Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2002., 09:46   #41
Quote:
Originally posted by #WildCard
Porto;
A kako bi to molim te razgovarali o arhetipovima, a da prije toga malo ne pojasnimo simbole kao temelj, a još prije toga ne pripravimo i označimo teren za gradnju u ovom slučaju riječ je o hermetizmu. Mislim da si sve dobro postavila
________________________________________________


Onda.........? Da vratim thread?
Ima li tko zainteresiran?
Ima. Vrati, molim lijepo .
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2002., 18:24   #42
Jedno glupo i laicko pitanje al vjerujem da ce mnogi tu uzivat u odgovaranju jel ste vi to radili svoju filozofiju na temelju neceg il ste skupljali samo postojece ideje?
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:05   #43
Quote:
Originally posted by #WildCard
Porto;
A kako bi to molim te razgovarali o arhetipovima, a da prije toga malo ne pojasnimo simbole kao temelj, a još prije toga ne pripravimo i označimo teren za gradnju u ovom slučaju riječ je o hermetizmu. Mislim da si sve dobro postavila
________________________________________________


Onda.........? Da vratim thread?
Ima li tko zainteresiran?


Ima nas još !
Baš sa se pitao kam je nestal thread.

Samo što ja ,uz svo poštovanje koherentnim sustavima za klasifikaciju arhetipovlja, simbole više volim na divlje
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 23:32   #44
Unhappy nije da brojim ali....

babaroga,

makli su ga već drugi put...
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 02:20   #45
Re: nije da brojim ali....

Quote:
Originally posted by Porto
babaroga,

makli su ga već drugi put...
Porto ja nista nisam obrisala!!!

DO sada sam prebacila samo jedan topik na politiku jer me je netko zatrazio da to ucinim... Topik o arhetipovima je obrisao sam autor topika... Admin je nakon toga ukinuo opciju brisanja vlastitih topika... tako da se vise time ne ce moci manipulirati...
Ako zelite, otvorite si opet topik o arhetipovima...
 
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 10:12   #46
neš ti destrukcije...

ma PBE...

ko tebi kaj veli?

maknuo ga je onaj tip koji je postavio topic.
zaglajzao je po postmoderni i njenoj dekonstrukciji simbola, zbunio se, ostao dosljedan metodi i dekonstruirao topic.
o.k.

to ti je tak kad ljudi krivo interpretiraju nietzschea.
a tebe možda, podsvjesno peče savjest zbog tvog potpisa...

Zadnje uređivanje Porto : 07.12.2002. at 12:03.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 12:02   #47
Essenca:
hahha..a sto je to tako dijametralno suprotno?
Priroda i drustvo?
Jedino ti je to moglo izazvati sumnju..ili cek...ekonomija?
To covjeka isto zna sokirat




Essenca, bolje da nastavimo ovdje da im ne kvarimo topic...
Nisam studirao ništa od toga...nešto još bedastije.

Pa nije isto zvati se Filozofom ili živjeti kao Filozof.
Ovo potonje te uzima cijelog dušom i srcem kako bi se reklo...
Ljubiti mudrost znači imati Mudrost, djelovati iz te mudrosti, biti njena živa ekspozitura među čovječanstvom.

A takvo što zahvaća u sve segmente tvoga bića. I ako je ne svjedočiš, mišlju, riječju i djelom, tad u nema govora o nekakvom "ljubljenju" mudrosti.

Istinska Filozofija nisu štake koje ti pomažu pri posrtanju ovim svijetom kojim te vodi njegovom dualnošču zbunjeni um ui svojoj potrebi da prione za prvu stvar koja bi mu dala smisao.
Istinska filozofija je dokidanje svig granica koje ti taj um nameće.
To je dokidanje samog sebe, a ne traženje vlastitog opravdanja i svrhe

Voljeti mudrost nije stvar samoproklamacije ili neke znastvene metode, nauke u koju, vidjela si, trpaju Filozofiju.

Mudrost prije svega treba zavoljeti tebe... a da toga nisi niti svjestan.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 12:30   #48
emptiness

dobra ti je definicija....hoces reci da je praznjenje crijeva...iskaz najvece filozofiranosti?

neee, nego da takvo puko pražnjenje ega, ispraznost jedne takve filozofske koncepcije.. i nije baš neka filozofija.
I nije neka praznina.
Praznina je nešto što se neda ispuniti.
Barem ne s nečim izvana.
Iza njega/nje nastaje praznina, veli se...
Taj vakuum, space, gap, koji nas dijeli od vanjskog svijeta pojavnih stvari, sasvim je pogodna maternica za inkubaciju Punine.

Punina je nešto što nastaje iznutra.
Ona je trojanski konj, koji služi da se iznutra razore obrambene zidine kojima se okružio ego.

Nema praznog prostora, svjedoči stari hermetički aksiom.
Umjetne tvorevine i tenzije koje su pritome stvorene i predstavljaju disbalans u aparatu tzv, duhovnog ega, teže da se izjednače u ranvoteži koju nalaže dualnost prirode.
I baš taj disbalans danas čini Filozofija i njeno iznistiranje na monumentalnoj tvrđavi razuma i logike kojim se želi obuhvatiti cijela kreacija.


i da se razumijemo, nije problem u Fridrihu, več u onim "filozofima" koji ga interpretiraju...

Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 12:53   #49
odvukao si me u svoju cibu

Filozofija mi se uvijek svidjala bas zbog toga sto bi mogla biti moje stake
Jer kako sam mogla znati..ako mi prethodno nije trebala hodalica..necija pomoc..
..netko u odnosu na kojega cu vidjeti kako..ili kako ne
Stakama; bar mojim; je cilj da jednom prestanu postojati


Svodim se na faze isprepletene pokusajima i ispravljanjima
da bih otkrila..ono sto cini mene, kako bih se mogla zavoljeti..jer kako zavoljeti ono sto ne poznas?...
Onda mi ne bi ni trebale granice..tja..u mojem rijecniku ta rijec ne bi ni postojala


Da bih se dokinula moram prethodno znati sto treba dokinuti
pa ti se sve opet svodi na pocetak... kad sam govorila o.. pokusajima i ispravljanjima

Glede mudrosti..
ljubav se lijepi na ljubav
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2002., 13:14   #50
Govor, samo zbog rijeci...bila bi ispraznost..a mozda i ne..jer netko drugi mozda cuje ili procita pa primjeni to isto za svoj vlastiti napredak
U pocetku/u namjeri je ono sto ce dati plodnost necemu...ako je pocetak dobar, ne vidim kako mozes falit....


Punina postoji zahvaljujuci prostoru kojeg joj je dala praznina
Da bi stavio voce negdje, moras imati praznu posudu..ili prazan prostor
Ali ti pojmovi praznog i punog mozda nisu toliko bitni koliko je bitnija njihova igra preklapanja...Zbog te igre, kazemo da nema ni loseg ni dobrog tja. punog ni praznog vec da sve samo jest....kao iskustvo....ma koliko nama nedokucivo to izgledalo
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.