Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2015., 17:57   #81
kapitalizam postaje preskup.
baš me zanima kakve bi miltonove ideje bile danas 2015., vidimo kakve su bile 60. i 70., ali to je nakon booma SAD.
međutim, smiješno mi je promatrati miltonov rad s pozicije građanina hrvatske,
kod nas su zakoni protuzakoniti.

vjerojatno je milton imao dobrih i loših ideja,
između koji se može naći ponešto za svako gospodarstvo,
problem može nastati kada se njegov program u cjelosti implementira bez prilagođavanja specifičnostima svakog društva.
treba uostalom vidjeti tko su bili donatori čikaškog sveučilišta na kojem on radio,
i na koji način je svojim planom i utjecajima utjecao na preoblikovanje svjetske ekonomije.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 19:07   #82
Jedan od velikih zločinaca 20. st. uz bok Hitleru, Staljinu i Pol Potu. Nije prepoznat kao takav samo zato jer to ne bi odgovaralo financijskoj oligarhiji.
Što se tiče njegove doktrine, nacional socijalizam mi je humaniji. Zapravo, samo zamijeniš pojam nacije u naci ideologiji i staviš pojam novca i dobiješ doktrinu neoliberalnog kapitalizma. Poražavajuće je da takve stvari još uvijek prolaze na početku 21. st.

Sad bi mogo past komentar kako pojma nemam o ekonomiji
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 23:01   #83
Neću pisati pangerike koje je Friedman zaslužio, nego samo navesti nekoliko stvari koje se često zanemaruju

1) Dosljednost: ne krivi nikoga, sve promatra kao pivare kod Adama Smitha, svi se ljudi ponašaju tako da slijede vlastiti interes, uključujući i governmental officials (jel čuješ Bakiću Nenade?); na pitanje treba li država spašavati Chrysler odgovara ne; zalaže se za vaučersku privatizaciju u tranziciji CEE; kritizira Hayeka svaki put kad se ne slaže s njim

2) Tolerancija: ozbiljno zamjerao Misesu i Randici netoleranciju, govori o Keynesu kao velikom ekonomistu, osobni prijatelj s Kenom Galbraithom itd.

3) Kvaliteta i brzina misli: ovo mi je teško locirati i možda mi se čini tako zato jer se slažem s njime u toliko toga Nužno gledati Q/A-ove na predavanjima. Nije čudo da ga je Krugman označio kao možda najvećeg pronositelja ekonomske misli među ekonomskim laicima u povijesti.

BTW. Možda bi ga mogli voljeti i hrvatski ljevičari jer je jednom ("Free to Choose") Jugoslaviju oslovio rajem. Jeste kao kontru SSSR-u, ali hrvatskim je ljevičarima potrebno malo, a Friedman im je dao puno.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 23:16   #84
o mrtvima sve najbolje:

https://www.youtube.com/watch?v=3kx__dnAWqQ
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:22   #85
XD

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Nije bitno ko vlada, nego kako. U Kini vladaju Komunisti pa ima i WC papira?
Mogu i u Njemacku doc socijalisti na vlast, sto neznaci odmah propast drzave.
Svicarska je demokratska zemlja sa strogim propisima za kapitaliste i spekulacije pa je jedna od najbolje socijalno uredena.
Drzava ima ulogu da pusti slobodu kapitala u zemlju. Ali tako, da i stiti interese svojih gradana.

Privreda Dominikanska Rep. od 70g. raste godisnje oko 5%. Politicki uredena po USA sistem i ipak jedna od najsiromasnijih zemalja juzne amerike sa 40% stanovnistva ne eksistencijalnom minimumu, ili 10% stanovnika beskucnika.
http://latina-press.com/news/1035-kn...eben-in-armut/

Slike za turiste
https://www.google.ch/search?q=domin...sche+republik+
Takve slike su i kada u novinama izađe da je prosjecna plaća 6500 kn XDDD
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.