Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 22:16   #21
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nitko od njih, sa gramom mozga, ne koristi račune za takve stvari.
Vjeruj mi itekako rade. A sad je lagano nastala panika. Znam.

Porezna neće zvat starog što šalje sinu par tisuća kuna mjesečno od svoje plaće. Ali hoće poduzetnika koji ima kuću vrijednu 5M kuna, a isplaćuje si cijeli život minimalac i prikazuje minimalnu dobit.

Argument da je to zadiranje u privatnost ne stoji, jer svaki bankovni službenik može vidjeti istu stvar. Također, porezna, Uskok, policija je i do sada mogla dobiti uvid po svim računima ako su za isto dobili dopuštenje suda. A dobiju ga uvijek.
I opet kažem, nitko te neće pitati što si kupio u konzumu za 1232 kune u prosincu 2015.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:25   #22
I dan danas kod sumnjivih stvari dobiju nalog, šta će im ovo?

Meni baš i nije privlačna opcija da mi porezna zamjeni sudove, pa onda, umjesto da oni dokazuju na sudu da je netko kriv, taj netko mora dokazivati da nije.

Nije problem u tome što vide, nego u tome što mogu zloupotrebljavati kao i sve dosad, a ništa ostalo ne funkcionira.

Iskreno, nemam pojma vidi li mi sve račune porezna u UK, to me najmanje brine, jer znam da su šanse za sranje jako male. U Hrvatskoj bi me bogami brinulo. Zato me i brine, jer ipak većinu obitelji imam u Hrvatskoj.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:44   #23
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Iskreno, nemam pojma vidi li mi sve račune porezna u UK, to me najmanje brine, jer znam da su šanse za sranje jako male. U Hrvatskoj bi me bogami brinulo. Zato me i brine, jer ipak većinu obitelji imam u Hrvatskoj.
Vidi ti i hr porezna podatke iz uk porezne i obrnuto, tj. ako ne vide još, uskoro će dijeliti sve informacije (automatic exchange of information).
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:46   #24
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi itekako rade. A sad je lagano nastala panika. Znam.

Porezna neće zvat starog što šalje sinu par tisuća kuna mjesečno od svoje plaće. Ali hoće poduzetnika koji ima kuću vrijednu 5M kuna, a isplaćuje si cijeli život minimalac i prikazuje minimalnu dobit.

Argument da je to zadiranje u privatnost ne stoji, jer svaki bankovni službenik može vidjeti istu stvar. Također, porezna, Uskok, policija je i do sada mogla dobiti uvid po svim računima ako su za isto dobili dopuštenje suda. A dobiju ga uvijek.
I opet kažem, nitko te neće pitati što si kupio u konzumu za 1232 kune u prosincu 2015.
Kakve veze ovo ima s tekucim? Te su stvari najavljivali srediti uvodenjem OIBa.

Ja sam dosta dugo bio poduzetnik u RH, i nikad mi nije palo pare koja sam izvlačio iz firme stavljati u banku. Ti ako znas takve, vjeruj mi da su takvi u manjini. A pogotovo ekipa koja vrti ozbiljne pare.

Kako nije povreda privatnosti? Službenik u banci ti ne moze gledati detalje računa kak se njemu hoce, porezna dobije uvid ako je nesto sumnjivo. Ovo nema smisla.

Meni je svejedno jer svoje pare uopće ne držim u Hrvatskoj, ali svakim danom i novim zakonom sve je manje razloga da opet izvadim našu osobnu.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:05   #25
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
I dan danas kod sumnjivih stvari dobiju nalog, šta će im ovo?

Meni baš i nije privlačna opcija da mi porezna zamjeni sudove, pa onda, umjesto da oni dokazuju na sudu da je netko kriv, taj netko mora dokazivati da nije.

Nije problem u tome što vide, nego u tome što mogu zloupotrebljavati kao i sve dosad, a ništa ostalo ne funkcionira.

Iskreno, nemam pojma vidi li mi sve račune porezna u UK, to me najmanje brine, jer znam da su šanse za sranje jako male. U Hrvatskoj bi me bogami brinulo. Zato me i brine, jer ipak većinu obitelji imam u Hrvatskoj.
Upravo boldano je tendencija, i ni meni se nimalo ne sviđa.

Pitanje je samo gdje se nazire kraj i što nas još čeka?

Možda kamere u kuhinji, pa će se oni koji nigdje ne rade trebati opravdavati zašto su danas imali ručak a nigdje ne rade?
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:15   #26
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Vidi ti i hr porezna podatke iz uk porezne i obrnuto, tj. ako ne vide još, uskoro će dijeliti sve informacije (automatic exchange of information).
Hvala bogu, sa šrotom od RH nemam više nikakve veze i mogu mi ga pofafat.

Samo mi je sranje što ne možeš poslati obitelji 100k eura, a da nitko ništa ne pita, iako ide sve službenim bankovnim kanalima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 07:50   #27
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Uostalom nisam vidio niti jedan argument zašto je ovo loš potez. Oni koji ne rade ništa ilegalno nemaju nikakvih problema pa da ih i pozovu na razgovor, ovi ostali itekako imaju.
Možda zato jer u zemlji gdje su mega-kriminalci vlast (ova ili ona, svejedno), obični ljudi ne žele da ih se tretira kao kriminalce.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 08:20   #28
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Možda zato jer u zemlji gdje su mega-kriminalci vlast (ova ili ona, svejedno), obični ljudi ne žele da ih se tretira kao kriminalce.
Da.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 09:08   #29
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Ali hoće poduzetnika koji ima kuću vrijednu 5M kuna, a isplaćuje si cijeli život minimalac i prikazuje minimalnu dobit.
A to se bez uvida u tekuće račune nije moglo znati?

Naravno da se je i to je porezna i radila.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 11:31   #30
Zanimljivo je kako su se ljudi spremni odreći svoje privatnosti pod isprikom da će tako uhvatiti nekoga tko ima više. A realnost je da će najebati oni koji muljaju da bi preživjeli. Ekipa koja gradi kuću za milju eura, a formalno radi za minimalac je tu lovu svejedno oprala.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 16:08   #31
Ajde da smo u Švicarskoj ili Švedskoj, državama koje se ponašaju odgovorno i benevolentno prema svojim građanima, ali da u Hrvatskoj ima idiota koji podržavaju povećanje državne represije i kontrole je stvarno bizarno.

Državni uhljebi funkcioniraju tako da oderu onoga koga im je najlakše oderati. Dakle, neće oni ići u porezni nadzor poznatih kriminalaca i lokalnih šerifa, nego ljudi koji su pošteno zaradili svoju penziju ili ušteđevinu u inozemstvu i prebacili ih u Hrvatsku, koji će im onda morati opravdavati svaku transakciju u zadnjih 6 godina ili koliko je već zastara.
A tupi uhljeb će po vlastitom nahođenju odlučivati je li taj malo previše uštedio za svoju plaću...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:53   #32
Baš to, da se radi o uređenoj državi, gdje postoji i odgovornost državnih službenika još ajde nekako...ali kod nas podržavati represiju mi je baš nastrano.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:29   #33
znači nema argumenata osim kakti narušene privatnosti. Kao kad ti žena u mobitelu nađe gole slike ljubavnice, a ti se braniš kako se usudila gledati u tvoj mobitel i da ti više ne možeš biti sa takvom osobom u braku

naš mentalitet mora shvatiti da je utaja poreza kriminalna radnja koja se u svim uređenim zemljama kažnjava zatvorom. Izbjegavanje poreza nelegalnim metodama mora prestati biti nacionalni sport, pa će nam i svima biti bolje. Onima kojima ne odgovara, slobodno potraže sreću u zapadnim zemljama, gdje će se lagano iznenaditi "benevolentnim" ponašanjem poreznih vlasti. Predlažem da ipak traže sreće kod istočnih susjeda, tamo je "malo manja" kontrola.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:03   #34
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
znači nema argumenata osim kakti narušene privatnosti. Kao kad ti žena u mobitelu nađe gole slike ljubavnice, a ti se braniš kako se usudila gledati u tvoj mobitel i da ti više ne možeš biti sa takvom osobom u braku

naš mentalitet mora shvatiti da je utaja poreza kriminalna radnja koja se u svim uređenim zemljama kažnjava zatvorom. Izbjegavanje poreza nelegalnim metodama mora prestati biti nacionalni sport, pa će nam i svima biti bolje. Onima kojima ne odgovara, slobodno potraže sreću u zapadnim zemljama, gdje će se lagano iznenaditi "benevolentnim" ponašanjem poreznih vlasti. Predlažem da ipak traže sreće kod istočnih susjeda, tamo je "malo manja" kontrola.
dam se kladit da ovo pise netko tko je da drzavnoj sisi sa placom od 6-15000kn
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:03   #35
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Onima kojima ne odgovara, slobodno potraže sreću u zapadnim zemljama, gdje će se lagano iznenaditi "benevolentnim" ponašanjem poreznih vlasti.
Kad budem imao skandinavsku plaću, neću imati ništa protiv plaćanja skandinavskih poreza.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:19   #36
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
znači nema argumenata osim kakti narušene privatnosti. Kao kad ti žena u mobitelu nađe gole slike ljubavnice, a ti se braniš kako se usudila gledati u tvoj mobitel i da ti više ne možeš biti sa takvom osobom u braku

naš mentalitet mora shvatiti da je utaja poreza kriminalna radnja koja se u svim uređenim zemljama kažnjava zatvorom. Izbjegavanje poreza nelegalnim metodama mora prestati biti nacionalni sport, pa će nam i svima biti bolje. Onima kojima ne odgovara, slobodno potraže sreću u zapadnim zemljama, gdje će se lagano iznenaditi "benevolentnim" ponašanjem poreznih vlasti. Predlažem da ipak traže sreće kod istočnih susjeda, tamo je "malo manja" kontrola.
A koji je argument države i svih onih koji zdušno podržavaju najnovije represivne mjere?

U kojoj to EU državi se nadziru tekući računi građana na taj način da porezna ima uvid u svaki euro koji se uplati / isplati?

Ja ne znam niti jednu...

Da istina je porezna utaja se žestoko kažnjava, ali zašto bi netko u jednoj recimo Njemačkoj radio poreznu utaju kada su ljudi plaćeni po satu cca od 10 € pa na više.

Isto tako pouzdano znam za npr. Njemačku da se može na mjesečnoj bazi honorarno zaraditi legalno na stotine eura ( zaboravio sam točan iznos ) bez ikakvog plaćanja poreza.

Dakle država građane gura u sivu zonu!

Svi koji pametuju isto bi malo trebali Ustav pročitati, ne bi bilo od viška.

Poslje Ustava dolaze međunarodni ugovori pa tek onda standardni zakoni...

Najnovija izgubljena arbitraža oko Mola dovoljno govori o nekim stvarima.

Građane se poziva na red, a kako se institucije ponašaju?

Zar su građani krivi za ovoliku nezaposlenost i što sad izmišljaju svašta da se dokopaju novca a ljudi koji rade sve manje.

Slažem se reda treba biti, i kod građana ali i kod države, neka se počnu primjenjivati Ustavna prava pa možemo onda dalje...

Što je sa ljudima koji godinama traže neisplaćene plaće gdje je tu red i zakon gospodo?

Zadnje uređivanje deckozgslavonac : 14.01.2017. at 09:33.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 09:44   #37
Ono na što se naš mentalitet mora naviknuti je da se ne treba naguziti svaki put kad ti netko kaže da se naguziš.

A ako hoces tu svoju metaforu ovo je vise kao da ti žena uzme mobitel i vidi sliku na kojoj jedeš burek pa te istjera iz kuće jer radije jedeš to što napravi ta drolja iz pekare nego što ona skuha.

I kad vec zazivaš zapad daj napiši u kojim se to zapadnim zemljama provodi ovakva mjera?

Porez se mora platiti, to nikad nisam rekao suprotno i redovito placam porez i sretan sam zato sto moram platiti puno poreza (doduše ne u Hrvatskoj).

Da se radi o normalnoj drzavi ovo ne bi bio toliko problem. Ali zar iskreno misliš da ekipi iz Fine kojoj se redovito dogodi da nekome ovrše račune na temelju krivotvorenih dokumenata treba dati još više ovlasti?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:39   #38
To je zapravo izvrsna mjera, potice zaposljavanje... Utrostruciti ce broj sluzbenika porezne koji ce te saslusavati odakle ti svake godine lova za nove japanke
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:47   #39
poreznoj treba dati ovlasti da svoj posao može obavljati efikasno, odnosno sakupljati porez i prosljeđivati ga u državnu blagajnu. Zadatak porezne je sakupljati porez, a ne raspolagati tim novcem. One koji raspolažu tim novcem, biraš na izborima.
Isto kao što granična policija ima ovlasti pretrage osoba i automobila pri ulazu u državu. Može te skinuti do gola, gledati ti u čmar, prepiliti automobil na pola. Zašto? Da napravi svoj posao koji je u interesu države. Jel se tu žališ kad ti gledaju u gepek i kopaju po stvarima? Naravno da ne, jer ne krijumčariš drogu, oružje ili ljude. Možda si prošvercao par sto eura viška robe, pa si svaki deseti put eventualno platio carinu. Znači nitko ne iskorištava ovlasti za iživljavanje.

A vi koji mislite kako vani nitko nije lud da radi utaju poreza jer su to "uređene" zemlje i jer zarađuju 10 eura po satu Dovoljno je otići u banku pa vidjeti za što skupljaju tvoje podatke (u RH skupljaju porezne podatke za druge zemlje), ili pogledati televiziju ili u krajnju liniju otići tamo pa probati platiti radnika pola na račun pola na ruke.

I mislim da se jasno vidi tko radi kao uhljeb, a tko u realnom sektoru. Samo pogledaš kad tko piše po forumu.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:01   #40
Mozes li konkretno napisati u kojoj drzavi porezna uprava ima ovakav nadzor?
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.