Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2008., 16:39   #81
Klinci i jačanje imuniteta

Zanima me da li netko koristi lijek Bronchumunal za jacanje imuniteta i kakva su vasa iskustva sa tim lijekom? Da li i vi svojim klincima dajete nesto za jacanje imuniteta i sto?

...naime, malac je krenuo u vrtic i u ovih mjesec dana uspio je u vrticu provesti cetiri dana po dva sata........virus......bolestina.......temperatura .....
Znam da je to kakti normalno i da to svi klinci moraju proci kad krenu u vrtic, ali nebi mu htjela priustiti da se svaki mjesec ponovo prilagodjava na novu sredinu i ponovo prozivljava traume jer ga je mama "ostavila" te da skratim i njemu i sebi muke odlucila sam mu dati nesto za jacanje imuniteta. Pedica mi je preporucila Bronchumunal koji se, kako sam dobila informaciju, moze kupiti samo u Sloveniji pa se pokusavam malo informirati o tome.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:47   #82
moji troje su na ehinalu od prvog dana ttemperature ispod 18! i med, kad hoće, i one vitergin tbl...bonboni. maleni još ništa ali puno voća i sok s c vit.
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 17:09   #83
preporučila bi ti da kontrorilas krvrnu sliku kod djeteta i da vidiš dali ima dovoljno željeza, moja djevojčica je isto krenula u jaslice i bila često bolesna i ustanovilo se da joj fali željeza i sada pije željezo pa se nadam da će biti bolje...

a jaslice + bolesti idu uvijek zajedno posebno na početku
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:08   #84
A za dojencad, ili ti bebe mlađe od 6 mjeseci???
Jeste uzimale kakve multivitamine i slicno...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 20:11   #85
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
A za dojencad, ili ti bebe mlađe od 6 mjeseci???
Jeste uzimale kakve multivitamine i slicno...
ja sam davala svojim klincima propolbaby(tako nekako se zove),to mi savjetovala pedijatrica,i stvarno je imalo ucinka,samo neznam jel za ispod godine dana
moji su to pili sa godinu dana,kada su krenuli u jaslice..
najbolje da pitas pedijatra,vjerujem da postoji nesto
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 21:29   #86
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
A za dojencad, ili ti bebe mlađe od 6 mjeseci???
Jeste uzimale kakve multivitamine i slicno...

ja ne bih ništa davala bebi mlađoj od godinu dana
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:50   #87
Mislim da nije poželjno davati bebama do godine dana nikakave vitamine. Sve je to preagresivno za njih...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:02   #88
Bebama mlađim od 1 godine nije preporučljivo davati ništa na bazi meda i te Propolis se daju nakon godine dana.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:04   #89
a za kasnije , preporucujem med i maticnu mlijec
pokusajte se drzati dalje od kemije i industrije koliko god mozete i dok zaista ne zatreba
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:04   #90
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Bebama mlađim od 1 godine nije preporučljivo davati ništa na bazi meda i te Propolis se daju nakon godine dana.
nama pedijatrica rekla da je poželjno tek nakon 2 godine
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:19   #91
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a za kasnije , preporucujem med i maticnu mlijec
pokusajte se drzati dalje od kemije i industrije koliko god mozete i dok zaista ne zatreba
Navodno da je taj Bronchumunal na bazi maticne mlijeci, rekla mi teta u ljekarni.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:35   #92
Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
Navodno da je taj Bronchumunal na bazi maticne mlijeci, rekla mi teta u ljekarni.
jeste ga naručili? koja je cijena? mi smo kupili probiotik,ali još nismo počeli s uzimanjem...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:36   #93
nemam blage ideje sto bi to "na bazi" trebalo znaciti , jer do sad nitko nije uspio ni med , a jos manje maticnu mlijec duplicirati
s obzirom da se radi o necemu sto je izuzetno komplicirano i skoro pa ziva supstanca , ja bih i dalje preporucio domaci med i maticnu mlijec (iskljucivo u dozvoljenim postocima!!!!)
mozda je najbolje kupiti u pcelarskoj centrali
koliko ja mogu posvjedociti o tome , stvar radi i radi dobro i sigurno i univerzalno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:37   #94
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
jeste ga naručili? koja je cijena? mi smo kupili probiotik,ali još nismo počeli s uzimanjem...
Sutra idemo u Ormoz po njega, javiti cu koliko smo platili.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:40   #95
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nemam blage ideje sto bi to "na bazi" trebalo znaciti , jer do sad nitko nije uspio ni med , a jos manje maticnu mlijec duplicirati
s obzirom da se radi o necemu sto je izuzetno komplicirano i skoro pa ziva supstanca , ja bih i dalje preporucio domaci med i maticnu mlijec (iskljucivo u dozvoljenim postocima!!!!)
mozda je najbolje kupiti u pcelarskoj centrali
koliko ja mogu posvjedociti o tome , stvar radi i radi dobro i sigurno i univerzalno
a gdje je pčelarska centrala? kad sam bila mala sijećam je se u Gajevoj....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 14:41   #96
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nemam blage ideje sto bi to "na bazi" trebalo znaciti , jer do sad nitko nije uspio ni med , a jos manje maticnu mlijec duplicirati
s obzirom da se radi o necemu sto je izuzetno komplicirano i skoro pa ziva supstanca , ja bih i dalje preporucio domaci med i maticnu mlijec (iskljucivo u dozvoljenim postocima!!!!)
mozda je najbolje kupiti u pcelarskoj centrali
koliko ja mogu posvjedociti o tome , stvar radi i radi dobro i sigurno i univerzalno
Slazem se, definitivno, samo kako odrediti dozvoljeni postotak za djetetovu dob!?
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 15:24   #97
jedna je u ilici blizu frankopanske , druga u produzetku zvonimirove iza heinzelove (smjer istok) , dalje neznam

postotak nema veze s dobi djeteta , nego sa uopce dozvoljenom kolicinom mlijeci u medu (mislim , 5%)
maticnu mlijec mozemo shvatiti kao cistu energiju , a to nas organizam nije u stanju podnijeti
usput , u medu je vec otopljena neka kolicina minerala i vitamina i kiselina i ...
ja osobno ne mogu med vidjeti ni nacrtan ,ali , moram priznati da je zdrav i da cini dobro
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 22:30   #98
Quote:
amiha1 kaže: Pogledaj post
Da li i vi svojim klincima dajete nesto za jacanje imuniteta i sto?
hrana, raznolika, je najbitniji faktor
a ja i dodajem još svega i svačega ali samo prirodne pripravke (lišće, prahove, alge, ....lišajeve);
zelenu magmu i spirulinu, cvjetni prah u frapeu, voću i jogurtu, gustom soku...
naravno, ne sve odjednom... naizmjenično
a i količinu doziram ovisno o potrebama; zimi, dakle, malo više
do prve godine nisam ništa dodavala, a tek od 3 ecihnacea kapi
preporučam svim mamama sokovnik; super stvar za uvaliti im vitamnsku bombu
i, kako je već rečeno, meda
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:55   #99
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
jeste ga naručili? koja je cijena? mi smo kupili probiotik,ali još nismo počeli s uzimanjem...
Eto,kupili mi lijek, platili 14,50EUR, poceli smo uzimati u nedjelju. Lijek se pije prvih 10 dana slijedeca 3 mjeseca (u pakiranju je tocno 30 kapsula).
U uputstvima pise da se radi o lijeku preko kojeg u organizam unosis odredjenu kolicinu virusa pa organizam tako sam stvara imunitet.
Probati cemo, nadam se da ce poslije biti bar malo lakse.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:23   #100
I mene zanima ta preventiva, imam blizance od 3 godine, u vrtiću su, pa bih im htjela malo pojačati imunitet. Muž je u apoteci kupio nekakav sirup na bazi ehinacee, a vidim da je baja sad to spominjala, pa hoću vidjeti kakva imate iskustva s tim!
Jel za njih OK ta ehinacea?
brular is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.