Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 13:34   #41
U kojoj nema pravo na izbor plaćanja poreza za crkvu nego ga plaćaju svi....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 14:50   #42
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Taj fratar sere bez veze. Zašto ljudi bez djece ne bi bili sretni. Možda nisu sretni oni koji djecu žele, a ne mogu imati, ali neki se i dobrovoljno odlučuju da nemaju djecu. A što je s onima koji imaju djecu i u braku su, ali su si s time spušili život. Ništa se ne može promatrati tako crno-bijelo kao što govori taj fratar. A dobro su i poznati stavovi crkve o braku, seksu djeci i sl. Tako da ne puši te priče nego život prilagodi sebi i onima koje voliš.
Himalajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 15:10   #43
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
u sekularnoj državi U kojoj predsjednik, deklarirani ateist, prisustvuje misama
Koji je pak taj?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 16:45   #44
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Koji je pak taj?
Pa onaj bivši
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 16:47   #45
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Pa onaj bivši
Pa svi su bivši, trenutno je žena.
Onaj prethodni je bio deklarirani agnostik, a onaj prije njega mislim da ni sam ne zna što je bio, točnije bio je sve- po potrebi.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 16:48   #46
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Pa onaj bivši
Misliš agnostik
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 20:09   #47
Josipovic agnostik. Mesic sigurno nije niti vjernik, a niti agnostik vec je ateist Cak je i nebitno u kontekstu recenog sto su, ako nisu vjernici. A kao sto znamo, nisu
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:13   #48
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Pa vjerojatno je jedno i drugo u pitanju. Država i Crkva su organizacije koje žele imati čovjeka pod svojom kontrolom. A čovjek koji ima klince i možda još koji kreditić taj će većinu vremena raditi da zaradi za obitelj i troškove i plaćati poreze, u svakom slučaju neće imati vremena baviti se pizdarijama i buniti se protiv vlasti.

A kad makneš organizaciju iz cijele priče onda ostane samo onaj kostur cijelog tog učenja o tome kako smo svi Božja djeca; Bog brine o svima > svećenici o svojoj pastvi > roditelji o svojim klincima itd., itd.

Različiti ljudi nađu smisao i ispunjenje u različitim stvarima. Osobno više naginjem mišljenju da je sreća prije u sređenom obiteljskom životu nego u poslu npr. Ima i onih koji misle obrnuto.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 22:15   #49
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Jesi li ga pitala da li je on sretan?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 22:37   #50
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Teško fratar može znat nekaj o tome kad nema djece.Na to pitanje bi trebali ipak odgovore davat ljudi koji imaju svoju djecu.Presmešno mi je kad fratri laprdaju o sexu,deci i sličnim temama o kojima pojma nemaju.I naravno da je u interesu Crkve tak nekaj reć jer im je to posel.Govorit raji da se množi.Još bi ih i razumel i podržal kad bi bar objasnili mladim ljudima da su kondomi zakon!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 08:46   #51
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
.Presmešno mi je kad fratri laprdaju o sexu,deci i sličnim temama o kojima pojma nemaju.
Paaaa, nije to baš 100% točno. Mislim, nije da nemaju svi pojma o seksu i da svi nisu negdje nekom prilikom napravili poneko dijete.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 10:14   #52
Quote:
Himalajka kaže: Pogledaj post
Taj fratar sere bez veze.
dobro su i poznati stavovi crkve o braku, seksu djeci i sl.
Sudeći po komentarima na ovoj temi, očito da baš i nisu poznati. Naime, neki par se pohvalio papi Franji koliko ima djece, pa im je rekao da se baš i ne moraju množiti kao zečevi.
Nije to nikakav službeni stav crkve, to je stav dotičnog fratra. Stav crkve je odgovorno roditeljstvo, a ne roditeljstvo pod svaku cijenu.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...ao-zecevi.html
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:48   #53
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Paaaa, nije to baš 100% točno. Mislim, nije da nemaju svi pojma o seksu i da svi nisu negdje nekom prilikom napravili poneko dijete.
To se odnosi na spolnu manjinu među njima, tj. heteroseksualce, kao što su recimo don Jebo i fra Prč.

Zadnje uređivanje konjokradica : 11.11.2015. at 14:06.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:05   #54
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Sudeći po komentarima na ovoj temi, očito da baš i nisu poznati. Naime, neki par se pohvalio papi Franji koliko ima djece, pa im je rekao da se baš i ne moraju množiti kao zečevi.
Nije to nikakav službeni stav crkve, to je stav dotičnog fratra. Stav crkve je odgovorno roditeljstvo, a ne roditeljstvo pod svaku cijenu.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...ao-zecevi.html
Papa je tu sam sebi stavio nogu u usta jer se katolički spolni nauk temelji na doslovnom tumačenju rečenice iz Biblije "plodite se i množite". Sad kad nas ima ko govana, tj. 7 i pol milijardi i još se kotimo, nema potrebe da jedni drugima gazimo po nogama.
Samo što katolički nauk o spolnosti isključuje logiku i zdrav razum, recimo, umjetnu kontracepciju koja je nužna da se ne bi "kotili kao zečevi". Ali to je religija, a religija mora biti proturječna i iracionalna, inače ne bi bila religija.
A ono dvoje katolika što je najebalo 10-15 komada djece i došlo se time kurčiti pred papom, učinili su samo ono što im svećenički "nejebi" (ovo "nejebi" bi se moglo shvatiti uvjetno, jer dobar dio njih jebe više od nas) u haljinama tandrče na nos. Ne moraš ići dalje od Hrvatske. Gdje god imaš katoličke medije, stalno se trubi "Hrvatska se voli djecom", "imam 5-ero djece, ja sam odlikašica" itd.
Izgleda da Romi koji najebu djece ko mačića najviše vole Hrvatsku i presvetu im majku Crkvu. :klap:


A i svećenicima koji imaju ženu i djecu treba čestitati što doprinose natalitetu Lijepe nam Naše.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:09   #55
Ma lako za Franceka!Eh, kad bi svi fratri bili ko njihov poglavar!?On je jadan krenul nekaj pokušavat i sad bumo videli dal bu se uspjelo kaj napravit po tom pitanju modernizacije ili ti normalizacije crkvenih glava.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:10   #56
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Paaaa, nije to baš 100% točno. Mislim, nije da nemaju svi pojma o seksu i da svi nisu negdje nekom prilikom napravili poneko dijete.
Najsretniji čovjek na svijetu.
https://youtu.be/SORzdAMkx4A
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:12   #57
Quote:
stidljiva ljubičica kaže: Pogledaj post
Imala sam neku primijenjenu psihologiju na faxu koju je predavao jedan fra. Rekao nam je da su samo ljudi koji imaju djecu sretni a oni koji nemaju ne. Sad se ja pitam jel to stvarno tako ili to može biti interes naše Crkve
Apsolutisticka glupost prve kategorije. U ovom slucaju od popadije.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:17   #58
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
katolički spolni nauk temelji na doslovnom tumačenju rečenice iz Biblije "plodite se i množite".
Ponavljam da se službeni stav odnosi na odgovorno roditeljstvo a ne na doslovne interpretacije, iako vjerujem da to mnogi doslovno shvaćaju.
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Samo što katolički nauk o spolnosti isključuje logiku i zdrav razum, recimo, umjetnu kontracepciju koja je nužna da se ne bi "kotili kao zečevi". Ali to je religija, a religija mora biti proturječna i iracionalna, inače ne bi bila religija.
Mnoge stvari nemaju veze s logikom, pa tako ni taj "detalj" ali zato postoji nešto što se zove osobna savjest u koju nema pristup nitko osim same osobe i dragog Boga.
Ali sad smo se udaljili od same teme koja glasi- jesu li samo ljudi koji imaju djecu sretni, što smatram nonsensom iz više razloga od onih koji su navedeni. Ako imaš 18 godina i nemaš dijete, vjerojatno si sretan. Možda baš zato.
Naime, cijela priča svodi se na neko predavanje iz psihologije koje slušaju mlade osobe koje još nisu ni započele neki zajednički život, a već bi trebali promišljati o ne/sretnosti po pitanju nekog budućeg potomstva.
Ne znam zašto je to autoricu tako pogodilo da je otvorila temu i to još na ŽUD-u gdje većina ubračenih ili razvedenih ima djecu ali nitko neće napisati da su ona za nju zaslužna. Iako većini jesu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:24   #59
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ponavljam da se službeni stav odnosi na odgovorno roditeljstvo a ne na doslovne interpretacije, iako vjerujem da to mnogi doslovno shvaćaju.

Mnoge stvari nemaju veze s logikom, pa tako ni taj "detalj" ali zato postoji nešto što se zove osobna savjest u koju nema pristup nitko osim same osobe i dragog Boga.
Ali sad smo se udaljili od same teme koja glasi- jesu li samo ljudi koji imaju djecu sretni, što smatram nonsensom iz više razloga od onih koji su navedeni. Ako imaš 18 godina i nemaš dijete, vjerojatno si sretan. Možda baš zato.
Naime, cijela priča svodi se na neko predavanje iz psihologije koje slušaju mlade osobe koje još nisu ni započele neki zajednički život, a već bi trebali promišljati o ne/sretnosti po pitanju nekog budućeg potomstva.
Ne znam zašto je to autoricu tako pogodilo da je otvorila temu i to još na ŽUD-u gdje većina ubračenih ili razvedenih ima djecu ali nitko neće napisati da su ona za nju zaslužna. Iako većini jesu.
Ovo boldano u Katoličkoj Crkvi je hereza. Svećenik u ispovjedaonici osim tebe i Boga ima pristup tvojoj savjesti jer on ima direktnu telefonsku liniju s Bogom, a ti ne znaš ništa i tvoje nije da misliš nego da slušaš jer si katolik/inja.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 14:34   #60
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovo boldano u Katoličkoj Crkvi je hereza. Svećenik u ispovjedaonici osim tebe i Boga ima pristup tvojoj savjesti jer on ima direktnu telefonsku liniju s Bogom, a ti ne znaš ništa i tvoje nije da misliš nego da slušaš jer si katolik/inja.
Ok ti se sad zezaš ali ako osoba nešto ne smatra grijehom, ona to neće ni imati potrebe reći na ispovijedi tako da je ispovjednik kao neki posrednik u ovim stvarima potpuni višak.
I opet skrećeš s teme.
Zašto ovo btw nije na pdf-u o religiji?
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.