Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2005., 14:52   #41
Quote:
ma hajde... kaže:
ovo je ozbiljna tema....
znam. moj kraj je bio pocetak. svatko ima drugacije iskustvo...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 09:59   #42
Gotovo za sekund.

Došli na sud, rasprava počela u 08:30 h, završena u 08:45 h.

Pitali dali ostajemo pri sporazumnom razvodu, mi rekli da, pitali dali ćemo se žaliti, rekli smo ne.

Teta nakucala presudu i da se odričemo prava na žalbu, potpisali i fertik. Još trebamo platiti 5.000,00 kn i to je to.

Kako mi je bilo? Kad smo se ustali na čitanje presude, gledala sam kroz prozor i samo što nisam zaplakala, molila sam boga da što prije izađem odande. Sud se nalazi u parku odmah pored crkve u kojoj smo se vjenčali, i direkt sam piljila u nju i sjetila se tog dana kad sam se udavala i pitam se eh što sam uradila od života? Gdje mi je bila pamet? Valjda negdje zaturena...

Izašli smo van iz suda i on mi kaže pazi da se nezajebeš u nekom drugom životu...

Prošlo je mirno, bez ikakvog natezanja, da nije žalosno bilo bi smješno, još me na kavu pozvao, ja nisam htjela. Zatim šalje poruke, što radim, bla, bla...

Isplakala sam se taj dan cijeli dan. Zašto točno? Nemam pojma. Zbog života, neznam..
Preselila sam u stan, okružena sam prijateljima al se osijećam tako sama...i kao da je to bio samo jedan san..moj život...eto završila sam i s tim.

Sada neosijećam ništa, samo tupa praznina, niti tugu, bol, sreću, samo užasna prazna tupost...
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 10:36   #43
Lu draga,
uzmi si sve vrijeme ovog svijeta i isplaci se u tisini. Jer i tuga svoje vrijeme zahtjeva. Uzmi si ovo vrijeme kao period skupljanja snage za novi uzlet.

A onda......osmjeh na lice, samo ti je 26 godinica, zivot te ceka.
I pokloni si sve ono o cemu si mastala, ucini svoje vrijeme svojim, budi mu i sluga i gospodar.
Ne obracaj paznju na okolinu kojoj si sada "drugacija"...ti sebe znas najbolje, ostani svoja.
Za kratko vrijeme, i sa osmjehom ces se buditi.
Nije tvoj zivot zavrsio, tek pocinje...sretno.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 10:46   #44
hvala oona
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 12:41   #45
Lu', kao što i Oona kaže, iako to djeluje tako neizvedivo u ovom trenutku, znaj da te tvoja sreća tek čeka. Gledaj na ovo kao jedno prolazno razdoblje, u kojem si imala hrabrosti krenuti dalje. I budi vesela jer te sve ono lijepo tek čeka, radost i ljubav tek trebaju doći, a tada ćeš biti jedna puno zrelija, samosvjesnija osoba.
Učinila si puno za sebe, koliko bi se njih zabilo u brak koji ne valja iz navike i slabosti i trpilo tko zna koliko godina ako ne i cijeli život.
Dala si sebi priliku da danas sutra ostvariš pravu sreću i moraš biti ponosna na sebe. Kreni dalje, čeka te cijeli tvoj život, a u njemu ima toliko mogućnosti, samo trebaš bolje otvoriti oči.
Kada se jedna vrata zatvore druga se otvore. Uvijek.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 11:56   #46
Svako zlo za neko dobro.Često to u datom trenutku ne možemo vidjeti, shvaćamo to kao osobni neuspjeh a onda jednog dana uvidimo koliko nam je lijepo u životu, koliko nam je bio težak taj kamen oko vrata, gušio nas i vukao nas....iako sam osjetio razvod na svojoj koži prije više od tri godine, danas imam osobu pored sebe koja je neusporediva, danas sam sretniji nego ikad, i dalje vjerujem u ljubav, i dalje vjerujem u brak, imao bi još djece...nekada je sve izgledalo nezamislivo...Ovo što Ana stasia kaže o vratima istina je.Ja uvijek kažem da kad Bog zatvori vrata-otvori prozor...
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 12:34   #47
Ovaj zadnji me post nagnao u razmisljanje o ljudskoj gluposti.

Naime, kako mahajde kaze "danas sam sretniji nego ikad, i dalje vjerujem u ljubav, i dalje vjerujem u brak, imao bi još djece...nekada je sve izgledalo nezamislivo..." koji nas vrag tjera vezivati se uz krive osobe?
Ima li tome lijeka?
Kako se unaprijed zastiti od ovakvih promasaja?

Ili mi to odradimo jednu losu epizodu da bismo zivjeli bolji zivot?
Platimo unaprijed?

Ovo su samo pitanja za one koji su to svojom kozom pomeli...laprdanja kondicionalnog tipa ne dolaze u obzir.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 12:45   #48
Quote:
oona kaže:

Ili mi to odradimo jednu losu epizodu da bismo zivjeli bolji zivot?
Platimo unaprijed?
Skupa, vrlo skupa, škola ali nakon nje naučiš mnogo toga. Nekima je možda bila potrebna, ne znam.

Bilo bi ljepše da mi se to nije dogodilo, da mi je život išao po nekim pravilima bez extremnih situacija, no nije bilo tako.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:08   #49
ti si još mlada i tek počinje tvoj život. tek sad kad je donesena presuda i kad je to pravomoćno čovjeku prođe kroz glavu što se sve dogodilo, od početka do kraja pa shvati da je to sve za ozbiljno. ali sad možeš krenuti dalje, nemoj se osvrtati, okreni novu stranicu !
i nisi sama. ja svakodnevno viđam ljude koji se razvode, koji imaju djecu, koji se svađaju oko podjele imovine. samo gledaju kako će si zagorčati život i iznijeti što prljavijeg veša, kao da je to bitno u samom razvodu. sud će ionako razvesti onog tko to želi...
a kod tebe je to prošlo relativno bezbolno. drži se, nema natrag, a ja mislim da je tako i bolje. toga ćeš biti svjesna tek kad prođe nešto vremena. počni izlaziti, bavi se sportom, odi na novu frizuru, kupi si nešto, ulaži u sebe, nemoj gubiti vjeru i nadu. i da, sad se osjećaš prazno i tupo, osamljeno. sve je to normalno i kroz te faze moraš proći. ali jednog dana, sve će to biti iza tebe.
Eli_jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:25   #50
nema lijeka protiv promašaja, nažalost dok se ne opečeš, nemožeš ni znati kako je to...ali gdje ćeš doći ako ćeš od samog početka sumnjati hoće li nešto uspjeti?.Naravno, treba mozak upotrijebiti više nego ikada ali i znati prepoznati....barem nam to ružno iskustvo daje mogućnost da barem pokušamo procijeniti...nitko nemože znati što nas čeka...
Jeste li i dalje optimisti kao što sam ja?
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:29   #51
mislim da moramo vjerovati da se sve događa sa svrhom i razlogom..kojom, još ne znamo.Ja osobno vjerujem da smo se bivša i ja morali srestia da bi imali to dijete a poslije da svatko ide svojim putem.Nema suvislih objašnjenja, moramo u nešto vjerovati.Kao da se pitamo zašto umiru mladi ljudi a raznorazni pijanci i ubojice su i dalje tu?
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:39   #52
Quote:
ma hajde... kaže:
nema lijeka protiv promašaja, nažalost dok se ne opečeš, nemožeš ni znati kako je to...ali gdje ćeš doći ako ćeš od samog početka sumnjati hoće li nešto uspjeti?.Naravno, treba mozak upotrijebiti više nego ikada ali i znati prepoznati....barem nam to ružno iskustvo daje mogućnost da barem pokušamo procijeniti...nitko nemože znati što nas čeka...
Jeste li i dalje optimisti kao što sam ja?
treba biti optimist. čovjek uči dok je živ a pri tom skuplja dragocjena iskustva, jer svaki pad je dobra pouka.
ma hajde, podjećaš me jednog mog razvednog prijatelja, koji ima sina od 12 godina. uspješan je i pametan čovjek od 33 godine, a još uvijek optimist iako mu je žena otišla sa najboljim prijateljem.
Eli_jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 14:47   #53
nije velik onaj koji nikada ne padne već onaj koji se digne nakon svakog pada...u svemu treba naći vedriju stranu, ja sam svojoj bivšoj oprostio, neka joj i Bog oprosti...u fazi ljutnje skužio sam da ljutnja i bijes samo meni štete i da se vrtim u krug i nemogu naprijed...od tada sam potpuno smiren...treba gledati naprijed i ne žaliti za onim što je bilo.Bilo pa prošlo, ne ponovilo se...
ma hajde... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 17:45   #54
Zivot je pred tobom, Lu... Glavu gore i pevaj resila si jedan veliki problem u svom zivotu.
Razlog za slavlje, ne za brigu.
SheOrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:54   #55
Right. Mislim da je fora u tome, ne zenit se. Ima tisucu dobrih primjera ljudi zive zajedno, odgajaju djecu, bez prstenja na ruci. Ako postoji taj feeling, papir ti nije potreban.
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 09:35   #56
Quote:
badmothermother kaže:
Right. Mislim da je fora u tome, ne zenit se. Ima tisucu dobrih primjera ljudi zive zajedno, odgajaju djecu, bez prstenja na ruci. Ako postoji taj feeling, papir ti nije potreban.

Nije stvar toliko puno u papiru i prstenu, već životu potraćenom, navikama najviše. Teže je kad imaš još djecu pa se rastaješ, vjenčao se nevjenčao.
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 09:40   #57
Quote:
Lu´ kaže:
Nije stvar toliko puno u papiru i prstenu, već životu potraćenom, navikama najviše. Teže je kad imaš još djecu pa se rastaješ, vjenčao se nevjenčao.
Kojem potraćenom životu, pa imaš 26 godina
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 12:02   #58
Quote:
Lu´ kaže:
Nije stvar toliko puno u papiru i prstenu, već životu potraćenom, navikama najviše. Teže je kad imaš još djecu pa se rastaješ, vjenčao se nevjenčao.
Pokušaj gledat i pozitivno na tu rastavu. Na vrijeme ste shvatili da niste jedno za drugo, možda je moglo doć do gorih stvari. Život nije bajka.

Da, teško se rastajat sa djecom ali meni je uvijek lakše kada mi klinci kažu da je mir u kući, da nema svađa..
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 19:44   #59
ma kakav razvod ?????
uzmi ili ostavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 07:58   #60
Quote:
samo_svoja kaže:
Pokušaj gledat i pozitivno na tu rastavu. Na vrijeme ste shvatili da niste jedno za drugo, možda je moglo doć do gorih stvari. Život nije bajka.

Da, teško se rastajat sa djecom ali meni je uvijek lakše kada mi klinci kažu da je mir u kući, da nema svađa..
Ma gledam pozitivno koliko mogu, nije sad da cmoljim zatvorena u 4 zida. A da život nije bajka shvatila sam još prije braka, moji su se roditelji rastali isto i to mi je bio mislim najteži dio života kad se osvrnem, jer je bilo puno, puno, problema. I eto i ja se opečem, to je još jedan dokaz da uopće nema pravila u ljubavi, ma u ničemu. Kad prođeš to dva puta, izgubiš vjeru u ljubav. Nije baš da gledam crno na cijeli muški svijet, dapače, imam puno muških prijatelja, al zamisliti se opet u suživotu s nekim, jako, jako teško.
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.