Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2011., 22:37   #481
Oprosti, ali meni to nije normalno. To je kao u americi, cure kupuju robu petkom, nose ju u subotu sa skrivenom etiketom i onda ju u ponedjeljak vrate. I onda bih ja to trebala poslije nje kupit kao nešto novo? Oprosti, suosjećam s tvojom situacijom, stvarno su ti nanjeli štetu i to njihovo nejavljanje je krajnje drsko, ali neke stvari nisu normalne niti će za mene ikada biti. Po meni i prava potrošača moraju imati granicu, bili mi u uniji ili na brdovitom balkanu. Ako ništa drugo, radi zaštite drugih potrošača.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 23:01   #482
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali meni to nije normalno. To je kao u americi, cure kupuju robu petkom, nose ju u subotu sa skrivenom etiketom i onda ju u ponedjeljak vrate. I onda bih ja to trebala poslije nje kupit kao nešto novo? Oprosti, suosjećam s tvojom situacijom, stvarno su ti nanjeli štetu i to njihovo nejavljanje je krajnje drsko, ali neke stvari nisu normalne niti će za mene ikada biti. Po meni i prava potrošača moraju imati granicu, bili mi u uniji ili na brdovitom balkanu. Ako ništa drugo, radi zaštite drugih potrošača.
Pa s tim se slažem. Al činjenica je da se potiče ovisnost o kupnji i da kod nekih to preraste i u bolest, a s druge strane kapitalisti zarađuju i pokušavaju izvući što veći profit. Pa sigurno si vidla i kružne mailove kak djeca u Indiji na podu proizvode cipele, dolar košta proizvodnja cipela, a kolko poslije dođe u dućanu! A osim toga, kod nas je propao i Kamensko, ni Varteks više ne proizvodi Levis, a bili su sjajni, već se samo potiče trgovina i trgovci pokušavaju nepošteno profitirati! Bila sam nedavno u Veneciji, pa mi se učinilo da su i u toj meki cijene niže neg kod nas! A vani ti prodavači daju često i garanciju! A moja frendica u Njemačkoj stalno kupuje napamet obleku za klince tinejđere i onda to oni doma probaju jer ne vole ić u šoping, pa ona vrati u dućan i dobi lovu nazad ak im ne paše. Nije da to zlorabi. To kaj su kod nas ljudi često nepošteni i pokušavaju smuljat i kao kupci, ne bi trebalo umanjivati prava potrošača koja su kod nas manja neg u EU!
__________________
Čuvaj se, sinko, strašnog Hudodraka, čeljusti što čapnu, kandži koje kvače! Čuvaj se ptice Zlamače ko vraga! Nemoj da ljusni Grlograb te nađe!
alica u zrcalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 23:14   #483
Ma da , imaš pravo......nažalost je tako.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 17:56   #484
Pozdrav!

Zna li netko vraćaju li u New Yorkera novce pri povratu robe ili može samo zamjena?

Kupila sam traperice i kad sam došla kući i još ih jednom probala skužila sam da mi i nisu tako dobre.
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 17:12   #485
dobar dan, imam pitanje pa ako moze pomoc od iskusnijih forumasa

21.10. kupila sam motivi jaknu kojoj je vec u ducanu pri isprobavanju zapeo ziper, ali nisam obracala paznju jer se svakoj ponekad desi. ispostavilo se da se to dogadja skoro svaki put jer su oni rubovi preblizu sasiveni ili nesto drugo, nemam pojma i nije me briga, ali svaki put izgubim zivce i pozelim skare za zivicu da je isjeckam u poplune za necakinjinu barbie. zanima me imam li pravo na povrat novca (950kn) posto je jakna nosena vise od dva mjeseca (kasno palim, znam) i nemam sacuvan racun, ali placena je karticom tako da zapravo imam dokaz o kupnji.
okošbokoš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 13:27   #486
Legica je kupila jaknu u jednom od no-name dučančića u Osijeku. Nakon tjedan dana raspao joj se remen na jakni, i počela je jakna pucati kod laktova. Može li ona po vašem mišljenu ići reklamirati jaknu, i ako nema druge tražiti povrat novca. Ja ju nagovaram da ode, a ona se nećka.
xdjevojcicax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 16:52   #487
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako mi neko može pomoći bila bih zahvalna...radi se o tomo da sam kupila patike u hervisa i sa njima dobila bon u vrijednosti od 30% cijene tih patika koji sam mogla iskoristit pri bilo kojoj kuopnji preko 300kn. prije par dana sam kupila patike i iskoristila taj bon na njih i pitalu hoću li moć zamjenit broj(kupljene su za poklon) i rećeno mi je da ću moć, ali kada sam nakon 2 dana došla po pola broja veći rekli su mi da sada moram nadoplatit taj iznos iako se radi o istim patikama i još mi se udostojila reći da ih mogu zaminit za neke jeftinije ako su mi novci problem(bon je bija 240 kn). Imaju li pravo na to kad mi na računu lipo piše -240 kn, a znam da se ni ne triba izdavat novi račun kad se minja samo velićina istog artikla(već su mi tako radili)
tilda7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:39   #488
Quote:
okošbokoš kaže: Pogledaj post
dobar dan, imam pitanje pa ako moze pomoc od iskusnijih forumasa

21.10. kupila sam motivi jaknu kojoj je vec u ducanu pri isprobavanju zapeo ziper, ali nisam obracala paznju jer se svakoj ponekad desi. ispostavilo se da se to dogadja skoro svaki put jer su oni rubovi preblizu sasiveni ili nesto drugo, nemam pojma i nije me briga, ali svaki put izgubim zivce i pozelim skare za zivicu da je isjeckam u poplune za necakinjinu barbie. zanima me imam li pravo na povrat novca (950kn) posto je jakna nosena vise od dva mjeseca (kasno palim, znam) i nemam sacuvan racun, ali placena je karticom tako da zapravo imam dokaz o kupnji.
Iz mog iskustva, mislim da nećeš moći zamijeniti jaknu jer nemaš originalni račun.
Nema veze što imaš dokaz plaćanja karticom jer u trgovinama uvijek traže račun na temelju kojega se i vrši reklamacija.
Zato je poželjno uvijek čuvati račune tri mjeseca (koliko je zakonski rok za reklamaciju) - zlu ne trebalo
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:43   #489
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Legica je kupila jaknu u jednom od no-name dučančića u Osijeku. Nakon tjedan dana raspao joj se remen na jakni, i počela je jakna pucati kod laktova. Može li ona po vašem mišljenu ići reklamirati jaknu, i ako nema druge tražiti povrat novca. Ja ju nagovaram da ode, a ona se nećka.
Ako ima originalni račun, naravno da može tražiti povrat novca ili zamijeniti za nešto iste novčane vrijednosti.
Rok za reklamaciju - vraćanje novca ili zamjena je tri mjeseca
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:50   #490
Quote:
tilda7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako mi neko može pomoći bila bih zahvalna...radi se o tomo da sam kupila patike u hervisa i sa njima dobila bon u vrijednosti od 30% cijene tih patika koji sam mogla iskoristit pri bilo kojoj kuopnji preko 300kn. prije par dana sam kupila patike i iskoristila taj bon na njih i pitalu hoću li moć zamjenit broj(kupljene su za poklon) i rećeno mi je da ću moć, ali kada sam nakon 2 dana došla po pola broja veći rekli su mi da sada moram nadoplatit taj iznos iako se radi o istim patikama i još mi se udostojila reći da ih mogu zaminit za neke jeftinije ako su mi novci problem(bon je bija 240 kn). Imaju li pravo na to kad mi na računu lipo piše -240 kn, a znam da se ni ne triba izdavat novi račun kad se minja samo velićina istog artikla(već su mi tako radili)
Mislim da u trgovini nemaju pravo i ti imaš pravo na zamjenu robe bez ikakve naknade.Ipak su to iste patike, samo pola broja veće.
U trgovinama često kupcima tumače neka svoja pravila koja uopće ne moraju biti ispravna po zakonu.
Preporučam ti i da se dodatno raspitaš na savjetovališti za potrošače
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 02:10   #491
Quote:
tilda7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje pa ako mi neko može pomoći bila bih zahvalna...radi se o tomo da sam kupila patike u hervisa i sa njima dobila bon u vrijednosti od 30% cijene tih patika koji sam mogla iskoristit pri bilo kojoj kuopnji preko 300kn. prije par dana sam kupila patike i iskoristila taj bon na njih i pitalu hoću li moć zamjenit broj(kupljene su za poklon) i rećeno mi je da ću moć, ali kada sam nakon 2 dana došla po pola broja veći rekli su mi da sada moram nadoplatit taj iznos iako se radi o istim patikama i još mi se udostojila reći da ih mogu zaminit za neke jeftinije ako su mi novci problem(bon je bija 240 kn). Imaju li pravo na to kad mi na računu lipo piše -240 kn, a znam da se ni ne triba izdavat novi račun kad se minja samo velićina istog artikla(već su mi tako radili)
Na žalost, što se tiče zamjene, svaka trgovačka kuća ima svoja interna pravila, jer te stavke nema u zakonu (osim za daljinsku kupovinu). Ali danas uglavnom sve trgovine vrše zamjenu do nekog određenog roka, a neke čak i vraćaju novac, što je za svaku pohvalu. Na taj način zadržavaju kupca i dobivaju njihovo povjerenje. Zbog toga mi je dosta glup stav Hervisa što traži nadoplatu za isti model. Bon si iskoristila za taj artikl, a zamjenom ga gubiš što je po meni nerazumno. Pokušaj razgovarati za poslovođom i napomenu mu (ili njoj) da si njihov stalni kupac i ako ti ne izađu u susret, da će te izgubiti. Na kraju, postoji i konkurencija.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 11:21   #492
prije deset dana sam kupila cipele (u borovu), na sniženju.
u trgovini su bile super.
za par dana kad sam ih opet isprobala i malo nosila su se već počele odljepljivati, nakon što sam ih nosila svega pola sata, ma ni toliko.

mogu ih vratiti, a da dobijem povrat novca?

nekako se bojim da će me prodavačica optužiti da sam ja kriva što se lijeva cipela već raspada praktički.
čbelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 14:24   #493
Quote:
čbelica kaže: Pogledaj post
prije deset dana sam kupila cipele (u borovu), na sniženju.
u trgovini su bile super.
za par dana kad sam ih opet isprobala i malo nosila su se već počele odljepljivati, nakon što sam ih nosila svega pola sata, ma ni toliko.

mogu ih vratiti, a da dobijem povrat novca?

nekako se bojim da će me prodavačica optužiti da sam ja kriva što se lijeva cipela već raspada praktički.
Ako imaš račun, pravac u dućan gdje si kupila cipele i reklamiraj ih. Imaš pravo na povrat novca. I prodavačica nema ti pravo ništa prigovarati. Ti si ta koja reklamira, a ne ona! Neke trgovine reklamacije rješavaju na licu mjesta, a neke koje imaju organizirana reklamacijska skladišta, rješavaju u roku 15 radnih dana (što je zakonski rok za rješavanje reklamacija).
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 15:23   #494
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Ako imaš račun, pravac u dućan gdje si kupila cipele i reklamiraj ih. Imaš pravo na povrat novca. I prodavačica nema ti pravo ništa prigovarati. Ti si ta koja reklamira, a ne ona! Neke trgovine reklamacije rješavaju na licu mjesta, a neke koje imaju organizirana reklamacijska skladišta, rješavaju u roku 15 radnih dana (što je zakonski rok za rješavanje reklamacija).
Kupac ima pravo reklamirati neispravnu robu, a trgovac ima pravo ići do vještačenja. Troškove vještačenja snosi strana koja izgubi spor. Trgovac ima pravo odbiti reklamaciju i kupac ne mora biti nužno u pravu. Do povrata novca ne dolazi automatizmom samo zato što se kupac pojavio u dućanu s reklamacijom.

Trgovac ima pravo sumnjati i odbiti reklamaciju ukoliko smatra da je do greške došlo nemarom kupca (nepravilno održavanje, slučajni udarci li slično). U tom slučaju može doći do čak i do vještačenja.

Ovih 15 dana kao zakonski rok za rješavanje reklamacija mi nije poznato. Moguće je došlo do promjene zakonske regulative. Uvijek se spominjao razuman rok, a ne 15 dana. Imaš li link na na taj članak zakona?
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:03   #495
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Ovih 15 dana kao zakonski rok za rješavanje reklamacija mi nije poznato. Moguće je došlo do promjene zakonske regulative. Uvijek se spominjao razuman rok, a ne 15 dana. Imaš li link na na taj članak zakona?
U pravu si. Pomiješao sam rok za odgovor podnošenje prigovora kupca koji iznosi 15 dana Za rješavanje reklamacije se spominje razuman rok.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 13:16   #496
Zna li itko kakva su pravila zamjene u Mangu? Pikiram jedan njihov kaput već sto godina i napokon ga dobijem za rođendan. Međutim, za broj je veći, a ja nemam račun :'(

Zanima me ima li uopće smisla pokušati otići do Manga da ga zamijenim za manji? Etiketa je na mjestu, kaput nisam nijednom nosila, stoji u vrećici kako sam ga i dobila. Ubija me ovo jer stvarno hoću kaput, samo mi trebaju zamijeniti veličinu
lolla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 16:38   #497
Quote:
lolla. kaže: Pogledaj post
Zna li itko kakva su pravila zamjene u Mangu? Pikiram jedan njihov kaput već sto godina i napokon ga dobijem za rođendan. Međutim, za broj je veći, a ja nemam račun :'(

Zanima me ima li uopće smisla pokušati otići do Manga da ga zamijenim za manji? Etiketa je na mjestu, kaput nisam nijednom nosila, stoji u vrećici kako sam ga i dobila. Ubija me ovo jer stvarno hoću kaput, samo mi trebaju zamijeniti veličinu
Neznam za Mango, ali ja sam jednu kosulju musku kupila u karlovcu u new yorkeru, i kad sam dosla kuci , decku je bila mala,a racun nisan imala,otisli smo do ZD i zena nam je bez problema prominila za veci broj
m.milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 12:55   #498
Pozdrav svima!

Moj problem je ovaj. Napokon sam ove zime odlučila 'odriješiti kesu' što se tiče čizmi i kupila sam kožne crne visoke čizme u Guliveru za 990kn. Evo ga, prvi snijeg je pao, moje savršene čizme ne samo da promaču, već im se razljepljuje đon. Luda sam, luda!!

Zvala sam poslovnicu, rečeno mi je da imam 3 mjeseca roka za reklamaciju i da donesem kutiju i račun. Kutiju naravno nemam, za račun moram provjeriti jer nisam 100% sigurna. Kaže mi žena da ih oni o svom trošku nose postolaru da ih zalijepi. I još me pita kolko sam ih iznosila . Kao da je bitno, ne brojim, a i kožne čizme bi bar trebale potrajati- a ne do prvog snijega (i to od posla i na posao, nije da idem na sanjakanje u njima!).

Užasno sam ljuta i mislim za to kaj ih oni nose na ljepljenje a ja moram dopremiti do poslovnice i neznam kolko dana ne imati čizme-jeftinije me dođe da ih sama odnesem postolaru, ali kakvo je to zaboga riješenje, kakve čizme to uvaljuju onda? Baš sam razočarana

Ima li tko slična iskustva s Gulliver čizmama?
__________________
ELEMENTARKA :D
Ribaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:14   #499
Quote:
Ribaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Ima li tko slična iskustva s Gulliver čizmama?
Bok!
prije par godina sam kupila u Gulivera kožne gležnjače (oko 6oo kn su bile) i peta se počela odljepljivati nakon dva tjedna.
A nije da ih nisam pazila i čuvala..
Lijepo sam ih vratila u trgovinu, s računom i originalnom kutijom i inzistirala da mi vrate novce. Naravno da su oni predlagali popravak ili zamjenu za druge čizme, ali nisam pristala (što će mi iste takve kad nisu kvalitetne)
Uglavnom vratili su mi pare pa ne odustaj!

Ali moraš imati račun jer ne ide bez toga!
mercury3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:59   #500
Quote:
Ribaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Moj problem je ovaj....
Užasno sam ljuta i mislim za to kaj ih oni nose na ljepljenje a ja moram dopremiti do poslovnice i neznam kolko dana ne imati čizme-jeftinije me dođe da ih sama odnesem postolaru, ali kakvo je to zaboga riješenje, kakve čizme to uvaljuju onda? Baš sam razočarana

Ima li tko slična iskustva s Gulliver čizmama?
Nema to veze s Guliver čizmama već s formulom ljepila. Guliver u najvećoj mjeri kupuje čizme srednje i niže srednje klase. (česta ciljanja cijena čizama je oko 1.000 kn u maloprodaji).

Proizvodjači obuće se oslanjaju na dobavljače ljepila i zna se dogoditi da je formula ljepila nešto slabija. Ako se još slučajno u tvornici stavi kap ljepila manje - eto problema. Ako se stavi kap ljepila previše- opet je problem jer obuća može estetski ružno izgledati.

Obuća se može odnijeti postolaru koji stavi tu dodatnu kap ljepila jače formule i problem je riješen.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.