Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2004., 16:48   #61
Ja rijetko da sam napravila dvije identicne salate, osim ciste zelene........
Uvijek improviziram sa sadrzajem frizidera, obavezno koristim poriluk i vrhnje (nemasno ili max 15% masnoce)...
A kada se pravi rostilj, ispecem narezani patlidjan i onda ga imam dva dana za salatu, sampinjone mi odmah pojedu, pa ne docekaju ni rucak
I naravno kuhani domaci grah u svim varijantama....prekrasno.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 11:04   #62
ova nije baš lagana, lai je prefektna:

Grah (bilo koji), kuhana jaja, tunjevina. Dooobro zalit maslinovim uljem. Jesti sa crnim kruhom sa sjemenkama

ova je pak lagana:
krastavci (zajedno s korom), paradajz, paprika. Opcija sir??' Dobro zaliti kefirom (naravno, posoliti), ostaviti u frižideru da odstoji malo. To ljeti jedem žlicom samo. Osvežavajući obrok.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 19:33   #63
upravo krknula salatu sa rukolom, mocarelom, paradajzom, tunjevinom..sve to zacinjeno maslinovim uljem, octom i soli..uz to snita kruha.
uf....
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 11:43   #64
ljetne salate

Ej ljudi, ima tko kakav dobar recept za neko hladno jelo, salatu od tjestenine ili neku drugu salatu za ljetne dane?

Evo ja ću napisati jedan jako fin i jednostavan recept za tijesto s tunom, dobro je i toplo a još bolje iz hladnjaka:

Dakle, skuhati 500 g tijesta - ja obično stavim "šarafe" ili makarone (iliti penne)

Na ulju popržiti jednu manju glavicu luka, sitno nasjeckan češnjak (2-3 češnja) i malo origana. U to dodati jedno vrhnje za kuhanje (200g) ili biljno vrhnje (još bolje!). Malo prokuhati, kad se počne zgušnjavati, dodati naribani sir (po želji, može i više vrsta), još malo prokuhati uz miješanje i dodati ocijeđenu tunu (1-2 konzerve), začiniti (sol, papar, vegeta), još malo origana i promiješati s tijestom.

Dobar tek
christy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 12:12   #65
proprzis sunku na maslinovom ulju i zalijes vrhnjem za kuhanje. u to umijesas tjesto, paradajz na kockice i sir na kockice. sol i ostalo po zelji.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 12:39   #66
Billi, jel to ide vruće ili hladno? Mislim, jel se sir rastopi ili ostanu kockice????
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 12:47   #67
nacelo toplo, zbog sunke i frisko kuhanog tijesta.kockice se napol stope, ali mi uvijek pojedemo odjednom.

treba mi ideja kaj mesnog uz to napravit? imas?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 12:57   #68
mesno uz to??? pa kaj će ti???
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 13:28   #69
da se nadje, neki muski vole puno mesa...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 13:43   #70
ja sam muško i uopće ne vidim smisao u dodatnom mesu. stvarno mi ništa ne pada na pamet...
hmmm..... možda kuhana govedina nekako? na salatu možda? ili ubaciti u to kad je gotovo?
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 00:24   #71
skuhaj tjesteninu, ohladi je dobro...

na kockice narezi rajcicu, papriku, krastavce, shunku (piletinu pecenu) i fetu...

pobacaj to sve u zdjelu i na to dodaj svjezi sir...

e sad, meni ja zekon, zrnati sir... ima ga u billi i onak je tekuci dosta pa izvrsno sjedne na tjesteninu

tek...

bez sira i zjestenine s aceto balsamico je isto izvrsno
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 00:54   #72
jel se vrhnje dodaje u tavicu...i przi malo s lukom il se luk dodaje u vrhnje pa s ekuha??
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 00:59   #73
Pomidori+feta+ origano, ulje i ocat

Imas i od tune: pasta+tuna+penf+majoneza+kecap+krastavci - doduše ta je kaloricna za konja ubit al je fina

Ima i tu par recepata, jer sam ja postavila slicnu temu https://www.forum.hr/showthread.php?threadid=51332
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 09:42   #74
Quote:
Hana_ kaže:
jel se vrhnje dodaje u tavicu...i przi malo s lukom il se luk dodaje u vrhnje pa s ekuha??
Najprije popržiš luk da bude onako fino žut a onda dodaš vrhnje i prokuhaš još malo. Ma ne možeš fulati
christy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 23:22   #75
Proljetna salata-
riža, grašak, mrkva, kukuruz, kapare, maslinovo ulje, tuna, sol, papar, malo octa i majoneza. Odlicna je!

Grčka salata-
paradajz, svježi krastavci, paprika, feta, masline i maslinovo ulje. Isto jako dobra!


Joj, sad je tako kasno, a ovo mi je otvorilo apetit!
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 12:58   #76
Tjestenina (nekih 500 g), 2-3 konzerve tunjevine, jedna konzerva kukuruza, sitno narezani kiseli krastavci, dva kisela vrhnja i dvije vrecice majoneze.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 05:25   #77
MIJEŠANA SALATA OD ROTKVICA I KRASTAVACA SA VRHNJEM

Rotkvice (1 svježnjić) temeljno operite i isjeckajte na komadiće. Jedan manji krastavac narežite na kockice /ja tako više volim, nego na kolutiće/, posolite, izgnječite i pustite odstojati. Zatim iz njega iscijedite vodu. Onda uzmite jednu jabuku, operite je, oljuštite, narežite na četiri dijela, očistite sjemenke /i pojedite ih, tako preporučaju HOLISTI.../ a četvrtine narežite na tanke listiće.
Tada se sve ovo izmiješa (so je već u krastavcima), dodajte kiselo vrhnje i sameljite odozgo papra svježega. Ja bijeloga, naravno...
Ovo je prava ljetnja salata, na primjer uz krumpire pečene u pećnici...

Ispričavam se, ali ovo kaj ste vi napisali, jesu ZIMSKE salata, premda dobre. Ali, čim imate limenke-tunu, i tjestenine i kuruzu iz limenki - to je za zimu... Ljetnja salata podrazumijeva svježe povrće sa tržnice ---
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 10:36   #78
Evo jedna jednostavna i jako fina:
Tricolor
Narezes paradajz, mozzarellu i avokado i poslozis, posolis, pobiberis, polijes maslinovim uljem i dodas svjezeg bazilika.
Mljac
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 16:57   #79
6 jaja
1 crvena paprika
1 limun
1 češanj češnjaka
500 g tvrdih tajčica presječenih na osmine
2 manja na kriške nasječena luka
2 krastavca presječena na kriške
2 grane celera
1 konzerva tunjevine 200g
50 g crnih maslina
12 listova bosiljka
sol
6 jušnih žlica maslinovog ulja
nemasni mladi sir kravlji

skuhati jaja na tvrdo
papriku podjeliti na 1/4 ukloniti sjemenke i na sitno isjeckati papriku
očišćenim češnjakom dobro namazati zdjelu
uložiti u nju papriku krastavac luk celer sir, na vrh poredati tunjevinu, masline jaja. Pospite zacinima po volji i maslinovim uljem
moze i limun
dobar tek

ova salata je super

__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 02:52   #80
Quote:
500 g tvrdih tajcica presjecenih na osmine
Tajčica?
Ti si moja čokolada... Ali mi treba mađioničar da je priredim na salatu...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.