Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 18:28   #41
Ja sam ih koristila samo me zanima kakve su tvoje.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 20:19   #42
ZABRINUTA-u jednom postu ste navela da malena nosi ortozu samo na jednoj nogici-jesu li to te bandaže,oprosti al stvarno neznam što je to,a zanima me zato jer mi je apsurdno da moj dečko nosi ortozu koja mu i desnu nogicu drži u položaju kao i lijevu a bez potrebe,pa mi se čini da kolko god da mu pomaže za lijevu tolko škodi desnoj.
uglavnom 19.4 idemo kod đapića pa bi ga ja pitala da to promijenimo,a da ne bubnem neku glupost
zanima me također koliko vremenski traje operacija produljenja tetive?
mene je užasno strah i u kojem se točno položaju gipsa nogica nakon operacije?
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 11:56   #43
udostojila sam se malo proguglatipa sad znam otprilike kaj je to.ha,ha...
a jel se to uglavnom nosi poslije operacije ili...
ima kooga........?

danijela ništa se ne javljate-nadam se da je sve dobro.
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:39   #44
Ortoza je plastiči oblik noge kako bi trebala stati. Prvo su ga napravili od gipsa po obliku nogice. Ja sam u dr. Antičevića. Nosi samo na jednoj nogici, premda je ekvinovarus na obedvije noge. Kada sam ga pital zašto ne i na drug reko mi je da je druga već mekana tako da se time neće ništa dobit. Moja curica je ušla u salu ujutro u osam a izašla skoro u jedan. Samo vizite traju do devet tako da se dr sa timom spustijo u salu tek u devet i nešto prije toga je bila na pripremama. Bandaža su ubiti zavoji, samo je bitno sa njima da imaš prave zavoje te da znaš kao se motaju. Ja sam imal problema sa nabavom zavoja jer je teško bilo nabaviti točno tu marku. Mislim da su se zvale" hartmanove elastikon" nisam sigurna jer je od toga prošlo više od godinu dana. Te postoje dva načina motanja a moji fizijatri se nisu uspili dogovoriti koji je bolji. Svaka od njih je naginjala na svoju metodu. Ispostavilo se da ni jedna nije bila efikasna.Mi idemo na kontrolu 4,3 kada će i rengenski snimiti nogu prvi put nakon skidanja gipsa. Ja sam za sada super zadovoljna osim reza i blage razlike u mišićima lista sve izgleda ok. Druga noga izgleda super toliko se ispravila da se skoro i nevid razlika između njih. Što me je i dr. upozorijo da će se vjerovatno ispraviti kad se ispravi hod. Sada je forsiram na romobil, jer mi malo štedi tu ljevu nogu koja je operirana. Super prihvaća romobil i guštam je gledati kao ga vozi jer znam da to nije samo igra.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 00:08   #45
Molim vas pomoć, osobito tebe Zabrinuta 26 jer vidim da imaš puno iskustva iz splitske bolnice.
Mom sinu je dijagnosticiran equinovarus lijevog stopala (položajni radi oligohidramniona). Rođen je u 34. tj. ali je sve ostalo više manje skoro ok.
Liječenje je započeto sa otprilike mjeseca dana sa gipsićima (4 tj). Nakon toga smo otišli na vježbe koje su katastrofa (suradnja, zalaganje fizioterapeuta).
Potvrdu toga smo dobili prekjučer kod ortopeda koji nas je opet zagipsao (nakon dva mjeseca) i koji spominje presjecanje Ahilove tetive koja je po njemu dosta skraćena te nas pita što smo mi uopće sve ovo vrijeme radili.
Spominje i mogućnost masaže i rastezanja tetive sa parafinskim uljem (znate li nešto o tome?).
E sad i ja sam jako ZABRINUTA jer maleni ima 4 i po mjeseca, a svi su nam govorili samo bi se to ispravilo i da se ništa ne radi, a sada se spominju i zahvati na tetivi.
Može li mi neko od vas opisati kakve vi vježbe radite.
Zabrinuta 26 - znaš li dobrog fizioterapeuta (može i privatnog)?
Lukkki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 10:04   #46
OVE U ST BI TREBALO SVE ZATVORITI U ZATVOR. KOD PES EKVINOVARUSA SE NAJBOLJI REZULTATI DOBIVAJU U PRVIH MESEC DANA. U STRUČNOJ LITERATURI PIŠE DA BI PRVO GIPSANJE TREBALO BITI VEĆ U PRVA TRI DANA ŽIVOTA. Kod moje je bilo u 9 danu. BJEŽITE OD SPLITSKIH ORTOPEDA TO JE GOMILA NESPOSOBNIH LJUDI. I SRAMOTA JE DA KAD DOĐETE NA ŠALATU DA SE GORE ISPRAVLJAJU GREŠKE SAMO SPLITSKIH DOKTORA NE RJEČKIH NE OSJEČKIH NEGO SPLITSKIH. JEDINA OSOBA KOJA SE BAVI DJECOM U ST JE DR. TRIPALO. KOJOJ SAM BEZGRANIČNO VJEROVALA A SADA MOLIM BOLGA DA JE NIGDI NE VIDIM JER NEZNAM KAO BI SE PONILA. SRAMOTA JE KAO SE NEKI LJUDI POD KRINKOM DOKTORA IGRAJU SA NAŠOM DJECOM.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 12:31   #47
ZABRINUTA u potpunosti potpisujem vašu zadnju rečenicu i beskrajno sam tužna kad pročitam tako nešto.na šalati se ispravlja mnogo toga-mog su malenog u varaždinu gipsali prvi puta kad je imao 3mj.to ste trebali vidjeti kak je to izgledalo,ajooooooj...najveća je ironija u svemu tome što su mene uvjeravali da to nije niš i uvijek iznova to nije bilo niš,ma sve će se to ispraviti"SAMO OD SEBE"pif...da moš si mislit-čarobni štapić i eto ti ga na...
poanta svega je da treba priznat ak nešto neznaš,poslat na vrijeme pravim stručnjacima.
da samo znate kako se ja osjećam kad me pitaju da šta prije nismo išli u ZG,osjećam se ko g...o.ko da sam naštetila svome djetetu,a nitko ne razumije da jednostavno vjeruješ doktorima,pa nisam ja doktor,mene je sve to skupa zateklo tolko nespremnu,nisam imala pojma o tome,to mi je bilo špansko selo.
uvjeravali su me u VŽ-u da je to samo"zaležano"stopalo,da se to ispravi samo tako,da je to sve još mekano...bla,bla...
a bome zaležano stopalo i deformacija stopala nisu jedno te isto!!!

dal netko zna hoće li dr.đapić i dalje raditi na šalati ili samo privatno?
nešto sam čula da sad nesmiju oba dvoje nego da se moraju odlučiti

ispričavam se na dugom postu
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:08   #48
Joj da samo znaš koliku krivnju sam ja osjećala. Meni je najgore to što ova doktorica u st zna sve u teoriji ali nakon što je sve poduzela i vidila da su rezultati nezadovoljavaći, što me nije poslala u zg. Nego se pravila glupa. Ža mi je svih beba koje dolaze u bolnice kao što je Split čak znam iz pouzdanih izvora da Klaićeva nije ništa bolja. Nažalost svak druga beba na Šalti je završila iz tih fušerskih ordinacija.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:25   #49
pozdrav svima!
citam vas i imam jedno pitanje, kako izgleda ta deformacija stopala?
guglala sam i ono sto sam nasla je da je stopalo skroz okrenuto prema unutra
sad kad citam karlobena vidim da deformacija ne mora biti tako jaka

nama je patronazna rekla da nam lijevo stopalo "gleda" prema unutra i da ga samo kod prematanja lagano okrecemo prema van i da ce se to ispraviti samo od sebe
lagano vjezbamo svaki dan ali bas i ne vidim neku promjenu, stopalo je i dalje kao banana

Zadnje uređivanje mom2be : 26.02.2010. at 13:31.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:32   #50
Ma to ti nije ništa sratšno. Mislim to kod tebe odnosno tvoje bebe. Kod moje cure su to odma prilikom poroda ustanovili. Kada bi djete sa takvim stopalom stavili hodat ,hodalo bi na zglobu a ne na stopalima. Nezamaraj se, jer postoji vrlo blagi oblik ekvonovarusa to se samo rješi sa kvalitetnom obućom.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:39   #51
pa u stvari je deformacija bila dosta jaka -u obliku slova U,gležanj mu je bio dolje gdje se sad nalazi stopalo,ali su mene uvjeravali da to nije niš strašno i najvažniji su prvi dani djetetovog života,da se odmah pravilno intervenira gipsanjem po ponsetiju,a kod nas su se do 3mj.lijepili obični flasteri čime smo donekle ispravili nogicu,ali je s godinu dana bacao na prstima s prednjim dijelom stopala okrenutim prema unutra i tad smo došli na šalatu...dalje znate-oni su mu spustili stopalo tako da sad staje punim stopalom(to je ono najvažnije)i nogicu stavlja ravno,još nam jedino ostaje ta operacija produljenja ahilove tetive.
mom to be-neznam dal sam dobro napisala-pokušajte jedno stopalo pritisnuti prema gore i onda isto tako i ovo drugo-ako idu do jednakog stupnja onda je najvjerojatnije sve u redu i dalje vježbajte kako vam je rekla patronažna,jer da je stvarno nešto teže u pitanju to bi vam rekli odmah po rođenju.
ali opet ako vam zbilja nešto ne izgleda ok,najbolje da čim prije posjetite ortopeda,pa se riješite sumnji-nemate šta izgubiti,bit će vam samo lakše
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 18:21   #52
ZABRINUTA, karloben hvala!
obje nogice se kad su opustene mogu pritisnuti prema gore do istog stupnja (nema nikakvog otpora na ovoj zalezanoj)

idemo sljedeci tjedan na UZV kukova pa cu ortopeda pitati i za ovo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 18:47   #53
Mi smo otišli na svoju ruku kod dr Antičevića koji nam je rekao da je stopalo skoro ispravljeno i da vježbamo.
Međutim mjesec dana nakon toga stopalo se vratilo u loš položaj i na kontroli kod dr Tripalo opet je gipsan.
Znam da equinovarus uvijek može recidivirat ali ne mogu se otet dojmu da se pogrešno radila fizikalna tih mjesec dana.
koliko vi vježbate kući, a koliko često idete na fizikalnu?
Lukkki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 19:03   #54
[QUOTE=karloben;2527ortopeda,pa se riješite sumnji-nemate šta izgubiti,bit će vam samo lakše[/QUOTE]
Oprosti koliko tvoj dječak ima sada godina, hoda li ?
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 19:06   #55
Quote:
Lukkki kaže: Pogledaj post
Mi smo otišli na svoju ruku kod dr Antičevića koji nam je rekao da je stopalo skoro ispravljeno i da vježbamo.
Međutim mjesec dana nakon toga stopalo se vratilo u loš položaj i na kontroli kod dr Tripalo opet je gipsan.
Znam da equinovarus uvijek može recidivirat ali ne mogu se otet dojmu da se pogrešno radila fizikalna tih mjesec dana.
koliko vi vježbate kući, a koliko često idete na fizikalnu?
Moraš vježbat što više to bolje.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 19:39   #56
ima 4 mjeseca
Vježbala sam ja, ali se bojim da mi nisu pokazane vježbe kako treba kad je došlo do pogoršanja
Lukkki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:18   #57
a gle,vježbe ko vježbe ne odmažu u svakom slučaju,ali ja uopće ne vjerujem da se ta tetiva može istegnut(kad je stvarno jako skraćena)a da se ne intervenira kirurški.
najbolja vježba je ustvari kad dijete prohoda,kod nas je to dakle bilo dosta kasno(17 mj.)ali je prije toga dosta vozio onaj autić-guralicu,mi ga zovemo brum.
na fizikalnu hodamo dvaput tjedno i to su sve lagane vježbe,prije bih rekla razgibavanja nego istezanja,jer kad ja kod kuće napravim potez koji mi je pokazao đapić-maleni zanijemi od bola,nekad pomislim da će mu to sve zajedno spopucati.i neznam što bi bez dennis brown ortoze,to je 1.liga,bez tog bi mu se garant nogica već odavna vratila u prvobitni položaj,dobro ne baš u onakav,ali...
dakle kolko god da je doktor rekao vježbati moraš imati neki instinkt i ne pretjerati jer bi mu zbilja mogla polomiti nogu.dokle ide ide,sad ću mu na proljeće kupit romobil,nadam se da će mu se sviđati,pa ajmo mi van-da vidiš vježbe
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:33   #58
jel vaši klinci hodaju čudno?
moja hoda onako u stavu kao da ima na sebi ortoze,nekako patkasto
na zadnjoj kontroli kod Đapića sam ga pitala za to,a on je rekao da je to sve posljedica ortoza i da će se sve to samo od sebe ispraviti,ali nekako mi to ne drži vodu
jel idete vi na vježbe? mislim na isravljanje hoda...
nama je on rekao da nam trebaju samo vježbe za doma onako za razgibavanje koje po meni više nemaju smisla jer ona hoda
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 22:38   #59
Quote:
Lukkki kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć, osobito tebe Zabrinuta 26 jer vidim da imaš puno iskustva iz splitske bolnice.
Mom sinu je dijagnosticiran equinovarus lijevog stopala (položajni radi oligohidramniona). Rođen je u 34. tj. ali je sve ostalo više manje skoro ok.
Liječenje je započeto sa otprilike mjeseca dana sa gipsićima (4 tj). Nakon toga smo otišli na vježbe koje su katastrofa (suradnja, zalaganje fizioterapeuta).
Potvrdu toga smo dobili prekjučer kod ortopeda koji nas je opet zagipsao (nakon dva mjeseca) i koji spominje presjecanje Ahilove tetive koja je po njemu dosta skraćena te nas pita što smo mi uopće sve ovo vrijeme radili.
Spominje i mogućnost masaže i rastezanja tetive sa parafinskim uljem (znate li nešto o tome?).
E sad i ja sam jako ZABRINUTA jer maleni ima 4 i po mjeseca, a svi su nam govorili samo bi se to ispravilo i da se ništa ne radi, a sada se spominju i zahvati na tetivi.
Može li mi neko od vas opisati kakve vi vježbe radite.
Zabrinuta 26 - znaš li dobrog fizioterapeuta (može i privatnog)?
hoćeš iskren savjet?
nedaj rezati - tenotomija ostavlja trajne posljedice,a prava Ponseti metoda ne poznaje skalpel
kontaktiraj dr Đapića ili na Šalati (što je malo teže) ili u polikl. Stojčević Polovina gdje radi srijedom
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 10:18   #60
Pikacu ja se nebi složila sa tobom jer otkako smo mi napavili operaciju moja curica ne da hoda pravilno već se prsni koš koji je naginja takozvanim "pilećim prsima" se ispravio. Ja bi bila najsritnija da nismo morali pod nož i cilo vrime sam se dvoumila, jer to je strašno neugodno iskustvo.
ZABRINUTA26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.