Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 15:23   #781
Evo i mene u blokadi, prvi put u životu, nakon 12 godina rada

Nisam dobio plaću za 12 mj, i dio terenske od studenoga i PBZ me blokirao radi 2,5 rate kredita.

E sad, kako su oni mene - tako bi ja mogao i sa NP1 listom sam blokirati svoju firmu dok mi ne isplati plaču ili?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 20:58   #782
Imam zbog neplačanja 3 rate kredita blokadu na 4000kn.

Firma mi nije isplatila 2 plače plus još neke dodatke.

I danas su krenuli novci, konačno se dug riješava.

Sjela je jedna plača, tj dio od 2800kn.

I vidim na transakciji naknda za provedbu ovrhe 200kn.

wtf???

Šta ta naknada ide na iznos zapljene ili na svaku provedbu koju provedu? Koja pm*?
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:53   #783
Naknada za provedbu ovrhe ide samo jednom i to je Finina usluga šta ti uzimaju (plijene) novce sa računa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:08   #784
Hvala na informacijama, to ce ici na teret firme.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 18:55   #785
Djelomično točno. Fina naplaćuje naknadu za svaku transakciju dok se ne izvrši dug u cijelosti. Pa se spremite i na apsurde gdje fina uzima 95 kn naknade od iznosa od 120 kn. znači fini 95 kn a ovrhovoditelju ostatak od 25 kn. pa si sad zamislite šta bi bilo kad bi dug bio 20000 kn a mjesečna plaća 4000. Da skida cijelu plaću to je 5 x. Znači fina bi uzela 500 kn ukupno, vjerovatno i nesto vise. Iako to nije po zakonu jer transakcija nije obavljena u cijelosti, jer novci stoje u virtuali. Tek po isteku 60 dana se uplaćuje na račun ovrhovoditelja.
Znači tko može neka gleda da uplati dug što prije, odnosno sa što manje rata. kad ga otplati ode fino u finu i da suglasnost kojom se novci prebacuju u roku 24 h. Tako da se ne čeka rok od 60 dana. Obavijesti se ovrhovoditelja koji potom posalje prijedlog obustave postupka ovrhe. Tako se najprije iuađe iz blokade.
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 19:14   #786
Imam pitanje..imam ovrhe jos 1900 kn..imam i zasticeni racun..pocela sam raditi..sad me zanima sljedece, ako pustim placu na blokirani racun, da li ce mi uzeti svu placu ili samo 1900 kuna koliko sam jos i duzna ili da odnesem ipak poslodavcu pa da mi raspodjeli placu po racunima?
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 14:35   #787
Kad namire dug tvoj račun više neće biti blokiran i sa ostatkom ćeš moći raspolagati kako želiš.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 19:02   #788
Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
Djelomično točno. Fina naplaćuje naknadu za svaku transakciju dok se ne izvrši dug u cijelosti. Pa se spremite i na apsurde gdje fina uzima 95 kn naknade od iznosa od 120 kn. znači fini 95 kn a ovrhovoditelju ostatak od 25 kn. pa si sad zamislite šta bi bilo kad bi dug bio 20000 kn a mjesečna plaća 4000. Da skida cijelu plaću to je 5 x. Znači fina bi uzela 500 kn ukupno, vjerovatno i nesto vise. Iako to nije po zakonu jer transakcija nije obavljena u cijelosti, jer novci stoje u virtuali. Tek po isteku 60 dana se uplaćuje na račun ovrhovoditelja.
Znači tko može neka gleda da uplati dug što prije, odnosno sa što manje rata. kad ga otplati ode fino u finu i da suglasnost kojom se novci prebacuju u roku 24 h. Tako da se ne čeka rok od 60 dana. Obavijesti se ovrhovoditelja koji potom posalje prijedlog obustave postupka ovrhe. Tako se najprije iuađe iz blokade.
Da li ima neki posebni obrazac za suglasnost o zapljeni prije ovih 60 dana ili se može napisati kao izjava i odnjeti potpisao na Finu? Meni je račun blokiran prije 10ak dana, nisam otvarao zaštičeni nego ću sad ovih dana pričekati plaću, pa da se namiri sve odjednom. Ako sam dobro razumio, ako ne odem dati suglasnost, vjerovnik neće biti namiren do isteka ovih 60 dana, te će mi računi ostati blokirani iako će na njima biti sredstava da se ovrha zatvori?
ohmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 21:54   #789
Zatvaranje zasticenog racuna u jednoj banci i otvaranje u drugoj

Imam zasticeni racun u Erste banci i tamo sam dizao novce kad bi mi placa sjedala. Htio bih ga zatvoriti i otvorit u drugoj banci. Koji je postupak i da li je to moguce? Kad sam ga otvorio prvo sam isao u Finu pa u Erste prije par godina..
Edit: da li moram zatvorit ovaj u erste da bih otvorio u drugoj banci?
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 23:33   #790
Quote:
ohmaz kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumio, ako ne odem dati suglasnost, vjerovnik neće biti namiren do isteka ovih 60 dana, te će mi računi ostati blokirani iako će na njima biti sredstava da se ovrha zatvori?
Primjer:

Imaš blokadu na 2000 kn.
Dođe plaća 8000 kn.
Tebi ostane 6000 -provizija fine i sa time možeš raspolagati već drugi dan, tj. više nisi u blokadi. ( ponekad i isti dan )

2000 kn ode na poseban račun i stoji tamo 60 dana.
Nakon 60 dana fina će ti samo proknjižiti tih 2000 kn natrag na račun i odmah prebaciti ovrhovoditelju. Kada to vidiš na izvodu, tvoj ovrhovoditelj je podmiren. I uzeti će ti kamatu naravno, 60 dana na tih 2000 kn.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 18:03   #791
Imam jedno pitanje oko FINA-e pa da probam tu postaviti

Najkraće, prije 4 godine sam radio u jednom firmi gdje nisam dobivao plaću, nakon nekog vremena sam NP1 obrasce (neisplaćena plaća) predao u FINA-i, stao u red i čekao da se nešto desi. I eto, sad je fima napokon otišla u stečaj i trebam prijavit svoja potraživanja.

Za to mi trebaju ti NP1 obrasci koji su mi u FINA-i, jel ja mogu doći tamo i tražiti kopije tih obrazaca ili te obrasce? Koliko sam saznao stečajni upravitelj ne uzima automatikom prijavljene tražbine na FINA-i nego sve moram opet poslati. U toj firmi godinama nitko ne radi pa sumnjam da će mi opet netko dati NP1 obrasce

Hvala
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 16:26   #792
pitanje vezano za blokadu. Znaci blokada postoji i svaki iznos koji sjedne na racun, fina povuce i umanji trazeni iznos koji je jos potreban za deblokadu. No sad se dogodila situacija da se ovrhovoditelj naplatio dio direktno s place. Sto samo po sebi nije problem, ali na fini i dalje stoji iznos koji je bio. Zvao sam finu, oni kazu da oni ne mogu vidit uplatu poslodavca prema ovrhovoditelju, pa samim time i smanjit trazeni iznos. Da bih trebao kontaktirat njih i da oni njima posalju obavijest o umanjenju iznosa. Meni je jedan iznos za pbz, jedan je otkupio svea ekonomi. Kontaktirao sam i jedne i druge, pbz kaze vidimo da smo skinuli direktno s place, saljemo obavijest fini, sto se nas tice ste otplaceni..., kontaktiram sveu, oni kazu da skinuli smo iznos, imate jos toliko. Kazem ok, ali trebate poslat fini tako da se umanji iznos koji vam jos trebam platit pa da onda taj umanjeni se jos plati da bi bio aktiviran.Jer ako vi ne javite, meni ce skinut puni iznos jer oni ne vide da je dio placeno, a vama je vec trecina placena direktno s place. Oni kazu pa dobro nek vam skine fina sve, a mi cemo vam odma vratit razliku( wtf?). Zovem ponovo finu, kazem da nisam siguran da ce oni poslat tu obavijest kao i pbz, sta ja drugo mogu napravit. Kaze zena iz fine, pa nista..Ja pitam, jel to znaci, da oni sad mogu meni sa place se direktno naplatit sve i ako vama ne jave to, ja cu i dalje bit blokiran za cijeli iznos, ona kaze pa da, al javili bi oni...Mene sad zanima, jel ja stvarno ovisim o dobroj volji ovrhovoditelja, znaci ne mogu ja nikako fini sam dokazat da je iznos skinut, platnom listom, kontaktom poslodavca ili nesto? meni to stvarno nema nikakvog smisla da ja ovisim oce oni javit fini ili ne..jer mogu reci da im nisam nista uplatio i fina ce reci ok?
elnino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 19:40   #793
Naravno da možeš dokazati. Poslodavac neka zatraži od Svee da im dostavi poštom napismeno da je dug po toj i toj ovrsi otplaćen. Mislim Svea i Eos to pošalju poslodavcu i sami kad se neka ovrha isplati totalno, ali ako nisu poslali, poslodavac neka zatraži da im pošalju i onda to odnesi u Finu da se taj dug makne.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 20:00   #794
Quote:
Dyma kaže: Pogledaj post
Naravno da možeš dokazati. Poslodavac neka zatraži od Svee da im dostavi poštom napismeno da je dug po toj i toj ovrsi otplaćen. Mislim Svea i Eos to pošalju poslodavcu i sami kad se neka ovrha isplati totalno, ali ako nisu poslali, poslodavac neka zatraži da im pošalju i onda to odnesi u Finu da se taj dug makne.
Nije cijeli otplacen, dio su naplatili..ja bih sad otplatio sve do kraja da mi se odblokira racun. Ali po fini stoji cijeli iznos i dalje. Oni bi trebali fini poslat obavijest o djelomicnoj otplati duga pa da oni korigiraju koji jos iznos trebam. Ovako ja ako uplatim za koliko sam blokiran, bit cu u pretplati za ovaj iznos koji su vec skinuli a fina ga ne vidi i onda se natezat s njima da mi uplate nazad. Da mi je pbz to rekao, ok, oni su mi pouzdani. Ali ovima.vjerovat mi bas i ne zvuci pametno
elnino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 20:48   #795
Mislim da Svea neće poslat taj dopis jer se ne radi o kompletnoj uplati duga već o dijelu duga. Moj savjet vam je da uplatite cijeli iznos duga na račun tako da ga FINA povuče i odblokira vas, nakon toga tražite povrat sredstava od Svee. Ukoliko vam neće smetati još koji dan više blokade, uplatite izos koji ste stvarno dužni i kad ga FINA povuče zovite Sveu da vam povuče blokadu na FINI.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 16:07   #796
Jel postoji neki vremenski rok u kojem se ovrha na fini mora podmiriti??? U ovrhi sam 15 dana. Nekih 700€ , povećava se svaki dan za 0,10€ .Trenutno nemam primanja pa se nisu mogli namiriti sa tekućeg računa...
::maTIja:: is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2024., 17:47   #797
Quote:
::maTIja:: kaže: Pogledaj post
Jel postoji neki vremenski rok u kojem se ovrha na fini mora podmiriti??? U ovrhi sam 15 dana. Nekih 700€ , povećava se svaki dan za 0,10€ .Trenutno nemam primanja pa se nisu mogli namiriti sa tekućeg računa...
Ne postoji.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2024., 14:59   #798
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Mislim da Svea neće poslat taj dopis jer se ne radi o kompletnoj uplati duga već o dijelu duga. Moj savjet vam je da uplatite cijeli iznos duga na račun tako da ga FINA povuče i odblokira vas, nakon toga tražite povrat sredstava od Svee. Ukoliko vam neće smetati još koji dan više blokade, uplatite izos koji ste stvarno dužni i kad ga FINA povuče zovite Sveu da vam povuče blokadu na FINI.
Može poslati novu specifikaciju duga na Finu i onda se iznos ažurira.
To zna potrajati 7-10 dana. Primjer ovrha ti je 1000, ti si njima uplatio 300 ali ne preko ovrhe, oni šalju novu specifikaciju na 700. Provjereno nažalost ali ne kod svee.
Mister156 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2024., 21:56   #799
Pozdrav jedno pitanje: jel Fina moze uzet lovu sa zaštičenog racuna za podmirenje ovrhe?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2024., 22:10   #800
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Pozdrav jedno pitanje: jel Fina moze uzet lovu sa zaštičenog racuna za podmirenje ovrhe?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
Pa ne. Zato i služi zasticeni racun. Na njega se uplacuje sukladno zakonskim odredbama

Poslano sa mog SM-G990B koristeći Tapatalk
mudre2024 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.