Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2011., 14:33   #3861
Quote:
affirmation kaže: Pogledaj post
Fellini tratoria na savskoj u zg. Same pohvale. Ugodan intimni ambijent, nimalo pretenciozan. Konobar ljubazan. Hrana - predobra ! Juha od rajcice - njami. Semifreddo od badema - bozanstven ! I sve izmedu odlicno!
Cijene su skroz ok. Vidjet ce me uskoro opet.
Meni jedan od najsimpatičnijih, najdražih zagrebačkih restorana.
Emericzy is offline  
Old 23.10.2011., 18:32   #3862
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni jedan od najsimpatičnijih, najdražih zagrebačkih restorana.
mislim da cu i ja postati njihov stalni gost
__________________
there is always a reason to smile.
affirmation is offline  
Old 23.10.2011., 18:33   #3863
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni jedan od najsimpatičnijih, najdražih zagrebačkih restorana.
Fellini posjecujem redovito zadnjih valjda desetak ako ne i vise godina. Ne cesto, recimo 5-6 puta godisnje. Nejcesce narucujem sa stranice gdje su "specijaliteti kuce", uz dodatak neke od njihovih prefinih juhica i panacote iz teglice za zimnicu.
I u tih desetak godina Fellini nikad nije razocarao. Do zadnja dva puta kada sam ga posjetio. Neki novi konobari(ce) i poznata jela sfusana do neprepoznatljivosti. Teleci medaljoni puni zila, potpuno krvavi komadici steaka (naruceni kao well done). Sve nekako lose. I tako dva puta za redom.
Jel Fellini promijenio gazdu? Kuhare? Jel moguce da sam dvaput za redom uspio nabosti neku slucajnost?
nevven is offline  
Old 23.10.2011., 18:58   #3864
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Fellini posjecujem redovito zadnjih valjda desetak ako ne i vise godina. Ne cesto, recimo 5-6 puta godisnje. Nejcesce narucujem sa stranice gdje su "specijaliteti kuce", uz dodatak neke od njihovih prefinih juhica i panacote iz teglice za zimnicu.
I u tih desetak godina Fellini nikad nije razocarao. Do zadnja dva puta kada sam ga posjetio. Neki novi konobari(ce) i poznata jela sfusana do neprepoznatljivosti. Teleci medaljoni puni zila, potpuno krvavi komadici steaka (naruceni kao well done). Sve nekako lose. I tako dva puta za redom.
Jel Fellini promijenio gazdu? Kuhare? Jel moguce da sam dvaput za redom uspio nabosti neku slucajnost?
Ajoj... grozno. Nije valjda? To će mi biti veliko razočaranje, jer sam njihov gost silnih godina. To mi je stvarno bilo ugodno utočište.

Možda je stvar u tome što je vlasnik preuzeo onaj propali Egg / Vapiano u Radničkoj. Valjda je učinio suludi korak pa je najbolje ljude tamo prebacio. Uh, nadam se da sam u krivu i da je ovo što se tebi dogodilo slučajno.
Emericzy is offline  
Old 24.10.2011., 14:23   #3865
Mmm Fellini i njihov tiramisu
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 24.10.2011., 16:57   #3866
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Mmm Fellini i njihov tiramisu
I čokoladna torta. I semifredo.
Emericzy is offline  
Old 25.10.2011., 15:28   #3867
Quote:
nevven kaže: Pogledaj post
Fellini posjecujem redovito zadnjih valjda desetak ako ne i vise godina. Ne cesto, recimo 5-6 puta godisnje. Nejcesce narucujem sa stranice gdje su "specijaliteti kuce", uz dodatak neke od njihovih prefinih juhica i panacote iz teglice za zimnicu.
I u tih desetak godina Fellini nikad nije razocarao. Do zadnja dva puta kada sam ga posjetio. Neki novi konobari(ce) i poznata jela sfusana do neprepoznatljivosti. Teleci medaljoni puni zila, potpuno krvavi komadici steaka (naruceni kao well done). Sve nekako lose. I tako dva puta za redom.
Jel Fellini promijenio gazdu? Kuhare? Jel moguce da sam dvaput za redom uspio nabosti neku slucajnost?
Meni je zaista sve bilo odlicno! Nemam prigovora, a inace sam dosta kriticna jer cesto jedem vani
__________________
there is always a reason to smile.
affirmation is offline  
Old 25.10.2011., 15:29   #3868
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
I čokoladna torta. I semifredo.
Semifeddooooooooo od bademaaaa
__________________
there is always a reason to smile.
affirmation is offline  
Old 25.10.2011., 15:31   #3869
eto, a meni fellini nikad nije bio dobar. ne volim hranu koju bolje spremim doma.

OT: pizza u mareti sinoć jer mi se nije dalo kuhati, a pozatvarala sam sve otočke restorane sad mi preostaje samo da pjevam i kuham.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 25.10.2011., 15:31   #3870
Quote:
affirmation kaže: Pogledaj post
Meni je zaista sve bilo odlicno! Nemam prigovora, a inace sam dosta kriticna jer cesto jedem vani
A nist, idem onda jos jednom pa ce biti ili 3 strikes ili homerun
nevven is offline  
Old 25.10.2011., 21:01   #3871
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
eto, a meni fellini nikad nije bio dobar. ne volim hranu koju bolje spremim doma.
Ne volim ni ja. Ali, osim bruschette i carpaccia (a oboje je u Felliniju odlično), baš ništa njihovo ne radim doma. Njihov juneći carpaccio još uvijek mi je najbolji u Zagrebu, a i doma jedva da mi je bolji. (Doduše, nisam ga tamo jeo već godinu ili godinu i pol.)
Emericzy is offline  
Old 25.10.2011., 21:22   #3872
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
I čokoladna torta. I semifredo.
Tortu nisam probala, semifreddo je savršen Idući put znači torta.

Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
eto, a meni fellini nikad nije bio dobar. ne volim hranu koju bolje spremim doma.
U većini slučajeva kad izađem iz restorana mislim kako sam si sama to mogla bolje spremiti. A sad, ili idem u loše restorane, ili stvarno dobro kuham.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 25.10.2011., 21:40   #3873
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Tortu nisam probala, semifreddo je savršen Idući put znači torta.
I tiramisu im je izvrstan. Možda najbolji u Zagrebu.

Quote:
U većini slučajeva kad izađem iz restorana mislim kako sam si sama to mogla bolje spremiti. A sad, ili idem u loše restorane, ili stvarno dobro kuham.
Bogme meni nije tako. A sad, ili idem u dobre restorane, ili i žena i ja stvarno loše kuhamo.
Emericzy is offline  
Old 25.10.2011., 22:16   #3874
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
I tiramisu im je izvrstan. Možda najbolji u Zagrebu.
Zato sam njega i prvog navela u prošlom postu Odličan i ogroman (bar je bio kad sam bila zadnji put).
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 26.10.2011., 11:28   #3875
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
U većini slučajeva kad izađem iz restorana mislim kako sam si sama to mogla bolje spremiti. A sad, ili idem u loše restorane, ili stvarno dobro kuham.
pojma nemam kako kod tebe, ali oboje poprilično dobro kuhamo (kad kuhamo ), s time da je on - kuhar, pa kad odlazimo vanka jesti biramo ono što doma nam ne ispada baš tako dobro...

ali, fellini, mi je uvijek bio dobar onako za ne otić jer silno ne volim kad nešto bolje radim ja sama. a brusketa svakako spada u minimum minimuma jednostavnosti...


sad ću malo manje jesti okolo, skoro do proljeća ne idem NIKUD.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 26.10.2011., 12:05   #3876
restoran/pizzeria GALIJA u Krku na Krku ...
najfinija pizza na svijetu ... pečena u krušnoj peći - VAGABONDA se zove, a i druge na popisu zvuče fantastične.

rajčica, sir, crne rezane masline, pršut, radić crveni, radić divlji zeleni, ribani sir i salsa od rajčice domaća ... apsolutno savršeno. Restoran lijepo uređen, zapravo, baš po mom ukusu, cigla, drvo, kamin. Konobari super ljubazni. Baš sam se oduševila.
__________________
#LOVE
marcelich is offline  
Old 26.10.2011., 13:24   #3877
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ali, fellini, mi je uvijek bio dobar onako za ne otić jer silno ne volim kad nešto bolje radim ja sama. a brusketa svakako spada u minimum minimuma jednostavnosti...
Naravno. Svejedno im je dobra. Kaj ti radiš od Fellinijevog menija što je bolje nego kod njih? Ja baš ništa njihovo nikad ne radim doma, koliko se mogu sjetiti.
Emericzy is offline  
Old 26.10.2011., 14:06   #3878
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Naravno. Svejedno im je dobra. Kaj ti radiš od Fellinijevog menija što je bolje nego kod njih? Ja baš ništa njihovo nikad ne radim doma, koliko se mogu sjetiti.
a ja gomilu toga. baš onako, ne znam ništa njihovo da nisam napravila bolje, pa samo prosto odustala od tog restorana...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 26.10.2011., 20:10   #3879
Šestica u Medulićevoj, same pohvale
Jele su se lazanje i pržene lignje, meni je bilo fino. Samo mala zamjerka ide nedostatku limuna; niti sam ga ja dobila s Colom (kao niti led pa sam maltene pila ne-hladnu Colu) niti ga je on dobio s lignjama mada je u meniju naznačeno da dolaze s tim.
__________________
20
tina88 is offline  
Old 26.10.2011., 20:22   #3880
A zašto nije tražio da mu donesu limun?
Krkimir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.