Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 16:54   #41
Aktivni treba gledat u maku ili polumraku, znači prvenstveno za filmove, pasivni je pogodniji za cjelodnevno (igranje, recimo)....glavobolja je individualna funkcija ljudi su desteljećima gledali 50Hz CRT-ove kako trepere pa nitko nije jamrao...

ja bih ti ipak preporučio da isprobaš aktivni, kako znaš i umiješ - try before you buy...
MytByte is offline  
Old 07.09.2014., 17:13   #42
3d film na usb i u trgovinu gledat pola sata na samsung Hvala na korisnim info pa javim kako je bilo
madmaxpax is offline  
Old 07.09.2014., 19:14   #43
Toshiba 7453

Prije 2 mjeseca sam već pisao ovdje o nemogućnosti sortiranja kanala na ovoj novoj Toshibi.
Evo, upravo je skinut novi upgrade sa neta i sada je to postalo moguće.
Bravo za japanske "intelektualce".
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 07.09.2014., 20:20   #45
Quote:
madmaxpax kaže: Pogledaj post
i mnogi prednost daju pasivnom 3d
Naravno i mnogi su u pravu. Pasivni 3d je lakši i prihvatljiviji očima i glavi za duže gledanje. Naočare jednostavnije, bez baterija, punjenja...Slika odlična, nećeš primetiti nikakve linije(nedostatak linija) što mnogi stručnjaci za 3D potenciraju. Ne pišem ti na pamet. Imao sam prilike da gledam i aktivni i pasivni, mogao sam da biram šta ću kupiti, i uzeo sam LG(pasivni 3D) što bi i tebi preporučio.
mesnank is offline  
Old 07.09.2014., 20:46   #46
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Jesi možda probal ovaj PC editor ?
Evo i uputa za Toshibu ...

Ak tvoja nije od tih serija, onda imaš i ove tu...
Ne treba...velim da je to sa ovim updateom softvera konačno riješeno na samom TV-u
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 07.09.2014., 22:44   #47
Pomoć i pitanja oko (kupnje novog) TV-a (3. dio) - sva pitanja ovdje!

Očito nemaš SAT tuner ili ga ne koristiš...

Itekak treba ak je na TV-u SAT tuner jer je preslagivanje/brisanje kanala sa daljincem doslovce pa posel od cca 7 dana



Tak da su ovakvi editori ak delaju na tvom TV-u zlata vrijedni

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 08.09.2014. at 08:23.
The Best F1 Driver is offline  
Old 08.09.2014., 10:41   #48
Ma u biti imao sam nekih 30-tak kanala za razvrstati i moram reći da sam to obavio bukvalno za 5 minuta. Na koncu su to ipak u Toshibi čak i dosta jednostavno i brzo napravili.

Inače nisam ljubitelj tih spajanja kompa na TV i "jebanja mački mater".
Sjedim dnevno po 10 sati za kompom i jednostavno mi se gadi pomisao na njega još kad i dođem doma.

A i koliko brzinski vidim, nisam kompatibilan sa ovim programima...ja sam na Mac-u već 20 godina....Windovse neznam niti upaliti
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Old 08.09.2014., 11:23   #49
Samsung UE40H5000

Da li je Samsung UE40H5000 za keš 2750kn dobra kupovina? (ne trebam dodatne funckije, samo ok slika)
filmko is offline  
Old 08.09.2014., 13:06   #50
da, a nude i 5 godišnje jamstvo kod određenih plaćanja. dobra cijena ak je potreban taj najosnovniji model bez usb snimanja, wifi, sat.tunera itd.
Blue Corsair is offline  
Old 09.09.2014., 13:59   #51
Quote:
mesnank kaže: Pogledaj post
Naravno i mnogi su u pravu. Pasivni 3d je lakši i prihvatljiviji očima i glavi za duže gledanje. Naočare jednostavnije, bez baterija, punjenja...Slika odlična, nećeš primetiti nikakve linije(nedostatak linija) što mnogi stručnjaci za 3D potenciraju. Ne pišem ti na pamet. Imao sam prilike da gledam i aktivni i pasivni, mogao sam da biram šta ću kupiti, i uzeo sam LG(pasivni 3D) što bi i tebi preporučio.
Hvala Vidim često se spominje santa domenica pa malo i ja tražio na njihovim stranicama. Zanimljiv mi je ovaj, Panasonic TX-42AS650E. http://www.sancta-domenica.hr/led-tv...-42as650e.aspx
Pasivni 3d, na 24 rate, 5 god jamstva...Je li to dobar tv za te pare? 4,999k
madmaxpax is offline  
Old 09.09.2014., 21:50   #52
Nisam imao prilike da u živo vidim ovaj TV, ali obzirom da se radi o Panasonicu i čitajući karakteristike, radi se o jako dobrom televizoru.
mesnank is offline  
Old 09.09.2014., 22:05   #53
Kakav je uopce Panasonic u odnosu na lonkurenciju sto se LED tehnologije tice?
U plazmama su bili top.
pavijan3 is offline  
Old 09.09.2014., 22:14   #54
Tiha voda brege dere
MytByte is offline  
Old 10.09.2014., 08:44   #55
U Plasmama je Top bio jedino Pioneer !
Panasonic je bio vrlo dobar, njemu najbliži....

Ali, na žalost, to je sada već prošlost.... nema više...
olif is offline  
Old 10.09.2014., 09:28   #56
Ma dobro da dok je Pioneer bio tada je sa Kuro8 serijom bko neprikosnoven. Iako neznam koliko je ta televizija jaka prema recimo zadnjem modelu VT ili ZT serije.

A u LED tehnologiji svi pricaju da su Sams i LG bez konkurencije. Panasonica nisam imao prilike vidjet osim u prijenosu HRT SD signala a tu su svi djelovali isto.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.09.2014. at 13:40. Reason: Q
pavijan3 is offline  
Old 10.09.2014., 09:37   #57
Quote:
trendkill kaže: Pogledaj post

A u LED tehnologiji svi pricaju da su Sams i LG bez konkurencije. Panasonica nisam imao prilike vidjet osim u prijenosu HRT SD signala a tu su svi djelovali isto.
...tu i nemre bit nekih drastičnih razlika: zna se što se može očekivati od VA a što od IPS matrice, a LED samo daje svjetlost (i pokoji trik koji se uvijek pokaže bezvrijedan ili bugiran)...glavne razlike su u implementaciji SmartTV platforme i dodatnih funkcionalnosti gdje Sams i LG malo prednjače...osobno mislim da ih Sony i Panasonic blago nadjačavaju po pitanju čiste kvalitete slike...

Zadnje uređivanje MytByte : 10.09.2014. at 09:43.
MytByte is offline  
Old 10.09.2014., 13:44   #58
hm. meni se tehničari/montažeri i sl. u režiji na jobu kunu rađe u IPS panele, neg u VA panele. hm. hm.
dakle, ispalo bi da im je važnija recimo vjernost boja kroz veću širinu vidljivog kuta, neg veći kontrast. npr.

e sad, mislim da smo to govorili bili za monitore, a ne telke, no...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.09.2014. at 13:54.
DeeJay Dee is offline  
Old 10.09.2014., 13:51   #59
Uopce ne kuzim u cem je razlika. Koji tip matrice je noviji? Po trgovinama su svi LG modeli koji su meni upali u oko kvalitetom slike bili upravo na IPS matrici za koju su trgovci rekli da je novija i bolja ali i skuplja. Neznam da li su mislili prema VA ili prema nekoj drugoj.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 10.09.2014. at 14:03. Reason: Q
pavijan3 is offline  
Old 10.09.2014., 14:04   #60
jednako ti je to sve novo ili staro , generalno, IPS je bolji u širem vidljivom kutu, a VA u dubini crne i kontrastu, a oko vjernosti boja bi se dalo razgovarati, jedni se kunu u boje na IPS-u, drugi na VA modelima...

možda su mislili generacijski noviji IPS ili VA u odnosu prehodne?
jer, ja imam phićin lcd iz '06 koji je IPS, al mu kut zapravo i nije nešto, kad se pomičeš od centralne točke ekrana u stranu, prema rubovima crna začas postaje lagano ljubičasta..
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.