Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2009., 19:12   #81
LG MS450H

Sad sam prvi put u dućanu vidio ovaj uređaj.Zanima me ako ga ko ima,klasično pitanje,čita li hr titlove u dvix i mkv(ono standradno da je u istom folderu film i srt file istog imena )?
Hvala
stipest is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 19:22   #82
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Sad sam prvi put u dućanu vidio ovaj uređaj.Zanima me ako ga ko ima,klasično pitanje,čita li hr titlove u dvix i mkv(ono standradno da je u istom folderu film i srt file istog imena )?
Hvala
njihovi bluray plejeri čitaju sve što si naveo, ne vidim zašto ovo ne bi...naravno, nemam ga, možda ga dobijemo na recenziju na siteu hdtehnika pa ću moći izvijestiti...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 12:36   #83
Sony SMP-u10

medya player iz Sonya ništ bog zna kaj,al zanimljivo,očito će i proizvođači tipa Sony,samsung,panasonic krenut sa proizvodnjom MediaPlayera
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 16:57   #84
ja cekam panasonic onda , da izbace neki br+mkv player sa VIERA linkom da smanjim broj daljinskih .
budu za jedno godinu dve kad maknu paznju sa televizora napravili nes?
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:25   #85
Opet ja , jucer malo isao isprobavati.
ovo je fajl
D:\(...)\blabla.S05E06.720p.HDTV.x264-BiA\blabla.s05e06.720p.hdtv.x264-bia.mkv
General
Complete name : D:\(...)\blabla.s05e06.720p.hdtv.x264-bia.mkv
Format : Matroska
File size : 1.46 GiB
Duration : 58mn 53s
Overall bit rate : 3 543 Kbps
Encoded date : UTC 2009-02-12 23:04:52
Writing application : mkvmerge v2.4.1 ('Use Me') built on Dec 5 2008 18:30:05
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Video #1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Muxing mode : Container [email protected]
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 58mn 53s
Bit rate : 3 010 Kbps
Nominal bit rate : 3 156 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.131
Writing library : x264 core 66 r1106M 0ee50db
Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=6 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=3156 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Language : English
Audio #2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Codec ID : A_AC3
Duration : 58mn 53s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Language : English



U isto vrijeme pustano na PS3(prvo sam u vob stavio ali to je navodno loseless) i sa mog laptopa, osrednja ATI mobile graficka.GOM player,vista sp2 nista prtljano po postavkama videa.
Koliko god sam se trudio , razlike u slikama nisam vidio.Mozda mrvicu mrvicu je kao svjetlija slika sa PS3.U nekoj kvaliteti nisam vidio razliku , zumirao sam 3x i tako isto nisam vidio razliku.Doduse nemam ono split screen nego sam morao stalno mjenjati HDMI utor na daljincu .
Jedino u cem je brutalna razlika je brzina odaziva , na PS3 stisnes kruzic film instanto staje/krece , kod lapa stisnes misa nakon jedno sekunde se zaustavi i malo zatrza :d kod premotavnja ima artefekata onih..ali dobro isprave se relativno brzo.

Moram priznati da sam ocekivao vecu razliku
danas cu gledati BR neki pa cu ocijeniti jos to.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:34   #86
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
U isto vrijeme pustano na PS3(prvo sam u vob stavio ali to je navodno loseless) i sa mog laptopa, osrednja ATI mobile graficka.GOM player,vista sp2 nista prtljano po postavkama videa.
vob je kontejner kako i mkv, samo ga PS3 može otvorit za razliku od mkv-a, video je isti koji je bio u mkv-u ako si "video trascoding" stavio na "never" i definitivno nije lossless niti u kojem slučaju...dakle razliku niti ne možeš vidjeti jer je to U BIT isti video, a razlika u svjetlini ti može biti jer nisi kalibrirao oba HDMI ulaza...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 13:15   #87
?
pa to sam i htio , isti video na dvije razlicite platforme.

losless s obzirom na inicijalni mkv , to sam mislio . Inace to je snimka tv serije , sumnjam da postoji na neznam blurayu, samo kaj englezi pustaju u hd-u pa je neko snimio.Evenutalno je mozda bilo u 1080 inicijalno makar i to sumnjam jer nigdje je nema u 1080.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 13:18   #88
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
?
pa to sam i htio , isti video na dvije razlicite platforme.

losless s obzirom na inicijalni mkv , to sam mislio . Inace to je snimka tv serije , sumnjam da postoji na neznam blurayu, samo kaj englezi pustaju u hd-u pa je neko snimio.Evenutalno je mozda bilo u 1080 inicijalno makar i to sumnjam jer nigdje je nema u 1080.
sigurno je 1080 ako su englezi...ako je skinuto s američkog broadcasta može biti da je origigi 720p...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 08:21   #89
MS450H

Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Sad sam prvi put u dućanu vidio ovaj uređaj.Zanima me ako ga ko ima,klasično pitanje,čita li hr titlove u dvix i mkv(ono standradno da je u istom folderu film i srt file istog imena )?
Hvala
Da, čita subtitlove u dvixu, a u mkv-u nisam probao.
Jedino je potrebno postaviti pravilno enkodiranje, jer po početnim postavkama ne može čitati hrvatske znakove. Font je malo neobičan, ali čovjek se navikne. (nisam još stigao pogledati da li se i to može promijeniti).

Kvaliteta reprodukcije je izuzetna.

Ipak, imam zamjerki.

Prije svega, uz čitavu gomilu različitih izlaza, ima samo jedan ulaz, i to antenski.

To, barem za mene i one koji imaju DIGI TV, znaći da moram birati između satelitskih programa koji idu preko recivera, ili zemaljske televizije kako bih mogao gledati HRT1 i HRT2.

Na starom Philipsovom HDD-u imao sam više ulaza, pa se jednostavno dalo promijeniti source. Ovdje to nije slučaj. Ne znam zašto je bilo teško dodati još SCART IN ili chinceve, i to je to.

Nadalje, dvostruki tuner lijepo zvući, ali je također beskoristan ako se signal prima sa satelitskog ili bilo kakvog drugog recivera. Ta priča funkcionira samo na kućnoj anteni, i na direktnim kabelskim operaterima gdje nema kućnog recivera. (Ne znam da li takvi uopće postoje kod nas).

Još jedna zamjerka je nemogućnost čitanja Cover art-a na MP3-cama i dvix-ima. Ako imate uredno složenu i tagiranu kolekciju, on to jednostavno ne vidi.

Možda će se neki od ovih problema riješiti kroz nadogradnje firmwarea.

To je to za sad, ako uočim još nešto, editirati ću post.

PS: imam pitanje, ako netko zna.
Da li je moguće uz pomoć nekakvog adaptera dovesti dva izvora na isti ulaz, (npr satelitski i zemaljski)? Čini mi se da bi u teoriji moglo funkcionirati.

tnx.
Carpe diem! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 09:23   #90
Quote:
Carpe diem! kaže: Pogledaj post

Prije svega, uz čitavu gomilu različitih izlaza, ima samo jedan ulaz, i to antenski.

PS: imam pitanje, ako netko zna.
Da li je moguće uz pomoć nekakvog adaptera dovesti dva izvora na isti ulaz, (npr satelitski i zemaljski)? Čini mi se da bi u teoriji moglo funkcionirati.

tnx.
ti misliš da su to zamjerke a zapravo nisi istražio što kupuješ jer bi onda znao da to nije DVD rekorder nego digitalni PVR dakle ne možeš na njega spojit niti snimati video signal s nekog vanjskog uređaja...

nisam razumio ovo s DIGI-jem, pa on ti je na drugom ulazu u TV...što je problem? kao i na phlipsu promijeniš spource na TV-u, ne vidim razliku u trudu kojeg treba uložiti...

inače teorija često nije praksa pa tako satelitski signal nema blage veze sa RF signalom niti ga LG može skužiti jer LG je isključivo DVB-T a ne i DVB-S tuner...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:47   #91
Naravno da sam istražio što kupujem! Ne treba mi DVD recorder, njega imam.

Ovaj LG uz ostalo može snimati i pauzirati live TV, i ono što me smeta je što to ne može raditi iz više izvora, poput Philipsovog DVDR 3330H. Philipsova mana je ta što ne čita dvixe, i što se na njega ne može uskladištiti MP3 i filmska kolekcija.

Ako je na LG-jev antenski ulaz spojen satelitski reciver, tada snima i pauzira sve programe koji dolaze s tog izvora. Naravno da mogu promijeniti source na TV-u, ali tada se ne može snimati i pauzirati sadržaj koji dolazi s tog drugog izvora, u ovom slučaju HRT1 i HRT2, kojih nema na Digiju.

Što se tiče toga da LG nije DVB-S tuner, niti ne mora biti. Tu ulogu ima satelitski reciver. Ono na što sam ciljao jeste signal koji izlazi IZ satelitskog recivera dalje, prema TV-u, a prolazi kroz DVR. Svaki DVR (ili PVR, svejedno) može skužiti taj signal, pa tako i ovaj. Pitanje je može li ga skužiti paralelno sa zemaljskim signalom spojenim na isti ulaz preko Y kabela.
Carpe diem! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:00   #92
Nisi se dobro i jasno odrazio ...nisi naveo da iz satelitskog šalješ van RF modulirani signal NA OBIČNI ANTENSKI KABEL...ja to ne mogu znati ako ti to ne objasniš sigurno ima neki RF switcher za nabaviti...ali to znači da LG ima i analogni tuner???

bez obzira, ponavljam kaj sam rekao, LG je PVR za DVB-T kanale i tako je osmišljen, dakle pauzira live TV samo sa svog ugrađeog DVB-T tunera...iskreno mi nije još jasno kako si uopće dobio analogni RF signal iz satelitskog prijemnika na LG-ja???
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:31   #93
OK, Moja greška!

Shvatio sam tvoju poantu, Philips ima analogni tuner i zato može snimati signal sa satelitskog recivera. LG ne lovi taj signal jer ima (dva) digitalna tunera. (Danas sam ga tek prvi put spojio).

Nisam imao pojma da to tako ide. Vrijedi li to i za, Primjerice B-net ili MAX-tv?

Na kraju nije loše ni ispalo: Ostavio sam Philipsa spojenog na satelitski reciver od DIGI-ja, a LG na zemaljsku TV, koja sad ima neusporedivo bolji signal.
Carpe diem! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 21:21   #94
OK, ti si valjda prvi koji to ima
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 23:00   #95
Jel netko zna šta (ili ga ima doma) o media playeru Air Live WMU-6500FS (cijena) ili možda Air Live MU-7000AVs (cijena).
Čovjeku sam preporučio WDTV, a trgovac mu preporučuje Air Live WMU-6500FS kao bolju stvar za malo manje novce.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 23:08   #96
čovjek je debil...6500 uopće nije multimedia plejer već nekakav wirelss NAs, a ovo drugo jest, samo ni do koljena nije WDTV-u...kao prvo nema HDMi izlaz niti mkv podršku...to je običan Divx/Xvid plejer...da staviš amebu u dućan kao trgovca bolje bi valjda radila posao...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:27   #97
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
čovjek je debil...6500 uopće nije multimedia plejer već nekakav wirelss NAs, a ovo drugo jest, samo ni do koljena nije WDTV-u...kao prvo nema HDMi izlaz niti mkv podršku...to je običan Divx/Xvid plejer...da staviš amebu u dućan kao trgovca bolje bi valjda radila posao...
Mišljenja sam da je trgovac dobar, za sebe i to kratkoročno. Našao je kupca koji nije informiran o onome što kupuje i uvaljuje mu svoju robu.
Klasična priča. Zaradi sad, što više u kraće vrijeme a poslije što bog da. "Pevec" razmišljanje.
ivica 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:29   #98
ali ne može pod media plejer uvaljivat hard disk enclosure...zato je debil...pa skužio bi valjda čovjek doma da nemre spojit to na TV
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:37   #99
Pa, može ako mu TV ima LAN port
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:53   #100
ahahhhhhhaaa
MytByte is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.