Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 12:40   #1
Drugostupanjska presuda sa vrhovnog suda dal se ima pravo na zalbu

Pozdrav ...ovako 9 mjesecu 2016 zaustavlja interventna policija napirim 1,75 nakon nekog vremena poziv na sud odem tamo sudac odredi kaznu 3 mj i novcano 2100 ja platim uredni sve medutim zali se policija ja i dalje imam pravo na vozacku i u međuvremenu saznam papiri osli na vrhovni sud i prije par dana dobijem presudu na 5 mj bez vozacke i jos kazne novcane napominjem da sam prije tjedan dana dobio drugo djete ovo mi bas nije dobro na 5 mj bez vozacke problem je sto sam skoro 1,5g ceko na presudu a u međuvremenu nisam niti jednu kaznu dobio nit prije kaznjavan ...hvala
Dpulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:34   #2
Quote:
Dpulse kaže: Pogledaj post
Pozdrav ...ovako 9 mjesecu 2016 zaustavlja interventna policija napirim 1,75 nakon nekog vremena poziv na sud odem tamo sudac odredi kaznu 3 mj i novcano 2100 ja platim uredni sve medutim zali se policija ja i dalje imam pravo na vozacku i u međuvremenu saznam papiri osli na vrhovni sud i prije par dana dobijem presudu na 5 mj bez vozacke i jos kazne novcane napominjem da sam prije tjedan dana dobio drugo djete ovo mi bas nije dobro na 5 mj bez vozacke problem je sto sam skoro 1,5g ceko na presudu a u međuvremenu nisam niti jednu kaznu dobio nit prije kaznjavan ...hvala
Takvima kao tebi ja bi doživotno oduzela vozačku. Pa ti vozi sa skoro 2 promila. Sreća da nisi nikog ubio. Šuti i muči što su nam zakoni takvi, u normalnoj državi ne bi tako lako prošao.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:47   #3
Neko sa 0,5 napravi prometnu i kojekakve gluposti nije isto kad neko popije ko je naviko nekad moze se svakom desit da popije malo i odma da piri napirit ce 5 promila odan ...znam zenske koje popiju jedno pivo nebo i zemlja su neznaju za sebe....NISAM TRAZIO "PAMETNE" KRITIKE NEGO TKO ZNA I KO JE UPOZNAT SA TAKVIM SITUACIJAMA
Dpulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 07:25   #4
Nije Vrhovni nego Visoki prekršajni.
Sad čekaš obavijest od policije o početku zabrane.
Priča je završena jer nema više žalbe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 08:58   #5
Dobro znaci jos se mogu vozit sve dok nedobijem tu obavijest ....hvala
Dpulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 13:11   #6
Točno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 00:23   #7
Quote:
Dpulse kaže: Pogledaj post
Neko sa 0,5 napravi prometnu i kojekakve gluposti nije isto kad neko popije ko je naviko nekad moze se svakom desit da popije malo i odma da piri napirit ce 5 promila odan ...znam zenske koje popiju jedno pivo nebo i zemlja su neznaju za sebe....NISAM TRAZIO "PAMETNE" KRITIKE NEGO TKO ZNA I KO JE UPOZNAT SA TAKVIM SITUACIJAMA
Očito ti nije došlo iz dupeta u glavu, a dotada bolje da slušaš prodike nego da ubiješ nekoga! Voljela bi da ostaneš bez vozačke, al' eto, to se neće dogoditi...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 07:24   #8
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Voljela bi da ostaneš bez vozačke, al' eto, to se neće dogoditi...
Kako neće kad hoće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 07:31   #9
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kako neće kad hoće.
Ma ja bi za stalno
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 10:27   #10
Trenutno samo za jednu "dobru" cugu nema te solucije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:41   #11
Quote:
Dpulse kaže: Pogledaj post
Neko sa 0,5 napravi prometnu i kojekakve gluposti nije isto kad neko popije ko je naviko nekad moze se svakom desit da popije malo i odma da piri napirit ce 5 promila odan ...znam zenske koje popiju jedno pivo nebo i zemlja su neznaju za sebe....NISAM TRAZIO "PAMETNE" KRITIKE NEGO TKO ZNA I KO JE UPOZNAT SA TAKVIM SITUACIJAMA
Da ozbiljnije shvaćaš "pametne" kritike, možda bi bar malo razmislio prije nego pokušaš ubiti nekoga, a vožnja sa 1,75 promila je pokušaj ubojstva. To što si navikao voziti u takvom stanju je zastrašujuće.

I sama činjenica da koristiš izraz "napirio" govori koliko neozbiljno shvaćaš situaciju. To nije igra. Ljudi pogibaju zbog tebe i tebi sličnih.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:57   #12
Tko je žrtva u tom pokušaju ubojstva?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 21:04   #13
Bilo tko tko se potencijalno može naći u krivo vrijeme na krivom mjestu.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 01:30   #14
Tek kad taj naiđe i ovaj ga pogodi može biti damo obijesna vožnja a nikako pokušaj unojstva.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:33   #15
Akt vožnje u pijanom stanju je kao da uzmeš pušku i pucaš na slijepo pa ako koga pogodiš, pogodiš. Ja ne vidim razliku između toga i pokušaja ubojstva.

Ja bi za pijane vozače uveo nultu toleranciju sa instant doživotnim oduzimanjem vozačke.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 10:09   #16
Ni pucanje puškom naslijepo nije pokušaj ubojstva.
Mora postojat umišljaj a toga nema kao ni nekih drugih elemenata.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:49   #17
Kad tvrdim da je riječ o pokušaju ubojstva, ne mislim doslovno na pravnu/zakonsku definiciju istog, već je riječ isključivo o mojoj slobodnoj interpretaciji čina vožnje u pijanom stanju. Dojma sam da je i Vama to jasno, ali osjećate potrebu poklopiti taj lonac.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:33   #18
Može ti mislit i da se zvijezde kreću raketnim pogonom no međutim nije tako.Ako je ovo pravo onda se samo tako može gledat,a ako nešto nije dobro napisano to je drugi par opanaka.
Onda i onaj koji ide pješke debelo pijan može se dovest pod pokušaj ubojstva jer eto može nekog napast
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:08   #19
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onda i onaj koji ide pješke debelo pijan može se dovest pod pokušaj ubojstva jer eto može nekog napast
Može, al će se morati puno više potruditi da nekog ubije.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:32   #20
Tek kad ga napadne vidjet će se je li TTO ili pokušaj ubojstva ali ne zato jer je pijan nego zato jer je nešto napravio.Samo hodajući cestom/ulicom nije napravio ništa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.