Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2017., 11:59   #1701
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Ja bih radije da se takve pošalje na dugogodišnju robiju, jer obzirom koliko je prometnih nesreća bilo pod utjecajem trave sve to je opravdano i dokazano.

Eh, da, i da ne mogu dobiti potvrdu za nekažnjavanje tako da se ne mogu ni zaposliti.

Bez milosti prema prekršiteljima

Što se alkohola tiče tolerirao bih vožnju i obiteljsko nasilje, poslije svega i Isus je pio vino.
ma u komunu s njima, nema druge, bit cemo sigurniji
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:13   #1702
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post

Što se alkohola tiče tolerirao bih vožnju i obiteljsko nasilje, poslije svega i Isus je pio vino.
Je, ali nije imao ženu ni djecu da ih tuče niti je vozio auto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 12:04   #1703
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Je, ali nije imao ženu ni djecu da ih tuče niti je vozio auto.
Heh malo sam sarkastičan bio (a i tko veli da nije imao neku malu kod koje je isao konjem sto je ekvivalent autu)

Neka prizna i minimalno pola će mu oprostiti. a za kaznu nek se dogovori u rate. Što se vozačke tiče nek se smanji u makovo zrno pred sutkinjom i nada se najboljem. Tak ću i ja
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 09:09   #1704
Ma ti si prijatelju iskusan da možeš davat prave savjete al se slabo čuvaš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:17   #1705
Zna li netko koje su posljedice ako te ulove da daješ tuđi urin umjesto svoj na testu za droge? Prijatelj je dobio zaštitnu mjeru obveznog liječenja od ovisnosti i ulovilo su ga dok im je pokušao podvaliti tuđi urin.

Hvala unaprijed
rachel853 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 01:49   #1706
Pozdrav,

dogodilo mi se da sam pao s travom i da sam dobio prekršajni nalog isti dan u ruke od strane policajca.

Zanima me, nakon što platim, hoću li dobiti neko pismo slučajno doma iza od suda?

Nisam informarmiran pa pitam, hvala!
druid0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 02:38   #1707
Ako platiš po nalogu kraj priče,ako pišeš prigovor možeš dobit poziv na sud a svakako ćeš dobit doma presudu.A ako dobiješ slučajno liječenje i od njih ćeš doma dobit poziv.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 20:33   #1708
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako platiš po nalogu kraj priče,ako pišeš prigovor možeš dobit poziv na sud a svakako ćeš dobit doma presudu.A ako dobiješ slučajno liječenje i od njih ćeš doma dobit poziv.
Hvala na odgovoru!

Što se tiče presude...nakon koliko se ona dobija otrpilike?

Postoji li ikako mogućnost da sam negdje preuzmem tu presudu ili mi mora doći doma?

Ako mi mora doći doma, ima li ikakav način da ja osobno dođem do te presude, da ne provjeravam manijakalno je li mi došla pošta svaki dan i ne strepim hoće li mi neko preuzet?
druid0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 07:06   #1709
Možda par mjeseci ali može i duže.
Morao bi se probat dogovorit sa sudskom pisarnicom da tamo uzmeš.Možda je dobiješ i odmah na suđenju.
Trebaš je osobno primit al poštar može i nekom drugom uvalit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 08:25   #1710
pozz. pao sam nedavno sa 3.9, jbg. sve oke po pitanju policajaca, na sudu priznanje, kajanje i slicno. samo me zanimaju neke stavke.

1. tko mi donosi obavijest za sud - postar ili policija? posto imam poznanike kojima je policija u civilu ili odori urucila osobno doma, a nekima je poštar
2. postoji li mogućnost da, takoreći, presretnem tu obavijest da mi ni ne dode do doma nego nazovem ili posaljem upit u Prekršajni sud u Zagrebu (Av. Dub. 8) da cu se pojavit tad i tad?
3. postoji li mogucnost trazenja novcane kazne bez ljecenja? dakle da doslovno kazem da bi rade platio i to je to?
4. izuzev te obavijesti, dobiva li se jos ista na kucnu adresu?

zahvaljujem unaprijed, nadam se zeljenim odgovorima da to rijesim i nastavim sa zivotom, ili bar da se privremeno smirim itd.
trackphisch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 09:31   #1711
1.poštar
2.oni će ti reći kad da se pojaviš
3.imaš pravo na želju ali ne i na ispunjenje
4.ne osim ako će ti poslat PN
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 10:33   #1712
Pozdrav svima,
Eto pao neki dan s 0.3 grama trave. Proveo 2 i pol sata u postaji, nemam nešto komentara osim da je inspektor koji me "ispitao" i napravio zapisnik bio legenda od čovjeka a dva policajca koji su me uhvatili klasika, polupismeni tudumi. Inače sam student, 19 let. Imam nekoliko pitanja o posljedicama pa bih cijenio ako bi mi upoznati mogli objasniti neke stvari.
1.Koliku novčanu kaznu mogu očekivati, što otprilike da otpjevam s ciljem što manje kazne. Student sam, nemam primanja itd.?
2.Hoće li sudac dobiti zapisnik koji je sastavio inspektor u postaji i je li pametno na sudu dati izjavu koja se ne slaže s navedenim zapisnikom; recimo da kažem da trava nije moja niti bila namijenjena za mene već da sam motao za prijatelje kao uslugu pošto inače motam cigarete.
3.Postoji li mogućnost da umjesto novčane kazne dobijem nekakvo liječenje što sam vidio da se spominjalo prije. Ako da, koliko to traje otprilike?
4.Nikad nisam prije uhvaćen s drogom ili za drugo kažnjavan osim dvije prometne koje sam zadnje ljeto priredio, jedna lakša i jedna osrednja, sve skupa uplatio u proračun ako se ne varam 4000 kuna. Hoće li to značiti išta na sudu i da li da to spomenem ako me sudac pita jesam li dosad kažnjavan?
5.Kakve dugoročne posljedice mogu očekivati i hoće li me stvarno za taj kurč*ć koji su mi našli zajebavati cijeli život. Npr. zaustavljanja na cesti tijekom vikenda za alkotest, hoće li me čekati dubinski pretres sad, isto tako granica..?

Znam da je puno toga, ali ovo mi je novo i nisam zasad uživo dobio neki uvjerljiv savjet. Hvala unaprijed.
yota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 11:20   #1713
Kakva je to uopće suluda ideja da kažeš da si motao za prijatelje. Jel znaš šta to znači? Ajde razmisli pa ćeš zaboravit da si to ikada pitao.

Reci da je bila za tebe, da si student, nezaposlen, nemaš primanja, kaješ se i to je to. Propisana kazna je 5k kuna, ali smanjit će ti se na višestruko manje.

Sretno.

p.s ovo za kontrole i to, da, jebiga, bit će vidljivo i onda je na službenoj osobi koja te zaustavi dal će te pretrest i sl.
Violence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 15:36   #1714
Quote:
yota kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Eto pao neki dan s 0.3 grama trave. Proveo 2 i pol sata u postaji, nemam nešto komentara osim da je inspektor koji me "ispitao" i napravio zapisnik bio legenda od čovjeka a dva policajca koji su me uhvatili klasika, polupismeni tudumi. Inače sam student, 19 let. Imam nekoliko pitanja o posljedicama pa bih cijenio ako bi mi upoznati mogli objasniti neke stvari.
1.Koliku novčanu kaznu mogu očekivati, što otprilike da otpjevam s ciljem što manje kazne. Student sam, nemam primanja itd.?
2.Hoće li sudac dobiti zapisnik koji je sastavio inspektor u postaji i je li pametno na sudu dati izjavu koja se ne slaže s navedenim zapisnikom; recimo da kažem da trava nije moja niti bila namijenjena za mene već da sam motao za prijatelje kao uslugu pošto inače motam cigarete.
3.Postoji li mogućnost da umjesto novčane kazne dobijem nekakvo liječenje što sam vidio da se spominjalo prije. Ako da, koliko to traje otprilike?
4.Nikad nisam prije uhvaćen s drogom ili za drugo kažnjavan osim dvije prometne koje sam zadnje ljeto priredio, jedna lakša i jedna osrednja, sve skupa uplatio u proračun ako se ne varam 4000 kuna. Hoće li to značiti išta na sudu i da li da to spomenem ako me sudac pita jesam li dosad kažnjavan?
5.Kakve dugoročne posljedice mogu očekivati i hoće li me stvarno za taj kurč*ć koji su mi našli zajebavati cijeli život. Npr. zaustavljanja na cesti tijekom vikenda za alkotest, hoće li me čekati dubinski pretres sad, isto tako granica..?

Znam da je puno toga, ali ovo mi je novo i nisam zasad uživo dobio neki uvjerljiv savjet. Hvala unaprijed.
Ma kako su ti dva polupismena tuduma mogli naći travu?

2.kažnjava se posjedovanje a ne vlasništvo
3.postoji,6 mjeseci na dalje
4.samo ako si bio ma sudu
5.gdje god te nađu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 15:57   #1715
Pa vjerojatno su ga uhvatili u motanju, a i tudumi imaju oči.
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2018., 17:03   #1716
Quote:
Euronymous kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno su ga uhvatili u motanju, a i tudumi imaju oči.
To bi moglo znaciti da je on jos veci tudum.
mostovoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 01:01   #1717
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ma kako su ti dva polupismena tuduma mogli naći travu?

2.kažnjava se posjedovanje a ne vlasništvo
3.postoji,6 mjeseci na dalje
4.samo ako si bio ma sudu
5.gdje god te nađu
-------------
1. Kazna cca 1/3 od minimalne znaci cca 1700kn(ili 2/3 unutar mjesec ili dva) ili pristanak na testiranje urina narednih godinu dana ili kolko već ali samo ako si šonjo bez posla.
2. istina posjedovanje se kaznjava, a napušen možeš biti koliko te volja glavno da ne voziš to se kažnjava
3. Vidjet će sve u Prekršajnoj evidenciji, Orwellova 1984 je mila majka naspram ovog
4. Zajebavat ćete do kraja života i nikad nećeš biti izbrisan iz mupove evidencije(neki bi rekli da ti je uništen život)(čuvaj se prelaska granice)(čuvaj se u vožnji), ali uvijek kad te pitaju možeš reći "mladost-ludost" i fino se ponašati i onda su relativno ok. Nemaju napisano što kako nego samo "droga-narkos-prilika za karijeru" odnosno nemaju sve facte u evidenciji samo šifru. Ja uvijek kažem nešto drugo nikad me ne isprave stoga ovo je fact

Uglavnom na sudu nemoj muljat ništ, najbolje da ništa ne govoriš i na sva pitanja odgovori sa "priznajem" ili "da".(obrana je rezervirana za bogate), i nadaj se najboljem. Ako je normalna sutkinja(što uglavnom je) sve ce biti ok. Ako je neka s pms-om ili neka koja nije dobila zadovoljstvo desetljećima ne gine ti velika kazna. U tom slučaju šalješ pismo na Visoki prekršajni sud i moliš za smanjenje kazne. Nemoj ulaziti u detalje jer će to shvatiti uvredljivo i morati će potrošiti vrijeme na čitanje što ih jako nervira.

Sivkiću vidiš ti omladinu?

p.s. vino je najbolje
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 04:29   #1718
Quote:
trackphisch kaže: Pogledaj post
3. postoji li mogucnost trazenja novcane kazne bez ljecenja?

kakvog lijecenja? od ganje? pa sta lijece?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 06:36   #1719
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
kakvog lijecenja? od ganje? pa sta lijece?
Zacudio bi se. Znam tipa kojeg su prisilno lijecili od ovisnosti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 09:13   #1720
Quote:
mostovoj kaže: Pogledaj post
To bi moglo znaciti da je on jos veci tudum.

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
kakvog lijecenja? od ganje? pa sta lijece?
Ide na razgovore i na pišanja.Ako prođe ne plaća kaznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.