Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 09:50   #6581
Valjda je većina onih koji su svršavali na Ciprasa, Varufakisa, njihovu genijalnost i priče kako će izjebati cijeli Europu i MMF sada na aparatima, pa nisu u stanju komentirati, a mi koji smo od početka vidjeli kako je njihova priča šuplja smo ovo i očekivali pa nam i nije neka velika vijest
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:12   #6582
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Valjda je većina onih koji su svršavali na Ciprasa, Varufakisa, njihovu genijalnost i priče kako će izjebati cijeli Europu i MMF sada na aparatima, pa nisu u stanju komentirati, a mi koji smo od početka vidjeli kako je njihova priča šuplja smo ovo i očekivali pa nam i nije neka velika vijest
Pa realno vijest je što on ne daje ostavku zbog svojih katastrofa, nego on daje ostavku da si ojača vlast, a što je najgore mogao bi i uspjeti u tome - zato sam i rekao da se sada mjeri koliko su doista Grci glupi, jer nakon ovakvih javnih i jasnih poniženja gdje se izravno zbog njega izgubilo mjesece na ništa i dobili još gori uvjeti nego na početku da netko glasa za tog zgubidana je doista nevjerojatno.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 13:12   #6583
Kad se samo sjetim odusevljnja Siryzom
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 13:50   #6584
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Pa realno vijest je što on ne daje ostavku zbog svojih katastrofa, nego on daje ostavku da si ojača vlast, a što je najgore mogao bi i uspjeti u tome - zato sam i rekao da se sada mjeri koliko su doista Grci glupi, jer nakon ovakvih javnih i jasnih poniženja gdje se izravno zbog njega izgubilo mjesece na ništa i dobili još gori uvjeti nego na početku da netko glasa za tog zgubidana je doista nevjerojatno.
U politici se znaju događat nevjerojatne stvari.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 14:01   #6585
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Kad se samo sjetim odusevljnja Siryzom
Možemo se kladiti da ako Cipras dobije ove izbore kako će krenuti novi val euforije kod opcija sličnoga tipa po Europi.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:00   #6586
Ne znam kakav je stav domaćih sirizaša o ovoj situaciji. Nisam odavno vidio Srećka Horvata na televiziji...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:06   #6587
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Možemo se kladiti da ako Cipras dobije ove izbore kako će krenuti novi val euforije kod opcija sličnoga tipa po Europi.
Mislis oprostit ce mu il bude se vratila Zlatna zora
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:16   #6588
Quote:
Sibor kaže: Pogledaj post
Mislis oprostit ce mu il bude se vratila Zlatna zora
Ma govorim o svim wannabe Ciprasima po Europi koji će opet u euforiju ako ovaj dobije.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 14:06   #6589
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ma govorim o svim wannabe Ciprasima po Europi koji će opet u euforiju ako ovaj dobije.
Mislis na Podemos u Spanjolskoj jer su njihovom pobjedom Spanjolci dobili nadu
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 15:05   #6590
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je stav domaćih sirizaša o ovoj situaciji. Nisam odavno vidio Srećka Horvata na televiziji...

Dao je poduži intervju za RT nedavno , osvrnuo se na Grčku i evropsku ljevicu ..

http://ccs.infospace.com/ClickHandle...AB47F6AA0A0BDB

Ljevice kao ideje ima u narodima ali realnoj u politici je nema ni za zub .
Katus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 02:41   #6591
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Možemo se kladiti da ako Cipras dobije ove izbore kako će krenuti novi val euforije kod opcija sličnoga tipa po Europi.
Izgleda da baš i neće. Čak je i ova tema zamrla

Mislim da je svima više pun k cijele te priče.
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 08:48   #6592
Grčka je prema riječima njihovog bivšeg premijera prisiljena i ucjenjena da preda na upravljanje aerodrome željezničke stanice pomorske luke a također mora dati na prodaju i svoje otoke . Eu centri moći biraju s kojim grčkim političarima žele ili ne žele komunicirati pa ih po potrebi smjenjuju . Ljudi ne žele pogledati istini u oči i osvjestiti činjenicu da se to i njima događa jer bi se onda morali nekako boriti protiv toga . Lakše je sebično i kukavički kao noj zavući glavu u pijesak i nadati se da se to neće nama dogoditi .

Bole me oči od ove , jedne od mnogih , demonstracija "europskih vrijednosti" .
Katus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 10:09   #6593
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Grčka je prema riječima njihovog bivšeg premijera prisiljena i ucjenjena da preda na upravljanje aerodrome željezničke stanice pomorske luke a također mora dati na prodaju i svoje otoke . Eu centri moći biraju s kojim grčkim političarima žele ili ne žele komunicirati pa ih po potrebi smjenjuju . Ljudi ne žele pogledati istini u oči i osvjestiti činjenicu da se to i njima događa jer bi se onda morali nekako boriti protiv toga . Lakše je sebično i kukavički kao noj zavući glavu u pijesak i nadati se da se to neće nama dogoditi .

Bole me oči od ove , jedne od mnogih , demonstracija "europskih vrijednosti" .

Gomila gluposti. Teritorij suverene zemlje nije na prodaju, to je osnovna ustavna kategorija u jednoj demokraciji.

Grčka se sama dovela u tu situaciju. Od 28 zemalja članica, njih barem 20 nema apsolutno nikakvih problema s vraćanjem svojih dugova. To znači da je problem u preostalima, ne u ovih 20.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 11:03   #6594
Ne treba precjenjivati bilo koje biračko tijelo, a posebno ne Grčko Možda će Tsiprasova gesta skidanja sakoa i pitanje "hoćete mi li i to uzeti" imati na kraju glavnu ulogu u izborima i on će zapravo biti heroj Grčke koji ne slavno pao u okršaju sa nebrojeno puta jačim protivnikom.

Ne bi bilo prvi puta.

Ja mislim da je ovo najbolji Tsiprasov potez do sada - riskantan je samo zato jer moće izgubiti samo vlast, neš ti problema .... A može dobiti mnogostruko više - pročistiti vlastite redove, i opet dobiti izbore sa lojalnim stranačkim vojnicima.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:20   #6595
Nova anketa objavljena jučer - SYRIZA 24%, Nova demokracija 22%, sve ostale stranke oko praga.

Ljulja se Tsiprasova fotelja...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 16:17   #6596
U međuvremenu je izašlo još par anketa i u većini njih Syriza ima malu prednost od 2-3% ispred Nove demokracije. Kada se to pretvori u broj zastupnika u parlamentu Syriza dobiva 130 do 135 mjesta što znači da će im sigurno trebati koalicijski partner za sastavljanje vlade a dosadašnji ANEL se opasno vrti oko praga. Čak i ako premaši prag ne znači da će imati dovoljno za većinu. Zeznuta situacija.

Naziru li se možda već i treći izbori u godinu dana?
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 19:12   #6597
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
...Naziru li se možda već i treći izbori u godinu dana?
Ima se, može se
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 21:31   #6598
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ima se, može se
Ja bi probo osnovat firmu u Grčkoj ali s tim da sam ja najmanje 51-postotni vlasnik koja bi se bavila što češćom inscenacijom izbora i referenduma u Grčkoj, a da ja budem jedini i isključivi dobavljač papira za tiskanje glasačkih lističa, formulara i da ih tiskam samo ja i nitko drugi nego ja. Odnosno niko drugi do moja firma.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 13:40   #6599
Sutra su novi parlamentarni izbori u Grčkoj.

Izbori u Grčkoj: hoće li Siriza ostati na vlasti?

U siječnju, Siriza je pobijedila uvjerljivo, s 36,3% glasova ispred "Nove demokracije" koja je imala 27,8%.

U Grčkoj pobjednička stranka dobiva bonus od 50 dodatnih mandata, makar bila za jedan glas bolja od drugoplasirane.

Većina anketa pokazuje da je Siriza sada u blagoj prednosti, s nešto manjim postotkom, a ND nešto većim nego u siječnju.

Otcjepljeni dio Sirize, "Narodno jedinstvo" (LA), ljevica nezadovoljna Ciprasovom kapitulacijom iz srpnja (ako je to bila?), po anketama su na oko 4%.

Ostali su otprilike na istom kao i u siječnju.

Nekada moćni PASOK, socijaldemokrati koji su išli "Trećim putem" kao i oni u uspješnijim zemljama zapadne Europe, pao su u siječnju na 4,7%. Nekada vladajuća stranka već se na izborima 2012. našla u situaciji da bude mlađi koalicijski partner svojim nekadašnjim rivalima iz ND.

Moglo bi se dogoditi da ND pobjedi. A ako to bude Siriza, vjerojatno će morati tražiti dodatne koalicijske partnere.

Odmah nakon proglašenja izborne pobjede u siječnju, Siriza, kojoj su nedostajala samo dva glasa za apsolutn uvećinu u parlamentu, sklopila je koaliciju s nacionalno-konzervativnom strankom "Nezavisni Grci", koja je bila osvojila 13 mandata.

Malo ljudi sad komentira. Zbunjeni su, rekao bih, kao i ja, i oni koji puno više od mene znaju.

U međuvremenu, približavaju se izbori u Španjolskoj, koji će se održati 20. prosinca o.g,. Slično kao u Grčkoj, pojavila se nova anti-austerity stranka na ljevici, Podemos, a opala potpora socijaldemokratskoj "trećeputaškoj" PSOE. To se događa manje radikalno nego u Grčkoj: prema anketama, PSOE je na oko 22-25% a Podemos na 15-18%.

Popularnost Podemosa je jako varirala tijekom godine, a u cjelini je opala: u nekim su anketama bili i na 30%.

Znatno su međutim opali vladajući demokršćanski "Narodnjaci", iako imaju relativnu većinu.

Tako izgleda da će doći do potrage za koalicijskim partnerima nakon izbora. Kako sad stvari stoje, ni PSOE i Podemos zajedno neće imati dovoljno za većinu.

Jeremy Corbin, ljevičar sličnoga tipa, izabran je za predsjednika Stranke rada (laburisti) u UK, a socijalist Bernie Sanders ozbiljan je kandidat, iako s nevelikim šansama, za predsjedničku nominaciju Demokratske stranke u SAD. S obzirom na izborni sustav, u SAD i UK je praktički nemoguća pojava novih jakih stranaka.

Postoje gibanja na ljevici, ali nema paradigme. Nitko nema jasnu viziju što raditi s globaliziranim nereguliranim financijskim kapitalizmom. Neoliberalna ideologija, usprkos potresima svjetskog gospodarstva i izrazima ogorčenja, i dalj održava diskurzivnu hegemoniju.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 18:41   #6600
Za 20 minuta ERT objavljuje izlaznu anketu.

http://www.ert.gr/eklogesert2015/index.php - ERT live

Koliko čitam, Grci bojkotiraju današnje izbore.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.