Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 14:29   #1
Plaće u Hrvatskoj i okolo - chat tema

Ovo je chat tema, čije je otvaranje potaknuto nezastavljivom količinom spama na temi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=971243

Ovdje možete do mile volje raspravljati o iznosu plaća konkretnih primjera s originalne teme i okolo. Na originalnoj temi svako ulaženje u raspravu će biti obrisano, a post kartoniran.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:31   #2
Ajd molim te samo stavi one stare poruke što si prvotno obrisao i ove nove što su nastale.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:35   #3
Na tisuće ih je i desetak novih stranica dnevno se stvara. Zaista ne mogu to opet od početka filtrirati, ali vjerujem da ovdje neće faliti materijala
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 14:38   #4
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Na tisuće ih je i desetak novih stranica dnevno se stvara. Zaista ne mogu to opet od početka filtrirati, ali vjerujem da ovdje neće faliti materijala
Kakve tisuće? Izdvojio si možda sto, dvjesto poruka. Samo ih spoji s ovom temom. Razvila se tamo dobra rasprava. Ajde, ne bilo ti teško. Znam da ti se ne da, ali to ti je realno 10 minuta posla. I manje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:49   #5
Za koliko mi je trebala ići plača gore u 2017., ako mi je neto 2016. bio 4100kn?
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:52   #6
Za pivo i kavu u Vinkovcima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:58   #7
Ako sam dobro skuzio, prosjecna placa u rh je onolika koju je tujman obeca 1000 maraka.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:17   #8
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Za koliko mi je trebala ići plača gore u 2017., ako mi je neto 2016. bio 4100kn?
Da li je to s prijevozom ili bez? Da li imaš uzdržavanih osoba ili ne? Djece? Sve to zavisi... Uglavnom osobni odbitak što je prije bio 2600kn sad je 3800. Osnovica za uzdržavane članove je 2500. Koeficijent za jedno dijete je 0,7, za drugo 1,0. Znači ako nema uzdržavanih članova osobni odbitak ti je 3800kn, ako imaš jedno dijete 3800 + (2500*0,7=1750) 5550kn, ako imaš dvoje djece (3800+(2500*(0,7+1,0=1,7)1,7=4250)4250=8050) 8050kn...
http://www.isplate.info/obracun-place-novi-izracun.aspx
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:21   #9
Al ovaj kalkulator mi na neto 4100kn (bez prijevoza) opet izbacuje 4100kn..

Skužio, bruto treba upisat, znači 90-ak kuna..Hvala.
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:32   #10
Hrvati kao narod ne zasluzuju ni vise ni manje nego sto imaju. Placa je realan odraz inovativnosti, sposobnosti I radne etike. Posto Hrvatima kronicno nedostaju sve tri karakteristike ne vidim na temelju cega bi zaradjivali vise.
Upravo zbog toga ja kao investitor nikada ne bih ulozio u HRV.
Speer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 19:40   #11
Čim sam vidio ovu temu odličio sam je malo spamati:

http://www.24sata.hr/news/sokantni-p...tm_medium=Blok

Novi broj tjednika Express otkriva zastrašujuće razmjere socijalne nejednakosti u Hrvatskoj. Ektremno bogati su sve bogatiji i ima ih sve više, ali jednako tako povećava se i broj gladnih

Kako kaže Realni Medo, ovaj put je to na zdravoj bazi, nije na nerealnoj kao 2007. i 2008. godine.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:02   #12
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Hrvati kao narod ne zasluzuju ni vise ni manje nego sto imaju. Placa je realan odraz inovativnosti, sposobnosti I radne etike. Posto Hrvatima kronicno nedostaju sve tri karakteristike ne vidim na temelju cega bi zaradjivali vise.
Upravo zbog toga ja kao investitor nikada ne bih ulozio u HRV.
Ovo je malo zešće generaliziranje.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:16   #13
Dali postoji neka alternativna ekonomska istina koju kolega nije prenjeo?
Mislim da postoji, ali nije bas cest slucaj da promakne.

Naime 2008g, JOPPD uopce nije postojao. Postojao je, ne znam, JOOP ili JUPI i PIPI, ali to vam nije isto gospodo iz tjednika. .
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:44   #14
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Hrvati kao narod ne zasluzuju ni vise ni manje nego sto imaju. Placa je realan odraz inovativnosti, sposobnosti I radne etike. Posto Hrvatima kronicno nedostaju sve tri karakteristike ne vidim na temelju cega bi zaradjivali vise.
Upravo zbog toga ja kao investitor nikada ne bih ulozio u HRV.
Ja mislim da je sve to posve u skladu sa poslovnom etikom poslodavaca.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:40   #15
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Hrvati kao narod ne zasluzuju ni vise ni manje nego sto imaju. Placa je realan odraz inovativnosti, sposobnosti I radne etike. Posto Hrvatima kronicno nedostaju sve tri karakteristike ne vidim na temelju cega bi zaradjivali vise.
Upravo zbog toga ja kao investitor nikada ne bih ulozio u HRV.
baš si to dobro sročio, možeš biti ponosan na sebe. ...sad se lijepo vrati u svoju mracnu sobicu u podrumu i nastavi mastati o tome sto bi bilo kad bi ti bio netko
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:02   #16
Medialna placa u hr je cca 4000 kn a prosjecna 5700.
Franc je obecao 2000 dem prije 27 godina i kako vidimo da smo jedva presli polovinu.
U stvari ako je poredimo sa Markovicem iz 89 kad je odnos din/dem bio 7:1 mislim da je danas cak malo i pala.
Onaj tko tvrdi da smo napredovali je u zabludi
Tapkamo vec 30 let
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 22:40   #17
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Hrvati kao narod ne zasluzuju ni vise ni manje nego sto imaju. Placa je realan odraz inovativnosti, sposobnosti I radne etike. Posto Hrvatima kronicno nedostaju sve tri karakteristike ne vidim na temelju cega bi zaradjivali vise.
Upravo zbog toga ja kao investitor nikada ne bih ulozio u HRV.
Boohoo
Pa zar baš ni jedan jedini cent, o investitore?
Slomio si mi srce i volju za životom i sve.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:34   #18
Svaki Hrvat koji zaradjuje vise od 5000kn mjesecno je preplacen. Zasto bi ja kao investitor otvorio radna mjesta u HRV I izdvajao tolika davanja za nekog tko je IT nepismen, ne poznaje osnove financija, posjeduje nisku razinu radne etike I odgovornosti prema poslu, ne ulaze u osobnu edukaciju itd.

Svaki pametan investitor ce uloziti radije u Indiju, Kinu, US itd. kao sto vidimo iz primjera velikih svjetskih korporacija koje se ne zele ni pribliziti Hrvatskoj.

Nisu politicari krivi za neuspjeh Hrvatske kao drzave. Kriv je narod koji ne zasluzuje bolje na temelju gore navedenih karakteristika koje su nazalost posljedica podneblja I balkanskog okruzenja. Previse cijenim svoj novac da bi ga ulozio u neproduktivne radnike sa velikim zahtjevima.
Speer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:50   #19
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Svaki Hrvat koji zaradjuje vise od 5000kn mjesecno je preplacen....


Izjava ti je u rangu 'Svaki Bugar koji ima kurac dulji od 22cm ima sidu'.
Zabavno je vidjet kakvi sve likovi znaju slova
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:07   #20
Koliko bi placu trazili za posao koji je kombinacija key account managera, sales repa i office managera koji bi bio odgovoran za cijelu jugoistocnu Europu, (13 zemalja) u svjetskoj firmi sa proslogodisnjim turnoverom od 4 milijarde dolara?
Posao bi ukljucivao 3-4 dana tjedno putovanja i boravka van Hr, radio bi i zivio u Hr a bio bi zaposlen u Njemackoj.
Neto, svi troskovi idu posebno.
Hvala unaprijed.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.