijenjena kao državna tajnica a ona traži 6+6 plaće), itd.

Pogledaj malo dnevni red prvih par sjednica vlade nakon što su izbačeni iz koalicije, sigurno su preko 100-ak dužnosnika Mosta razriješena s raznih funkcija. Sigurno sve sami stručnjaci.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:54   #17
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Doista pitaš?

Pa stranka koja je ušla u političku arenu na općem nezadovoljstvu građana postojećom političkom praksom uhljebljivanja, je u svojih godinu dana na vlasti postavila nove standarde za taj pojam.
Te zaposlili kumove, rođake, braću i sestre, često puta mijenjali i pravilnike radi toga (šifra "Božin kum"), ili iskorištavali sve što se dalo (npr. što je Ružica Vukovac nakon dva tjedna smijenjena kao državna tajnica a ona traži 6+6 plaće), itd.

Pogledaj malo dnevni red prvih par sjednica vlade nakon što su izbačeni iz koalicije, sigurno su preko 100-ak dužnosnika Mosta razriješena s raznih funkcija. Sigurno sve sami stručnjaci.

U pravu si, MOST je kriv za zadnjih 27 godina stanja u državi. Uhljebljuju od 1991, i krivi su majku im jebem šta su nam napravili od države.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:04   #18
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Hmm, ne znam baš, naletila sam na njihov članak gdje se snažno zalažu za legalizaciju prostitucije
A bilo je i pro-choice članaka.

Mislim da je jezgra tih libertarijanaca tamo stvarno "true", ali što ti to vrijedi kada je prsten koji okupljaju oko sebe onaj najgori konzervativni šljam.

Ne znam kako je vani, ali kod nas je bar takav slučaj. A onda se i zapitaš malo kakve su to libertarijanske ideje kada su tako privlačne rasistima, homofobima, šovinistima i vjerskim fundamentalistima.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:25   #19
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
U pravu si, MOST je kriv za zadnjih 27 godina stanja u državi. Uhljebljuju od 1991, i krivi su majku im jebem šta su nam napravili od države.
Baueru jesi to ti?
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:17   #20
Fantastičan medij. Napokon nešto što mogu čitati klasični liberali, blagi konzervativci i umjereni socijalisti, portal političkog centra i razuma.
To što su neki prije pojave ovog portala mislili da su oni liberali, a ne ekstremisti je njihov problem.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.