Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 22:26   #21
ma i kod privatnika i u državnom isto se radi.Bebe je na boku ,mama drži nogice, doktor sondom prelazi preko kuka i sve gotovo za 10 min.
petra051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 22:50   #22
nama nisu raširili kukove..legao je na bok u kalup i dok je odozgora UZV snimio kukiće....privatnik..
a pregled sveukuno trajao možda10 min (sa ručnim pregledom cijelog tijela)

nije to ništa strašno a bolje vidjet sad dok se još da popravit ako nešto ne štima...to je rutinska pretraga...

mi smo išli sa 1 mj pa sa 4 na kontrolu da se vidi jesu li jezgrice sazrile...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:17   #23
Ja sam moju sa 6 mj. na vlastiti zahtjev vodila u VŽ bolnicu, čekanje nikakvo, pregled trajao nekoliko minuta (lijevi bok - desni bok), ma sve super. Jedino što sam ja morala tražiti UZV jer imam neku trknutu pedijatricu koja je tražila da široko povijamo do godinu dana i gotovo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 23:20   #24
ajmeeee.do godinu...meni bilo previše i 1 mjesec...i to ne pun...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 23:38   #25
Mi smo Roka vodili na slikanje isto sa 3 mj.i po njegovom ponašanju tijekom snimanja mogu sa sigurnošću reći da ih to nitio malo ne boli,on je bio skroz miran i opušten,nije ni a rekao a kamoli vrištao.Zato nema razloga oko toga praviti neku dramu,kao što su već rekli,bebe su elastičnije nego što mi mislimo!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 07:47   #26
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ajmeeee.do godinu...meni bilo previše i 1 mjesec...i to ne pun...
Možeš onda zamisliti...

A još bilo ljeto, jadna mala je bila prekuhana u svim tim pelenama... Prvo su nam rekli 3 mj. (u bolnici), onda 6 mj. (patronažna) i na kraju pedica godinu dana! I uopće nam nije rekla da možemo sami tražiti UZV kukova, pa da malu riješimo muka, nego sam to slučajno saznala... Lude li žene...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 20:41   #27
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam curicu od 3 mj. i pedijatrica nas šalje da joj snimamo kukove. Nije rekla da ima neki problem nego eto reda radi. Već sam je naručila i htjela odvesti, ali mi je onda svekrva rekla šta oni tamo rade.
Rašire im jako nogice tako da im koljena dodiruju površinu na kojoj leže. Pa to užasno boli. Sad ne znam jel to samo bilo u prošlosti ili tako rade i danas.
Molim vas podijelite svoja iskustva jer ako je tako najrađe je ne bi ni nosila.
to o cemu prica tvoja sveki nije snimanje UZV-om nego rentgenski...ako ces slikat kukove ultrazvucno kao sto i svi rade onda nema nikakovog nasilnog sirenja ( inace to njih ne boli, nego negoduju jer im polozaj ne pase)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 17:00   #28
potpisujem weding.
Kako prije nije postojao UZV, djeci su se kukovi kontrolirali samo putem RTG-a: dijete na leđima leži, roditelj mu raširi nogice u koljenima + zaštita spolnih organa i dijete bi trebalo biti mirno.
Pošto je to ipak dosta teško kod male djece,a UZV je dostupan pregled u svim bolnicama, već duži niz godina se kukovi kontroliraju UZV.
Curke su ti objasnile kako se to snima; ne boli zasigurno.
I u Klaićevoj se obavlja na uputnicu, ne znam koliko se dugo čeka.
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:21   #29
Vodio obadvojicu. I to par puta. To je rutinski pregled. Niš' strašno.
Naime ja sam kao dijete nosio remenčiće, pa je postaojala mogučnost da i dijete mora. Stariji je i zbog toga ( predostrožnosti više ) dobio one gaće za kukiće. Ajme koja gnjavaža. Vani vruće, one od plastike, bez ijedne rupice. Sav se bio upario . Sa drugim smo samo par puta bili na kontrolama
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 15:39   #30
Ja sam klinca po uputi pedijatra (koliko sam shvatila unazad dvije godine sve bebe nakon prvog pregleda kod pedijatra dobiju uputnicu za UZV kukova) vodila na UZV kukova, Klaićeva, najavili se telefonom, dobili termin u roku 10 dana (istina, bilo je ljeto i vjerojatno manja gužva). Čekali smo možda desetak minuta, obavili UZV i pregled bez ikakvih ekstremnih položaja ili sl. za bebu.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:51   #31
Obavezno napravi taj pregled,što se ranije otkrije nepravilnost u razvoju kukova,lakše se izliječi.Moja kćerka je išla na snimanje sa 5 mjeseci i skoro dvije godine je bila u remenčićima i gipsu,prošli smo pravi pakao.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:21   #32
Može li se dobit ime i broj u Zg privatnog pedijatra i di se može obaviti slikanje,i nas čeka isto,uskoro'!!?
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:21   #33
Evo mi smo sinoć bili na pregledu i uz kukića u Medicu. Platili 300 kuna i sve je bilo gotovo za 15 minuta. A ne ono čekanje i natezanje po Kantridi. Prvo zoveš ko majmun da se naručiš, onda te naruči za kraj mjeseca, pa kad dodes čekaš za prijavit se. Pa čekaš u jednoj čekaoni 2-3 sata ako imas srece i onda te pošalju u skroz drugu zgradu na ultrazvuk pa i tamo čekaš još nekih sat-dva. Da ne govorim da 90% djece dobije remenčiće, a onih ostalih 10% one gaće.
Uglavnom htjela sam reć da i privatni liječnici rastežu i navlače bebe. Oni koji to ne naprave ne naprave potpun pregled.
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 10:51   #34
Naručivanje za UZV kukova

Zovem danas da naručim princezicu za ultrazvuk kukova. Teta na telefonu vrlo osorno kaže da je sve za ovaj mjesec popunjeno. Ja pitam da li me može naručiti za idući mjesec. Ona kaže da ne može jer se narudžbe primaju samo prvi radni dan u mjesecu. Ja kažem: pa zato danas i zovem. Ona kaže: zovu i drugi. Ja je pitam pa kako da onda naručim dijete za UZV? Ona kaže da mi ona to ne može reći i da mi ona to ne mora objašnjavati

Tko je ovdje lud?
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:38   #35
dobrodošla u svijet zluradih sestara pri naručivanju dječice...
ne znam tko je tu lud, ali ako si iz zgb ili okolice, i ako se želiš riješiti stresa naručivanja, nazivanja, i inog.. odvedi dijete na pregled i uzv kukića dr tiefenbachu u petrinjsku. kune nećeš požalit a na krilima ćeš odletjet
em je ljubazan, em je stručan, em sve forumske bebe idu k njemu (ili su išle)
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:57   #36
Mi smo iz Rijeke. Uspjele smo se naručiti u jednoj drugoj bolnici. Za drugu polovicu travnja...
Stvarno sam bila šokirana nakon razgovora s 'ljubaznom' sestrom da sam to morala podijeliti s vama.
Zar je to naša stvarnost? Takva neljubaznost... na to još nisam naišla...
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 12:21   #37
i mislila sam da si iz Rijeke (Kantrida) jer su to i nama rekli.
i onda smo mi otisli jedan dan (srijeda) jer taj dan ortoped gleda stopala kod djece (jer malena ima nožicu jednu zaležanu)... i on nam napravi ultrazvuk kukića!!! ja ostala ugodno iznenadjena. narucili nas na kontrolu za 6 tjedana, rekli da radimo vjezbice... i sad iduci tjedan idemo.
jaaaako su bezobrazni inace. ja sam znala sam bebom cekati i po 5 sati u hodniku da bi se lijecnik samo pojavio, a ne poceo raditi!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 13:05   #38
Tajwy, zar si samo otišla na pregled stopala bez naručivanja?
Pitam, zato jer ćemo i mi morati ići pregledati stopala (svinuta su dosta prema unutra )
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 19:03   #39
da, za stopala NE treba narucivati. srijedom je ortoped za stopala. i to je ona zgrada gdje je kirurgija, odmah desno. jedino si na prijemu u glavnoj zgradi, predas papire u ortopedskoj ambulanti, daju ti broj (bebe imaju prednost!) i onda cekas gosn. ortopeda. obicno pocne raditi oko 11. tako da ti nije kasno ako dodjes u 9. ali SVAKAKO nazovi i provjeri sama. da budes i sama 100% sigurna.
za stopala ne brini, dat ce ti vjezbice koje ces sama doma raditi. tako je i nama. samo hrabro sunnyah.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 08:46   #40
Joj kantrida je slučaj za sebe. Nikad više kod njhovih ortopeda neću ić. Sa prvom bebom sam išla na pregled kukića. prvo sam se jedva naručila, a onda sam u jednoj čekaoni jedno sat vremena čekala ultrazvuk, pa sa tom slikom u prizemlje na prijem još jedno 4 sata čekala red da bi me na kraju poslali u drugu zgradu kod doktora na pregled! Sad ja ne znam tko je lud. Da ne spominjem da smo dobili remenčiće kao i 90% djece koja odu na kantridu, a sa remenćićima i sugestiju da je oštećenje najbolje riješit operacijom. Kad je dr to rekao mislila sam da ću se srušit.
Kad sam se smirila nakon par dana nazvala sam Medico i naručila se kod ortopeda za ultrazvuk i pregled kukića. Ne znam sta da vam kažem. Kukići su bili 100% zdravi. Kako me to malo zbunilo otišla sam privatno na još jedan pregled koji je isto tako pokazao da je sve u redu. A onaj majmun na kantridi (ne znam da li mu smijem napisat ime) salje bebu od 2 mjeseca na operaciju.
I nije mi žao ni kune koju sam potrošila za privatne preglede jer se isplatilo. Danas M ima 2 i pol godine i hoda, trči, skače i sve ono sto je dragi dr na Kantridi rekao da neće moć bez operacije.
Sa drugom bebom se nisam ni trudila naručit na kantridu nego sam odmah iskeširala 300 kn i otišla privatno.
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.