Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 16:36   #21
Vjerojatno ovisno o tome koliki je promet od posla u jugoistočnoj Europi.

Ovo mi zvuči kao "Katica za sve" posao, da se što manje plati, s tim da bi vjerojatno uključivao i službeni auto + službene troškove na račun firme.

Vjerojatno ispod 5k eura neto nema uopće priče, ali tko zna, ipak bi u Hrvatskoj 90% ljudi pristalo na tako nešto za 10-12k kn bez ikakvog razmišljanja.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:22   #22
Je, imas pravo, ocigledno je intencija potrositi sto manje jer ne samo da su to 2-3 posla u jednom, nego nemaju niti troskova officea jer bi ja to radio od kuce.
Radi se o marketu od oko 60 milijuna ljudi, znaci recimo Francuska, s tom razlikom da je prosjecni Bdp po glavi 4 puta manji od francuskog, sto ujedno znaci i da je promet vjerovatno 4 puta manji.
Ali svejedno , posao je osjetno zahtjevniji nego da recimo kontroliras samo jednu zemlju.
Enivej, ja sam htio vidjeti sto ljudi misle je neka moguca placa s obzirom na opis radnog mjesta.
Imao sam intervju s njima preko Skypea i prosao je dobro, govorilo se i o novcima, ja sam rekao cifru 3 soma mjesecno, znaci neku sredinu izmedju ove tvoje dvije cifre.
Ukoliko me ovaj tjedan pozovu trebam znati na koliko mogu pristati, jer ne znam kako se ovdje krecu place na slicnim poslovima.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:26   #23
Računaj da ti je to vjerojatno 16-17 dana rada, non-stop, znači ti ćeš odradit 250 sati garant, a baš to, to su tri posla.

Ako pristanu na 3k eura, fer ponuda, uz, naravno, mogućnost povećanja ako im povećaš prodaju. Bez toga, osobno, ne bi ni razmišljao o takvom poslu, jer ne vidim smisla da se uopće trudim za neku tamo prodaju, nekoj firmi koja to ne cijeni.

Bojim se da bi mogao izgoriti u tome.

Sretno s dobijanjem posla.

P.S. Mišljenja sam da im u Njemačkoj svatko od ljudi na poziciji za jedan od tih poslova, ima veću plaću od 3000 eura.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:45   #24
Slazem se.
Inace, uz fiksnu placu ide i merit based bonus na prodaju. Ma gledam tu kod nas idu menaderske place po soma eura pa nemam osjecaj koliko je puno a koliko malo.
Hvala na dobrim zeljama, ukoliko ne uzmu nekog za 10 000 kuna kak si reko, ne idem sigurno ispod 2500 eur.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:46   #25
Sumnjam da te firme koje imaju menadžere za 1000 eura, imaju išta približno 4 milijarde, pa čak i u lipama.

Nema na čemu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:39   #26
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Slazem se.
Inace, uz fiksnu placu ide i merit based bonus na prodaju. Ma gledam tu kod nas idu menaderske place po soma eura pa nemam osjecaj koliko je puno a koliko malo.
Hvala na dobrim zeljama, ukoliko ne uzmu nekog za 10 000 kuna kak si reko, ne idem sigurno ispod 2500 eur.
Neznam koliko iskustva i godina imaš,ali ispod 3000 neto + neki godišnji bonus nebi pristao.

To je netto u Njemačkoj,ne mislim da je to neki ogroman iznos,a stalno si na putu i pokrivaš 13 zemalja.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 23:54   #27
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Koliko bi placu trazili za posao koji je kombinacija key account managera, sales repa i office managera koji bi bio odgovoran za cijelu jugoistocnu Europu, (13 zemalja) u svjetskoj firmi sa proslogodisnjim turnoverom od 4 milijarde dolara?
Posao bi ukljucivao 3-4 dana tjedno putovanja i boravka van Hr, radio bi i zivio u Hr a bio bi zaposlen u Njemackoj.
Neto, svi troskovi idu posebno.
Hvala unaprijed.
Standardardan dio:
Brutto: 100.000 - 150.000 € (moze i vise s obzirom sto si opisao sve)
Poslovni auto i mob pod normalno
placene dnevnice na terenu po dogovoru (ovo ako moze)
Home office barem 2-4 dana mjesecno (i obavezno da pise u ugovoru tako)

Dodatan dio:

Bonusi:do 2 place,povezano s tvojim poslovnim ciljevima, obavezno uzeti udio u umsatzu-u vlastitog odjela (jer imas direktnu odgovornost tu) --> 25-50%, i jos 2-3 cilja specificna za posao koji radis s udjelima od 25%. Znaci, imas npr. 4 cilja (Umsatz +x% u godini i jos 3 strateska projekta,) i svaka od tih tocaka ako uspijes, ti donese 25% od ugovorenih 2 place bonusa.

Bonus alternativno: ako postignes promet X dobis brutto y (npr jos jednu placu)
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 23:55   #28
@Tomgold
Imam 24 godina iskustva i 48 godina i slazem se s procjenama place.
Medjutim znam iz prve ruke da se place korigiraju s obzirom na mjesto stanovanja.
Tako da isti posao u Nizozemskoj placaju 6000 a u Spanjolskoj 4000.
To mi je rekao frend koji radi slican posao u bransi( iako vise senior pozicija territory manager)za konkurentsku firmu, on pokriva Benelux.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 11:52   #29
Bratić mi je farmaceut u zg i ta bramša je zbilja isplativa. Koliko sam upoznat, plaće se kreću ovisno o vrsti kompanije (domaća ili strana), ali nekih 15000 kuna nije neobično imati.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 12:01   #30
Mislim da ćeš izgoriti. Poznanik radi kao kombinacija key accounta i brand managera. Iskrvi se ko isus,od jutra do sutra na poslu,čak i kad je na godišnjem,kao da nije. To 3u1 nikad nije dobro,ljudi izgore. Da je za samo jednu zemlju,već je puno posla,a kamoli za više njih.

Nadam se da uz poziciju dolazi i asistent i poveća količina godišnjeg. I to onog godišnjeg na kojem možeš izgasiti službeni mobitel i biti nedostupan skroz.

Ovo sa korigiranjem plaća je točno. Isti posao,ista firma,druga država,različite plaće,a jednaka odgovornost.

3-3500 e neto,plus dnevnice,plus bonus (npr 10% brutto godišnje plaće),automobil 24/7 i bar 30 dana godišnjeg.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:18   #31
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Koliko bi placu trazili za posao koji je kombinacija key account managera, sales repa i office managera koji bi bio odgovoran za cijelu jugoistocnu Europu, (13 zemalja) u svjetskoj firmi sa proslogodisnjim turnoverom od 4 milijarde dolara?
Posao bi ukljucivao 3-4 dana tjedno putovanja i boravka van Hr, radio bi i zivio u Hr a bio bi zaposlen u Njemackoj.
Neto, svi troskovi idu posebno.
Hvala unaprijed.
Navedeni posao možeš prevesti kao trgovački putnik koji okolo ide sa koferom punim četki a izbjegava te svatko tko te vidi. Naravno, moderna verzija tog posla.
Svaka čast ako imaš želudac za takav posao jer života uz to nemaš tako da ti je tvojih traženih 3000 eura mala lova za efektivno 12-tak sati rada dnevno 350 dana u godini.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:47   #32
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Navedeni posao možeš prevesti kao trgovački putnik koji okolo ide sa koferom punim četki a izbjegava te svatko tko te vidi. Naravno, moderna verzija tog posla.
Svaka čast ako imaš želudac za takav posao jer života uz to nemaš tako da ti je tvojih traženih 3000 eura mala lova za efektivno 12-tak sati rada dnevno 350 dana u godini.

Promašio si opis posla.

Ja nikud ne idem ništa prodavati, ja sam manager i kontroliram prodavače i kako rade, to jest veza sam između headquarters proizvođača i glavnih uvoznika i distributora u navedenim zemljama.
I obožavaju me vidjeti jer o meni i mojim reportima ovisi i njihov status kod proizvođača.
Što se tiče putovanja, 4 dana tjedno je moj worst case scenario, razlog za putovanja je jer se kao predstavnik firme naravno moram pojaviti na eventima, trade shows, stručnim seminarima i slično da dam podršku kompanije distributorima i glavnim dealerima.

Ali ovo sve je naravno hipotetski jer još nisam ni blizu dobivanja tog posla.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:13   #33
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Promašio si opis posla.

Ja nikud ne idem ništa prodavati, ja sam manager i kontroliram prodavače i kako rade, to jest veza sam između headquarters proizvođača i glavnih uvoznika i distributora u navedenim zemljama.
I obožavaju me vidjeti jer o meni i mojim reportima ovisi i njihov status kod proizvođača.
Što se tiče putovanja, 4 dana tjedno je moj worst case scenario, razlog za putovanja je jer se kao predstavnik firme naravno moram pojaviti na eventima, trade shows, stručnim seminarima i slično da dam podršku kompanije distributorima i glavnim dealerima.

Ali ovo sve je naravno hipotetski jer još nisam ni blizu dobivanja tog posla.
Fulao sam ceo fudbal (kako kažu srbi ).
Ali stoji ono što se tiče života a to je da ga pokraj takvog posla nema. Tako da dobro razmisli.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:38   #34
Koliko sudjelujete /ste sudjelovali u kućnom budžetu?

S obzirom da neznam gdje ovo točnos staviti,a ovdje je ta tema bila,a ovo je chat.

Pitanje za mlađe,odnosno one koje žive u zajedničkom kućanstvu s roditeljima i rade (po statistika nas ima ) ,a mogu odgovoriti i oni koju su bili ne tako davno u istoj situaciji...naravno,i ostala su dobrodošla.

Mlad sam,zarađujem jedva 4000 netto i živim s roditeljima-naravno,to radim najviše zbog toga da stavim nešto sa strane i krenem dalje.

Zanima me koliko je "normalno" sudjelovati u kupovini ponajprije skupe hrane i nekih režija u kućnom proračunu ?

Hvala.
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:46   #35
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
S obzirom da neznam gdje ovo točnos staviti,a ovdje je ta tema bila,a ovo je chat.

Pitanje za mlađe,odnosno one koje žive u zajedničkom kućanstvu s roditeljima i rade (po statistika nas ima ) ,a mogu odgovoriti i oni koju su bili ne tako davno u istoj situaciji...naravno,i ostala su dobrodošla.

Mlad sam,zarađujem jedva 4000 netto i živim s roditeljima-naravno,to radim najviše zbog toga da stavim nešto sa strane i krenem dalje.

Zanima me koliko je "normalno" sudjelovati u kupovini ponajprije skupe hrane i nekih režija u kućnom proračunu ?

Hvala.
onoliko koliko i trosis, ako vas je npr. troje, racune i prosjecan trosak za hranu podijete sa 3. sve ostalo je izvlacenje i seruckanje. i da ako krepa ves masina slobodno se ponudi da ces dati bar trecinu cijene za novu ili popravak.
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:38   #36
Možda bi bilo bolje reći,daj onoliko koliko možeš. Izračunaš koliko ti treba za pokriti troškove koje imaš,znaći klopa,cuga,izlasci,neki komad obleke,prijevoz itd. Neku pinku sa strane za kišne dane staviš. I onda ostatak vidiš koliki je i time sudjeluješ u troškovima kućanstva,npr za režije daš,odeš u špeceraj,kupiš kaj treba za doma. Nije fora dat pol plaće i onda prije plaće žicat mamu 20 kn za kavu. Zapravo najviše doprinosiš time da pokrivaš vlastite svakodnevne troškove,jer je to ona lova koju su ti inače starci davali.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:39   #37
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo bolje reći,daj onoliko koliko možeš. Izračunaš koliko ti treba za pokriti troškove koje imaš,znaći klopa,cuga,izlasci,neki komad obleke,prijevoz itd. Neku pinku sa strane za kišne dane staviš. I onda ostatak vidiš koliki je i time sudjeluješ u troškovima kućanstva,npr za režije daš,odeš u špeceraj,kupiš kaj treba za doma. Nije fora dat pol plaće i onda prije plaće žicat mamu 20 kn za kavu. Zapravo najviše doprinosiš time da pokrivaš vlastite svakodnevne troškove,jer je to ona lova koju su ti inače starci davali.
život sa starcima punoljetnog čovjeka koji je zaposlen je nista drugo nego jeftinija alternativa podstanarstvu ili stambenom kreditu što će reči da je sve osim ravnopravnog sudjelovanja u troškovima bezobrazno. samo zato što su ti starci je u redu da te oni i dalje posredno financiraju? po meni baš i ne.
imaš malu plaću? e pa nauči se nositi s činjenicom da se pokriješ onoliko koliko ti je pokrivać dug. imas minimalac pa ti je to jako malo love? heh, dobro dosao k svijesti-minimalac sluzi da ne krepas od gladi, ne hodas potpuno bos i da ti ne curi po glavi; sve osim toga nitko nije, niti bude mogao pokriti od te svote novca. ili nađi bolji posao ili smisli nacin za bolje, tj. skoluj se za nesto sto se plaća bolje.
u obranu svog stava bih dodao, probaj se zamisliti da se moras odseliti u podstanare, u gorem slučaju jos moras uzeti i neodgovornog cimera-to je situacija gdje imas skoro nikakove pozitivne strane svog zivotnog statusa, a troskovi su u potpunosti na tebi+vrijeme koje moras trositi na peglanje, kuhanje, čišćenje, nabavku špeceraja itd. ovako si sve to razdijelio sa starcima pa je manje. ciste osnove ekonomike. opaskavo naravno ne vrijedi ako te starci psihoticno maltretiraju i tovare ti apsolutno sve troskove ali onda je sasvim jasno da vrlo brzo vise neces zivjeti s njima-jer prednosti nema, a godina u guzici imas sasvim dovoljno
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:07   #38
Pričamo u principu o istome,samo drugačije formulirano. Kao zaposlena osoba imaš neke fiksne troškove-prijevoz,gablec,odjeću i obuću. Do posla doć moraš,pojest nešto na poslu ne moraš,ali nije baš zdravo,ali čist i uredan moraš biti na poslu. Ako živiš sa starcima,samim time što nisi na njihovoj sisi već oslobađaš dio kućnog buđeta koji su davali tebi i koji sad može ići na druge stvari. Slažem se,trećinu režija je ok davati,to ionako nije više od nekih 500-600 kn,plus sam si plaćaš mobitel ili auto ako ga imaš.

Naš minimalac je takav da ljudi češto rade taman da pokriju trošak toga što uopće idu na posao. Sa ovim malim plaćama,kreditna sposobnost je nikakva. Sa minimalcem,odseliti od roditelja možeš nikada. To nije dovoljno ni da imaš 5 cimera jer je stanarina često fiksna po osobi,a režije se djele. Tu se jedino da uštediti na prijevozu,ali doslovno životariš i moliš boga da ti ne puknu tenisice ili ti se podere jakna.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:57   #39
eto, složili smo se, našli razlog zasto je potrosnja antidepresiva u HR narasla, identificirali uzrok zasto radno sposobni odlaze iz drzave u tako velikom broju, otkrili koji k fali natalitenoj politici i skuzili zasto "klinci" zive sa starcima do 50-e, (tj. prestaju biti sustanari sa starcima tek kad ovi odu u vjecna lovista).
tako mnogo problema identificirano u 2 posta. ponosan sam
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 00:06   #40
Te na minimalcu možemo podjeliti u 2 kategorije:
-tek počeli raditi (stručno osposbljavanje i normalni poslovi) pa su zato na minimalcu, ali za 1-2 god mogu očekivati normalniju plaću
-dugoročno na minimalcu. Bit ću grub, al ta ekipa je je očito bezvrijedna na tržištu rada, očito nekvalificirani i/ili loši radnici. Svatko sa imalo deficitarnijim zanimanjem makar službeno bio NKV može imat plaću veću od minimalca (reda veličine dva minimalca).
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.