Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2010., 22:09   #2841
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li tko jeo one kolače u McDonaldsu što ih sad imaju na par mjesta, u onim novim svojim 'kafićima'? I kakva im je kava? Bio jučer na raskršću Vukovarske i Heinzelove i zapanjio se. Šminka dizajn interijera; uopće ne liči na McDonalds; onaj dio s kafićem izgleda svjetski, kolači izgledaju jako appetitlich itd. itd. Cijene prilično visoke.

Nisam vjerovao svojim očima. Naprosto ti je ugodno tamo sjediti. E sad, naravno, to ne znači da išta valja kad staviš u usta. Ima li tko kakvih iskustava?

da, sve super, meni je tu pod nosom ovaj na vrbanima, kolači su stvarno ok, preporuke: čokoladne kocke, košarice s malinama, torta od nugata i naranče, cheesecake. cijene visoke.

kave tipa esspresa, capuccina...su vodenaste, ali ludilo mi je vruća bijela čokolada sa šlagom (mala 10 kn)! i tak..ima kerefeka, ja to volim, mislim da nećeš fulat ako isprobaš. sve ti to lijepo upakiraju i dekoriraju i nećeš se sigurno totalka razočarat.
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline  
Old 03.06.2010., 16:46   #2842
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li tko jeo one kolače u McDonaldsu što ih sad imaju na par mjesta, u onim novim svojim 'kafićima'? I kakva im je kava? Bio jučer na raskršću Vukovarske i Heinzelove i zapanjio se. Šminka dizajn interijera; uopće ne liči na McDonalds; onaj dio s kafićem izgleda svjetski, kolači izgledaju jako appetitlich itd. itd. Cijene prilično visoke.

Nisam vjerovao svojim očima. Naprosto ti je ugodno tamo sjediti. E sad, naravno, to ne znači da išta valja kad staviš u usta. Ima li tko kakvih iskustava?
Kolači su mi ok (malo zasitni i preslatki, ali sve u svemu ok). Kava im je stravična za moje pojmove. Ja sam espresso - turska - ponekad ness, sve s hladnim mlijekom tip.

Ta njihova kava je gomila vrele vodurine. Uzela sam najmanju šalicu macchiata i još uvijek sam mogla u njoj okupati omanjeg psa. Pitam ja tetu jel može kraća kava s hladnim mlijekom; kaže ona da ne može, kad naručiš neku kavu s njihovog menija, njen posao se sastoji u tome da na aparatu pritisne dugme s nazivom kave koju si naručio, ispod stavi šalicu i to je to (ok, prije stavi šalicu i onda pritisne dugme ). Nema kombiniranja.

Sve u svemu, interijer dobar, kolači solidni, kava no way.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is online now  
Old 03.06.2010., 21:43   #2843
Quote:
lee.loo. kaže: Pogledaj post
dkave tipa esspresa, capuccina...su vodenaste.
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Kava im je stravična za moje pojmove. Ja sam espresso - turska - ponekad ness, sve s hladnim mlijekom tip.

Ta njihova kava je gomila vrele vodurine. Uzela sam najmanju šalicu macchiata i još uvijek sam mogla u njoj okupati omanjeg psa. Pitam ja tetu jel može kraća kava s hladnim mlijekom; kaže ona da ne može, kad naručiš neku kavu s njihovog menija, njen posao se sastoji u tome da na aparatu pritisne dugme s nazivom kave koju si naručio, ispod stavi šalicu i to je to (ok, prije stavi šalicu i onda pritisne dugme ). Nema kombiniranja.
Znači, što se kave tiče, isto kao u američkom McDonaldsu. Glupo da to nisu bar malo prilagodili našem ukusu.
Emericzy is offline  
Old 04.06.2010., 03:50   #2844
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Kolači su mi ok (malo zasitni i preslatki, ali sve u svemu ok). Kava im je stravična za moje pojmove. Ja sam espresso - turska - ponekad ness, sve s hladnim mlijekom tip.

Ta njihova kava je gomila vrele vodurine. Uzela sam najmanju šalicu macchiata i još uvijek sam mogla u njoj okupati omanjeg psa. Pitam ja tetu jel može kraća kava s hladnim mlijekom; kaže ona da ne može, kad naručiš neku kavu s njihovog menija, njen posao se sastoji u tome da na aparatu pritisne dugme s nazivom kave koju si naručio, ispod stavi šalicu i to je to (ok, prije stavi šalicu i onda pritisne dugme ). Nema kombiniranja.

Sve u svemu, interijer dobar, kolači solidni, kava no way.
Reci teti nek prvo stisne gumb a malo poslije stavi salicu pa ces dobiti malo kracu kavu!

Salim se, fascinira me to prilagodjavanje Mc Donaldsa lokalnim ukusima, ukusno uredjeni i ugodni interijeri i kolaci zamamnog izgleda.
U Londonu su to zadnje prcije unatoc re-stylingu od prije par godina, kolaci uglavnom krafne americkog stila, a i sve ostalo bozesacuvaj. Te hamburgeri , te kruh u koje ih stavljaju , te klijentela u kasne sate !

ps. uzevsi u obzir sve gore navedeno nije da se ponekad i ne ode .
rokolina is offline  
Old 04.06.2010., 07:01   #2845
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
ps. uzevsi u obzir sve gore navedeno nije da se ponekad i ne ode .
Ja sam sebe začudim. Odem iz nekog razloga recimo jednom mjesečno. A na prvu bih loptu rekao 'Nikad!'
Emericzy is offline  
Old 04.06.2010., 22:08   #2846
cujte, u mek stavljaju neku jaaako dobru drogu. volim fino jesti, izbirljiva sam, ne idem inace u pingvine, donute, cevabdzinice cesto, ali mek je moja ljubav i moja strast ofkors par puta mjesecno. royal cheese, krumpirici i umak od vrhnja. doza srece inace decko i tata su probali ovu salatu s piletinom, kristalkom, umacima, parmezanom i kazu da je jako dobra.
i ot zadnje sam jela neki dan u meku. prije toga tac na vrhovcu. fino, ali jako mala porcija.
Lola is offline  
Old 04.06.2010., 22:49   #2847
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ja sam sebe začudim. Odem iz nekog razloga recimo jednom mjesečno. A na prvu bih loptu rekao 'Nikad!'
ajde, ajde, nije bed priznati - pa i ja odem tu i tamo. postoje dani u misecu kad mi se smeće jede, i to u sasvim dostatnim količinama.

jela sam na livadi. nisam dobila račun, ali "usluga" je bila draga.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 06.06.2010., 00:35   #2848
Danas nas dica vodila u nekakv agroturizam, kod Gračišća. A ben! Nisam siguran, da li bi to trebalo zvati "seoski" ili "seljački" turizam.

Ali nema veze. Bilo je puno rodbine i atmosfera je bila za pet. Unuk je bio glavna faca!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 07.06.2010., 13:04   #2849
vinodol

hobotnica ispod peke, palenta sa sirnim preljevom, jako jako dobro

a krakovi od hobe su bili toliko mekani da su se doslovno topili u ustima..idem opet ovaj petak..
Coldplay25 is offline  
Old 07.06.2010., 16:00   #2850
Ivica i Marica, Zg. Nekakav gulas od divljaci s domacim njokima. Fino je, ali po nekim mojim mjerilima fakat preskupo za takvu klopu (samo glavno jelo s prilogim, salatom i mineralnom te dodje cca 150 kuna po osobi)
Primitive is offline  
Old 07.06.2010., 16:53   #2851
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Ivica i Marica, Zg. Nekakav gulas od divljaci s domacim njokima. Fino je, ali po nekim mojim mjerilima fakat preskupo za takvu klopu (samo glavno jelo s prilogim, salatom i mineralnom te dodje cca 150 kuna po osobi)
hm nisam tamo nikad jela, bila sam u onom dijelu di su kolači i nisu me baš oduševili
Coldplay25 is offline  
Old 07.06.2010., 19:07   #2852
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
hm nisam tamo nikad jela, bila sam u onom dijelu di su kolači i nisu me baš oduševili
meni je odlicna medjimurska gibanica, iako, nisam dugo bio na kolacima.
Primitive is offline  
Old 07.06.2010., 19:14   #2853
meni je fenomenalna pasta u Vapianu...sam biras sastojke...i rade pred tobom sve
malo je glupo ono s karticama koje svatko mora imati iako recimo jedna osoba sve placa...ne kuzim al dobro :-)
ožujak5 is offline  
Old 07.06.2010., 19:57   #2854
Quote:
luna_lunatik kaže: Pogledaj post
mislim da su njega prebacili u restoran Stefano u Bogovićevoj. isti je vlasnik!
Stefano nije od 01.07 2009 u toj firmi,otišao je u portorož,nije naučio raditi s amaterima pa je otišao...
dameon is offline  
Old 08.06.2010., 01:04   #2855
Quote:
ožujak5 kaže: Pogledaj post
meni je fenomenalna pasta u Vapianu...sam biras sastojke...i rade pred tobom sve
malo je glupo ono s karticama koje svatko mora imati iako recimo jedna osoba sve placa...ne kuzim al dobro :-)
Mene nisu oduševili. Porcije im nisu baš izdašne, a i nekad čudno skuhaju tu tjesteninu, kao da ostane sirova. Nije da sam baš puno puta jela tamo, ali što se mojih apetita tiče, ja nakon vapiana mogu za pola sata na burek

Ne mora svatko imati karticu. Mislim, možeš je uzeti kad ti je već uvaljuju na ulazu, ali ak jedna osoba plaća, ona ionako sve skenira na svoju. Ak te gnjave, reci da ništa nećeš jesti, ne mogu te valjda prisiliti da je uzmeš. Ne vjerujem da bi one fine uštogljene tete u pregačama bile spremne nasrnuti na gosta
coco zoe is offline  
Old 08.06.2010., 07:18   #2856
janjetina u dva goluba na kvatriću. deliciozo. njam.
georgieann is offline  
Old 08.06.2010., 14:19   #2857
Quote:
coco zoe kaže: Pogledaj post
Mene nisu oduševili. Porcije im nisu baš izdašne, a i nekad čudno skuhaju tu tjesteninu, kao da ostane sirova. Nije da sam baš puno puta jela tamo, ali što se mojih apetita tiče, ja nakon vapiana mogu za pola sata na burek

Ne mora svatko imati karticu. Mislim, možeš je uzeti kad ti je već uvaljuju na ulazu, ali ak jedna osoba plaća, ona ionako sve skenira na svoju. Ak te gnjave, reci da ništa nećeš jesti, ne mogu te valjda prisiliti da je uzmeš. Ne vjerujem da bi one fine uštogljene tete u pregačama bile spremne nasrnuti na gosta
hehe ma ne cine se tak opasne tete s pregačama...
jasno mi je da skeniras jednu ak jedna osoba placa ali zasto onda svi moraju u prvom redu i uzeti karticu, bilo bi logicno da si kao kupis neki kredit od nekih 200 kn pa kao trosis dok imas na kartici ovako what's the point???
no dobro, moram priznat da i meni jednom nije bila dobro skuhana pasta pa sam ju vratio i trazio novu i bila ja super...
ali im je zato pana cota super i crema de fragola isto je dobra...mmmmm

jesi to probala?
ožujak5 is offline  
Old 09.06.2010., 22:43   #2858
Quote:
ožujak5 kaže: Pogledaj post
hehe ma ne cine se tak opasne tete s pregačama...
jasno mi je da skeniras jednu ak jedna osoba placa ali zasto onda svi moraju u prvom redu i uzeti karticu, bilo bi logicno da si kao kupis neki kredit od nekih 200 kn pa kao trosis dok imas na kartici ovako what's the point???
no dobro, moram priznat da i meni jednom nije bila dobro skuhana pasta pa sam ju vratio i trazio novu i bila ja super...
ali im je zato pana cota super i crema de fragola isto je dobra...mmmmm

jesi to probala?
ja sam bas jucer rucala u vapianu sa sestrom i ne da smo se najele, nego smo se prejele.

douse, narucile smo onu hladnu juhu koja dolazi sa side plate-om kruha, kuhanih jaja, mini paradajza i luka plus tjesteninu, ali nismo sve mogle pojest. a ja fakat nemam 50 kila s krevetom i mogu pojest ak mi je fino.

tjestenina u vapianu je puna zdjelica. kak ti to nije dovoljno? ja sam se svaki put tamo najela. samo tjestenine i samo pizze (koja zaista nije proporcija onih na koje smo u hrvatskoj navikli, ali je jednako velika kao npr. normalna pizza u pizza hut-u, samo duplo tanja, da. ).

btw, jela sam neku tjesteninu cije ime ne znam izgovoriti, ali znam sto je sve bilo unutra: piletina, paprika, cili, cesnjak, pak choi i umak od narance. divotica.
Zoey is offline  
Old 09.06.2010., 23:13   #2859
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ljudi, je li tko jeo one kolače u McDonaldsu što ih sad imaju na par mjesta, u onim novim svojim 'kafićima'? I kakva im je kava? Bio jučer na raskršću Vukovarske i Heinzelove i zapanjio se. Šminka dizajn interijera; uopće ne liči na McDonalds; onaj dio s kafićem izgleda svjetski, kolači izgledaju jako appetitlich itd. itd. Cijene prilično visoke.

Nisam vjerovao svojim očima. Naprosto ti je ugodno tamo sjediti. E sad, naravno, to ne znači da išta valja kad staviš u usta. Ima li tko kakvih iskustava?
i meni se sviđa interijer

jela sam neki kolač s jagodama - nije bio loš ali definitivno preskup

za tu lovu ipak radije odem u curekaj na kolač kak se šika
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 09.06.2010., 23:14   #2860
Quote:
Barba Branko kaže: Pogledaj post
U Poreču su preti nešto u Dvi murve, ali ništa od toga.
kakva je klopa tam?
I kaj je najbolje uzet?
Idem baš za vikend i dragi ga je nešto spominjao a ja nikad čula
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.