Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2018., 20:06   #381
Pa da, svaku revolving karticu možeš tako koristiti. Otplatiš potrošeno u cijelosti i nema kamata.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:28   #382
Pa onda je to i charge ujedno, koja je razlika onda?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:32   #383
Revolving možeš plaćati kao charge, no karticu koja je sama po sebi charge ne možeš plaćati kao revolving (rajfa nema takvu, erste ima)

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:44   #384
Mislis obrnuto erste nema takvu
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 23:48   #385
Erste, tj. Erste Card Club nudi i charge i revolving MasterCard karticu (kao i Visu). Korisnik sam, prilikom ispunjavanja pristupnice, bira kakvu karticu želi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 00:02   #386
Da li ja onda mogu u RBA uzeti charge, dakle ne zelim placati revolving nikakav nego ono sta potrosim platiti odmah na iducem racunu
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 00:08   #387
Koliko vidim na RBA internet stranici piše da korisnik sam bira želi li charge ili revolving karticu. Dakle u banci reci da želiš charge.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 00:26   #388
Kod nas sve sami birate!
Revolving i/ili charge? A može i na rate!
Revolving i/ili charge? A može i na rate!
Dvije kartice u jednoj (revolving i/ili charge), a vi sami odlučujete što želite;

- beskamatnu odgodu i do 50 dana (ako podmirujete dug u cijelosti) ili
- plaćanje minimalnog iznosa - 3% ukupnog duga (minimalno 150,00 kuna) ili
- plaćanje većeg iznosa duga, pa na taj način samostalno regulirate otplatu prema vlastitim mogućnostima!

Imate i mogućnost beskamatne kupovine na rate - sami podijelite iznos transakcije veće od 300 kuna na 2-12 rata, čak i 30 dana nakon kupovine


Evo to sam kopirao sa Rba weba
Znaci imaju i charge i revolving a ja im kazem koju zelim?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 06:46   #389
Ajde ti odi u poslovnicu pa se raspitaj I javi nam.
Ono što ja shvaćam iz ovog teksta je da njihova SVAKA kartica ima revolving funkciju, ali možeš ju koristiti kao charge i na rate, prema vlastitoj želji.
Svaku revolving karticu možeš plaćati kao charge.

Kod erste ako izabereš charge karticu to je to, nema revolving funkcije ali nema ni rata. Po meni ti je bolja rba jet imaš sve u jednom. A možda se i kod njih može izabrati da je samo charge. Pitaj.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 07:47   #390
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Kod nas sve sami birate!
Revolving i/ili charge? A može i na rate!
Revolving i/ili charge? A može i na rate!
Dvije kartice u jednoj (revolving i/ili charge), a vi sami odlučujete što želite;

- beskamatnu odgodu i do 50 dana (ako podmirujete dug u cijelosti) ili
- plaćanje minimalnog iznosa - 3% ukupnog duga (minimalno 150,00 kuna) ili
- plaćanje većeg iznosa duga, pa na taj način samostalno regulirate otplatu prema vlastitim mogućnostima!

Imate i mogućnost beskamatne kupovine na rate - sami podijelite iznos transakcije veće od 300 kuna na 2-12 rata, čak i 30 dana nakon kupovine


Evo to sam kopirao sa Rba weba
Znaci imaju i charge i revolving a ja im kazem koju zelim?
Ne trebaš ništa ni reći ni pitati, da si kopirao cijeli tekst vidio bi da piše: Sve naše kreditne kartice odlikuju se fleksibilnošću...Kartica sama po sebi je revolving a možeš dug platiti i u cjelosti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:26   #391
Hvala na pojasnjenju, znaci mogu onda i na rate uzimati na mjestima gdje daju bez kamata?
I malo mi čudno da nemaju upisnine ni clanarine za sve godine koristenja
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:40   #392
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
...znaci mogu onda i na rate uzimati na mjestima gdje daju bez kamata?
Da, iako i bilo koju drugu kupovinu (pa i one iz inozemstva) možeš podijeliti na rate uz jednokratnu naknadu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:34   #393
Možda nema naknada ako je u sklopu nekog paketa
(na pr ja nemam naknadu jer koristim paket tekućeg računa FlexiFit)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:43   #394
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Možda nema naknada ako je u sklopu nekog paketa
(na pr ja nemam naknadu jer koristim paket tekućeg računa FlexiFit)
Nemam pojma, mislio sam na ovo:

Kupovina na rate omogućena vam je:

• putem iDIREKT internetskog bankarstva (jednokratna naknada od 15,00 kuna) te pozivom u Kontakt centar (jednokratna naknada od 20,00 kuna) i do 30 dana nakon kupovine.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:11   #395
Ma da, Neno dobro govori, nismo se razumjeli.
Obično kad ideš u shopping po nešto veće i vrijednije (friđ, laptop, tv)
onaj tko ti daje rate na Amex, Diners dat će ti i na RBA kreditnu na rate (pa revolving
zapravo funkcionira i kao charge kartica)

Ne znam u kojoj situaciji bi bilo korisno ovo neko naknadno dijeljenje na rate (obzirom
da naplaćuju naknadu)
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:21   #396
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Ma da, Neno dobro govori, nismo se razumjeli.
Obično kad ideš u shopping po nešto veće i vrijednije (friđ, laptop, tv)
onaj tko ti daje rate na Amex, Diners dat će ti i na RBA kreditnu na rate (pa revolving
zapravo funkcionira i kao charge kartica)
Za to mora biti rba partner iako vjerujem da svi veći trgovci jesu.
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojoj situaciji bi bilo korisno ovo neko naknadno dijeljenje na rate (obzirom da naplaćuju naknadu)
Dobro je što je flat (ista naknada bez obzira na iznos) pa ima smisla kod većih iznosa ili kod kupnje u inozemstvu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:30   #397
Možda to, da. To bi imalo smisla
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 09:54   #398
Evo odgovor od Rba službenog:

Poštovani,

prvenstveno Vam zahvaljujemo na interesu za našu Banku.


Nije potrebno biti klijent Banke, odnosno nije potrebno prebaciti račun u RBA kako bi zatražili kreditnu karticu. Osnovni uvjet za odobravanje kreditne kartice je biti zaposlen u kontinuitetu najmanje 12 mjeseci.

RBA vam nudi mogućnost odabira između MasterCard i Visa kreditnih kartica (Visa Classic, Visa Gold i Visa LF). RBA kreditne kartice su dvije kartice u jednoj (revolving i/ili charge), a vi sami odlučujete na koji način je želite koristiti. U slučaju da podmirujete svoje cjelokupno dugovanje na vrijeme ne naplaćuje se kamata.


Možete ugovoriti trajni nalog za plaćanje kreditne kartice te možete izabrati želite li plaćanje minimalnog iznosa dugovanja ili cjelokupnog dugovanja. Upisnina i članarina je bez naknade te nije potrebno dodatno osiguranje.


Uz brojne pogodnosti RBA kreditnih kartica uključeni ste i u nagradni program Zlatna RBICA.

Dakle dobro ste rekli to je dve kartice u jednoj a klijent sam odlučuje hoće li revolving ili charge?
Malo mi je čudno da su od 20.12. uveli da nema nikakve clanarine za te kartice dok ostale banke imaju godisnju clanarinu od 120 do 200 kn za mastercard.
Inače ukinuli su naknadu i za vodenje tekuceg racuna, stvarno ne znam sto im je
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 10:27   #399
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Dakle dobro ste rekli to je dve kartice u jednoj a klijent sam odlučuje hoće li revolving ili charge?
Svaka se revolving kartica može koristiti na taj način, tj. da se računi plaćaju u cjelosti. Inače odlična kartica uz sve te pogodnosti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:00   #400
nenaplacena potrosnja

Pozdrav,

samo provjera, kupovinu preko Diners kartice sam obavio 30.10/2017 - i do danas nije stigla na naplatu.

radi se o manjem racunu, 450,00 kuna - koji vidim da nikako da stigne na mjesecni obracun.

sto u tom slucaju?

hvala
Grof Mario is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.