Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 10:32   #61
Quote:
allayna kaže: Pogledaj post
Nema dizanja sidra,radi se punom parom kao i dosada...čak se govori da RBA Hrvatska "vuče" ostale balkanske zemlje...zarada je veća nego ikada...
Kako i neće biti kad je prva opomena 100 kuna, druga 150.

Sad ćeš reći, plaćaj obaveze na vrijeme, a ja ti odmah odgovaram; bih da mi ratu nisu povisili za 60%.
sperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 11:48   #62
Quote:
sperr kaže: Pogledaj post
Kako i neće biti kad je prva opomena 100 kuna, druga 150.

Sad ćeš reći, plaćaj obaveze na vrijeme, a ja ti odmah odgovaram; bih da mi ratu nisu povisili za 60%.
Obavijest 20,prva opomena 70 a druga 100.... a imaš vrimena 10-ak dana prije nego ti išta pošalju..šta se ne može reći za puno drugih banaka koje odmah sjedaju na plaću...i oprosti,molin te lipo, ali ti nije banka ratu povećala,nego je skočija tečaj CHF ili EUR..a za to krivi državu...niko se nije pita koja je valuta i kakva je kamata kad su se dizali krediti,a sad kad triba plaćati,odmah su svi stručnjaci i kao,banka ih zajebala...
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 08:19   #63
Do sada sam imao posla s tri domaće banke i iz svog iskustva mogu reći da su ovi u RBA bili daleko najgori.

No, zatvorio sam kredit kod njih i nema više teorije da ikad nogom kročim u bilo koju njihovu poslovnicu. Isto pravilo vrijedi i za članove moje obitelji.

Znači iz mog iskustva: dno dna, smeće od banke.

Ne želim praviti reklamu ovoj banci u kojoj trenutačno imam račun i kredit i u koju mi je i žena nedavno prebacila račun (na moj nagovor), ali ću samo reći da su svemirski brod za ove smradove što se tiče profesionalnosti i uslužnosti.
I puno sam mirniji otkad sam se maknuo od ovog rba smeća.
emargo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 08:42   #64
u cetvrtak mi je uplacena lova iz zaba-e na moj ziro-racun u RBA,love jos nema na racunu dal itko zna zasto??????????????????

u zaba-i je placeno internet bankarstvom
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 08:49   #65
Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
u cetvrtak mi je uplacena lova iz zaba-e na moj ziro-racun u RBA,love jos nema na racunu dal itko zna zasto??????????????????

u zaba-i je placeno internet bankarstvom
Ili nije uplaćeno...ili je uplaćeno u poslijepodnevnim satima pa su sredstva bila rezervirana a pošiljatelj je (ne znajući) u međuvremenu podigao ili potrošio novac pa se ta rezervacija nije mogla izvršiti u trenutku kad su krenula knjiženja
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 07:06   #66
Jučer dobio sms od banke da mi nisu skinuli ratu kredita jer nije bilo dovoljno sredstava na računu. Gledam na int. bankarstvu i spazim da je novvac otišao u Uniqu za policu životnog osiguranja, koja je btw prekinuta prije 6 mjeseci. odlazim u banku i daju mi informacije da je polica prekinuta ali ne i trajnji nalog kojim je bilo plaćanje te police. Odmah sam nadoplatio taj manjak sredstava iako je u međuvremenu išla nova rata, pa sad očekujem opomenu i daljnje komplikacije. Pretpostavljam da nastavak slijedi...
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 18:38   #67
Prošle sam godine prebacio plaću u RBA. S obzirom na visinu plaće odobren mi je limit koji sam zatražio za tekući i limit koji sam tražio za Mastercard. I plaćam paket mjesečno 44 kune. U ugovoru piše da to sve taj paket omogućuje.

I, jučer pročitah poruku na internetskom bankarstvu u kojoj piše da mi od 15. 5. ukidaju minus na tekućem. Bez ikakva obrazloženja. Nisam ni jednom išao u minus. Naknada od 44 kune skida se uredno i, vjerujem, skidat će se i dalje.

Što je sad to? Nekakvo jednostrano raskidanje ugovora?
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:22   #68
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
Jučer dobio sms od banke da mi nisu skinuli ratu kredita jer nije bilo dovoljno sredstava na računu. Gledam na int. bankarstvu i spazim da je novvac otišao u Uniqu za policu životnog osiguranja, koja je btw prekinuta prije 6 mjeseci. odlazim u banku i daju mi informacije da je polica prekinuta ali ne i trajnji nalog kojim je bilo plaćanje te police. Odmah sam nadoplatio taj manjak sredstava iako je u međuvremenu išla nova rata, pa sad očekujem opomenu i daljnje komplikacije. Pretpostavljam da nastavak slijedi...
sve rijeseno u najboljem redu, uniqa vratila pare, banka prihvatila da nije moja greska. Svaka cast banci.
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:58   #69
Quote:
fakincic11 kaže: Pogledaj post
Prošle sam godine prebacio plaću u RBA. S obzirom na visinu plaće odobren mi je limit koji sam zatražio za tekući i limit koji sam tražio za Mastercard. I plaćam paket mjesečno 44 kune. U ugovoru piše da to sve taj paket omogućuje.

I, jučer pročitah poruku na internetskom bankarstvu u kojoj piše da mi od 15. 5. ukidaju minus na tekućem. Bez ikakva obrazloženja. Nisam ni jednom išao u minus. Naknada od 44 kune skida se uredno i, vjerujem, skidat će se i dalje.

Što je sad to? Nekakvo jednostrano raskidanje ugovora?
Moguće da ti ga ukidaju jer ga nikako ne koristiš... To sam pročitao u njihovim novim pravilima... Kao ako ga ne koristiš, da ti ga mogu uskratiti... Isto tako računaju sva tvoja zaduženja i na temelju toga obračunavaju minuse i limite po karticama... Po njihovim pravilima možeš biti zadužen za max. 5 primanja. Ukoliko imaš dozvoljeni minus 300%, limit na masteru ti ne može biti veći od 2 plaće...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:59   #70
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Moguće da ti ga ukidaju jer ga nikako ne koristiš... To sam pročitao u njihovim novim pravilima... Kao ako ga ne koristiš, da ti ga mogu uskratiti... Isto tako računaju sva tvoja zaduženja i na temelju toga obračunavaju minuse i limite po karticama... Po njihovim pravilima možeš biti zadužen za max. 5 primanja. Ukoliko imaš dozvoljeni minus 300%, limit na masteru ti ne može biti veći od 2 plaće...

Da, ovo za max primanja - s time sam bio upoznat i odobreno mi je kako sam i htio: 3,5 plaće na Mastercardu i 1,5 plaća na tekućem. I taj paket u koji je uključeno i internetsko bankarstvo plaćam 44 kune na mjesec.

Definitivno se onda isplati ukinuti taj paket, plaćati posebno samo vođenje računa kuna, internetsko bankarstvo i članarinu za Master. To će me doći manje od 44 kune. Ako radi moja bankarka, svratit ću sutra u poslovnicu.
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 22:47   #71
Istina, paket ti se nikako ne isplati... skuplji je...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:41   #72
Imam i ja taj paket, dodje ti bez njega 11kn mjesecno jeftinije.
Ali onda ti nije placanje preko internet bankarstva 1 nego 2 kune i kamata na dozvoljeni minus nije 11 nego 12% i nemas onaj zdravstveni paket preko Uniqa osiguranja (750kn godisnje u pregledima kod njihovih privatnih klinika)
ok ovo zdravstveno osiguranje nis posebno ne gubis ali ipak ne isplati ti se to ukidati ako si stalno u vecem minusu i dosta placas racune preko IB.

Osim toga kad imaju kredite u akciji, korisnici tog paketa imaju povoljniju kamatu.
I ne ne radim za banku, i potpuno mi je svejedno tko ce taj paket koristiti a tko ce ga ukinuti.
Meni su poceli zestoko ici na zivce sa onim slanjem izvoda za bodove zlatna ribica svaki mjesec postom nakon sto sam ih tri puta pismeno trazio da mi to ne salje hladnokrvno su me otpilili i ozbiljno razmisljam da podhitno mjenjam banku!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 22:42   #73
Ja sam se danas tako iživcirala,pa evo samo jedno malo upozorenje.... Kad primite obavijest ili opomenu za kredit,a vi ste ratu platili,obavezno odite i provjerite kad je ta obavijest proknjižena. Zato što se meni već dvaput dogodilo da sam platila svoju ratu na vrijeme a da mi je došla obavijest zato jer su je knjižili sa datumom unatrag,i naravno meni stvorili dug i sebi otvorili prostor za daljnje opomene.
Evo,primjer,ja sam 10-oga provjerila na netu koliko dugujem i toliko i uplatila,čak sam malo i zaokružila. Da bi mi jučer došla opomena da sam dužna još i opomenu platiti. Odem pogledat datum knjiženja opomene i stoji 9.-i!!!! To se ne smije raditi i imate pravo tražiti storno opomene.
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 06:33   #74
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Imam i ja taj paket, dodje ti bez njega 11kn mjesecno jeftinije.
Ali onda ti nije placanje preko internet bankarstva 1 nego 2 kune i kamata na dozvoljeni minus nije 11 nego 12% i nemas onaj zdravstveni paket preko Uniqa osiguranja (750kn godisnje u pregledima kod njihovih privatnih klinika)
ok ovo zdravstveno osiguranje nis posebno ne gubis ali ipak ne isplati ti se to ukidati ako si stalno u vecem minusu i dosta placas racune preko IB.
...
Da, ali meni su poslali poruku da mi 15. svibnja taj minus ukidaju. Nisam još stigao u banku.
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 16:20   #75
Napokon danas bio kod svoje osobne bankarice.
Tvrdi da je riječ o tome da ja radim u jednoj instituciji, a plaću primam preko ministarstva. I onda je ispalo da od te svoje institucije nisam dobio nijednu plaću. Veli da minus ostaje! Vidjet ćemo 16. svibnja.
fakincic11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 00:36   #76
Quote:
fakincic11 kaže: Pogledaj post
Napokon danas bio kod svoje osobne bankarice.
Tvrdi da je riječ o tome da ja radim u jednoj instituciji, a plaću primam preko ministarstva. I onda je ispalo da od te svoje institucije nisam dobio nijednu plaću. Veli da minus ostaje! Vidjet ćemo 16. svibnja.
Čuo sam dosta takvih priča u zadnje vrijeme.A baš me interesira kaj bi se dogodilo kada bi odgovorio ovako:"Gospođo,vidite vi di ja radim,vidite broj telefona poslodavca?Ajde ga odnesite svom šefu pa neka ga on nazove i neka mu objasni zašto nije uplačena plača,zašto nije... a ako poslodavac počne mrgljat neka nazove poreznu pa neka ona pita poslodavca u čemu je problem.Najlakše je jebat radnika,a oni koji bi trebali voditi brigu o papirima živo se fučka.
Naknadu za vođenje računa znaju naplatit.Neš ti posla za vođenje računa preko kojega prođe plača od cca 3000kn.A čim nekaj zapne-"Znate mi vam ukidamo...." Ček malo,jesi se raspitao kaj je bilo,o čem se radi,di je zapelo...Neeee,to je vaš problem a mi i dalje "vodimo račun"...kuda!?u pizdizdu materinu!!!!
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 21:14   #77
Ne bih sad išao u detalje jer je priča dosta duga, ali mi smo imali jedno vrlo negativno iskustvo sa RBA. Nakon očigledne greške od strane banke, službenice su pokazale takvu nevjerojatnu količinu nesposobnosti, nekompetentnosti, neljubaznosti pa čak i bezobrazluka da sam im zaprijetio da ću sve objaviti u novinama i na radiju. Jednostavno nisam mogao vjerovati da se usude tako ponašati iako je bilo očito da su u krivu. Čak se nije radilo ni o nekoj većoj cifri pa mogu zamisliti što bi se desilo da je bilo više novca u igri. Naravno nakon mjesec dana prepucavanja , gle čuda, ispalo je da smo bili u pravu od početka. Mislite da su se udostojili ispričati se? Kako da ne...
chemical brother is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 20:03   #78
ne znam jesam na krivoj temi,al evo vezano uz rba
jel zna netko mozda,konkretno za primjer austrije,kad se vrsi neka uplata,znaci,osobnim putem,dodje se u banku,da broj racuna neke osobe koja ima racun u rba,da li to naplacuju?

jer znam da u hr ne traze nikakvu naknadu prilikom najobicnije uplate,a cula sam da u austriji to naplacuju :S
usagicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 21:33   #79
U Hrvatskoj se ne placa naknada jedino za uplate na vlastiti racun.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 07:40   #80
hmmm
ja svaki put kad u toj banci uplacujem na tudji,uplatim iznos bez ikakvih dodatnih naknada.
isto kao i u vecini,na pbz,erste,zabi,splitskoj,nikad mi jos nikakvu naknadu za uplatu na TUDJI racun nisu zaracunali.
usagicha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.