Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 11:46   #1
Question Osip od znojenja i vrućine

Nisam našla konkretnu temu sličnu ovome što me zanima.

Naime, je li se vašoj djeci dogodilo da dobe osip (crvenilo i nešto kao sitni prištići) po leđima, prsima, trbuhu, čak lagano prema vratu i obrazima- od vrućine i znojenja?

Moj sinčić je kurio 3 dana pod temperaturom od 39.5. Imao je lagani osip na leđima 2 dana prije temperature. Temp. je nestala jučer, ali se zato osip pojačao na leđima i proširio na ove ostale dijelove.

Bili smo i u Klaićevoj, krvna slika i urin su normalni, imao je lagano crveno grlo, ali to je prošlo. Jučer otišli do pedijatrice i rekla nam da mali ima osjetljivu kožu (inače ima i dermatitis po laktovima i bedrima) pa mu je taj osip od znoja.

Malo mi je to čudno, jer mi ga baš zbog ove vrućine tuširamo bar 2x dnevno da ga rashladimo pa me zanima je li se nekome već nešto ovako dogodilo.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:54   #2
Mogu ti reći da i mi imamo tih problema.Moja djevojčica se jako znoji pa od toga čak i flekice na vratu i kod uha dobije + osipić do obrazića.
Užas,mi ju isto tuškamo i namažemo kremu-Aderma "nešto" i malo je bolje.
Obično kad se navečer okupa i namažem ju, do jutra prođe pa opet ispočetka,nekad se toliko znoji po noći da i tad dobije flekice.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:01   #3
Meni to tako grozno izgleda... al se bojim ičim mazati
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:29   #4
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Naime, je li se vašoj djeci dogodilo da dobe osip (crvenilo i nešto kao sitni prištići) po leđima, prsima, trbuhu, čak lagano prema vratu i obrazima- od vrućine i znojenja?
o da
pazi da beba nije previše obučena, osvježi je vlažnom gazicom češće, a na pregibima stavi naveče mrvicu pudera

a što se tiče temperaturee sjećam se da je moja mišica imala, kao beba, neki tzv. trodnevni virus koji završava osipom, bilo ga je posvuda
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:57   #5
Da, jako se znoji i sva se osipa. Ali ne po guzi gdje bih najprije očekivala nego isto po vratu, ramenima i u pregibima ručica. Ne mažemo s ničim. Grozne su te vrućine i sparine za njih.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:17   #6
moj mali, skoro 4 godine, dosta pati od toga. brzo se uznoji, posebno po glavi, a od prošlog ljeta se po vrućini sav ospe po leđima i rukama i prsima. pa ga svrbi, pa se sav zacrveni. a zna biti i alergije na sunce. a još je i živčan, pa kad se uhvati češati. sve skupa, već se ful brinem.
koristimo ovu Aderma kremu, za van obavezno mazanje kremom protiv sunca, a čak je prošli mjesec pio i rinolan sirup zbog urtikarije.
baš moramo paziti (naravno, svijetli tip je, plava kosa i oči, ali nije previše blijede puti, brzo i dobro pocrni) - ful lagana odjeća, šišanje na kratko, hladovina.
mislim da je ponajveći problem to što je dosta senzibilan i dosta je nervozan, pa da to utječe na svrab.
daska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:25   #7
Baš sam ga tuširala malo prije, bio je sav nervozan, a izgleda, jadnik, ko da je neku šugu dobio I glupi dermatitis se pogoršao, zacrvenio. I uz sve to neće baš jesti, a inače klopa na veliko pa me brine (iako je bucika pa ima zaliha )
Inače svi kažu kako je tamnoput. Kosa mu je nešto svjetlija, ali i ja i mm smo tamnoputi. Stalno ga držim u bodiću bez rukava.
Sad napokon spava, cendrav je čitavu noć i dan
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:27   #8
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
a što se tiče temperaturee sjećam se da je moja mišica imala, kao beba, neki tzv. trodnevni virus koji završava osipom, bilo ga je posvuda
I meni to zvuci kao trodnevna groznica (tako se sluzbeno zove).
Ak je to, za 2-3 dana bi trebao osip proci.

A ako je osip od vrucine, ne znam sto radit.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:51   #9
baja i zmijica, hvala što ste me upozorile. Upravo sam čitala malo o trodnevnoj vrućici i bit će da je to to najvjerojatnije.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 15:17   #10
moj se isto osipava
od znoja,ili kad sam pije iz čaše to mu sve pocuri ili dok papa,operem ga kad završi al svejedno,i na pregibima to ima
kad ga okupam dobro ga posušim i naprašim puderom i prođe
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:42   #11
Probajte sa termalnom vodom u spreju Vischy (jel se tako piše) ili Avene.
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:02   #12
Moja mala isto te točkice ima, kaže doc da je od znoja također. Ja samo ispirem sa vodom i stavim Sudo kremu u tankom sloju tu i tamo pa uglavnom za 2-3 dana prođe.
pixiedixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:51   #13
S Fenistil gelom mazati.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:18   #14
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
S Fenistil gelom mazati.

To je za alergije, jel da?
Ja bih nekako izbjegla kemiju...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:39   #15
moj isto ima osjetljivu kožu i dobio je lagani osip po leđima (uz vrat) i to nakon igre u travi....prošlo nakon nekoliko dana...nismo tretirali nikakvim kremama.....inače mi smo cijelu zimu imali lagani osip po licu i uspjeli ga se rješiti sa Eucerinovim uljem za kupanje....sada ga kupam s tim i ne mažem ga nikakvim kremama....stvar je
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 00:01   #16
mi to isto imali, rekao doc da je taj virus. Prošlo od gazice namočene u blagu kamilicu na sobnoj temp. i to par puta dnevno, nikakve posebne probe s kremama nismo trebale.
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 12:33   #17
Moja mala, 3 god., se toliko znoji da sam se već počela brinuti. Evo sad ovih dana, posebno noću, ona je potpuno mokra iako ima samo lagani bebi-dol i uglavnom se sama potpuno otkrije. I onda obično od znoja dobije osip po leđima, nogicama... Ali nemam dojam da ju to tako jako svrbi, pa ju samo češće tuširam, prebrišem vlažnim ručnikom, malo osvježim vlažnom maramicom i prođe...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 13:53   #18
meni po vratu (kad sam bila beba, no )
mama mi to obavezno svako ljeto spomene
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:01   #19
i mom se zna napraviti osip po vratu , čak katkada i po obraziću.
Nema inače nikakve problema ( kuckuc u drvo) s alergijom ili dermatitisom, tako da isto vjerujem da je od znoja, a onaj na obrazu vjerojatno od kakve travke jer mu isti dođa kad boravi u travi. Prođe par sati nakon što ga operem i namažem.
Ja njemu lice špricam aveneovom termalnom vodom, a ne onom iz špine tako da mu ti osipi odmah prođu.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 21:21   #20
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post

Moj sinčić je kurio 3 dana pod temperaturom od 39.5. Imao je lagani osip na leđima 2 dana prije temperature. Temp. je nestala jučer, ali se zato osip pojačao na leđima i proširio na ove ostale dijelove.
isto je nama bilo prije nekoliko dana (temperatura je bila 40, uslijedio je osip i krvne pretrage su bile uredne) i dijagnoza je na kraju ispala - trodnevna groznica.

osip prođe za nekoliko dana (4-5 dana), nije ništa opasno, jedino u slučaju da se dijete počne čudnije ponašati (odbija hranu, pospano....) treba se opet javiti u bonicu.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.