Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 17:25   #1
Život s bivšim ovisnikom

Bok .

Moja priča ide ovako .

Iz situirane sam i poznate obitelji , nikada mi ništa
nije nedostajalo i uvijek sam bio usmjeravan prema
onome što je najbolje za mene . Možda je taj pritisak mojih
roditelja jednim dijelom razlog toga što sam nekada bio i sa čime
se borim svaki dan . Naime , bivši sam narkoman i iako to
ne zna puno ljudi , kada se pojave osjećaji za neku osobu , ja ne
mogu i ne želim skrivati svoju prošlost .

Shvaćam da je to teret i da uvijek postoji bojazan da ću
pokleknuti i ponovno krenuti s upropaštavenjm svog i tuđih
života . Što se tiče financijske strane , tu se hvala Bogu ne
trebam bojati što se tiče moje prošlosti jer radim za sebe , ali
što se ljubavi tiče .. čini mi se da me moja prošlost uvijek vrati na poletak ničega .
Većina djevojaka nestane nakon što im kažem da sam bivši narkoman .
Nisam loša osoba , trudim se , svaki je dan nova bitka , idem na fax ..
nisam odabrao biti narkoman , nisam htio iznevjeriti roditelje , ljude koje
volim i nanijeti im onoliku bol .. ne znam što mi se dogodilo da sam
krenuo tim putem .
Možda ovo sve nije ni bitno za moje pitanje , ali možda ga
ne biste razumjeli da ovo nisam prethodno napisao .


Da Vas pitam ;

Biste li mogli živjeti i prihvatiti sve ono što donosi život s bivšim narkomanom ?
( ne mora nužno biti narkoman , ali je osvisnik o nečemu )
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:28   #2
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
Biste li mogli živjeti i prihvatiti sve ono što donosi život s bivšim narkomanom ?
A što bi to točno bilo, osim straha da se ne vratiš drogi?

Kad si prestao i o kojoj je drogi uopće bilo riječ?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:33   #3
ja vjerujem da ja bi, ukoliko bi mi osoba pasala po svim ostalim aspektima

svi smo radili greške, neki veće, neki manje, zato i postoji 2 prilika, a čini mi se da si se ti svoje dobrano uhvatio, i to je najbitnije
__________________
:)
smile4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:33   #4
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
A što bi to točno bilo, osim straha da se ne vratiš drogi?

Kad si prestao i o kojoj je drogi uopće bilo riječ?
Okolina koja je puna predrasuda , uvijek postoji taj neki strah od toga da ću se vratiti tome ( gledano s pozicije osobe s kojoj sam u vezi ) .. mislim da je to glavni razlog

Ne uzimam ništa skoro godinu dana , a bio sam ovisan o heroinu .

Previdio sam malo pitanje pa sam editirao .
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:34   #5
Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da ja bi, ukoliko bi mi osoba pasala po svim ostalim aspektima

svi smo radili greške, neki veće, neki manje, zato i postoji 2 prilika, a čini mi se da si se ti svoje dobrano uhvatio, i to je najbitnije
I jesam , ali kako to objasniti nekome ?
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:36   #6
Nemoj ni objašnjavat - čim moraš objašnjavati - nije to to.
Ima ljudi koji nisu opterećeni "predrasudama okoline", i koji će te procijeniti i prihvaćati prema tome kakav si sad, a ne kakav si bio prije.
Očito si još mlad - jednostavno treba malo strpljenja.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:37   #7
mislim da to ponajprije ovisi o tvom odnosu prema proslosti. ako je to done and over with, i ako si iz svega naucio lekciju i isplivao kao bolja osoba, ako nije jedina stvar koja karakterizira tebe...
nikad me nije bilo briga za seoske price.... a mislim da nisam jedino cheljade s takvim stavom.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:39   #8
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
I jesam , ali kako to objasniti nekome ?
a gle, ljudi koji nisu vele informirani o tim stvarima, i posebice ljudi koji nisu imali kontakta sa narkomanima, teško to prihvaćaju, jer im je u glaavi uvijek slika tipičnog primjerka takve prošlosti; iscjeđen, premršav, izgubljen, nadrogiran i što sve ne...

možda jednostavno tvoja sreća leži s nekim tko je upoznat malo više sa takvim stvarima i u stanju prihvatiti tvoju prošlost kao pošlost

problem nailazi kada se ti zaljubiš u nekog tko je sklon predrasudama, jer one su najčešće i opravdane, i automatski bježi od tebe takvoga

u takvim situaicjam je to malo teže za objasniti, možda da pričekaš prvo da osoba tebe upozna, a tek potom obznaniš svoju prošlost
__________________
:)
smile4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:40   #9
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
Da Vas pitam ;

Biste li mogli živjeti i prihvatiti sve ono što donosi život s bivšim narkomanom ?
( ne mora nužno biti narkoman , ali je osvisnik o nečemu )
iskreno...
imam predrasude o ovisnicima i ne bih se upuštala u vezu s bivšim narkomanom.

ako ti odgovor štogod znači u svrhu neke statistike, eto
ne čini mi se da tražiš utjehu ili podršku nego neku realnu sliku.
nadam se da će moj odgovor biti usamljen
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:41   #10
Ja i imam strpljenja , nisam glup da krivim ljude što mi ne vjeruju .. to je moja greška .
Ali opet , malo je takvih osoba koje će ti pružiti drugu priliku .
Ne izgledam , niti bi itko ikada pomislio da sam bio narkoman i naravno da kada kažem ( ne želim lagati osobi , ne bih to nazvao objašnjavanjem ili opravdavanjem ) dobijem lagani odjeb jer sam stekao dojam da se nikome ne da bakćati s tuđom prošlošću .

Očito nisam našao onu pravu još
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:44   #11
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
Očito nisam našao onu pravu još
Očito.

No, jedno tehničko pitanje - kada im kažeš da si bio ovisnik - na koliko vremena i kojeg stupnja poznanstva?
Slažem se da ne to ne treba skrivati, ali bi ipak bilo prerano da tu informaciju izvališ prilikom druge, treće "kave".
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:44   #12
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post

Očito nisam našao onu pravu još
vjerojatno
ali imaš vremena...

nego..bi li ti ušao u vezu/brak s bivšom ovisnicom?
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:52   #13
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
Ja i imam strpljenja , nisam glup da krivim ljude što mi ne vjeruju .. to je moja greška .
Ali opet , malo je takvih osoba koje će ti pružiti drugu priliku .
Ne izgledam , niti bi itko ikada pomislio da sam bio narkoman i naravno da kada kažem ( ne želim lagati osobi , ne bih to nazvao objašnjavanjem ili opravdavanjem ) dobijem lagani odjeb jer sam stekao dojam da se nikome ne da bakćati s tuđom prošlošću .

Očito nisam našao onu pravu još
Točno, nisi.

Naići će neka koja će tvoju volju za životom, i bitku koju su preživio gledati kao prednost, a ne manu
Sigurna sam sto posto.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:55   #14
Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
a gle, ljudi koji nisu vele informirani o tim stvarima, i posebice ljudi koji nisu imali kontakta sa narkomanima, teško to prihvaćaju, jer im je u glaavi uvijek slika tipičnog primjerka takve prošlosti; iscjeđen, premršav, izgubljen, nadrogiran i što sve ne...
Znam , američki filmovi su jedan veliki dio čovjekove podsvijesti i poimanja života .

Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
možda jednostavno tvoja sreća leži s nekim tko je upoznat malo više sa takvim stvarima i u stanju prihvatiti tvoju prošlost kao pošlost
Nisam pesimist po prirodi , ali jedino da se zaljubim u neku psihijaticu , bivšu narkomanku ili u osobu koja je vrlo razumna ( a na takvu još nisam naišao )

Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
problem nailazi kada se ti zaljubiš u nekog tko je sklon predrasudama, jer one su najčešće i opravdane, i automatski bježi od tebe takvoga
Slažem se sa tobom da su opravdane .
I ja bih vjerojatno dva puta razmislio prije no što bih ušao u vezu s bivšim ovisnikom ( svi smo mi jednim malim dijelom sebični ) , ne krivim nikoga .

Quote:
smile4me kaže: Pogledaj post
u takvim situaicjam je to malo teže za objasniti, možda da pričekaš prvo da osoba tebe upozna, a tek potom obznaniš svoju prošlost
Razmišljao sam o tome , ali ne znam .. nisam tip osobe koja se može pretvarati i lagati , što je potpuno ironično s obzirom da sam bio narkoman kojemu je laganje bilo neophodno da preživi , isto kao i droga .

Quote:
dada500 kaže: Pogledaj post
iskreno...
imam predrasude o ovisnicima i ne bih se upuštala u vezu s bivšim narkomanom.

ako ti odgovor štogod znači u svrhu neke statistike, eto
ne čini mi se da tražiš utjehu ili podršku nego neku realnu sliku.
nadam se da će moj odgovor biti usamljen
Da , topic nisam otvorio s ciljem da se sada razvuče priča o meni .
Htio bih čuti iskrene odgovore i uvjeriti se da nije sve tako crno
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:05   #15
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
nisam odabrao biti narkoman
Jesi, odabrao si biti narkoman. Na stranu nekakve predispozicije koje si možda imao, ali, odabrao si vjerovati da ćeš imati granicu i da ćeš se uvijek moći povući.
To je prva i osnovna stvar koja ti mora biti jasna.
Kao što sada biraš biti bivši narkoman.

To ne znači da si loša osoba.

Iskreno? Imam dosta prijatelja koji su liječeni narkomani.
Prije 10-15 godina, upustila bih se u takvu vezu i vjerovala da će stvari završiti dobro.
Danas?
Ne, ne bih to mogla učiniti. Vidjela sam dovoljno, u učestale sretne završetke nekako više i ne vjerujem tako žestoko i teško da bih mogla živjeti po principu "vjerujem u tebe, ali, ne vjerujem tebi" (vjerujem da znaš o čemu pričam)
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:35   #16
Ako si sam siguran u sebe i znaš da možeš ovako od sad do kraja života postoji velika mogućnost da to osjeti i osoba kojoj pričaš o svojoj prošlosti. Treba biti strpljiv, neki će reći odlučno ne, neki možda ali bolje se ne upuštat u to a neki će ti vjerovati, moraš biti siguran da nećeš iznevjeriti te treće.
brolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:36   #17
Najiskreniji odgovor je -ne znam. Možda da nije narkoman već određeni broj godina 5-6 ili više, ali s nekim tko je pregrmio tek jednu godinu....Što kaže Tupelo u nekim mladim danima bih možda pokušala, ali sad nisam sigurna da imam više taj idealizam i povjerenje.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:39   #18
Quote:
Delay kaže: Pogledaj post
Ne izgledam , niti bi itko ikada pomislio da sam bio narkoman i naravno da kada kažem ( ne želim lagati osobi , ne bih to nazvao objašnjavanjem ili opravdavanjem ) dobijem lagani odjeb jer sam stekao dojam da se nikome ne da bakćati s tuđom prošlošću .

Očito nisam našao onu pravu još
Lijepo je što ne želiš lagati, ali ako to kažeš malo nakon što upoznaš nekoga, više mi izgleda kao da prepadneš tu osobu. Mislim da moraš dati šansu i sebi i dozvoliti da netko prvo upozna tebe pa onda i tvoju prošlost, mada mi je u principu glupo da netko nešto skriva toliko dugo, da mu na kraju bude nešto teško priznat pa onda to izleti u nezgodnom trenutku kao kostur iz ormara.

Nadam se da ćeš kad naiđeš na neku (pravu), koju ćeš zaintrigirati i kojoj će biti svejedno gdje si bio i što si radio do tada, imati još više snage i ustrajati u "čistoći" i pokazati da si dovoljno jak da te više droga neće slomiti.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:18   #19
pa nemoj baš žuriti s tim priznanjem, pričekaj malo, upoznaj najprije tu osobu, neka ona upozna tebe...

u biti prošlo je tek godinu dana(kako si napisao), ja vjerojem da ni ti nisi još siguran 100% u sebe, a kamoli osoba koja te tek upoznala...

ti možda žuriš s tim priznavanjem svoje prošlosti, jer želiš to podijeliti s nekim, pronaći oslonac u nekome da izguraš dalje...ali osoba se vjerovatno toga prestraši...i nestane...
Plavi kaputić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:21   #20
Živim s jednim, bratom, na moju sreću još samo kratko vrijeme. No, za razliku od tebe, on se nije iz toga izvukao niti sam, niti svojom željom, i dalje tlači sve oko sebe i u biti smatram da je pitanje vremena kada će mu opet primarni interes biti bijeli prah.
Upravo iz tog razloga moram reći da ne bih mogla živjeti sa bivšim narkomanom. Prevelik je u meni strah, obzirom na ono što smo moja obitelj i ja proživjeli i još proživaljavamo. Nakon 8 godina torture ...
No, slažem se sa komentarom od ranije - probaj ne brzati sa priznanjem o svojoj prošlosti, pusti nekome koga upoznaješ da te bolje upozna, da shvati da je droga iza tebe, da vidi imaš sređen život, da radiš za sebe, da gradiš nešto. U krajnjoj liniji svi mi negdje kiksamo. Pitanje je gdje i kako to kasnije sredimo. Kako bilo, želim ti puno sreće
__________________
26.4.2011. stigao mali zmaj
hopeless_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.