Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2007., 22:30   #1
Lightbulb Kupovina eksternih hard diskova

Treba mi novi disk a posto imam lep top nece drukcije nego eksterni.
Trebam preporuka sto da si uzmem a da bude prihvatljive cijene, recimo oko 1000kn. Kapacitet oko 250 do 300GB.

E sad nasao sam jedan Western Digitalov My Book 250GB po 750kn pa me zanima da li valja?
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 11:49   #2
Ja sam imao prilike koristiti WD My Book od 500 Gb, 7200 rpm, preko firewire, i radi ko zmaj. Pretpostavljam da je tvoj model USB jer je jeftiniji dosta, pa ak ti brzina diska nije jako bitna, tj, koristis disk vise kao spremiste, onda kupuj.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:10   #3
evo ovako, i mene bi zanimao eksterni disk. Tj imam dilemu dali da uzimam eksterni ili da uzmem neki 2.5'' i stavim ga u ladicu. Trebalo bi mi nekih 160 ili 200 GB, pa me zanima, šta mi preporučujete... isto imam laptop, sa 120.
nkb11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 17:23   #4
Pa externi je disk u ladici, 2.5" ili 3.5" svejedno, ovi prvi su nesto manjih i skuplji za isti kapacitet, a ovi drugi su i brzi i veceg kapaciteta. Mislim da su trenutno ovi od 2.5" max 160 Gb.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 13:58   #5
Evo naletio sam prilicno povoljno na Canyona od 320GB. Nemam pojma o njihovim uredjajima pa me zanima da li netko ima iskustva i jel se isplati kupiti?

http://www.itpromo.ro/promo/112157.jpg
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:56   #6
Canyon radi samo kucista, ne i diskove.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:01   #7
Hm a sto je onda to ako nije disk

Ili ciji je onda disk unutra?

http://www.itpromo.ro/promo/hdd_canyon_320gb~112157
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 10:22   #8
Je disk unutra, ali ne znam ciji. Pitaj cigu koji to prodaje.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:14   #9


Ma nema nikakvih inormacija na netu o tome pa sam lagano to odbacio kao mogucnost. Nego rijesio sam vise sve, uzeo si WD-a onog sto ga spomenih gore i valja za sada. Garancija je dvije godine pa sta bidne bidne.

Fala fosno
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 22:34   #10
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post


Ma nema nikakvih inormacija na netu o tome pa sam lagano to odbacio kao mogucnost. Nego rijesio sam vise sve, uzeo si WD-a onog sto ga spomenih gore i valja za sada. Garancija je dvije godine pa sta bidne bidne.

Fala fosno
nije to loš disk..ali neka ladica od 200,00kn i normalni disk ti daje iste performanse i barem godinu dana dulju garanciju na hdd, ali sad....
GrayWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 10:41   #11
Ma nema veze sad je sve rijeseno, meni je dvije godine cisto ok. A ionako je ovo rezervna opcija jer ce se u skorije vrijeme kupovati PC jer mi je dosta laptopa i slabih mogucnosti nadogradnje
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 15:24   #12
može jedno pitanje, ako eksterni disk bez napajanja stoji stalno upaljen uz kompjuter preko usb-a naravno, dali mu to smeta s obzirom na hladjenje tj. dali ga treba gasiti ili moze biti stalno ukljucen? hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:53   #13
eksterni disk

treba mi disk velikog kapaciteta za fotografije i filmove. na netu sam našao neke ponude al ovaj na ovom LINKU mi se čini optiimalnim.

ima li kakvih drugih prijedloga?
jurcek.ml is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:06   #14
Pa veće od 2TB nema, i ako baš mora bit eksterno onda po meni idi jeftinije...

http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi...400rpm__638871
ili
http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi...-cache__597171

Od storage diska je najbitnije da je velik, a ovi to jesu, a sad ta brzina gotovo da je nebitna...a preko 500 kn osjetiš itekako.
Lak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:02   #15
kupila sam eksterni disk i komp ga ne očitava... ako bi mi itko mogao pomoći, što bih trebala napraviti u
ovom slučaju.... s obzirom da sam potpuna neznalica ako može objašnjenje u detalje....
thegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:29   #16
Desni klik na my computer - manage - disk management.
Tamo nadjes onaj volume koji nema slovo uz sebe (C, D i slicno), i vjerojatno pise "unallocated space"
E sad, disk inicializiras (ima opcija kad desno kliknes to polje), a zatim formatiras (na istom mjestu je i ta opcija). Onda mu mozes dodijeliti slovo (change drive letter and paths).
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:10   #17
@LAk fala na odgovoru. razmislit ću al mi je i brzina dosta btina pri prebacivanju ogromne količine materijala pa me zanima kolika je to razlika uopće?
jurcek.ml is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 10:17   #18
ako ti je brzina bitna, onda svakako uzmi disk sa e-sata sučeljem.... prebacivati desetke gigabajta preko usb-a je smrt... spora i bolna...

a također možeš razmotriti i kombinaciju diska i kućišta zasebno, recimo nešto ovako:

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8902
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8040

gdje za 1kk dobiješ 2tb disk sa e-sata sučeljem dok wd elements imaju samo usb...


ili čak ovakav dock pa u njega možeš turati i 3.5" i 2.5" diskove, hotswap je a ima i one touch backup...
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9074
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 13.10.2010. at 10:28.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 13:18   #19
fala na sugestiji. znači mogu uzet i ovako nešto sa nekom ladicom? to mi se sad čini boljom i jeftinijom idejom.

a onda opet ovi wd izgledaju kompaktnije nego nešto takvo.
jurcek.ml is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:07   #20
možeš bilo koji... samo gledaj da ladica / kućište ima e-sata konektor, inače nisi ništa napravio.... ako ideš na usb onda su gotova rješenja wd kvalitetnija...

a ako na kompu nemaš e-sata, onda to riješiš ovim i ovim ...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 13.10.2010. at 14:15.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.