Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 12:15   #3081
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Aleluja,vi zemaljsko roblje,jedina nagrada vam je groblje!
Do nagrade ćete se nahrmbati blagodati rada za druge.
Amen!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 15.02.2018., 13:31   #3082
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Aleluja,vi zemaljsko roblje,jedina nagrada vam je groblje!
Grozota od parole.
Pravi Život is offline  
Old 15.02.2018., 20:00   #3083
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kao što vjernici idu u crkve zbog Boga a ne rasvjete, lude zabave ili isključivo propovijedi.
U mojoj crkvi postoji jedan baš onako coool, umjetnički, u baroknom stilu izrađen ooooooogroman luster koji visi na duuuugačkoj žnjori sa crkvenog stropa.

Ja svake ned'lje idem tamo da ga gledam. I naravno ne govorim ljudima pravi razlog mojih odlazaka u crkvu da me nebi proglasili ludim.

Tko nije vidio taj luster jaaaaako mnogo toga je propustio u životu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 17.02.2018., 14:44   #3084
"DOGODIO se kolaps neženjenja i neudavanja, kolaps institucije braka, pa crkveni obred vjenčanja traži svega 55 posto parova, generativni kolaps je jer prosječna obitelj ima nešto više od 1,3 djeteta i četvrti kolaps su djeca opterećena razvodom i rastavom, a njih je danas u Hrvatskoj oko 200.000", rečeno je na Tjednu braka koji se održava u Splitsko-makarskoj nadbiskupiji, prenosi Informativna katolička agencija (IKA).

Naime, u službenom dijelu izlaganja iznijeti su statistički podaci koji pokazuju da je u posljednjih 40 godina smanjen broj sklapanja sakramenta braka za polovicu, svaki treći brak se razvodi, u gradovima i svaki 2,5. Muškarci ulazi u brak s 31 godinom, a žene s 28 godina. Broj rođenih izvan braka se povećao za više od polovice i prvi put prešao granicu od 7000 djece, prenosi IKA.

Podsjetimo kako se prema posljednjem popisu stanovništva iz 2011. godine čak 86,2 posto Hrvata izjasnilo kao katolici, a to je vrlo čest argument kako radikalnih udruga tako i konzervativnih stranaka da se katoličke svjetonazorske vrijednosti unesu u Ustav ili u druge elemente javnog poretka. Često se i zbog brojke od 86,2 posto katolika govori o potrebi jače zaštite osjećaja vjernika u javnom prostoru. No, najnoviji podaci, prema kojima hrvatski građani sve više odbijaju crkveni brak, mogu se tumačiti kao priznanje Crkve da je od sebe otjerala vjernike, koji očito imaju sve manje povjerenja u tu instituciju i njezina pravila.

Unatoč činjenici da kroz vjeronauk već 25 godina traje katolička indoktrinacija u javnim školama i vrtićima, čini se da sve manje Hrvata odlazi u Crkvu, barem što se vjenčanja tiče. Moguće je da su toj odluci "pomogli" kontroverzni medijski istupi čelnika Katoličke crkve te afere u samoj crkvi. S obzirom na te statističke podatke, prema kojima sve manje Hrvata prakticira vjeru, jasna je tako i ofenziva građanskih vjerskih udruga da se pojedine stavke katoličkog svjetonazora ozakone i tako postanu obavezne. Što je uostalom nedavno bio i referendum o braku.

No vratimo se na skup Tjedan braka u Splitu. Crkva je, naime, ponudila i neka rješenja za pitanja sve manjeg broja vjenčanja u crkvama te demografske slike Hrvatske. Predlaže se, tako, obiteljima s više djece dati popust kod kupnje automobila te povećanje mirovine (!?) jer njihova djeca zarađuju za cijelo društvo.

"Važno je probuditi domoljublje i odgovornost za zemlju u kojoj živimo, ne nasjedati na malignu medijsku kampanju koja širi defetizam i laže kako je Hrvatska najgora zemlja za život na svijetu", prenosi IKA dodajući da se predlaže da Hrvatska biskupska konferencija (HBK) osnuje tijelo - Hrvatski obiteljski institut (HOI) - koje će stalno pratiti situaciju, predlagati mjere, studijski promišljati i pronalaziti rješenja za demografske ugroze i ostale krizne situacije.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...e/1025896.aspx
__________________
Awakening
manchild is offline  
Old 18.02.2018., 11:05   #3085
Kako probuditi domoljublje pa da se ljudi vjenčavaju po crkvama kad je zemlja:
ekonomski uništena,
ljudi odlaze i nemaju volje se vraćati,
političke elite svađaju oko sve manjeg komada kruha,
dostojanstvo života je narušeno,
vlada rodjo sustav vrijednosti,
opljačkana država stalno radi protiv svojih građana...

ovdje nitko nije sretan jer sreća je Hrvatima nepoznat psihosocijalan pojam....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.02.2018., 15:50   #3086
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kako probuditi domoljublje pa da se ljudi vjenčavaju po crkvama kad je zemlja:
ekonomski uništena,
ljudi odlaze i nemaju volje se vraćati,
političke elite svađaju oko sve manjeg komada kruha,
dostojanstvo života je narušeno,
vlada rodjo sustav vrijednosti,
opljačkana država stalno radi protiv svojih građana...

ovdje nitko nije sretan jer sreća je Hrvatima nepoznat psihosocijalan pojam....
Za to je debelo odgovorna Katolička Crkva. Ne zove se ovozemaljski život u molitvama "suzna dolina" bez veze i da što više patiš na ovom svijetu, bolje će ti biti u drugom. Naravno, to ne vrijedi za biskupe, svećenike i političare koje crkvenjaci favoriziraju. To je priča koju prodaju neukoj sirotinji da bi oni bezbrižno mogli na njoj parazitirati kao što su, s prekidom od 1945-1990. činili od stoljeća sedmog.
konjokradica is online now  
Old 18.02.2018., 15:59   #3087
SVI smo odgovorni za to a ne samo KC.
Ona radi ono što je oduvijek radila i što će još neko vrijeme raditi a to je nanašanje vode na svoj mlin.

Što više sljedbenika to veća politička moć koja vodi do neprikosnovenog statusa u državi. To pak otvara vrata ulasku u sve društvene pore pa parazit ulazi u sustav stvarajući stvarajući od kontroliranu okolinu.

Kad izlaze na izbore (oni koji izlaze, oni drugi su već unaprije odustali i odbacili svaku mogućnos samoodgovornosti) ljudi isključe mozak i uključe EMOCIJE; politika nije stvar emocija već razuma, mogućnosti i iskustva.

Zato imamo dolinu izgubljene nade i suza gdje su se neki lijepo snašli a drugi su ostali bez ikakvog dostojanstva življenja u "lijepoj njihovoj".
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 25.02.2018., 01:33   #3088
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

SVI smo odgovorni za to a ne samo KC.
Nije istina. Ja nisam kriva a najvjerojatnije ni ti. I onda? Koji sud da nam sudi.
Pravi Život is offline  
Old 25.02.2018., 11:36   #3089
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije istina. Ja nisam kriva a najvjerojatnije ni ti. I onda? Koji sud da nam sudi.
Ljudi imaju vlast koju zaslužuju. Prije na nju nisu mogli djelovati a danas sjede doma i iz fotelje im hebu mater i ne izlaze na izbore.

Onda dobe što zaslužuju...i debele guzice i idiote na vlasti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 27.02.2018., 07:46   #3090
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije istina. Ja nisam kriva a najvjerojatnije ni ti. I onda? Koji sud da nam sudi.
U pravu je ND, ali ju ti ne razumiješ. A koji sud... pa Bog će rećiu zadnju riječ.
Kudum is offline  
Old 02.03.2018., 02:52   #3091
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Ljudi imaju vlast koju zaslužuju.
Jel to vrijedilo i za stradale u holokaustu?


Vi neki se prosto olako služite kvazi parolama ne misleći što stoji iza... T-t-t.

(a Kudum reko ti si u pravu, zamisli, eh vama kako se složite tamo gdje ne treba)
Pravi Život is offline  
Old 02.03.2018., 11:09   #3092
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jel to vrijedilo i za stradale u holokaustu?
Židovi su praktički tada bili ljudi izvan zakona.
Treba malo povijest promučkati prije same konzumacije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 02.03.2018., 23:31   #3093
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Židovi su praktički tada bili ljudi izvan zakona.
Zar ne znaš da u holokaustu nisu stradavali samo Židovi?

Al vama čim se spomene "holokaust" vi odmah o židovskoj struji kanda se nikad zapitali koliko je stradalo muslimana, ljudi ovih onih vjeroispovijedi, a čemu zašto sve to, šta Hićo se igro boga a da kako nego tako.

KC danas pokušava oprati ruke tragedije, nada se što vrijeme više odmiče ljudi će zaboraviti i više se nitko neće sjetiti. Snoviđenje.
Pravi Život is offline  
Old 03.03.2018., 10:55   #3094
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zar ne znaš da u holokaustu nisu stradavali samo Židovi?

Al vama čim se spomene "holokaust" vi odmah o židovskoj struji kanda se nikad zapitali koliko je stradalo muslimana, ljudi ovih onih vjeroispovijedi, a čemu zašto sve to, šta Hićo se igro boga a da kako nego tako.

KC danas pokušava oprati ruke tragedije, nada se što vrijeme više odmiče ljudi će zaboraviti i više se nitko neće sjetiti. Snoviđenje.
Teraš ...đerdan...

Van zakona su bili Romi, homoseksualci, komunisti, JS....muslimana je bilo na prste izbrojit a vjerovatno i budista.

"Izvorno, riječ holokaust označava žrtvu paljenicu, pri kojoj se spaljuje cijela životinja. Danas je međutim u cijelom svijetu ta riječ uobičajeno ime za genocid nad Židovima (hebrejski: שואה/šoa), te u širem značenju i sustavno istrebljivanje drugih grupa (prvenstveno Romi) za vrijeme nacističkog režima u Njemačkoj."

https://hr.wikipedia.org/wiki/Holokaust

Shvaćaš li sad?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 03.03.2018., 13:38   #3095
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Teraš ...đerdan...

Van zakona su bili Romi, homoseksualci, komunisti, JS....muslimana je bilo na prste izbrojit a vjerovatno i budista.

"Izvorno, riječ holokaust označava žrtvu paljenicu, pri kojoj se spaljuje cijela životinja. Danas je međutim u cijelom svijetu ta riječ uobičajeno ime za genocid nad Židovima (hebrejski: שואה/šoa), te u širem značenju i sustavno istrebljivanje drugih grupa (prvenstveno Romi) za vrijeme nacističkog režima u Njemačkoj."

https://hr.wikipedia.org/wiki/Holokaust

Shvaćaš li sad?
Što da se shvati, jel to da ja razumijem tebe a ti mene ne? Čekaj da ti pojasnim na što sam zapravo mislila... Ovako :

Hićo je općenito žrtvovao ljude na oltaru svom bogu koji je, znamo već, Lucifer. I, nije mu bila namjera žrtvovati tek samo Židove (o kojima se najviše priča) već i sve koji nisu htjeli na njegovu vjersko ideološku stranu, čak i katolike. Dal je Vatikan toga bio svjestan? Naravno da je. Primjerice, Hićo ih je u startu zavarao svojim olfo katoličanstvom da bi potom napao i sam katolički centar tj. svetu vatikansku stolicu. U stvari, još prije nego su nacisti okružili Vatikan, tadašnji papa je nekoliko puta naručivao atentat na njega jer je skontao da ovaj holokaust sprema i katolicima. I svaki put kad atentat nije uspio, suludi Hićo se umislio i postao još gori vjerski fanatik ovog puta doslovce samouvjeren da ga čuva njegov bog i da je nedodirljiv. Zato, ima veze s religijom, ne politikom. Znači, radi se o futuri što bi bilo da ga se nije zaustavilo. Shvaćaš li sada? Pričala sam o futuri kao prijetnji čitavom svijetu, i mimo Židova. A, dokaz da se samo pričinilo da neki vjernici nisu bili pod Hićinim zakonom je taj što su ne neki nego mnogi odjednom kao shvatili da ipak jesu pa su se pridruživali misleći da bi tako spasili vlastitu glavu. Znači, iznenadili su sami sebe ali ne i Hiću koji je unaprijed računao na to, što se reče upravo mu je to i bila prvvenstvena namjera 'novi svijet, jedna nova Hićina religija'. KC, pak, da izbjegne takav jedan sveopći globalni skandal, potražilo je pomoć od drugih religija, pa čak i ateista (npr. partizana kojima nije bila namjera spašavati katoličanstvo već razračunati se s nacistima). Time zato, pravno gledano, čitav svijet je bio upetljan u ono što se zove 'okršaj duhovnosti' a da većina ljudi tog nije bila ni svjesna.

Eto. Toliko o tome. (nadam se da nisam nešto zaboravila reći jerbo u tom slučaju ovoj temi nikad kraja, ah ). Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Old 03.03.2018., 13:45   #3096
Hićo je općenito žrtvovao ljude na oltaru svom bogu koji je, znamo već, Lucifer. I, nije mu bila namjera žrtvovati tek samo Židove (o kojima se najviše priča) već i sve koji nisu htjeli na njegovu vjersko ideološku stranu, čak i katolike.

Ovo mi je čist dost..

aj bok!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 03.03.2018., 13:56   #3097
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hićo je općenito žrtvovao ljude na oltaru svom bogu koji je, znamo već, Lucifer. I, nije mu bila namjera žrtvovati tek samo Židove (o kojima se najviše priča) već i sve koji nisu htjeli na njegovu vjersko ideološku stranu, čak i katolike.

Ovo mi je čist dost..

aj bok!
Budi dobra Nemruth Dagi i neka tako pričat. Pravi Živote, Hićo nije vjerovao u lucifgera nego više u neku impersonalnu vrhovnu silu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 03.03.2018., 14:04   #3098
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hićo je općenito žrtvovao ljude na oltaru svom bogu koji je, znamo već, Lucifer. I, nije mu bila namjera žrtvovati tek samo Židove (o kojima se najviše priča) već i sve koji nisu htjeli na njegovu vjersko ideološku stranu, čak i katolike.

Ovo mi je čist dost..

aj bok!
Ah, ljudima je zbilja teško ugoditi. Kak god im rečeš i na koji god način njima opet ne štima i ne štima, nećeju si pa nećeju prihvatiti činjenice.

Velim ti, i budizam je bio ugrožen jer bi i taj holokaust s vremenom došao na red. Od Hiće nitko ne bi imao mira sve dok si on ne ispuni svoje zacrtane prohtjeve. Evo, primjerice, uzmi u obzir napao on i SAD. A zašto? Da nije mislio 'gle, i tam ima Židova, idem si ja po njih, kaj se mene tiče nebu na svijetu ostalo jednog jedinog'? Mislim, kad već stavljamo naglasak na holokaust o kakvom se priča, a onda nije teško pretpostaviti što mu je bilo u, da velim, tintari/bulji/mozgu

A skandal kao takav vezan za RKC se zbio, ne, ni to nije izmišljeno. Katolička crkva u Njemačkoj je stala na Hićinu stranu i time se posvađala s Vatikanom i papom. A o čem je fantaziralo to nazovi sjevernije duhovno vodstvo ako ne o tome da bi si s vremenom mogli nominirati svojeg si papu. Svašta, jelte.

the end i sorite na smetnji, odoh ja, mislim da je bilo dovoljno, zz
Pravi Život is offline  
Old 03.03.2018., 14:06   #3099
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Budi dobra Nemruth Dagi i neka tako pričat.
Ne komentiram takve glupe upise.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 03.03.2018., 14:19   #3100
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Budi dobra Nemruth Dagi i neka tako pričat. Pravi Živote, Hićo nije vjerovao u lucifgera nego više u neku impersonalnu vrhovnu silu.
Ovo je već za teološki fakultet. Kladimo se da i tamo ima skandala. Kakvih? Recimo, ima nadobudnih teologa a ima i primitivnih. Ove druge duhovnost ne interesira.
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.