Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2007., 22:56   #61
moja isto pije sok od sljive i super joj je dosao zbog stolice
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 08:47   #62
Probali smo i sa jogurtima nije baš da smo oduševljeni kako i oni prolaze. Dvije tri žlice i to je to. Sok od šljive mi se čini super isprobat ćemo i tu varijantu. Javim ako upali
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 09:04   #63
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
pa iskreno iz tvog odgovora nisam saznala nis pametno
Buduci da ste prosli godinu dana, probaj s LGG i sl. jogurtima koji "otvaraju", daj joj vlaknasto i celulozasto povrce, navodno su i zganjci/palenta/pura dobra. Probaj joj dat suhe sljive kad vec voli slatko, a ne voli voce

NE cokoladu, kruh i takve suhe stvari.
sorry, što nisi razumjela naš odgovor ali mislim da smo napisali da sve papamo osim uljane i masne hrane, ne kontam što tu nedostaje u odgovoru.
Jedino nam preostaje da u detalje iznesemo naš dnevni meni. Ujutro za doručak papamo čokolino, nakon dva do tri sata kada se vratimo iz šetnje dolazi borba sa voćem ili voćnim kašicama. Odlazak na spavanje poslije spavanja ručak (juhica mesna ili riblja, lazanje, tjestenima, pohano, pire, blitva, špinat, tikviceitd...) tj. sve što je i nama za ručak a da nije direkt sa ulja, ili da je previše masno. Popodne u šetnju a nakon šetnje borba sa jogurtom. Ako neće jogurt, a u često slučajeva neće dam joj ili monte ili dukatino. Za večeru voli papat kruha i abc sira, sireve sve obožava a nekad preskoči večeru( to bude kad joj se svidi meni za ručak pa se dobro napapa) popije čokolino i u krpe. Ona često papa ali po malo od rođenja ima takav ritam hranjenja i to mi se čini ok.
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 09:22   #64
mihaela, spojila sam ti temu s postojecom, vjerujem da ces naci vise savjeta
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 15:58   #65
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
ja vise ne znam sta da radim
mala mi cetri dana ima tvrdu stolicu
ne znam vise sta da radim
jel ima netko slicnog iskustva,savjet
dali da je vodim doktoru sutra,strah me vikenda
UPOMOC!!!!!!!
Mi smo imali sličnih problema, samo čmar nije bio crven. Kao što su ti rekli sok ili kompot od šljiva grožđa. Kao krajnja mjera, pošto se to več zapeklo u guzi, u špricu od inekcije metneš tople vode pomješane sa malo sapuna. Špricu gurneš u guzu, samo onaj dio na koji se stavlja injekcija i isprazniš. Ponoviti za pola sata opet. Djeluje kao klistir, pritom i omekšava stolicu bebi. Mučno je, ali djeluje. Kako će ići na upaljeni čmar
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:37   #66
Quote:
klara_23 kaže: Pogledaj post
kuila ja danas portolak i zovnem dok. da je upitam i kaze ona meni da kupim pro life ampule
dosla u ljekarnu u zena me nasrela ko

stvarno sam pazila sta jede davala i krusku i sljivu...i opet nista
i ja imam problema sa stolicom oduvijek(kao i moj tata)pa mislim da tu ima i genetike ali svi se oglusuju kad to kazem
ponasaju se ko da sam ja kriva
I ja mislim da ima veze sa genetikom jer i ja oduvjek imam problema sa stolicom naročito sa neredovitošću. A da i mama proba sok od šljive
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:59   #67
KOmpot od SUHIH sljiva i krusaka, puuuno tekucine, i u hranu mozes staviti par kapi lanenog ulja, ko redovnu mjeru.Ima puno omega 3 masnih kiselina i super je za probavu.Mlijeko izbjegavajte i mlijecne proizvode. Za kalcij ima puno druge hrane koje ga imaju puuno vise od mlijeka.
Ja, cim vidim da mi mala ima malkice tvrdju stolicu, odmah dobi sok razrjedjen sa vodom od suhih sljiva i odmah se poboljsava.NIsam je pustila nikad duze od jednog dana bez kakice. Laneno ulje je super i ja ga koristim za sebe jer oduvijek imam problema s probavom.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 14:20   #68
mi smo rjesili taj problem-hvala bogu-ima mjesec i pol,sad je stolica redovita 2x dnevno
uvijek je pila dosta tekucine,ali valjda je to bilo zbog privikavanja na dohranu,uvodjenje krute hrane
hvala svima na savjetima
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 19:33   #69
Mi smo uspjeli kakicu omekšati sa kašicom od šljive. Svidio joj se okus kašice a i ima super djelovanje. Hvala na savjetima, šta bi mi bez vas
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 21:18   #70
Btw. imaš i Dukatov bioaktiv ili Vindijin probioktik. Mi smo svome davali i voćne jogurte. Rekli smo mu da je to Tabi-krema
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:50   #71
Šest dana bez stolice

U pomoć!
Moj maleni sincic star 2 i pol mjeseca vec šest dana nije kakao? Mokrenje OK, dječak je veseo, smije se, spava, ima 7kg, izgleda super zdravo, doji milijun puta dnevno, ne jede ništa drugo, ali je pelena prazna uvijek .... Stomačić mu je mekan, ne primječujemo znakove nadutosti......, prducka, stalno, ko veliki ali.....
Pomagajte
Moram spomenuti da mu dajemo 3D ili D3 kapi. 4 dnevno. Jeli to mnogo? Može li to biti uzrok? Prijateljica mi kaže kako njena djevojcica jednom nije napunila pelenu 8 dana?!
Hvala
spreco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:55   #72
Ja sam citala da je kod malih beba normalno i da nemaju po 14 dana stolicu!Nista im nece biti!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:56   #73
Ne brini, ako je dojena beba (znači ako se ne hrani formulom) stolica može biti i svakih 14 dana.

Moj je sinak kakio svakih 10 do 12 dana (jednom i nakon 14), pedijatrica se nije zabrinjavala, a nismo ni mi kad smo shvatili da je sa bebonjom sve u redu.

Pedijatri će ti reći, ako se beba ponaša normalno i ako trbuh nije tvrd, da se do dva tjedna tolerira nekakanje.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:05   #74
Aha,Tinkili dobro kaze!I ako vidis da je beba vesela i sve normalno nemoj se zabrinjavat nista!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:06   #75
nemoj se zabrinjavati, to je normalno. imao je i moj tih faza..glavno da je on tebi veseo , po tome vidiš da ga niš ne smeta.
a što se tiče vitamina D, meni je pedijatrica nedavno rekla da se bebi do godinu dana daje 5 kapi, a poslije 2 kapi. ona je mislila na plivine kapi.
nemaju ti te kapi veze sa probavom. one pomažu ugradnju kalcija iz tvog mlijeka u bebine kosti..a inače se vitD sintetizira u koži djelovanjem sunčevih zraka, a pošto prek zime nema sunca, mora se vitD nadoknađivati..

enivej, nemoj se brinuti, nemaš razloga za brigu. a jednom sam tu napisala da sam muža poslala po sok od marelice u trgovinu, pa mi je donio 3 litre. ja popila cijeli pago od marelice i mali se nakon jedno 8 dana prokenjao kao stekli
po meni, naravno, a di drugdje
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 16:53   #76
nek mama proba jest nešto što potiče stolicu....krušku, suho voće....

ostalo ti cure sve rekle...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 17:22   #77
mi na početku nismo imali stolicu 5 dana. pomoglo je kad sam malo masirala stomačić - kružnim pokretima u smjeru kazaljke na satu.
ako je sve ovo drugo ok (vesela beba, pelene su mokre) - samo uživajte jer ćete brzo zaboraviti da stolice nije bilo
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 19:57   #78
I moja kaka svakih 7-10 dana. Sta ces, stedljiva zenska, stedi pelene. I meni je rekla pedica da je za dojenu djecu to ok. Ali moja je dosta nervozna kada ne kaka, pa joj ja ako se ne pokaka u roku od 7 dana stavim glicerinski cepic. Kod nas ne pomaze ni masaza, ni topli oblozi, ni kamilica,... Pazim sto jedem i opet nista. Rekla mi pedica da ce se to izregulirati kada pocnemo sa dohranom.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 20:44   #79
To su uglavnom faze.......i moj nije 5 dana danas konačno.

Savjeti: malo margarina u guzu, zašečeri kamilicu to odmah potjera a malo šećera neće škodit, kada previjaš malo nogice skvrčiš kao kad mi kakamo to zna potaknut crijeva.

Meni kod tako amle bebe najviše margo onaj tvrdi u kockici malo odrežem i u guzu to je njima kao klistiranje a ne smeta!!!
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:32   #80
Quote:
spreco kaže: Pogledaj post
U pomoć!
Moj maleni sincic star 2 i pol mjeseca vec šest dana nije kakao? Mokrenje OK, dječak je veseo, smije se, spava, ima 7kg, izgleda super zdravo, doji milijun puta dnevno, ne jede ništa drugo, ali je pelena prazna uvijek .... Stomačić mu je mekan, ne primječujemo znakove nadutosti......, prducka, stalno, ko veliki ali.....
Pomagajte
Moram spomenuti da mu dajemo 3D ili D3 kapi. 4 dnevno. Jeli to mnogo? Može li to biti uzrok? Prijateljica mi kaže kako njena djevojcica jednom nije napunila pelenu 8 dana?!
Hvala
dok je samo na prsima to je sasvim normalno, neki kazu 10 dana a neki 14, i ako je veseo kak kazes onda ne brigaj
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.