Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2017., 18:12   #1061
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ove slike 5. gerijatrijskog korpusa me zabrinjavaju.
https://mobile.twitter.com/IvanSidor...43631404924931
ovo su napravili da napakoste turcima.
galeni is offline  
Old 15.03.2017., 18:40   #1062
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Podsjeća li vas situacija koja je opisana u ovom članku iz Sirije i na neke slične događaje 90' u BIH a i djelom u RH?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...nadalmacija.hr

A takvih stvari ima širom svijeta i to samo pokazuje koliko su stvari bitno drugačije od onih kako ih se prikazuje.

Neprijatelji nisu uvijek neprijatelji nego i poslovni partneri, nismo li i mi prodavali gorivo našim neprijateljima, kao i ovi spomenuti u ovom članku?

Koliko je takvih lokalnih šerifa bilo u BIH, a i u RH?

Koliki kriminalci su se u takvim situacijama nametnuli kao vođe?

Nije li i na našim prostorima slična situacja poslužila da ljudima počiste imovinu, kao ovome što su uzeli stvari iz radionice?

Sve je isto samo su drugi glumci u pitanju!

Osnovno u svemu je da takva situacija nekima pogoduje i žele da to traje što duže, zato je i kod nas rat trajao skoro 5 godina.
uopće nije bitno kakvi su to ljudi,to su "heroji",i svi smo mi ti "heroji",oni su "oslobodioci" i imaju pravo ponašati se kako se ponašaju,zar je važno na kojem kraju svijeta i za kakve ideale,važno je da su na vlasti i da ubiru plodove svoje borbe.ma tko je lud da se bori za badave.a eto,kod nas su ipk i ti "heroji" završavali po zatvorima,a i po saborima poslije zatvora.
galeni is offline  
Old 15.03.2017., 19:03   #1063
Talking

Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ove slike 5. gerijatrijskog korpusa me zabrinjavaju.
https://mobile.twitter.com/IvanSidor...43631404924931
O covjece...lokalno bocarsko drustvo krenilo u pustinjski lov na male tuljane...glavno oruzje bocica mlijeka sa dudom i zvecka....zvecka je samo za ekstremne slucajeve...
ruka-slave is online now  
Old 15.03.2017., 20:06   #1064
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
O covjece...lokalno bocarsko drustvo krenilo u pustinjski lov na male tuljane...glavno oruzje bocica mlijeka sa dudom i zvecka....zvecka je samo za ekstremne slucajeve...
Ne znam u čemu je kvaka al ako neku postrojbu proglasiš legionarskom ili jurišnom onda imam drugačiju sliku, kako vojnici tribaju izgledati, nego što je prikazano na slikama.
Ali ovi bar postoje u odnosu na 4. korpus kojeg nitko nikad nije vidio.
žerac76 is offline  
Old 15.03.2017., 20:19   #1065
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ne znam u čemu je kvaka al ako neku postrojbu proglasiš legionarskom ili jurišnom onda imam drugačiju sliku, kako vojnici tribaju izgledati, nego što je prikazano na slikama.
Ali ovi bar postoje u odnosu na 4. korpus kojeg nitko nikad nije vidio.
Malo podsjećaju na Volksturm
A vidim da još uvijek provociraju Izraelce sa pozdravom što možda i nije najmudrije.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 15.03.2017., 20:19   #1066
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ne znam u čemu je kvaka al ako neku postrojbu proglasiš legionarskom ili jurišnom onda imam drugačiju sliku, kako vojnici tribaju izgledati, nego što je prikazano na slikama.
Ali ovi bar postoje u odnosu na 4. korpus kojeg nitko nikad nije vidio.
Peti korpus je pregazio ISIS kod Palmyre tak da im očito obuka i zapovjedništvo valjaju.

Uglavnom se špekulira da su ovi vremešni vojnici zapravo časnici koje su Rusi educirali.

Mene buni riječ Baath koja se spominje posvuda iza tog 5th corps, jer su Baath brigade nešto potpuno drugo.
Neki kažu da su ovo pripadnici Baath brigada koji su prošli dodatnu obuku i priključeni su petom korpusu.

Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Malo podsjećaju na Volksturm
A vidim da još uvijek provociraju Izraelce sa pozdravom što možda i nije najmudrije.
Ne provociraju, to je standardan pozdrav u mnogim arapskim vojskama, a i npr. kurdski YPG ga koristi, a oni baš nemaju veze sa zapadnim shvaćanjem takvog salutiranja.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 15.03.2017., 20:21   #1067
nije to dio vojske već je riječ o provladinoj miliciji/paravojski. konkretno, odredi vladajuće stranke.

Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
ovo su napravili da napakoste turcima.
interesantno, a ameri potpomažu socjaliste i komuniste sa petokrakama protiv crnih.
Imran is offline  
Old 15.03.2017., 20:34   #1068
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Podsjeća li vas situacija koja je opisana u ovom članku iz Sirije i na neke slične događaje 90' u BIH a i djelom u RH?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...nadalmacija.hr

A takvih stvari ima širom svijeta i to samo pokazuje koliko su stvari bitno drugačije od onih kako ih se prikazuje.

Neprijatelji nisu uvijek neprijatelji nego i poslovni partneri, nismo li i mi prodavali gorivo našim neprijateljima, kao i ovi spomenuti u ovom članku?

Koliko je takvih lokalnih šerifa bilo u BIH, a i u RH?

Koliki kriminalci su se u takvim situacijama nametnuli kao vođe?

Nije li i na našim prostorima slična situacja poslužila da ljudima počiste imovinu, kao ovome što su uzeli stvari iz radionice?

Sve je isto samo su drugi glumci u pitanju!

Osnovno u svemu je da takva situacija nekima pogoduje i žele da to traje što duže, zato je i kod nas rat trajao skoro 5 godina.

Ovo za Pustinjske sokolove je više manje poznato. Pa vodi ih tipični ratni profiter taj Mohammed Jaber. Lik je kao iz udžbenika za warlorda.Tako da tu nema ništa ekskluzivno napisanoga.
Poznato je i to njihovo puškaranje sa Tigrovima kod Palmire prošle godine, i da se blago je rečeno ne vole međusobno.

Samo, ovo nazivanje Tigrova "milicijom" je žešća glupost, jer Tigrovi su regularna vojna postrojba, i creme de la creme SAA.

Sokolovi su plaćenici, i njihova netrpljivost sa Tigrovima mislim da proizlazi iz te činjenice, a ne iz neke mafijaško-klanovske podjele plijena.
Bengalski Tigar is offline  
Old 15.03.2017., 20:35   #1069
šteka veza dupli post
mrimproper is offline  
Old 15.03.2017., 20:36   #1070
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ove slike 5. gerijatrijskog korpusa me zabrinjavaju.
https://mobile.twitter.com/IvanSidor...43631404924931
a to car hoce izuzetnima pokazat kak slaveni u 3 mjeseca od dedeka istreniraju i naprave profesionalne vojnike koji razbiju isil-ovce i ušetaju u palmiru sa 1% gubitaka a sve to u mjesec dana

s druge strane izuzetni... posebni... "svjetski policajci" u suradnji sa 89 "država" godinama obučavaju iračane, sve momci u najboljim godinama, mosul oslobađaju godinu dana, pola zlatne divizije izginulo, morali ih poslat na odmor, obuku, popunjavanje... zamjenili ih policijski specijalci i jedinice za brzi odgovor, opet sve specijalci u najboljim godinama i njih pola izginulo a po mosulu se dan danas šeću ISIL-ovce.

a zamisli sad što bi bilo da su "hakeri"-"širiteljilažnihvjesti" obučavali specijalne jedinice SAA umjesto starčeka... topništvo... i logistiku... ušli bi u mosul sa zapadne strane da se "uzori demokracije" "sa saveznicima" ne muće... pate... godinu dana oslobađat jedan već 2 puta od logistike i popune odsječen i opkoljen grad (ak je nejasno i treba može i mapa iraka za pojašnjenje)

ps
a kad vidim koliko je osmanlijama trebalo da zauzmu al-bab i usporedim to sa "5. gerijatrijskim korpusom" koji je oslobađao palmiru ispada da su ovi starčeki svemirski marinci n2 (na kvadrat)

.
mrimproper is offline  
Old 15.03.2017., 20:43   #1071
Quote:
Bengalski Tigar kaže: Pogledaj post
Ovo za Pustinjske sokolove je više manje poznato. Pa vodi ih tipični ratni profiter taj Mohammed Jaber. Lik je kao iz udžbenika za warlorda.Tako da tu nema ništa ekskluzivno napisanoga.
Poznato je i to njihovo puškaranje sa Tigrovima kod Palmire prošle godine, i da se blago je rečeno ne vole međusobno.

Samo, ovo nazivanje Tigrova "milicijom" je žešća glupost, jer Tigrovi su regularna vojna postrojba, i creme de la creme SAA.

Sokolovi su plaćenici, i njihova netrpljivost sa Tigrovima mislim da proizlazi iz te činjenice, a ne iz neke mafijaško-klanovske podjele plijena.
Od kad se sokolovima u Latakii uvezao bombaš samoubojica u bazu i desetkovao zapovjednu strukturu i nema nekih vijesti i spominjanja pustinjskih sokolova.
žerac76 is offline  
Old 15.03.2017., 20:45   #1072
Nakon kraćeg zastoja i jučerašnjeg kontranapada ISISa kod Deir Hafera, Tigrovi su se danas spustili na jezero:
https://twitter.com/watanisy/status/842098066480070657
http://wikimapia.org/#lang=en&lat=36...;829123;316915

Nije mi se dalo previše čitati onaj pamflet od Shitarnjeg da ne dobijem dijareju, ali ono kaj pišu o Tigrovima su notorne gluposti. Kakva Hama iz 1982., Tigrovi su nastali 2013. godine kad su Hassan i njegovi časnici probrali ljude iz elitnijih vojnih postrojbi i napravili brigadu specijalnih snaga za ofenzivna djelovanja koja su bila nužna radi tada vrlo teške situacije, pogotovo u opsjednutom Alepu.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 15.03.2017., 20:50   #1073
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Podsjeća li vas situacija koja je opisana u ovom članku iz Sirije i na neke slične događaje 90' u BIH a i djelom u RH?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...nadalmacija.hr

A takvih stvari ima širom svijeta i to samo pokazuje koliko su stvari bitno drugačije od onih kako ih se prikazuje.

Neprijatelji nisu uvijek neprijatelji nego i poslovni partneri, nismo li i mi prodavali gorivo našim neprijateljima, kao i ovi spomenuti u ovom članku?

Koliko je takvih lokalnih šerifa bilo u BIH, a i u RH?

Koliki kriminalci su se u takvim situacijama nametnuli kao vođe?

Nije li i na našim prostorima slična situacja poslužila da ljudima počiste imovinu, kao ovome što su uzeli stvari iz radionice?

Sve je isto samo su drugi glumci u pitanju!

Osnovno u svemu je da takva situacija nekima pogoduje i žele da to traje što duže, zato je i kod nas rat trajao skoro 5 godina.
Autor članka: Jutarnji.hr
Izvor: Charles Lister

Taj članak spada pod fantasy dio foruma.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 15.03.2017., 20:51   #1074
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Podsjeća li vas situacija koja je opisana u ovom članku iz Sirije i na neke slične događaje 90' u BIH a i djelom u RH?

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...nadalmacija.hr

A takvih stvari ima širom svijeta i to samo pokazuje koliko su stvari bitno drugačije od onih kako ih se prikazuje.

Neprijatelji nisu uvijek neprijatelji nego i poslovni partneri, nismo li i mi prodavali gorivo našim neprijateljima, kao i ovi spomenuti u ovom članku?

Koliko je takvih lokalnih šerifa bilo u BIH, a i u RH?

Koliki kriminalci su se u takvim situacijama nametnuli kao vođe?

Nije li i na našim prostorima slična situacja poslužila da ljudima počiste imovinu, kao ovome što su uzeli stvari iz radionice?

Sve je isto samo su drugi glumci u pitanju!

Osnovno u svemu je da takva situacija nekima pogoduje i žele da to traje što duže, zato je i kod nas rat trajao skoro 5 godina.
čim vidim - AUTOR: Jutarnji.hr

nema potrebe da dalje čitam smeče i propagandu...

najgore je kaj je to toliko smeče da se i ovi več nekoliko puta prodani i plačeni novinari srame potpisat ispod tekstaž

svršavam na anonimni izvor, izvor iz vlade, nepoznat obavještajni izvor... ali kad je tekst toliko loš da se i poltron-satrap-kvislingi srame potpisat ispod onda je sve jasno

.
mrimproper is offline  
Old 15.03.2017., 21:01   #1075
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
.....
Nama jedino ostaje da se uzdamo u ruse da ce i dalje drzati Erdogana na kratkom lancu, EU i SAD jednostavno nemaju mehanzme da nas spase najezde koja bi bila milionska (a da budemo posteni nemaju ni volje). Sa malim brojevima mogu izaci na kraj, sa velikima ne.
kojim to "nama" jedino ostaje da se uzdamo u ruse, tko smo "mi" u toj rečenici ?
jbt, koja kominterna propaganda na forumu.hr., nevidjeno !
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 15.03.2017., 21:04   #1076
Vezano na novinare zanimljivo je kako 5 mjeseci nemamo izvještaje o stanju civila u Mosulu, još manje javljanja osmogodišnjih curica sa solarnim mobitelom i savršenim poznavanjem engleskog jezika.
A u Aleppu svaka šuša javljala je o zvjerstvima assadovaca i Rusa.Uz redovito sazivanje Vijeća sigurnosti UN-a.
I ono što mi svakako najviše nedostaje su super doktori koji se u svakom trenutku nađu na mjestu zločina.I imaju blistavo čiste uniforme.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 15.03.2017., 21:07   #1077
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
kojim to "nama" jedino ostaje da se uzdamo u ruse, tko smo "mi" u toj rečenici ?
jbt, koja kominterna propaganda na forumu.hr., nevidjeno !
Mi, europljani.Izbor nam je Rusi ili ljubitelji umjerenih glavosječa, recimo Francuzi.I nije da nemamo iskustva s njima, još iz Domovinskog rata.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 15.03.2017., 21:24   #1078
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Mi, europljani.Izbor nam je Rusi ili ljubitelji umjerenih glavosječa, recimo Francuzi.I nije da nemamo iskustva s njima, još iz Domovinskog rata.
ja bih, ipak, rekla da se tu radi o: "mi, srbi. nas i rusa 300 mil".
eh, davno bllo. ne prolazi više.

ps. odoh.
jedino me moji mladi zemljaci ponekad iznenade.
zar ništa iz povijesti naučili niste, generacijo na kojoj hrvatska ostaje ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 15.03.2017., 21:37   #1079
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ja bih, ipak, rekla da se tu radi o: "mi, srbi. nas i rusa 300 mil".

eh, davno bllo. ne prolazi više.
1. loš pokušaj skretanja s teme, čak i ako nemaš ništa pametno za reći.
2. pogledaj odakle ime Hrvoje vuče naziv, pa onda lupetaj.Ako ti je prekomplicirano rado ću pomoći:
http://lmgtfy.com/?q=hrvoje
3. Ne prolazi više u čijim fantazijama?Dovoljno je pogledati komentare na forumu ili bilo kojim novinama što ljudi misle o Siriji, ili ulozi Rusa s jedne strane, a Francuza s druge.Kad smo kod Srba, Francuza ili Rusa zašto ne pričamo tko nam je uvodio sankcije, a tko prodavao oružje u Domovinskom ratu?Odnosno tko je podržavao četnike u Hrvatskoj i glavosječe u Libiji i Siriji?
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Old 15.03.2017., 22:00   #1080
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Autor članka: Jutarnji.hr
Izvor: Charles Lister

Taj članak spada pod fantasy dio foruma.
Charles Lister aka Atlantic Council aka Soros.

Tip je sprdnja kao i Jihadi Julian.
ruka-slave is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.